Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia wiem, ze większość książek nawiązujących do znanych serii growych, czy filmowych, to niespecjalnie ambitne czytadełka, ale i tak dają dużo frajdy, więc nie zastanawiaj się tylko kup. Jedyne co może dobić, to marne tłumaczenie, które zazwyczaj występuje w takich książkach, ale sam dobrze wiesz, że skoro ciągnie Cię do nich, to i tak je zakupisz.

Po Świętach przejdę ME, potem ME2 na PS3 i zapewne sam się wkręcę w ten świat do tego stopnia, ze zakupie zarówno wzmiankowane przez Ciebie książki, jak i komiks wydany przez Egmont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poradnika o świecie mass effecta , czy ktoś juz przeczytał książki podniesienie i objawienie ponieważ zastanawia mnie czy są warte przeczytania czy kolejne czy sa to banalne historyjki dla wyciągniecia kasy dla graczy. Bardzo zalezy mi na opiniach ponieważ planuje sobie je zakupić tylko nie wiem czy warto

Pierwszą możesz sobie odpuścić, drugą od biedy kupić.

PS

Wróć, w kolejności którą powyżej wymieniłeś, pierwszą, czyli "Podniesienie" kup, a "Objawienie" sobie daruj. IMHO, oczywiście.

Edytowane przez Vuko Drakkainen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się waha co do kupna gry, to niech kupuje na ślepo. Skończona 6 razy od premiery i dalej nie mam dość :)

Szkoda tylko że na ps3 będziecie mieli w zasadzie zerową scenę moderską (jedynie płatne biowareowe dodatki). Ja na piecyku od razu zacząłem majstrować różnymi edytorami, całkiem po kozaku tego jest. A jeśli chodzi o część pierwszą to sprawa jest prosta - Fabuła jest świetna, ale imo opowiedziana bez polotu i w nieciekawy sposób. Postacie są puste i bez życia, a i wydarzenia jakieś takie mdłe. Dwójka naprawiła ten błąd, serwując mistrzowskie charaktery i zapierające dech w piersiach akcje, więc jedyne co jest wam potrzebne do uzupełnienia braków, to ten cały komiks i nic więcej :)

Edytowane przez kolonel1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poradnika o świecie mass effecta , czy ktoś juz przeczytał książki podniesienie i objawienie ponieważ zastanawia mnie czy są warte przeczytania czy kolejne czy sa to banalne historyjki dla wyciągniecia kasy dla graczy. Bardzo zalezy mi na opiniach ponieważ planuje sobie je zakupić tylko nie wiem czy warto

Przeczytałem obie książki i obie polecam, najlepsze są w oryginale. Polskie tłumaczenie nie jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amerykanskim pss jest juz demko ME2!

Demko wazy jezeli dobrze pamietam 2440 mb

Juz sie zasyssa razem z takimi hitami jak dead space 2 czy LBP2! :D

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo. Wszystko wygląda bardzo dobrze. Sterowanie cacy, graficznie też całkiem nieźle. Niemniej jednak silnik ME3 to chyba jednak nie jest, gra wygląda lepiej na PC, chociażby przez znacznie lepsze AA. Może w pełnej wersji będzie inaczej, ale wątpię. Pierwsza część dema identyczna jak na PC, w drugiej dostajemy inną lokację dla sprawdzenia systemu walki i rozwoju postaci. Poza tym demo rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia w uniwersum i wydarzenia z pierwszej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli początek iodentyczny, bo w demku PCtowym też było takowe.

Na PCcie wygląda lepiej na maksymalnych ustawieniach, ale to żadne zaskoczenie. Porównuj to do wersji na X360. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuj to do wersji na X360. ;)

W sumie zbyt duzych roznic nie ma, wlasnie skonczylem sprawdzac.

Na tyle duzych roznic nie ma zebym jednoglosnie teraz krzyknal iz wersja PS3 zbija na kolana te z x360.

PS3 in plus troszke (tak, troszke) lepsza grafika / in minus koszmarnie dlugie loadingi, mimo iz demo chodzi z dysku.

