Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wbiłem kilka godzin temu platynę , grał ktoś w te dodatki ? oferują coś sobą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem. Wprawdzie w męczarniach, ale przeszedłem. Chyba należy mi się za ten wyczyn jakiś wielgaśny kufel piwa, na koszt Bioware of course!

Siląc się na obiektywizm muszę przyznać, że gra nie jest AŻ TAKA tragiczna, chociaż to i tak znaczny krok wstecz względem poprzedniej części. "Początek" swoje błędy miał, jednak całościowo stanowił całkiem solidny kawał erpega, dwójka natomiast podpada w zbyt wielu miejscach, żeby móc uznać ją za pozycję w pełni udaną. Fabularnie kiepścizna. Fajnie, że pozwolono nam tym razem odpocząć od oklepanego motywu ratowania świata, szkoda tylko, że w to miejsce nie zaoferowano niczego ciekawego. Główny wątek jest słabiutki, zwyczajnie brak mu rozmachu (ok, pod koniec się rozkręca), z kolei wybory, których dokonujemy często mają znikomy wpływ na przebieg wydarzeń (a przecież ten element Bioware bardzo szumnie reklamowało przed premierą). Generalnie zabawa w Kirkwall przypomina bardziej zlepek średnio powiązanych ze sobą questów niż wielką, spójną przygodę, do której przyzwyczaiła nas część pierwsza. Scenariusz nieco ratują postacie, te są nie tylko zróżnicowane, ale też wiarygodne przedstawione.

Grywalność mocno kuleje za sprawą kilku elementów. Przede wszystkim rozwala konstrukcja świata - już dawno nie widziałem tak wrednego pójścia na łatwiznę ze strony developera. Do zwiedzenia mamy jedno w miarę rozbudowane miasto (które występuje w porze dziennej i nocnej), plus kilka mniejszych miejscówek doń przynależących. I tak w zasadzie wygląda cały teren po którym można hasać. Skromnie, bez polotu, brzydko jak cholera, a ponadto nudzi się bardzo szybko, bo w końcu ile można łazić po tych samych lokacjach. Równie nieciekawie wypada główna rozgrywka, która opiera się na w kółko powtarzanych zadaniach - "udaj się tam", "pogadaj z tym", "przynieś to", "zabij tamto" - w połączeniu z powtarzanymi do znudzenia lokacjami czyni to niesamowicie toksyczną mieszankę o niezbyt wesoło brzmiącej nazwie - monotonia. Same walki przypominają te z jedynki - są jednak bardziej dynamiczne i nastawione na większą rozpierduchę, z kolei system rozwoju postaci oferuje trochę swobody i raczej nic mu nie można zarzucić.

Graficznie kaszanka. Postacie wyglądają w miarę przyzwoicie, ale całą resztę przy odrobinie wysiłku pociągnęłoby leciwe ps2 (ciut przesadzam). O muzyce można powiedzieć najwyżej tyle, że jest - w pamięć zapada jedynie wokalny kawałek podczas napisów końcowych.

Szczęście w nieszczęściu, że gra nie poraża długością. "Początek" zajął mi bite 60 godzin, dwójeczka pękła w czasie niemalże trzykrotnie krótszym. Oczywiście można się bawić w wykonywanie pobocznych misji, jednak na dłuższą metę przyjemność to wątpliwa. Strasznie irytujące jest granie na wyższych poziomach trudności, gdyż cała trudność opiera się tutaj w zasadzie wyłącznie na ilości wyskakujących przeciwników (trzeba ich po prostu szybko wybijać, zero kombinowania z taktyką). Czy wspominałem coś o częstych i przydługawych loadingach? Nie? No to wspominam.

Mimo wszystko gra ma kilka niezłych elementów (barwni bohaterzy, świetne dialogi, porządny system rozwoju postaci), dlatego z czystym sumieniem crapem bym jej nie nazwał. Wady jednak przeważają i mówią same za siebie. Ludzie z Bioware chyba od nowa muszą zacząć uczyć się robić dobre erpegi.

