Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki wszystkim

@EndarSeth czyli idąc twoim tokiem LSoS pomaga przy farmieniu na zwykłych potworkach, na jaszczury nie warto sobie nim zawracać głowy. Powiem szczerze, nie wiem aż tak dogłębnie tego nie badałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim

@EndarSeth czyli idąc twoim tokiem LSoS pomaga przy farmieniu na zwykłych potworkach, na jaszczury nie warto sobie nim zawracać głowy. Powiem szczerze, nie wiem aż tak dogłębnie tego nie badałem.

wg mnie LSoS nie pomaga na nic :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LSoS pomaga, aby drop w ogóle wypadł. Bijesz Blue Knight'a, nic nie wypada. Masz LSoS, może coś wypadnie. Masz duży luck, może coś wypadnie. Nie chodzi o to, co wypadnie, tylko czy w ogóle wypadnie.

Jaszczury mają 100% drop rate, czyli zawsze coś wypadnie.

Ja LSoS zrobiłem, załozyłem, chlasnąłem pare razy Ed'a, przeszedłem na NG+ i powiesiłem nad kominkiem :)

Tkst o pechu rozśmieszył mnie, gdyż 4 godziny to masakrycznie MAŁO żeby zdobyć P.Bladestone.

Umówmy się, JA miałem sporo szczęścia, że wypadło mi po takim czasie, a TY miałeś tego szczęścia odrobinę więcej ;)

Naprawdę.......ludzie po 20 godzin nad tym siedzieli, albo i więcej.

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miłej gry życzę :)

A dziękuję. thumbsup.gif

PS. Z tym pechem, ależ się uśmiałem, heheheheHAHAAHA!

Sam wcześniej o szczęściu wspominałeś, a teraz co? Nie wiem też, co Cię tak bawi, ale śmiej się - śmiech to zdrowie. turned.gif

Nie biorę sobie tych informacji znikąd. Przeglądając Demon's Souls wiki trafiłem między innymi na to. Jednak zauważ, że coś w tym jest. Miałem LSoS i Bladestone poleciał szybciej.

Ale. Nie ciągnijmy tematu, bo widzę, że Cię on irytuje, a forum nie jest po to, żeby się wzajemnie wkurzać. smile.gif

Pozdro.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LSoS pomaga, aby drop w ogóle wypadł. Bijesz Blue Knight'a, nic nie wypada. Masz LSoS, może coś wypadnie. Masz duży luck, może coś wypadnie. Nie chodzi o to, co wypadnie, tylko czy w ogóle wypadnie.

tylko czy dla "może" warto się męczyć LSoS?!

Miałem LSoS i Bladestone poleciał szybciej.

skąd wiesz że szybciej?! (szybciej od?)

znam ludzi którym wpadł PB za pierwszym razem a nie posługiwali się ani LSoS a LUCK mieli na 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tylko czy dla "może" warto się męczyć LSoS?!

Nie męczę się nim. Mam go po prostu w drugiej ręce, a swoją właściwą broń trzymam oburącz, bądź mam łuk. LSoS wtedy cały czas działa - sprawdziłem to rozmawiając z Maiden in Black. Nawet trzymając łuk, bonus do dropu był. O to w tym chodzi, że wcale nie zawadza, a pomóc może.

Szybciej od EndarSeth.

No bo to statystyka i dużo zależy od szczęścia.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie męczę się nim. Mam go po prostu w drugiej ręce, a swoją właściwą broń trzymam oburącz, bądź mam łuk. LSoS wtedy cały czas działa - sprawdziłem to rozmawiając z Maiden in Black. Nawet trzymając łuk, bonus do dropu był. O to w tym chodzi. Że wcale nie zawadza, a pomóc może.

Szybciej od EndarSeth.

No bo to statystyka i dużo zależy od szczęścia.

co konkretnie drop-isz tym LSoS?

edit,

osobiście drop w DS uzależniam od tendencji niż od LUCK i było nie było szybkiego ale kiepskiego miecza

Edytowane przez okrutny_misio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam go przy sobie tylko i wyłącznie przy zabijaniu jaszczurek.