Takze jak na rok czekania to lipton lekki, no ale dobrze chociaz ze daja dodatki "za free".

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne demko, na pewno dzieki niemu skusze sie na ME2 jak juz wyjdzie, bardzo dobre polaczenie TPSa z elementami RPG, w sumie to poza voice actingiem ta gra jest IMO lepsza niz seria Uncharted ktora opiera sie wylacznie na skryptach i cutscenkach, a tutaj mamy mozliwosc przeprowadzenia dialogow i podejmowania decyzji dzieki czemu gra na pewno nie bedzie na jeden raz ;) No i grafcznie/wydajnosciowo Bioware nie dali d*** jak pozostali developerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można porównać mass effecta 2 do uncharted ?

seriously ?whistling.gif

co do dema mass effect 2 to warto sciagnac - grania jest na okolo 1h

ja tam jednak wole kotora - mass effecta 2 kupie jak stanieje.thumbsup.gif

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można porównać mass effecta 2 do uncharted ?

TPS z elementami RPG VS TPS z elementami platformowki, oba z cover systemem, nie widze tu nic zlego w porownywaniu obu produkcji... Bo nie oszukujmy sie - Mass Effect RPGiem pelna geba nie jest, w Uncharted za to 3/4 gry schodzi na strzelaniu do bandziorow i kategoria "action adventure" jest troche naciagana bo to tak naprawde zwykly shooter TPP.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPS z elementami RPG VS TPS z elementami platformowki, oba z cover systemem, nie widze tu nic zlego w porownywaniu obu produkcji... Bo nie oszukujmy sie - Mass Effect RPGiem pelna geba nie jest, w Uncharted za to 3/4 gry schodzi na strzelaniu do bandziorow i kategoria "action adventure" jest troche naciagana bo to tak naprawde zwykly shooter TPP.

Co dalej nie zmienia faktu ze porownywanie tych 2 gier jest smieszne, obie kieruja sie totalnie innym pomyslem na siebie / styl rozgrywki :mellow:

A co do U2 i Action Adventure, nie wiem jak reszta ale ja po skonczeniu U2 czulem sie jak za wczesniejszych lat podczas napisow koncowych Indiana Jones'a, wiec wydaje mi sie ze jednak ta kategoria z dupy sie nie wziela. Zas po przejsciu Mass Effecta 2 czulem ze ukonczylem dobra gre FABULARNA ktorej swiat (ogolnie cala ta space-opera) wsysa na dobre kilkadziesiat godzin. <- chocbym nie wiem z ktorej strony chcial ugryzc nie wiem jak mialbym porownac te gry, obie sa zajebiste i jedyna rzecz jaka je laczy to chyba potencjal na nominacje/nagrode do gry roku.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko i wszystko świetnie (pomijam kwestię AA), ale zauważyłem, że gra przycina przy filmikach. Też tak macie? Jak to wyglądało na X360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauwazylem ze nie zawsze slychac np. kiedy otwieraja sie drzwi badz kiedy zmieniamy bron :mellow:

Ale to tam pikus :happy:

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie powalił mnie Mass Effect na kolana , postac się rusza jak miał klocki w d... i gdzie ta grafika o której tak krzyczeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafila w moje gusta, nie jestem targetem dla tego typu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafila w moje gusta, nie jestem targetem dla tego typu gier.

No to jest przełomowy post w tym temacie.

Co do porównań to czepiliście się Żywego jak rzep. Wszystko można porównywać, zależy jakie kryteria się stosuje. To, że U2 i ME2 to zupełnie inne gry to oczywista sprawa. Natomiast można sobie zrobić subiektywne porównanie, która gra konkretnej osobie sprawia więcej przyjemności, która ma lepszą grafikę, animację postaci, cover system, system strzelania. Poza tym co roku, przez różne media i graczy wybierane są najlepsze gry, spośród zupełnie różniących się od siebie tytułów. Jakoś jednak można je porównać.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przemówiła do mnie ta gra - sterylne lokalizacje i jakos tak klaustrofobicznie ... te sztuczne blokady w postaci skrzynek, biurek i kontenerow przez ktore nie da sie.. "przeskoczyc". O skakniu pisze w cudzyslowiu, bo grajac w demo ME2 mam wrazenie, ze postac jest po prostu przyklejona do podlogi, tak jak by na tych statkach byla wlaczona grawitacja x10 i za zadne skarby nie da sie jej oderwac od podlogi. Czuc jakas taka ociezalosc w poruszaniu sie, a do tego wkurza mnie waski kat widzenia kamery.. tylko co dal by szerszy ką†, skoro nie ma czego pokazywac oprocz pustych pomieszczen wysterylizowanych do granic rozsadku.

