Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby już zapowiedzieli jakieś DLC, to raczej nikt nie milczałby tu na ten temat.

A o DS3 można na razie zapomnieć niestety - producenci już kilka razy mówili, że From chce się teraz innymi gatunkami zająć :( Mam jednak nadzieję, że na następnej generacji kolejne Souls jednak się ukaże, nie wyobrażam sobie innej opcji.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnego DLC prędzej niż za rok nie będzie. O trzeciej części możemy póki co zapomnieć. Może rok, dwa po debiucie PS4.

From to bardzo małe studio...nad Dark Souls pracowało dosłownie kilka osób. Polecam filmik z dołączonej płytki z limited edition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEXUS czy Ogniska ? :)

Po dłuższym ograniu, jakie rozwiązanie bardziej Wam "leży" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, DLC "zaliczone" - tj. Manus ubity, ale został Kalameet i dwa Guardiany.

Generalnie wrażenia pozytywne. Świetny design i klimat, przyzwoity czas gry (chociaż mogło być dłużej). Fajni* bossowie i świetny nowy soundtrack. Miło było wrócić do tego świata na kolejnych kilka godzin.

Co nie do końca mi gra - oklepany temat, ale cena. Nie twierdzę, że to nie jest warte tych 47zł, ale najbardziej uczciwym biznesem byłoby to symboliczne 36 ;-).

Dalej, śmieszny poziom trudności. Śmieszny, w sensie dziwnie zbalansowany. Niby dostęp do Oolacile otrzymuje się gdzieś w połowie gry, ale generalny poziom trudności może niektórych załamać. Z balansem wiąże się też wytrzymałość przeciwników - ogrodnicy w lesie są BANALNI, ale już strażnicy upierdliwi. Identyczna sytuacja w Oolacile Township - zwykłe mobki są śmieszne słabe, ale czarownicy mogą dać w kość, o ile leci się na nich bezmyślnie. Strasznie dziwna rozbieżność.

*No i bossowie. Design i emocje super, ale poziom trudności odjechany zdrowo :biggrin: Czy to plus, czy minus - każdy oceni sam. Faktem jest, że wydają się oni być niewspółmiernie ciężcy w stosunku do ogólnego poziomu trudności całego dodatku. Ale w sumie w podstawce jest banalny Nito, stojący na końcu na maxa wpieniającego Tomb of the Giants, więc to żaden wyznacznik.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, DLC "zaliczone" - tj. Manus ubity, ale został Kalameet i dwa Guardiany.

Dokładnie jak u mnie. Wrócę tam jak podbije do 100 albo 120 lv

Generalnie wrażenia pozytywne. Świetny design i klimat, przyzwoity czas gry (chociaż mogło być dłużej). Fajni* bossowie i świetny nowy soundtrack. Miło było wrócić do tego świata na kolejnych kilka godzin.

Dokładnie. Życzyłbym sobie conajmniej 2-3 takich DLC w ciągu roku.

Nie twierdzę, że to nie jest warte tych 47zł, ale najbardziej uczciwym biznesem byłoby to symboliczne 36 ;-).

A co powiesz na cenę 24 zł za DLC? Bo tokładnie tyle wyxhodzi składając się z kimś. Moim zdaniem 24 zł to cena jak najbardziej odpowiednia. A może uda się From zarobić na tym DLC i wypuszczą jeszcze jeden dodatek?

Dalej, śmieszny poziom trudności. Śmieszny, w sensie dziwnie zbilansowany. Niby dostęp do Oolacile otrzymuje się gdzieś w połowie gry, ale generalny poziom trudności może niektórych załamać. Z balansem wiąże się też wytrzymałość przeciwników - ogrodnicy w lesie są BANALNI, ale już strażnicy upierdliwi. Identyczna sytuacja w Oolacile Township - zwykłe mobki są śmieszne słabe, ale czarownicy mogą dać w kość, o ile leci się na nich bezmyślnie. Strasznie dziwna rozbieżność.

*No i bossowie. Design i emocje super, ale poziom trudności odjechany zdrowo :biggrin: Czy to plus, czy minus - każdy oceni sam. Faktem jest, że wydają się oni być niewspółmiernie ciężcy w stosunku do ogólnego poziomu trudności całego dodatku. Ale w sumie w podstawce jest banalny Nito, stojący na końcu na maxa wpieniającego Tomb of the Giants, więc to żaden wyznacznik.

Odniosłem takie same wrażenie. Sam śwat DLC jest conajmniej na 60-80lv, natomiast bossowie są bardzo trudni - bardzo dziwny balans...ale za to kocham od początku tę grę...twórcy poprostu robią sobie ze mnie "jaja"...a ja się poddaje tej zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiesz na cenę 24 zł za DLC? Bo tokładnie tyle wyxhodzi składając się z kimś.

