Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko, że Bill i jego ekipa mają prawa do pierwszej części a zaczynanie przygód Shepard'a bez poznania fabuły części pierwszej jest trochę hmmm ciężkie. ME2 mas sporo odniesień do części pierwszej co gorzej na X360 jest możliwość przeniesienia ukształtowanej postaci pod względem charakteru do części drugiej tak więc grę jako taką zaczynamy już z własnym i unikalnym Shepardem. Co prawda twórcy obiecują, że jakoś rozwiążą ten problem.. plotki głoszą, że przed właściwą grą będziemy mieli przeszło 40min! wprowadzenie ukazujące wydarzenia z poprzedniej części a w kluczowych momentach gra zatrzyma się i da nam parę opcji do wyboru co ma zrobić nasz bohater. W ten sposób w okrojonej wersji, ale zawsze będziemy mieli już ukształtowaną postać. Rozwiązanie w sumie niczego sobie i najbardziej logiczne... na pewno lepsze niż zaczynanie od zera :P Na szczęście w bonusie otrzymamy wszystkie DLC jakie pojawiły się do ME2 i pewne poprawki co do grafiki i niektórych glitch'ów w grze. Ogółem warto czekać bo uniwersum Mass Effect jest wręcz niesamowite!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w pierwszą część, która naprawdę przypadła mi do gustu pomimo tego, że zanim zagrałem nie interesowałem się szczególnie tą grą. Dwójkę na pewno zakupię, ponieważ nie dane było mi zagrać (sprzedałem x360).

W najnowszym numerze PSX znajduje się list, który porusza brak znajomości części pierwszej podczas gry w części drugiej. Wynika z niego prosta sprawa, gracze, którzy przygodę zaczną od części drugiej, wiele nie stracą. Dlatego nie przejmujcie się i jeśli odpowiadają Wam takie klimaty - grajcie! Skoro jest jeszcze lepiej niż w jedynce to ta gra to po prostu kosmos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak faktycznie będzie (40 minutowe wprowadzenie z możliwością podejmowania decyzji), będę zadowolony, ale pozosstaje kwestia ME3. Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat wydania tej gry na PS3, a kupowanie 2 mija się z celem, jesli nie mielibyśmy przejść trójeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak faktycznie będzie (40 minutowe wprowadzenie z możliwością podejmowania decyzji), będę zadowolony, ale pozosstaje kwestia ME3. Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat wydania tej gry na PS3, a kupowanie 2 mija się z celem, jesli nie mielibyśmy przejść trójeczki.

Wydanie dwojki na ps3 automatycznie zwiastuje juz pojawienie sie 3jki, przeciez to oczywista oczywistosc skoro marka nalezy juz w calosci do BioWare/EA i M$ nie ma tu nic do gadania jak to jest w przypadku czesci pierwszej, BioWare pod skrzydlami EA bardzo chetnie wydaje gry na PS3 (Dragon Age) bo i zysk maja praktycznie 2x wiekszy. Poza tym, warto jest przejsc dwojke nawet jesli jakims cudem (2012 koniec swiata :whistling: ) mielibyscie ominac trojke, wspaniala gra ktorej sie nie przejdzie w 4 godziny ( :laugh: ), od ktorej mozna sie uzaleznic i ktorej bohaterowie oraz historia moga wessac absolutnie (nie wspominajac juz nawet iz 2x lepsza od czesci pierwszej jest :teehee: ).

@Flo

Dokladnie, ja po kupnie xboxa od razu z polki zdjalem obie czesci w folii mass effecta, tydzien wolnego, plyny dozylnie i no life mode. ON - i musze przyznac ze bylem lekko zawiedziony tym jak dwojka mizernie jest polaczna z jedynka. Co jednak nie zmienialo faktu ze jako takie nawiazania sa (choc z glowna fabula maja tyle wspolnego co piernik z wiatrakiem [czyli tyle samo liter xD]).

