Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi podać namiary na jakąś dobrą średnio-ciężką zbroję? Moja podstawowa i Fluted zniknęły gdy je zdjąłem w 2-2 aby wynieść kamienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chain Mail - 5.x u sprzedawcy (Filthy Woman)

Fluted - skarb w 3.1

Plate - sprzedawca w Boletarian Palace

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chain Mail - 5.x u sprzedawcy (Filthy Woman)

Fluted - skarb w 3.1

Plate - sprzedawca w Boleterian Palace

THX

Nieźle. Wychodzi na to, że najlepsza zbroja dla TK zgubiłem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, uwolniłem Freke z celi, tylko bydle mi znikneło z nexusa jak sie pojawiła Yuria, ma to jakis związek ze sobą?

A przypadkiem nie byles juz w 3-2 i nie uwolniles Yurta z jego klatki? Jak to zrobiles i nie ubiles bydlaka w Nexusie to bedzie Ci wybijal NPC-ow :scare: , Freke jest pierwszy na jego liscie. Yurt jest na pietrze Nexusa jakby co.

THX

Nieźle. Wychodzi na to, że najlepsza zbroja dla TK zgubiłem :unsure:

Daj sobie spokoj ze zbroja, mobilnosc to najwazniejsza cecha w DS. Zaloz co badz, bylebys tylko mogl robic szybko uniki. Polecam np komplet Black leather z 3-1: jest superlekka i w miare chroni, na glowe moze byc Mirdan Helmet - wyglad tez jest wazny :thumbsup: . Ochrone daje to niezla, a calosc wazy tyle co rekawice z gloom kompletu :biggrin: , roznice w poruszaniu sie postaci odczujesz od razu, zapewniam :thumbsup: .

Edytowane przez Bombadil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dużą rolę w grze odgrywa znajomość angielskiego? Czy powiedzmy średnio-zaawansowany poziom poradzi sobie z grą czy będe grać ze słownikiem w ręku?

Spokojnie dasz radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

Pokonałem dzisiaj Dragon God'a i zobaczyłem że u góry jest wbity w ziemię miecz. Podobno jest to Dragon Bone Smasher. Wyczytałem że można go podnieść jeśli po zabiciu Dragon God'a będzie się miało Stonefang Tunnels na Pure White. Otóż mam, gdy sprawdzam World Tendency to kamień od Stonefang jest jasny i na środku świeci się tak jakby czerwone/różowe światełko ale nie mogę dojść do tego miecza. Czy ktoś wie dlaczego?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jest to pure. Porównaj z tym

WT-archstone-color.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się że mam już pure white. Nie jestem pewien czy nie zginąłem z raz w formie człowieka, to wyklucza zdobycie miecza?

A jeśli nie jest to jeszcze pure white to co mogę zrobić aby osiągnąć PW? Dodam że nie mam podłączenia do sieci.

Edytowane przez Pizkes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drk2 ma rację - nie masz Pure White - wiem z autopsji :)

Przy kolejnym przejściu zawsze w Nexusie popełniaj samobójstwo w gdy odzyskasz formę ciała - zapewnisz sobie wtedy to, że tendencja świata Ci nie zczarnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc nie ma już sposobu abym zdobył ten miecz nie przechodząc jeszcze raz gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Ale spokojnie - czy chcesz czy nie chcesz i tak zaczniesz NewGame+ :) Zobaczysz.

Zresztą na tym się pewnie i tak nie skończy :)

Aby zdobyć wszystkie cuda/czary/bronie/ringi trzeba grę przejść 4 razy.