Tyle że to temat do osobnej dyskusji, która zresztą już na forum była toczona niejednokrotnie i prawda jest taka, że każdy ma do tego skrajnie odmienne podejście. Ja uważam, że cena to cena i ustalanie jej przez pryzmat składek to nieporozumienie.

Odniosłem takie same wrażenie. Sam śwat DLC jest conajmniej na 60-80lv

Powiedziałbym, że nawet z nieco niższym levelem można iść i raczej eksploracja nie stanowiłoby problemu. No ale mówię, tym razem świetnie też bawiłem się w coopie:)

Btw, co From mieli na celu wrzucając do Santcuary Garden dwóch strażników znowu? :P

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na tym forum i mam pytanie, kto byłby chętny do współpracy na 430 poziomie. Potrzebowałbym pomocy przy ubiciu 2 ostatnich bosów z DLC smoka i tego pięknego na dole, przechodzę grę 4 raz i nie jest łatwo. Drugie pytanko, miałem przypadek że wpadł do mnie koleś w lesie i nie chciał się naparzać i nagle zaczął mnie obdarowywać kamykami i duszami no i dał po 99 wszystkich przedmiot a mianowicie dusze (bosów), kamienie (slaby też) humanitas, twin humanitas myślicie że przeszedł 99 razy grę czy coś pokombinował:). Jak coś to zgłaszać się bo mam czym wynagradzać. Mój login to qakol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby już zapowiedzieli jakieś DLC, to raczej nikt nie milczałby tu na ten temat.

A o DS3 można na razie zapomnieć niestety - producenci już kilka razy mówili, że From chce się teraz innymi gatunkami zająć :( Mam jednak nadzieję, że na następnej generacji kolejne Souls jednak się ukaże, nie wyobrażam sobie innej opcji.

Już jakiś czas temu zapowiedzieli, że będzie sequel Dark Souls

http://www.mcvuk.com...equel-confirmed

Tylko, że po tej wypowiedzi byłbym raczej ostrożny z napalaniem się na ten tytuł:

We've always been about making games for the core gamer, and they weren't necessarily games that did well financially, which is too bad," he said.

The success of both Demon's Souls and Dark Souls, which have each sold over a million [units] per title worldwide, has made us shift our thinking internally to not just core gamers, but to globalise our products, that they can be successful on a worldwide scale.

Czyli kolejny DS będzie prawdopodobnie casual friendly niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja nie oszukujmy się jak by zrobili z DS radosnego coopa z sieczką na 4 to się sprzeda 3x lepiej .

Tylko ja juz tego nie ruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orety, już Dark Souls miało być "casual friendly" poprzez wprowadzenie ognisk - płaczu było co niemiara, a ostatecznie skończyło się wiadomo jak ;)

Ja w ogóle albo jestem wybitnie tępy, albo Kalameet faktycznie ma tak chaotyczne ataki, że ja nie potrafię tam dojść do żadnego ładu przez pół dnia. Najgorsze jest to jego zionięcie, gdy jest w powietrzu - ni cholery w większości przypadków nie potrafię tego uniknąć i z reguły ginę na miejscu.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, o Dark Souls twórcy zapowiadali, że będzie jeszcze bardziej wymagający od Demons. Teraz zapowiadają, że chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co to oznacza to chyba wiadomo. Pewnie będzie znacznik na mapie albo strzałka gdzie iść, efektowne akcje rodem z holywood, jakieś "zajebiaszcze" QTE itp. Jeszcze jak by zrobili oddzielnie do wyboru hardcore mode i "noob friendly" mode to ok, gorzej jak zrobią płytki, uproszczony gameplay i dadzą poziom trudności hard który sztucznie utrudni gre przez bardziej wytrzymałych mobów a poza tym gra będzie się sama przechodzić.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, o Dark Souls twórcy zapowiadali, że będzie jeszcze bardziej wymagający od Demons. Teraz zapowiadają, że chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co to oznacza to chyba wiadomo. Pewnie będzie znacznik na mapie albo strzałka gdzie iść, efektowne akcje rodem z holywood, jakieś "zajebiaszcze" QTE itp. Jeszcze jak by zrobili oddzielnie do wyboru hardcore mode i "noob friendly" mode to ok, gorzej jak zrobią płytki, uproszczony gameplay i dadzą poziom trudności hard który sztucznie utrudni gre przez bardziej wytrzymałych mobów a poza tym gra będzie się sama przechodzić.

