Skocz do zawartości
ONE

Gt5 - Nasze Wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

jazda Merolem 300SL po Nurburgringu w ramach szkoły AMG - poezja  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram poprzedników w 100%. Stare dobre GT w odświeżonej oprawie. Jestem wyznawcą GT od 1996 (po PSX-a jechałem pociągiem 250km :) ) i jestem bardzo szczęśliwy, że PD nie poszło w kierunku innych producentów gier i nie stworzyło kolejnego "causual gamers racer". Jeżeli komuś brakuje wodotrysków i cumshotów na ekranie to polecam HP2, Burnout Paradise (mimo wszystko bardzo fajna gra) itp. itd. GT to nie jest gra to jest zjawisko, albo załapiesz klimat albo będziesz psioczył na to i tamto. Nie zgodzę się również, na wywyższanie GT5 ponad FM3. Obie trzymają wysoki poziom, i wszelkie próby obrzucenia mięsem to czysty przejaw funboyu ze strony posiadaczy PS3 lub Xboxa. Zanim wydasz opinie zagraj w oba tytuły! To na tyle, pozdrawiam i miłej zabawy w oczekiwaniu na GT6 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem wyścigi VW Lupo na trasie Nürburgring. Konkurencje odstawiłem bez problemów, a przecież połowa samochodów miała te same parametry :/

Ma to swoje plusy - kilka razy nie wyrobiłem na zakręcie, ale i tak wygrałem - minus jeśli chodzi o symulacje.

Zapewne, gdyby ta gra nazywała się inaczej, np. GRID2, to by mówiono, że zbytni arcade, bo odbijam się od bandy i jadę dalej, albo wciskam przy starcie samochodu pedał gazu na maxa, a on pięknie, równo rusza.

To odbijanie od bandy i brak konsekwencji w związku z tym w sumie i tak traktuje jako plus - bo brak zaimplementowania funkcji cofnięcia czasu jest karygodne. Nie mam chęci, a tym bardziej czasu, by powtarzać wyścig kilku/kilkunastominutowy n razy z powodu jakiegoś błędu w czasie jazdy.

Najbardziej mi się podoba photo travel - piękne samochody w pięknych miejscach, chociaż wstawianie modeli ludzi mogli sobie podarować, nieładnie wyszły im te postaci i w sumie psują przez to efekt.

Najlepiej w sumie wyjdą ci, którzy spokojnie poczekają na wersję GOTY - wszystkie poprawki i pewnie dodadzą kilka DLC za darmo.

W GT5 mimo wszystko gra się dobrze, ale liczyłem na lepszą symulację jazdy i zderzeń (nie mylić z modelem zniszczeń)

Edytowane przez kalipali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od wczoraj i dla mnie ta gra to rewelacja , must have dla posiadaczy ps3 bo w końcu ta gra to wisienka w śród innych.

Menu dla jednych jest FAIL'em dla drugich bardzo fajne ,ja należę do tej drugiej grupy, na początku troche wydawało mi się to chaotyczne ale po 1h wszystko ogarniałem. Grafika, hmm mi trudno ją określić bo mam słaby tv ,ale wszystko wygląda tak jak powinno , co do samochodów Standard i Premium jakiejś różnicy nie widzę. Poziom botów też wydaje mi się dobry , próbują wyprzedzać za wszelką cenę i ogólnie można zapomnieć chwilami ,że gramy z botami. Poziom uszkodzeń no niestety razi w oczy , bo gdyby przy uderzeniu w bandę było by jakieś wgniecenie to już to by, bylo coś a na chwile obecną po uderzeniu samochód wygląda jak nowy i troche to irytuje.

Muzyka podczas wyścigu też jest fajna , przed zakupem gry pomyślałem sobie ,że muzyka będzie jakąś kaszaną i pierwsza rzecz jaką zrobię to wyłączenie tego shit'u.

Gra mi się bardzo podoba i polecam fanom motoryzacji jak i zwyklym graczom ten tytuł.

Pozdrawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od tygodnia badziew jakich mało wystawka na allegro i zamiana na Assasin Creed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od tygodnia badziew jakich mało wystawka na allegro i zamiana na Assasin Creed

Pozegnamy cie w motoryzacyjnym stylu: "Szerokiej!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozegnamy cie w motoryzacyjnym stylu: "Szerokiej!".

taaa :) to narka! plakac nie bedziemy :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że na samym forum ps3site można znaleźć masę pozytywnych (niektórzy są wręcz zakochani) opinii na temat GT5, całe sub-forum ostro tętni życiem, a w komentarzach pod recenzją są praktycznie same flame'y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że na samym forum ps3site można znaleźć masę pozytywnych (niektórzy są wręcz zakochani) opinii na temat GT5, całe sub-forum ostro tętni życiem, a w komentarzach pod recenzją są praktycznie same flame'y?

widocznie źle czytałeś posty:P parenaście ostatnich stron tematu Gran Turismo 5 wcale nie na pawa w 100% optymizmem do tej gry...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wielu niedociągnięć dostałem to na co liczyłem, czyli świetny model jazdy, masę samochodów i niesamowity klimat. :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czasem siedząc przed GT5 mam wrażenie, że gram w jRPG'a. Dobrego, zmotoryzowanego jRPG'a :teehee: I wiecie co? Podoba mi się! Macie podobne odczucia?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze pogrywam od kilku dni w GT5 u kuzyna to tez opisze swoje wrazenia:

Chcialo by sie napisac, ze to stare dobre GT, ale niestety nie jest... W starych dobrych GT zeby w ogole moc zaczac jezdzic trzeba bylo zrobic licencje B chocby na bronz (a i tak prawie kazdy robil wszystko na zloto by dostac bonusowe wozy ;)), a potem kupowalo sie uzywana auto i zaczynalo kariere. A w GT5? Startowac moza od razu, a licencje sa tylko po to zeby byc, co prawda mozna je porobic na zloto, pytanie tylko po co? Dla tych nedznych Standardow?? I tu przechodzimy do kolejnej kwesti, czyli podzialu wozow na Premium i Standard. Jak wyszlo GT5P widok z kokpitu byl najwieksza rewolucja w serii, i bylo powiedziane ze w GT5 tez kazdy woz bedzie go posiadal, ale oczywiscie z biegiem czasu uleglo to zmianie i wiadomo jak sie wszystko skonczylo, tyle tylko ze po 2och latach grania w GT5P wlasnie najlepiej gra mi sie z widokiem z kokpitu, tym bardziej ze w pelnym GT5 zaje*****e odwzorowali poczucie predkosci i to jak zachowuje sie glowa kierowcy (kamera) z kazdym ruchem zawieszenia i na kazdej nierownosci jezdni. Druga sprawa to modele wozow Standard - mialy byc ulepszone i "upscalowane", a skonczylo sie na bezczelnym copy&paste, zaloze sie ze GT4 odpalone na PS3 ze wsteczna kompatybilnoscia i upscalowane do 1080p wyglada niemalze identycznie jak GT5... Wsadzili je na sile byle by gra miala wiecej samochodow od FM3 i mogla szczycic sie posiadaniem ponad 1000 wozow. Brak tuningu wizualnego oraz mechanicznego na znacznej wiekszosci z nich zwyczajnie pomilcze. Oczywiscie wozy Standard mi az tak bardzo nie przeszkadzaja, bo przeciez nie musze nimi jezdzic (ale wtedy znika cala magia zaczynania gry szrotem z gieldy i stopniowym zmienianiem go w kilkusetkonnego potwora) i wystarczy ze jezdzi nimi komputer, ale wtedy GT5 ma dla mnie tylko ~200 wozow do zaoferowania, z czego czesc z nich za wiele od Standardow sie nie rozni poza posiadaniem wnetrza praz wymodelowanymi felgami i przednimi lampami, czasami tez tylnymi, bo tak to bryla auta to ten sam model z mala iloscia poligonow. W sumie to "prawdziwych" wozow Premium jest w grze max. ze 150. Premiumy mozna juz bez problemu tuningowac, chociaz brak tuningu hamulcow jest niewybaczalny, bo jazda 700-800 konnym autem z fabrycznymi hamulcami to smiech na sali. "W pelni modyfikowana skrzynia biegow" jest tak modyfikowalna, ze poza przelozeniem glownym nie mozna nic zmienic, a w GT5P jakos dalo sie poszczegolne przelozenia ustawiac... Podobnie wszelkie przednie lotki i spojlery najczesciej nie daja nawet grama sily dociskowej. Racing Mody jedynie kilka wozow w calej grze moze miec, ze czego wiekszosc to klasyczne amerykanskie muscle cary. Special Eventy sa fajnym dodatkiem ale sa za malo rozbudowane, np. Nascar to w wiekszosci samouczek i dopiero na koniec sa prawdziwe wyscigi. Gokarty tak samo, ma sie wrazenie ze wiekszosc tras dla nich zrobili na 10min. przed odaniem gry do tloczni, w ogole to jak byla ta afera z flagami na torze dla gokartow to mieli ja pozmieniac, ale z tego co wyczytalem w necie to PD po prostu wycieli trase z gry... Ogolnie jak pisalem - potencjal jest, ale niewykorzystany, gdyby kazdy even byl 3 razy dluzszy, albo zamiast uczyc sie podstaw przez 2/3 eventu od razu rzucali nas na gleboka wode od razu na wyscigi byloby OK, a tak to SE sluza bardziej do nabijania kasy na poczatku kariery. System zniszczen - chyba zapomnieli go umiescic na plycie, dzisiaj jak jadac prawie 380km/h Nissanem GT-R walnalem w sciane i tylko lekko prawa lampa mi sie wygiela to sie tylko usmiechnalem z politowaniem (oczywisccie wraz z uderzeniem wszelka fizyka jazdy zostaje w grze wylaczona, auto robi 2 obroty zwalniajac do 150km/h i jedzie dalej)... AI tak samo jak z wozami Standard zrobili chyba tylko kopiuj-wklej, bo przeciwnicy dalej jezdza jak po sznurku po wyznaczonej trasie, wrecz "uwielbiam" jak robiac jakas licencje typ wjezdza mi bezczelnie w d*** a ja zostaje za to nagrodzony dyskwalifikacja... Troche o grafice - jest slabo, nawet bardzo, a jak jezdzimy po trasie "Standard" (bo i takie tez sa) z wozami Standard to jest wrecz tragicznie, kazdy kto widzal wczesniej GT5P na oczy to przyzna. Slabym punktem GT5P byly zabkowate cienie, i zamiast je poprawic to je jeszcze bardziej pogorszyli, tak samo zreszta AA, ktore nie dosc ze nieznacznie rozmywa obraz to powoduje obrzydliwe efekty/artefakty gdy auto jest otoczone pylem/sniegiem/deszczem. Przednie swiatla w ogole nie oswietlaja niz poza droga, mozemy komus doslownie siedziec na zderzaku a jego jakby w ogole nie bylo. Wydajnosciowo tez jest duzo gorzej, pomijam ze o stalych 60FPSach mozna pomarzyc bo to nie doskwiera, ale juz screen-tearing bardzo rzuca sie w oczy :( Ogolnie to tylko to co zostalo zrobione na potrzeby GT5P i niektore dodatkowe wozy Premium trzymaja poziom, a reszta wozow i tras jest co najwyzej srednia. Jedyne co ratuje ta gre to wspanialy model jazdy, ktory na chwile obecna jest poza konkurencja i nie ma sobie rownych, oraz wbudowany bullshot creator (Photomode/travel) :P, a cala reszta niestety kuleje, i nie dosc ze nie dorownuje standardom panujacym na rynku to jest krokiem wstecz w porownaniu do poprzednich odslon GT... A kiedys w koncu przyjdzie taki dzien ze te wszystkie Forzy, Shifty, Gridy itp. dorownaja GT modelem jazdy, bo w innych aspektach juz go przewyzszaja, a wtedy GT bedzie mialo za duzo do nadrobienia i 5, a nawet 15 developingu im nie pomoze...

Podsumowujac: rozczarowanie roku, nie dla takiej gry kupilem PS3 (a wlasnie dla GT5 ja kupilem). Oczekiwania mialem duze ale nie przez sztucznie tworzony hype na forach, ale po poprzednich odslonach i GT5P, ktore najzwyczajniej w swiecie jest swietna i dopracowana gra, wystarczylo jedynie dorzucic do niego licencje, wiecej wozow i tras, popracowac na AI, i bylo by GT na miare PS3, a zniszczenia, cykl dnia i nocy, zmienne warunki pogodowe, gokarty/Nascar/WRC i inne tego typu rzeczy mogli sobie zostawic na GT6, chcieli za duzo zrobic za jednym zamachem, dlatego efekt jest taki a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się muszę poskarzyć na GT5, a konkretnie na NASCAR:) Właśnie osiągnąłem 21lvl i kupiłem samochód do tych wyścigów. Odpaliłem Daytonę i jazda, start z 7 pozycji po kilku próbach po pierwszym łuku wychodzę na prowadzenie i... no właśnie, wiem, że ci z tyłu będą atakować ale jeszcze mi się nie udało przejechać więcej niż 7 okrążeń. Za każdym razem wyścig kończył się dla mnie tak samo, ktoś z tyłu wjeżdżał mi w tył i bączki, do modelu jazdy PD się przyłożyli więc nie pozostaje nic innego jak reset. No i tak od godziny. To co mówią niektórzy o AI przeciwników, że nie istnieje to bujda, nie jeżdżą po jednej lini chociaż w tym przypadku wolałbym aby tak było. W innych wyścigach ich rozpychanie się tak nie przeszkadza ale przy prędkości 320km/h, takich samych samochodach i łuku to nie jest miłe. Jedyny plus jest taki, że trophy za dachowanie wpadło:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pochwalić GT5 :)