Akurat w DS nie jest to uciążliwe... gra uzależnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zapytam: czy wybór klasy na samym początku ma jakieś większe znaczenie? Wybrałem Soldier'a lecz nie widzę wielkiej różnicy na wytrzymałości jeśli chodzi o zbieranie ciosów więc założyłem sobie leather armor który kupiłem w Shrine of Storms i do łapy wsadziłem uchicośtam... w każdym razie tę katanę i gram bardziej jak Wanderer czyli uniki i szybsze ciosy. No i pytanko czy to ma większe znaczenie? Czy tracę coś używając curved sworda zamiast straight jak powinienem w przypadku soldier'a? Te klasy mają jakieś pasywy czy coś w tym stylu? Czy z każdej klasy można bez problemu zrobić każdą inną? Czy jeśli wybrałbym Wanderer'a to mógłbym potem zrobić z niego ciężkiego woja?

A co do tego miecza, kurde fajnie było by go mieć. Jest dość potężny a długie dwuręczne miecze też mi podchodzą jeśli chodzi o styl gry. Do tego jeszcze chyba zginąłem we wszystkich innym światach jako człowiek więc w żadnym nie będę miał pure white. Kiepsko, mam 30 godzin gry na koncie, trochę się nie chce zaczynać od początku.

Edytowane przez Pizkes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większego znaczenia nie ma, potem i tak ustawisz sobie postac jak bedziesz chciał, jedynie na przejscie 1-1 sie przydaje, ale to zależy kto jaki styl gry preferuje.

Ja np: gram Wanderer'em używam Blublood Sword'a i Rune Shield'a i idzie jak po maśle, tyle że drugi raz przechodze gre to juz wiem mniej więcej co i jak chociaz poziom trudnosci skoczył. Tak jak napisał Adick gra uzaleznia i na pewno jeszcze pare razy sie zobaczy napisy koncowe, jeszcze kupa czasu zejdzie żeby wbic platynke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie gdzie moge sprzedac przedmioty? bo u zadnego npc'a takiej opcji nie widzialem...

i czy Tower Knighta mozna pokonac postacia z 13lvl czy lepiej isc gdzies po grindowac i dopiero wtedy zagladnac do niego? :) juz raz mnie zabil :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmiotów nie możesz sprzedawać, co jest moim zdaniem jedyną wadą Demon's Souls.

Nie pamiętam na którym lvl byłem gdy pokonałem Tower Knighta ale jest on bardzo łatwy. Musisz najpierw wybić tych kuszników na murach a potem wskoczyć mu między nogi i ciachać po kostkach aż padnie, tylko uważaj bo jeśli przewróci się na ciebie to około połowy HP ci zjedzie(uciekaj na jego prawą stronę,tą bez tarczy). Gdy się przewróci to ładuj mu w łeb aż się podniesie. Rób tak ciągle póki go nie zaciukasz. Acha i jeszcze jedno: jedno, dwa ciachnięcia i odbiegnij po będzie tupał nogą(prawą) lub uderzał tarczą(przy lewej nodze), może jeszcze odskoczyć w tył.

A ja zacząłem nową grę, tym razem Wandererem,nieźle idzie. Tylko szkoda trochę tych 30 godzin przegranych no ale cóż, ja chorym perfekcjonistą jestem i muszę mieć wszystko na tip top, poza tym bez paru broni może być ciężko potem więc wolę mieć je wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawanie przedmiotów tylko utrudniłoby grę. Założę się, że każdy z nas płakałby, że sprzedał coś co jest mu na gwałt potrzene, a nie może tego odkupić, lub nie ma kasy. Pozatym jakby można było sprzedawać przedmioty łatwiej byłoby zdobywać slv. Logiczniejszym rozwiązaniem byłby handel wymienny pomiędzy grczami online, zresztą chyba tak to też funkcjonuje.

Ja właśnie ukończyłem świat 2,3 i 4. W 1 został tylko 1-3 i cały 5 świat. Na liczniku mam ok 30h. Co najdziwniejsze nie mam tlisman of teh beast i przy 60 levelu nie znam ani jednego czaru, zresztą nawet jakbym miał talisman nic by to nie dało.Freke's wysyła mnie do diabła, a Rydella nie mogę uwolnić bo nie mam PWT.