6/10

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie duze spadki fps na ps3 ? I gra momentami sie przycina na chwilke? Np. zmiana lokacji ( moment jak wyskakuja napisy z nazwa lokacji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że się nie powtarzam, szukałem, ale nie znalazłem, więc do rzeczy:

Otóż noszę się z zakupem gry Dragon Age 2, ale interesuje mnie używka, czy gra posiada jakiś kod aktywacyjny czy coś innego co ogranicza granie w używkę w stosunku do nówki?

Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że się nie powtarzam, szukałem, ale nie znalazłem, więc do rzeczy:

Otóż noszę się z zakupem gry Dragon Age 2, ale interesuje mnie używka, czy gra posiada jakiś kod aktywacyjny czy coś innego co ogranicza granie w używkę w stosunku do nówki?

Z góry dzięki za odp

Nie posiada. Śmiało możesz kupować używkę, ale chyba lepiej się wstrzymać, bo ponoć ma być promocja od EA na święta i będzie można dorwać nówkę w całkiem przystępnej cenie :turned:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, dzięki, no to poczekam ;-)

a skoro już piszesz o promocjach, to orientujesz się może jakie jeszcze gry obejmie? skąd masz to info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może orientuje, w jakiej wersji językowej jest do kupienia Dragon Age II na PSN Store? Proszę o możliwie szybką odpowiedź - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dragon age 2 posiada jakiś kod aktywacyjny czy online pass?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dragon age 2 posiada jakiś kod aktywacyjny czy online pass?

Nie posiada Online Pass'a.Zresztą online pass,to tylko do gier multiplayerowych

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie warto. Nowa historia, nowe questy i nowe lokacje wzbogacone o elementy skradankowe i zagadkowe zapewniające parę miło spędzonych godzin gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Kupiłem DA2 mimo tych narzekań i negatywów,ale przymykając oko na różne błedy BioWre typu mały świat,powtarzalne lokacje to DA2 jest na prawdę bardzo dobrą grą.

A wszytsko przez Skyrima że mały świat w DA2 mi przeszkadza :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,czy w DA2 jest można farmić expa?

Jeśli pytasz czy idzie expić to tak jak w każdej grze tego typu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma miejsca gdzie mogę maxować postacie,gdzie np: przeciwnicy się respawnują.Szukam sobie dobrego Rpga, gdzie mogę rozwijać dość mocno rozwijać bohaterów,zbierać itemy,nabijać skilla.Po Dark souls chyba mało co mnie zadowoli;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skyrim w takim wypadku jak lubisz farmić i rozwijać dowolnie postać wydaje się optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma miejsca gdzie mogę maxować postacie,gdzie np:i przeciwnicy się respawnują.Szukam sobie dobrego Rpga, gdzie mogę rozwijać dość mocno rozwijać bohaterów,zbierać itemy,nabijać skilla.Po Dark souls chyba mało co mnie zadowoli;D

fallout new vegas,skyrim,oblivion. chcesz rozwijać bohaterów to seria mass effect. respawnujacy przeciwnicy w dragon age 2 cały czas się respia w misjach. rozwalisz jednych,to ci drudzy zajdą od tyłu a jak tych pokonasz to zrespia się tamci pierwsi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko

można skompletować zbroję bohatera dla każdej klasy a czy jest coś takiego jak miecz bohatera czy kostur bohatera??

gram magiem i jak jestem w głównym menu to po chwili się pojawia całkiem ciekawy filmik w którym Hawke ma fajny kostur. Czy jest możliwość zdobycia tego kostura w grze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny exp rzuciło Konami.

Ostatnio w PESie można było wytargać seledynowe buty adidasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko

można skompletować zbroję bohatera dla każdej klasy a czy jest coś takiego jak miecz bohatera czy kostur bohatera??

gram magiem i jak jestem w głównym menu to po chwili się pojawia całkiem ciekawy filmik w którym Hawke ma fajny kostur. Czy jest możliwość zdobycia tego kostura w grze??

Co do zbroi to tak do każdego jest ubranko herosa , co do broni herosa to 80% jestem pewien że niema , a taki kostur lub podobny napewno się znajdzie ! :banana:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim. Jakiś czas temu Bioware wydało komunikat że nie będą wypuszczać GotY swoich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×