Już Team Ninja chciało wejść w dupy casualom z Ninja Gaiden 3 i wszyscy wiemy a się to skończyło. Rozgrywka powinna zostać taka jaka jest teraz, ale (bardzo subiektywnie) chciałbym jakąś bardzo mroczną, dołującą fabułę, jakieś scenki przerywnikowe i normalny online, a nie "Zenek patrz na schody, bo stawiam znak", "Ja nie widzę żadnego znaku !", "Kur*a, już mnie ktoś inny przyzwał", "A mnie jakiś fanatyk z Japonii zrobił backstaba, bo dostałem laga".

Wiadomo, że znajomi umawiają się na wspólną grę więc po co to dodatkowo utrudniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orety, już Dark Souls miało być "casual friendly" poprzez wprowadzenie ognisk - płaczu było co niemiara, a ostatecznie skończyło się wiadomo jak ;)

Ja w ogóle albo jestem wybitnie tępy, albo Kalameet faktycznie ma tak chaotyczne ataki, że ja nie potrafię tam dojść do żadnego ładu przez pół dnia. Najgorsze jest to jego zionięcie, gdy jest w powietrzu - ni cholery w większości przypadków nie potrafię tego uniknąć i z reguły ginę na miejscu.

Ja z Kalameetem walczyłem chyba z 10 min, a miałem w ręce GreatSword Of Artorias (DMG 658) i tarcza Havela. Było ciężko. W niektórych momentach tarcze przerywało...ale jestem la lvl 230 bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalameet już padł, ogon też ;)

Teraz grałem nową postacią (SL 70), więc pewnie stąd problemy. Swoją starą poleciałem na razie na Sanctuary Guardiana i było banalnie, zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliliście już co można zrobić z tą duszą Guardiana? Próbował ktoś dać ją na wymianę?

Co Kaalameet dropi po odcięciu ogona?

Miecz Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 na osobę to nie jest tak wiele, może za jakiś czas się zdecyduję o ile nie podrożeje :)

a ja znów zagubiona owieczka potrzebuję waszej pomocy :D

Aktualnie jestem w lesie przy ukrytym ognisku obok zapięczetowanego wejścia. Kupiłam u blacksmitha "klucz" za 20k dusz. W tej lokakcji tuż przy samej ziemi pojawiają się i znikają w losowych miejscach białe okręgi podobne do celownika, w tym samym czasie biały okręg pojawia się na slocie z czarami. Czy to jest jakiś bug czy tak ma być? Jeśli opcja druga to jak mam to wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 na osobę to nie jest tak wiele, może za jakiś czas się zdecyduję o ile nie podrożeje :)

a ja znów zagubiona owieczka potrzebuję waszej pomocy :biggrin:

Aktualnie jestem w lesie przy ukrytym ognisku obok zapięczetowanego wejścia. Kupiłam u blacksmitha "klucz" za 20k dusz. W tej lokakcji tuż przy samej ziemi pojawiają się i znikają w losowych miejscach białe okręgi podobne do celownika, w tym samym czasie biały okręg pojawia się na slocie z czarami. Czy to jest jakiś bug czy tak ma być? Jeśli opcja druga to jak mam to wykorzystać?

To chyba blokada na używanie cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliliście już co można zrobić z tą duszą Guardiana? Próbował ktoś dać ją na wymianę?

Miecz

To ja dodam jeszcze jedno pytanie. Znalazł już ktoś miejsce w którym można użyć Orba, którego można znaleźć w DLC?

Jakiś warty uwagi miecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze jedno pytanie. Znalazł już ktoś miejsce w którym można użyć Orba, którego można znaleźć w DLC?

Jakiś warty uwagi miecz?

Miecz daje ten fajny ogień jak Kalameet, ale za duży DMG nie daje - 480 max. Na niski lvl niezły. Jakiego orba? Srebrny Pendant? W DLC zebrałem już wszystko. Poszło mi chyba 200 sztuk TWINKLING TITANITE na ulepszenia.

to nie to, mogę używać cudów np Heal

No to nie pomogę niestety. Nie mam pojęcia co to jest. Edytowane przez Castiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miecz daje ten fajny ogień jak Kalameet, ale za duży DMG nie daje - 480 max. Na niski lvl niezły. Jakiego orba? Srebrny Pendant? W DLC zebrałem już wszystko. Poszło mi chyba 200 sztuk TWINKLING TITANITE na ulepszenia.

Dzięki za info o mieczu.

Zebrałem jakiś Dark Orb - tylko nie sprawdziłem czy to taki Orb jak z podstawki czy jakiś czar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o mieczu.

Zebrałem jakiś Dark Orb - tylko nie sprawdziłem czy to taki Orb jak z podstawki czy jakiś czar.

Czar.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×