I teraz jedno pytnie:

- gdzie mogę kupić lub znaleźć large hardstone shard i shard of moonlightstone? Czy trzeba dwa razy przechodzić grę żeby zmaxować broń na blessed?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Large Hardstone Shard 2-1, 2-2.

Shard i Chunk Moonlightstone 3-1, 3-2.

Najlepiej miec pure black tendency wtedy jet lepszy drop, czarów mozesz uzywac jak masz minimum magie na 10lv.

Beasta sie ma jak sie załatwi Ostrawe, quest z Mephistophelesem, lub w 2-2 jak Scirvira załatwisz jako black phantoma musisz miec pure black.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Large Hardstone Shard 2-1, 2-2.

Shard i Chunk Moonlightstone 3-1, 3-2.

Do broni blessed potrzebne są kmienie moonlightstone czy fainstonne?

Beasta sie ma jak sie załatwi Ostrawe, quest z Mephistophelesem, lub w 2-2 jak Scirvira załatwisz jako black phantoma musisz miec pure black.

Zabiłem Ostrave ale beasta nie mam. Albo nie zabrałem albo bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem Ostrave ale beasta nie mam. Albo nie zabrałem albo bug.

To nie bug. Talisman of Beast nie wypadnie z Ostravy nigdy.

Musisz najpierw uzyskać Pure BLACK Character Tendency.

Na piętrze Nexusa pojawi się wtedy Mephistopheles. Zleci Ci ona kilka questów na zabijanine NPC.

Za każdy kill da nagrodę. I właśnie za Ostravę otrzymasz Talisman of Beasts.

Szybciej i łatwiej jest doprowadzić do PBWT w 2-x i załatwić Scivira w 2-2 [w połowie wielkiej przepaści, tam gdzie dwie jaszczurki].

Dropniesz z niego ten talizman.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do broni blessed potrzebne są kmienie moonlightstone czy fainstonne?

Do Blessed jest Faintstone.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać teraz od nowa tak jak napisałem wcześniej i idzie świetnie, teraz na liczniku mam 10 godzin i osiągnąłem to co wcześniej mając na liczniku 29 godzin i jeszcze sobie zrobiłem Lava Bow. Ten łuk jest genialny, Penetrator właśnie przed chwilą został zmiażdżony prze mojego Lava Bow'a a ja przyjąłem tylko jeden hit przez przypadek. Jak się ma ten łuk to gra łucznikiem jest bajką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Waszych upodobań. Która z klas dawała Wam najwięcej przyjemności z grania? Na dniach kupuję DS i z tego co zdążyłem wyczytać tutaj i na innych stronach do gustu najbardziej przypada mi Hunter. Oczywiście wszystko zweryfikuje sama rozgrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś napisał wcześniej wybór bazowej klasy nie ma zbytnio znaczenia gdyż potem i tak możesz rozłożyć statystyki tak jak chcesz i założyć co ci się podoba. Mi najlepiej gra się Wandererem czyli lekka zbroja i szybka broń lub Lava Bow. Na większość bossów uniki są bardzo potrzebne więc ciężki armor przy bossie nie wchodzi w grę. Przy zwykłych mobach tak ale nie na bossa. A jeśli chodzi o huntera to może być nieźle tylko spraw sobie Lava Bow to będziesz wymiatał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w porównaniu do 5.1-4 to przyjemność ;]

Wiedziałeś co mówisz :thumbsup:.

Najbardziej frustrujący, wnerwiający i nie wybaczający żadnych błędów etap. Pół niedzieli mi zeszło na ten świat. Gdyby nie fakt, że można pozbierać trochę kamieni do broni blessed poddałbym się chyba za 10 podejściem. Do teraz nie wiem jak trafiłem od roju ślimaków do tych 3 troli na wysepce...jakiś kompletny fart...będę się zmagał z tym problemem w NG+. No nic dzisiaj zapewne skończę. Na ścieżce został tylko False King i Blue Dragon.

Swoją drogą, gdyby nie upierdliwość wykucia broni ze wszystkich kamieni platyna byłaby formalnością, a tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×