Doskonale też zdaję sobie sprawę, że PBWT pomaga i się do tego stosuję.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go przy sobie tylko i wyłącznie przy zabijaniu jaszczurek.

rozumiem, raczej zostaniemy przy swoich wersjach :biggrin: co nie zmienia faktu że to jedna z najlepszych gier ... i zobaczymy co przyniesie część II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie, to do farmienia Lizadów przede wszystkim PBWT i wystarczył LavaBow i FireArrows. Przy NG+4 około 3 strzał potrzebowałem na upolowanie jaszczurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że ani LSoS ani luck nie wpływają na JAKOŚĆ dropa tylko na sam droprate który u jaszczurek i tak jest 100%. Jest dokładnie tak jak pisze Endar. Gdzieś (chyba na gamefaqs) piszą, że luck na 8 daje najlepsze efekty jeśli chodzi o rare drop tzn. większy luck daje częstrzy drop, luck na 8 daje mniej dropu ale lepszej jakości.Ponoć jakiś glitch, ile w tym prawdy nie wiem ale może coś w tym być bo ja np. z luckiem na 8 po pierwszym przejściu miałem prawie wszystkie pury, może ze 2 brakowało.

LSoS nie zdejmowałem znad kominka gdzie jego miejsce jako ozdoby imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że ani LSoS ani luck nie wpływają na JAKOŚĆ dropa tylko na sam droprate który u jaszczurek i tak jest 100%. Jest dokładnie tak jak pisze Endar. Gdzieś (chyba na gamefaqs) piszą, że luck na 8 daje najlepsze efekty jeśli chodzi o rare drop tzn. większy luck daje częstrzy drop, luck na 8 daje mniej dropu ale lepszej jakości.Ponoć jakiś glitch, ile w tym prawdy nie wiem ale może coś w tym być bo ja np. z luckiem na 8 po pierwszym przejściu miałem prawie wszystkie pury, może ze 2 brakowało.

LSoS nie zdejmowałem znad kominka gdzie jego miejsce jako ozdoby imo.

Kurcze, dałbym sobie rękę uciąc, że luck wpływa na jakość dropa. Już na samym początku gry zwróciłem na to uwagę w świecie 1-1. Kiedy miałem luck 7 niebieskoocy rycerze wyrzucali ZAWSZE 2Xhalf moon grass. Potem zwiekszyłem luck do 9 i niebieskoocy rycerze zaczeli dropować ZAWSZE 2Xfull moon grass. Dla mnie sta ło się oczywiste, że im wiekszy luck tym lepszy drop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że ani LSoS ani luck nie wpływają na JAKOŚĆ dropa tylko na sam droprate

LSoS nie zdejmowałem znad kominka gdzie jego miejsce jako ozdoby imo.

Zgadza sie, macie racje z Luck i LSoS.

Wg. wiki: Specifically, it (LSoS) will double the "Item Drop" stat that is based on a character's Luck.

Natomiast przy opisie statu Luck wg wiki: Does not increase the quality of item drops, but rather how often enemies will drop items.

Wniosek jeden: LSoS nie daje nic przy farmieniu np Pure Bladestona bo nie wplywa na jakosc dropu :pardon:

Lars06, jak tam z Pure Darkmoonstone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem i wyczytałem, że BBS korzysta ze statystyki Luck, czyli jednak mam powód aby podnieść ją. Nie wiem jak wcześniej jakoś nie zauważyłem tej informacji.

IMO to wg. mnie jeden z najlepszych mieczyków w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jak się zastanowić...o ile pamiętam gekony czasami zostawiają po 2-3 rodzaje kamieni na raz a na to LSoS i luck może mieć wpływ a więc i pośrednio szansa na rare drop wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lars06, jak tam z Pure Darkmoonstone?

Na razie nie zacząłem grać, bo nie mam czasu confused.gif

Chociaż jak się zastanowić...o ile pamiętam gekony czasami zostawiają po 2-3 rodzaje kamieni na raz a na to LSoS i luck może mieć wpływ a więc i pośrednio szansa na rare drop wzrasta.