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (tylko bez publicznego linczu pls) nigdy nie grajac w ME1, a majac "1 wolnego slota" :D na pre-order, mam pytanie - ME2, czy Deus EX: HR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logika podpowiada, że ME3 będzie na PS3, natomiast brak latformy Sony w oficjalnej zapowiedzi gry trochę martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego wydania na ps3. Kiedy "mniej więcej" można spodziewać się premiery? Niby nie szperałem, ale info na ten temat nie znalazłem. Dwa, czy będzie możliwość kupienia wersji ze wszystkimi DLC? ME2 w wersji pc stoi u mnie na półce, więc po wersję ps3 chętnie sięgnę, ale najlepiej z DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego wydania na ps3. Kiedy "mniej więcej" można spodziewać się premiery?

wg Amazonu 28 styczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego wydania na ps3. Kiedy "mniej więcej" można spodziewać się premiery? Niby nie szperałem, ale info na ten temat nie znalazłem. Dwa, czy będzie możliwość kupienia wersji ze wszystkimi DLC? ME2 w wersji pc stoi u mnie na półce, więc po wersję ps3 chętnie sięgnę, ale najlepiej z DLC.

Podobno wszystkie DLC mają znaleźć się na płycie... zaś premiera na pierwszy kwartał 2011 (mówi się o styczniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wszystkie DLC mają znaleźć się na płycie... zaś premiera na pierwszy kwartał 2011 (mówi się o styczniu)

Miejmy nadzieję, że tak będzie. I oby to była pełna polska wersja językowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby była wersja angielska z możliwością wyboru języka (polskie napisy). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie - chociaż pewnie zaraz się odezwą wiecznie nie zadowoleni z polskich wersji, którym się nie da dogodzić.

Pierwsza część była porządnie zlokalizowana, zresztą poziom polskich wersji jest coraz wyższy i obecnie trzyma poziom. No, ale w końcu trzeba narzekać bo przecież, ktoś się stara dogodzić polakom, ale nie tfu, angielski lepszy, bądźmy światowi.. eh. Musiałem ponarzekać bo już nie wytrzymuje czytania narzekań innych. Nie każdy w Polsce posługuje się perfekcyjnie językiem angielskim, a językiem obowiązującym jest polski - więc... obecność lokalizacji powinien tylko cieszyć. Uprzedzając zarzuty, że jestem nieukiem itp. to wspomnę tylko, że wielkich problemów z językiem angielskim nie mam i gry w tym właśnie języki nie są dla mnie niezrozumiałe.

Co do wydania 3 części - wydaje mi się, że sporo zależy od ilości sprzedanych kopii, a ta może nie być zbyt okazała - część osób grała na x360, część na PC, reszta oleje z powodu braku pierwszej części. Wszystko się wyjaśni po premierze.

Edytowane przez Flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji polskiej nie będzie ani dubbing ani lektor....Było już mówione na ten temat :confused:. Za to mamy dostać wszystkie dodatki jakie do tej pory wyszły oraz jakie wyjdą do premiery ME2 na ps3, czyli nawet ten nowy z Liarą Tsoni (ten co nie działa z polską wersją gry), pewnie dlatego nie będzie pl <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wypada odświeżyć sobie część pierwszą na PC przed premierą dwójki ;) W sumie to o ME2 nie wiem zbyt wiele i chyba nie chcę wiedzieć - jedynka trzymała bardzo wysoki poziom, a skoro dwójka to jeden z najlepszych sequeli w historii ... ;)

A co do braku polskiej wersji - z jednej strony szkoda, bo dubbing w Mass Effect był całkiem niezły, z drugiej - dla mnie to i tak bez różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flo>>> Jedni twierdzą tak, inni inaczej. Najlepiej, żeby było kilka wersji do wyboru, ale jeśli gra miałaby mieć tylko wersje polską, to byłoby to wielkie rozczarowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xboxie byla tylko polska i ... coz, lepiej tego nie komentowac, to nie jest nawet zblizony poziom do Uncharted czy Heavy Raina, wiekszosc glosow jest strasznie plytkich, bez krzty emocji/"wczuty" w role ...

