Skocz do zawartości
Slizer

Gdzie Kupić, Za Ile?

Rekomendowane odpowiedzi

trudno się dziwić że długi czas zagraniczne sklepy nie chciały wysyłać do Polski

trzeci świat pełen małpek...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno się dziwić że długi czas zagraniczne sklepy nie chciały wysyłać do Polski

Jesteś pewien że tylko dlatego? Pewnie z tego samego powodu Polacy bez wiz nie wjadą do stanów a gry w Anglii dwa miesiące po premierze są dwa razy tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malpka ja nawet nie wysyłam im maili, po prostu nie odbiorę bo mnie wkurwili swoim lekceważeniem klienta.

Wysłałem im maila. Mieli w ciągu 3-5 dni roboczych wysłać gry i tego nie zrobili. Zamówienie jest traktowane jako umowa cywilno prawna a za jej niedotrzymanie mam prawo domagać się odszkodowania. Pewnie mnie oleją ale im nie odpuszczę. Od kliku lat pracuję w handlu i wiem jak im zaszkodzić. Mają moje pieniądze i nimi obracają a ja nie mam swoich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że niby jeśli nie wysłali w ciągu tych 5 dni to będziesz się domagał jakiegoś zadośćuczynienia? Jeśli tak to napisz za jakiś czas jak Ci poszło bo jestem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że niby jeśli nie wysłali w ciągu tych 5 dni to będziesz się domagał jakiegoś zadośćuczynienia? Jeśli tak to napisz za jakiś czas jak Ci poszło bo jestem ciekawy.

Zamówienie zrealizowane. Na ile to prawda przekonam się we wtorek jak będę odbierał gry z paczkomatu. Nie zmienia to faktu że nic mnie nie zmusi do odwiedzenia tego "sklepu" w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrefour Targówek Warszawa

NFS: The Run 129 zł na PS3

Ktoś wie gdzie najtaniej w jakimś markecie można kupić Battlefielda 3 lub Uncharted?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im maila. Mieli w ciągu 3-5 dni roboczych wysłać gry i tego nie zrobili. Zamówienie jest traktowane jako umowa cywilno prawna a za jej niedotrzymanie mam prawo domagać się odszkodowania. Pewnie mnie oleją ale im nie odpuszczę. Od kliku lat pracuję w handlu i wiem jak im zaszkodzić. Mają moje pieniądze i nimi obracają a ja nie mam swoich gier.

Ojjjj jaki nerwusek blink.gif Rozumiem jak byś zamawiał od kogoś niepewnego z Allegro, ale zamawiałeś ze sklepu - czasem nie mają danego produktu na stanie i nie ma szans żeby wysłali Ci paczkę w momencie kiedy wpłacasz im pieniądze. Trzeba teraz wziąć pod uwagę okres świąteczny, a co za tym idzie większy ruch w sklepach (wątpię, że przewidzieli w sklepię takie zainteresowanie daną pozycją).

Zadośćuczynienie?? No już nie przesadzajmy laugh.gif

NFS: The Run 129 zł na PS3

Ciekawe czy ta promocja jest we wszystkich Carrefourach czy tylko w tym warszawskim??

Edytowane przez krettinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadośćuczynienie?? No już nie przesadzajmy laugh.gif

To akurat był straszak który zadziałał. Oczekiwanie tydzień na wysyłkę to lekkie przegięcie. Sprzedawanie towaru którego nie ma się na stanie to drugie przegięcie. Idź do sklepu by kupić buty. Pani powie: niech pan zapłaci, towar być może będzie za tydzień.

Co ty byś zrobił w takiej sytuacji?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego że sprzedawali towar którego nie mają to jeszcze wprowadzili w błąd twierdząc że jest a dopiero po złożeniu zamówień okazało się że nie ma i co wtedy zrobili? Ktoś normalny powie że przeprosili klientów, ale nie, oni rozpoczęli kolejną promocję na ten towar, nie mając go mając pewnie kilkadziesiąt niezrealizowanych zamówień nadal wciskali ten towar ludziom!!!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NFS RUN za 129 jest też we wszystkich euro :) produkt z najnowszej gazetki, osobiście widziałem dzisiaj:) i chyba się na niego skuszę dziękując empikowi za swoje zamówienie za 134,9 złożone w poprzedni poniedziałek, które dotrze być może w ten(oczywiście była wysyłka w 24h;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat był straszak który zadziałał. Oczekiwanie tydzień na wysyłkę to lekkie przegięcie. Sprzedawanie towaru którego nie ma się na stanie to drugie przegięcie. Idź do sklepu by kupić buty. Pani powie: niech pan zapłaci, towar być może będzie za tydzień.

Co ty byś zrobił w takiej sytuacji?

W normalnym - stacjonarnym sklepie nie będzie takiej sytuacji. W sklepach wysyłkowych często dochodzi do tego, że trzeba poczekać kilka dni na realizację.