Graficznie tez jakos nie rozpieszcza. Grajac w nia mam wrazenie ze to gra sprzed 3lat, a na potrzebny PS3 po prostu podciagnieto rozdzielczosc tekstur.. a przeciez premiera na pozostale platformy byla niecaly rok temu.

Po tym co zaserwowal Uncharted w obu czesciach oraz Heavy Rain, ta gra wydaje sie byc tak marna ze az niewarta odpalania. Ja rozumiem ze chodzi o fabule, epicka historie itd ... ale w takiej oprawie gdy na rynku gier sa prawdziwe perełki raczej nie ma szans na przebicie. Byc moze na X360 wyglada lepiej... a moze to po prostu szczyt mozliwosci konsoli Microsoftu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko i wszystko świetnie (pomijam kwestię AA), ale zauważyłem, że gra przycina przy filmikach. Też tak macie? Jak to wyglądało na X360?

U mnie też tak jest. Trochę to denerwujące, bo przecież demo chodzi z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko i wszystko świetnie (pomijam kwestię AA), ale zauważyłem, że gra przycina przy filmikach. Też tak macie? Jak to wyglądało na X360?

Tez tak mialem, na Xie nie bylo z tym problemow, nawet w demie.

Ja natomiast zauwazylem ze nie zawsze slychac np. kiedy otwieraja sie drzwi badz kiedy zmieniamy bron :mellow:

Ale to tam pikus :happy:

Heh, czyli jednak nie zwariowalem, bo wlasnie zdziwilem sie ze nie bylo odglosu otwieranych drzwi, a powinien :P

Co do porównań to czepiliście się Żywego jak rzep. Wszystko można porównywać, zależy jakie kryteria się stosuje. To, że U2 i ME2 to zupełnie inne gry to oczywista sprawa. Natomiast można sobie zrobić subiektywne porównanie, która gra konkretnej osobie sprawia więcej przyjemności, która ma lepszą grafikę, animację postaci, cover system, system strzelania.

Subiektywnie to kazdy moze sobie nawet porownywac seksapil samicy ptasznika kedzierzawego z seksapilem 25 letniej kobiety, ale dalej nie zmienia to faktu ze takie porownania sa glupie, bezpodstawne i nie na miejscu (w tym przypadku = ten temat) gdy roznice sa tak diametralne.

Poza tym co roku, przez różne media i graczy wybierane są najlepsze gry, spośród zupełnie różniących się od siebie tytułów. Jakoś jednak można je porównać.

I rzadko sie zdarza ze jedna i ta sama gra wszystko kosi, bo gusta sa rozne, jeden woli wyscigi, drugi slashery a trzeci platformowki na Wii i w tym wypadku nikt nic nie porownuje, po prostu dostal gre ktora uderzyla idealnie w jego gust i bam, mamy GotY serwisu takiego czy siakiego (oczywiscie znajduja sie wewnetrzne glosowania posrod redaktorow, ale nie oszukujmy sie, kazdy glosuje w to co mu do gustu przypadlo, specjalistycznych porownan nie ma, dlaczego ? Bo sie nie da [jak porownasz mi Kirby's Adventure do FORZY 3?], wylonia gre ktora zebrala najwiecej glosow i tyle), z kolei kiedy jest glosowanie otwarte to ludzie nawet nie wybieraja gry ktora im sie najbardziej podoba, tudziez nie porownuja i analizuja w swojej lepetynie wszystko co wyszlo w tym roku i jest na liscie. Dlatego przykladowo na gry-online.pl zawsze wygrywa jakis pcowy port multiplatformowy ("PC haz no excluziv gamezz"), dlaczego? Bo PCowcow jest tam najwiecej, gracze Xowi glosuja na Xowy exclusive (chocby byl crapem) i to samo robia gracze PS3. Nikt tu nic nie porownuje, tak zachowuje sie wiekszosc "graczy" (nie wszyscy rzecz jasna).