Jedynie komputer pokladowy ze swoim zimnym glosem wypadl znakomicie ... wait a second, ciekawe czemu :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do braku polskiej wersji - z jednej strony szkoda, bo dubbing w Mass Effect był całkiem niezły, z drugiej - dla mnie to i tak bez różnicy ;)

Nie masz co rozpaczać z braku dubbingu PL w drugiej części. Była bardzo słaba. Angielscy aktorzy wypadli tutaj zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać. W każdej grze powinna być dostępna chociażby wersja kinowa w ojczystym języku. Mi osobiście nie robi to różnicy, ale nie każdy musi znać akurat język angielski. Natomiast idei polegającej na wywalaniu oryginalnej wersji i skazywaniu na lokalizację zupełnie nie rozumiem. Generalnie ME2 to tytuł niemalże doskonały w swoim gatunku i ciężko odebrać przyjemność płynącą z gry samą ścieżką dźwiękową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać. W każdej grze powinna być dostępna chociażby wersja kinowa w ojczystym języku. Mi osobiście nie robi to różnicy, ale nie każdy musi znać akurat język angielski. Natomiast idei polegającej na wywalaniu oryginalnej wersji i skazywaniu na lokalizację zupełnie nie rozumiem. Generalnie ME2 to tytuł niemalże doskonały w swoim gatunku i ciężko odebrać przyjemność płynącą z gry samą ścieżką dźwiękową.

O ile w takiej grze jak ME2, gdzie questy nie są jakoś specjalnie wymagające, angielska wersja przejdzie nawet u osób nie znających języka, to wydawanie F:NV po angielsku to strzał w stopę dla polskiego wydawcy, ograniczają sobie w ten sposób liczbę klientów.

Edytowane przez lipek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiadomość o 6h nowej misji się potwierdzi to robię pre-order'a. Celowo nie grałem w Katsumi i Lair of Shadow Broker na PC, więc z wersją PS3 dostanę sporo rzeczy, których nie ruszyłem. Ci którzy w ogóle nie zagrali nie muszą się zastanawiać, żeby zrobić wszystko potrzebne będzie ok. 40-50h. Zwykłe playthrough (main quest + loyalty missions) bez dodatków to ok. 20-25h.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że ME2 znajdzie się w napędzie mojej konsoli. :) Czekam tylko na potwierdzenie informacji o wydaniu ME3 na PS3 i nie będę miał żadnych wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wiadomość o 6h nowej misji się potwierdzi to robię pre-order'a. Celowo nie grałem w Katsumi i Lair of Shadow Broker na PC, więc z wersją PS3 dostanę sporo rzeczy, których nie ruszyłem. Ci którzy w ogóle nie zagrali nie muszą się zastanawiać, żeby zrobić wszystko potrzebne będzie ok. 40-50h. Zwykłe playthrough (main quest + loyalty missions) bez dodatków to ok. 20-25h.

Podobnie jak ja, wierzylem ze ME sie ukaze na Ps3 i nie zagralem w ani jeden dodatek (na klocku), choc mialem ogromna ochote poszwedac sie chocby po tym co zostalo z

normandii

a wiem ze byl taki dodatek, nie mowiac juz wlasnie o Kasumi etc.

Wszystko wskazuje na to, że ME2 znajdzie się w napędzie mojej konsoli. :) Czekam tylko na potwierdzenie informacji o wydaniu ME3 na PS3 i nie będę miał żadnych wątpliwości.

Na razie nie wiadomo kiedy w ogole 3jka wyjdzie a ty juz potwierdzenia chcesz ? Cool :pardon:, cos mi sie zdaje ze predko nie zagrasz w takim wypadku :thumbsup: . Ogloszenie premiery ME3 bedzie zapewne duzym wydarzeniem i watpie ze tak z dnia na dzien pojawi sie na stronie internetowej (stawialbym bardziej na jakas europejska/amerykanska impreze poswiecona o grach [e3?])

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, 6h nowej misji, jasne.

"This I believe is a communication error lost in translation," [...] "When we talk about 6 hours of content we are talking about what's included exclusively 'On Disc' (Kasumi, Shadow Broker, Overlord), The Interactive Back Story and the Cerberus Network Access."

(producer Jesse Houston)

Źródło

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×