Mało tego że sprzedawali towar którego nie mają to jeszcze wprowadzili w błąd twierdząc że jest a dopiero po złożeniu zamówień okazało się że nie ma i co wtedy zrobili? Ktoś normalny powie że przeprosili klientów, ale nie, oni rozpoczęli kolejną promocję na ten towar, nie mając go mając pewnie kilkadziesiąt niezrealizowanych zamówień nadal wciskali ten towar ludziom!!!

Wciskali?? Nikt nikomu nie kazał kupować! Nikt nie prosił żeby mu przelać pieniądze. Świadomy wybór klienta - sklep internetowy /= stacjonarny gdzie można wejść do magazynku i od razu stwierdzić, że dany produkt jest lub go nie ma. Tym bardziej przed świętami, szał zakupów, wiele zamówień, które trzeba szybko realizować i nie ma czasu żeby bawić się w aktualizowanie strony co 5min/wydaną kopie z magazynu. Nikt nie siedzi w sklepach i nie czyha na waszą kasę, też się starają jak tylko mogą żeby każdy dostał grę na święta.

Punkt z regulaminu Ultimy:

Czas dostarczenia towaru do nabywcy od dnia przekazania towaru do realizacji określony jest przy każdym produkcie. Nie może on być jednak dłuższy niż 21 dni.

Oprócz NFS RUN w euro jest jeszcze jakieś promo??

EDIT:

To tak jakbyś zamówił grę na ps3 a przysłaliby Ci na xboxa.

Pomyłki się zdarzają - kontaktujesz się ze sklepem, odsyłasz grę na ich koszt i oni przysyłają Ci taką jaka powinna być - często dostaje się jakiś upominek gratis. Sklep zastrzegł w regulaminie - 21 dni na dostawę, wymagasz od innych działania zgodnie z prawem, a sam masz to prawo tudzież regulamin głęboko gdzieś. Jak bym potrzebował gier na teraz/zaraz to bym poszedł do pierwszego lepszego sklepu w mieście i po prostu kupił.

Kretinio Ty pracujesz w Ultimie czy jesteś kretynem?

Nie, nie pracuję w Ultimie i też nie jestem kretynem. Myslę, że z Tobą coś nie tak skoro mnie obrażasz za moje poglądy (własne zdanie), które nie są takie same jak Twoje.

Edytowane przez krettinio
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kretinio Ty pracujesz w Ultimie czy jesteś kretynem? Jeśli sklep w momencie składania zamówienia twierdzi że towar jest dostępny to wprowadza klientów w błąd. To tak jakbyś zamówił grę na ps3 a przysłaliby Ci na xboxa. Też byś powiedział że to normalne? Ja tych gier potrzebowałem na teraz, zamówiłem bo miały być w ciągu 24h, zapłaciłem także za kuriera nie po to aby przyjechał po świętach ale po to aby mieć gry w przeciągu 2 dni. A skoro sklep tak robi to ja towaru nie przyjmę.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym - stacjonarnym sklepie nie będzie takiej sytuacji. W sklepach wysyłkowych często dochodzi do tego, że trzeba poczekać kilka dni na realizację.

Kilka to znaczy ile?

Przy składaniu zamówienia była informacja o realizacji w ciągu 3-5 dni roboczych. Termin minął i dopiero straszenie prawem zmusiło ich do ruszenia tyłka. ie interesuje mnie że święta że dużo zamówień. Skoro sobie nie radzą to niech zmienią profil działalności. Złóż zamówienie na Amazonie. Jeszcze nigdy nie przekroczyli terminów. Mało tego, często wysyłają wcześniej. Jestem klientem i żądam odpowiedniego traktowania a Ultima nie jest jedynym sklepem wysyłkowym.

I z takim postem możesz spokojnie szukać u nich pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ultimie dokonałem już 14 zakupów od 2006 roku i bazując na własnym doświadczeniu z tym sklepem bym go polecił bez wahania. Fakt, nigdy nie zamawiałem niczego u nich w takim okresie jak święta, raczej wrzesień, październik, listopad. Jak składałem pre-ordery to paczki dochodziły nie raz parę dni przed światową premierą (a wiec ok. tygodnia przed premierą w Polsce).

Na maile zawsze mi odpisywali. Nie wiem jak wy ale gdyby się coś przedłużało, to ja pierwszy zapytałbym co się dzieję. Rozumiem wasz punkt widzenia, że czekacie aż ktoś z wami się skontaktuje ale ja wychodzę z założenia, że jak pierwszy się zapytam to szybciej dostanę odpowiedź.

No ale jak widać wpadki też im się zdarzają. Ja w ciągu 5 lat nie miałem z nimi żadnego problemu, a z tego co wiem to nie robią problemów przy anulowaniu zamówień i to nawet tuż przed wysłaniem. Kiedyś mój kuzyn wykręcił im taki numer przy zakupie PS3, że praktycznie przed samą wysyłką anulował zamówienie. Coś tam pomarudzili ale problemów nie robiono.