Dlatego go noszę. Chcę, żeby po prostu oczekiwany drop SZYBCIEJ wypadł - nie żeby każdy mob dropił mi od razu, dajmy na to, Legendary Hero's Soul.

Nawet jeżeli szansa jest znikoma, to i tak się przyda.

A jeśli jest jak mówią forumowicze powyżej, czego wcale nie kwestionuję, to i tak nosząc LSoS nic nie tracę i nie wymaga to ode mnie zupełnie NICZEGO dodatkowego.

Jednak nikt nie przedstawił jednoznacznego i w 100% pewnego dowodu, że to nie działa.

P.S. Zadam dziwne pytanie.

Jeśli ktoś da mi wymaksowaną broń wykutą przy użyciu Pure Darkmoonstone, to jest szansa, że wskoczy mi trofik, czy to nie jest take proste? biggrin.gif

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Zadam dziwne pytanie.

Jeśli ktoś da mi wymaksowaną broń wykutą przy użyciu Pure Darkmoonstone, to jest szansa, że wskoczy mi trofik, czy to nie jest take proste? biggrin.gif

Pozdro.

Wystarczy, że podniesiesz taką broń i po 2-3 sekundach wpadnie dzbanek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

P.S. Zadam dziwne pytanie.

Jeśli ktoś da mi wymaksowaną broń wykutą przy użyciu Pure Darkmoonstone, to jest szansa, że wskoczy mi trofik, czy to nie jest take proste? biggrin.gif

Trofeum wskoczy, jest to proste (nawet zbyt proste :thumbsup: ).

Problem w tym ze PSN nie dziala i nie wiadomo kiedy zacznie, szybciej zdobedziesz sam P.Darkmoonstona, korzystajac z poradnika kilka postow wczesniej. To proste :pardon:

Edytowane przez Bombadil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Skoro tak, to mam to z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pure Bladestone'a i Monnlightstone'a pewnie tak wbiję. Pisałem do osoby czy nie użyczy mi broni na chwilę wykutej w ten sposób. Bo widzę aby jakiś mob mi te kamienie zdropował potrzeba chyba cudu.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lars06 no nie wiem zawsze można by wywalić i dać Morion Blade'a, ale jak widać nie wiadomo czy LSoS pomaga czy nie, to lepiej dmuchać na zimne i nosić to żelastwo.

Edit; sorry za dwa posty pod rząd.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LSoS pomaga o tyle, że daje częstszy loot, czyli łopatologicznie jeśli zabijesz 10 mobów bez LSoS i z tej dziesiątki z pięciu coś wypadnie to z LSoS jest większa szansa, że wypadnie z 6 czy 7 na 10. Przy 7 lootach jest większa szansa, że trafi się rare niż przy 5, proste. Z gekonów zawsze wypada więc LSoS jest nieprzydatny, chyba że

Chociaż jak się zastanowić...o ile pamiętam gekony czasami zostawiają po 2-3 rodzaje kamieni na raz a na to LSoS i luck może mieć wpływ a więc i pośrednio szansa na rare drop wzrasta.

Imo bardzo mały pożytek z LSoS przy farmieniu pure i zamiast tracić czas na założenie go lepiej np. dłubnąć w nosie :D Mi bez niego pure bladestone wydropił się 2 razy pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drk2 nie grasz może na wersji EU? Ja normalnie nie mogę tego kamyka zdobyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po tym co wszyscy mówią, chyba nie ma co tępo obstawać przy swoim, więc powoli zaczynam zmieniać zdanie, bo wyjaśniło się kilka spraw, które w Demon's Souls źle rozumiałem blush.gif

Dzięki za sprostowania.

Pozdro.

edit

No wreszcie wydropiłem Pure Darkmoonstone z jaszczurki w 4.2. Nie sądziłem, że Morion Blade w połączeniu z Clever Rat's Ring da mi taki boost do obrażeń.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drk2 nie grasz może na wersji EU? Ja normalnie nie mogę tego kamyka zdobyć.

Miałem wersje us kiedyś tam, nie pomoge niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×