A jesli juz 1 tytul zgarnia wiekszosc, tzn ze dal z kopyta ostro i wszystkim szczeny poopadaly i niewazne ze ten nie lubi tego typu gier, ta gra "po prostu zmiazdzyla" (chociaz takie sytuacje sie rzadko zdarzaja [u2]).

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi są takie kobiety, które mają mniej więcej tyle seksapilu co ptasznik kędzierzawy (czyli nic), a nawet są bardziej owłosione. Cały czas będę się trzymał tego, że porównywanie odmiennych tytułów do siebie jest możliwe. To ten sam gatunek multimediów, więc można porównywać grafikę, animację, voice-acting, dynamikę, soundtrack i ogólny fun płynący z grania (tzw. miodność). Wystarczy spojrzeć trochę szerzej. Nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Drzwi rzeczywiście nie słychać i filmiki lekko się przycinają. Natomiast AA to jest totalna klęska, ale to totalna. Pies ogryzł i tak kupię w dniu premiery, ewentualnie pre-order.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi są takie kobiety, które mają mniej więcej tyle seksapilu co ptasznik kędzierzawy (czyli nic), a nawet są bardziej owłosione. Cały czas będę się trzymał tego, że porównywanie odmiennych tytułów do siebie jest możliwe. To ten sam gatunek multimediów, więc można porównywać grafikę, animację, voice-acting, dynamikę, soundtrack i ogólny fun płynący z grania (tzw. miodność). Wystarczy spojrzeć trochę szerzej. Nikt nie musi się ze mną zgadzać.

Drzwi rzeczywiście nie słychać i filmiki lekko się przycinają. Natomiast AA to jest totalna klęska, ale to totalna. Pies ogryzł i tak kupię w dniu premiery, ewentualnie pre-order.

Temat porownan moze juz porzucmy, natomiast co do AA, mi "troche" pomoglo ustawienie "ostrosci" w telewizorze totalnie na 0, ekran jest strasznie "miekki" ale przynajmniej w oczy ten brak AA tak nie kluje, co dziwne to nie pamietam abym na Xie stosowal taki zabieg :pardon:. Ogolnie po tym demie jestem zniesmaczony, liczylem totalnie na wiecej po tym jak przeczytalem ze to silnik z ME3, a tu nie dosc ze nie ma AA, to filmiki tna i dzwiekow niektorych brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że też się rozczarowałem, bo na screenach wszystko świetnie wyglądało, a tu lekka wpadka. Dzięki za sugestie z ostrością, jak w pełnej wersji będą takie same problemy to sprawdzę to rozwiązanie. Niestety to nie pierwszy raz kiedy multiplatformówka ma problemy z krawędziami na PS3. Mam nadzieję, że ME3 będzie jednak wyglądał lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przez 3 podejścia nie udało mi się ukończyć dema ME2. Bugi, blokowanie się postaci, wypadnięcie poza tekstury. Jeszcze w żadnej grze nie miałem takich problemów. Szok. O spadku fps nie mówię już nawet ponieważ występuje to w większości gier na konsole. Wierzę, że mam szczególnego pecha oraz że pełna wersja nie będzie miała takich atrakcji.. Na szczęście demo udało mi się ukończyć za 4 podejściemthumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest rozczarowany, pozostaje mi tylko namawiać, aby się "nie poddał", bo historia zarówno w Massie 1 jak i dwójce jest naprawdę epicka. To trzeba przeżyć.

Żadna gra nie skłoniła mnie do zakupu książki z nią związanej. Po zagłębieniu się w to rewelacyjne uniwersum jestem posiadaczem dwóch książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×