Edytowane przez Scooby-Doo
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się do tych gier nie śpieszy, ale chodzi o powazne traktowanie. Przed zamówieniem ico i sly wysłalem do nich maila czy mogę jeszcze dorzucić serious sama 3 i żeby wysłali mi 16> oczywiście odpisali że nie bo tylko teraz jest promocja, skoro nie to ok zamówiłem, miało być w ciągu 24h, a tymczasem minął już tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O północy założyłem zamówienie na Amazonie. Po godzinie ( 1.00 nad ranem) dostałem maila o wysyłce. To tak dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a jakbyś złożył zamówienie i nie byłoby towaru to od razu dostałbyś powiadomienie. Amazon może a ultima nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe porównywanie Amazona i Ultimy mija się trochę z celem :P

Amazon zatrudnia w krajach w których prowadzi swoją działalność ponad 20 tyś ludzi i jest to jeden z pionierów w sprzedaży elektronicznej.

Więc imho porównanie Amazona i Ultimy to jak Premier League i polskiej Ekstraklasy ;] Amazon ma dużo lepszą organizację, stąd tak szybkie i sprawne ich działanie.

Ultima w porównaniu z Amazonem to mały żuczek ;p

A jak chcemy bawić się w jakieś porównania to spójrzmy choćby na przychody:

Warszawska firma zdążyła już przejąć sześć sklepów internetowych - Mareno.pl (księgarnia), Ultima.pl (sklep z grami), e-dvd.pl (filmy), 1klik.pl (sprzęt komputerowy), Trender.pl (RTV i AGD) oraz eZabawki.pl. Ich łączne przychody sięgnęły w zeszłym roku 10 mln zł.
Chodzi o firmę Zakupy.com, zwracam uwagę że Ultima.pl to tylko 1 z 6 sklepów. Dane są chyba za 2009 rok ale nie jestem do końca pewny.
Z infografiki możemy się m.in dowiedzieć, że osiągany przez Amazon roczny przychód w wysokości 34 miliardów dolarów to więcej niż PKB połowy istniejących na świecie państw.
A to z artykułu datowanego na 2011-11-22, o Amazonie Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi to wisi bo i tak na ogół kupuję w Anglii, ale to że są mniejsi nie znaczy że można olewać klienta albo robić go w wała bo to właśnie oni powinni mnie zachęcić do kupowania u nich, a nie zniechęcać. Jeśli robię zakupy w markecie to kobieta w warzywniaku na osiedlu robieniem mnie w wała na pewno nie zachęca mnie do kupowania ziemniaczków i pomidorków u niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mi to wisi bo i tak na ogół kupuję w Anglii, ale to że są mniejsi nie znaczy że można olewać klienta albo robić go w wała bo to właśnie oni powinni mnie zachęcić do kupowania u nich, a nie zniechęcać. Jeśli robię zakupy w markecie to kobieta w warzywniaku na osiedlu robieniem mnie w wała na pewno nie zachęca mnie do kupowania ziemniaczków i pomidorków u niej.

A to nie mówię, że mogą olewać klienta. Chodzi mi o same porównywanie Amazona i Ultimy. Prawda jest taka, że jak wiedzą że nie wyrabiają to powinni dać znać. Skoro tak nie zrobili to na pewno mają minus i to duży u tych, którzy paczki nie otrzymali. Tak jak pisałem wcześniej mi się nigdy jeszcze żaden numer, kiedy u nich kupowałem, nie zdarzył więc mam wciąż do nich spore zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jakiś czas temu zrezygnowałem z ultimy teraz mieli dobrą promocję to skorzystałem, ale przyznam że szkoda nerwów na nich. W 2012 roku będzie amazon.pl i taka ultima straci rację bytu, chyba że calkowicie zmienią swoje podejście ale w to nie wierzę bo skoro przez tydzień nie potrafią wysłać głupiego maila to czego się można po nich spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jakiś czas temu zrezygnowałem z ultimy teraz mieli dobrą promocję to skorzystałem, ale przyznam że szkoda nerwów na nich. W 2012 roku będzie amazon.pl i taka ultima straci rację bytu, chyba że calkowicie zmienią swoje podejście ale w to nie wierzę bo skoro przez tydzień nie potrafią wysłać głupiego maila to czego się można po nich spodziewać?

Bartek ty mówisz poważnie? Będzie amazon.pl? A będzie można za pobraniem płacić lub zwykłym przelewem? Bo niestety nie mam Visy jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek ty mówisz poważnie? Będzie amazon.pl? A będzie można za pobraniem płacić lub zwykłym przelewem? Bo niestety nie mam Visy jeszcze.

W marcu 2012 ma ruszyć amazon.pl. Oczywiście nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ;)

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, raczej nie będzie miał cen angielskich. Nawet niemiecki amazon nie powala cenami, ale wiadomo - marka robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×