Zwłaszcza tryb B-spec. Mam akurat to szczęście, że mam kilkumiesięcznego dzieciaka. W związku z tym do godziny 19 w taki weekend mam może minutę lub dwie dla siebie - co 15-20 minut. W sam raz, żeby puścić wyścig.

Cały weekend PS3 jeździło samo ha! Tryb w sam raz dla tatusiów ;-)

W A-spec nie jest łatwo, włączam czasami w nocy i powoli ozłacam klasę dla początkujących. Jak dla mnie gra na długie miesiące, jak nie na lata. Asem kierownicy nie jestem i nigdy nie będę. Ale sposób w jaki gra uczy mnie prowadzić te potwory bardzo mi odpowiada.

Jestem graczem casualowym. I GT5 oceniam 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed weekendem zostałem szczęśliwym posiadaczem własnej kopii GT5 i...jestem trochę rozczarowany - trasy w grze zostały zaprojektowane chyba z 4 lata temu (bitmapy krajobrazu na niektórych trasach ustawione są niemal pod nosem ....), auta standardowe też nie wyglądają zachęcająco - ogólnie grafika w grze jak na dzisiejsze standardy jest słaba. Na szczęście zawartość (1000 aut...) w znacznej mierze to rekompensuje . Przyczepić się też można do zachowania aut - jak na symulator jeżdżą jakoś...dziwnie. Mogę pochwalić się posiadaniem prawka oraz auta - nie jest to może super-sportowiec (colt 1.6 GTi) ale za cholerę nie chce jeździć po szynach tak jak to robią auta w GT5 - zerwanie przyczepności jak na razie zdarzyło mi się 4 razy (auta z przednim napędem po prostu nie chcą tego zrobić...) - dla porównania nieśmiertelnej Forzie na XBOX'a wypadnięcie z zakrętu nawet autem FR nie było specjalnie trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do tego prowadzenia to bym sie nie zgodzil. Wedlug mnie jest calkiem dobrze odwzorowane. Jezdza po szynach kiedy trzeba a kiedy nie to sie slizgaja. Zauwaz ze sa specjalne opony ktorych w zwyklym aucie nie masz zalozonych, poza tym nagumowany tor lepiej sie trzyma nawierzchni.

Co do auta to ja mam Audi A4 i jakos hmm jezdzi po szynach w rzeczywistosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac te posty w tym temacie jaki i 300 stron ponad w glownym to stwierdzam ze chyba troche co nie ktorzy przesadzaja odnosnie gt ze grafa slaba, ze cienie nie takie, ze samochody standart kiepskie itp, kupujac gt sam zwrocilem uwage na to zamiast czerpac przyjemnosc z gry i stwierdzilem ze kiepsko wyszlo im, ale po kilku godzinach nie moglem sie od tej gry oderwac - poprostu WYMIATA NA MAKSA :)

Tydzien pozniej kupilem nowego nfs - super gierka - posiedziala plytka w konsoli pare dni i postanowilem wrocic do gt, i powiem tylko jedno , bylem w szoku zobaczywszy grafike w gt5 po kilkunastu godzinach grajac w nfs-a - te gry dzieli poprostu przepasc

Wg mnie gra roku i gra na ktora kazdy Fan gt czekal i jestem pewien ze sie nie zawiodl, to nie tylko wyscigi to gra dla fanow samochodow gdzie sie je podziwia a potem jezdzi a sciganie odchodzi na drugi plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się sczęśliwym posiadaczem GT5 :) Dopiero dziś miałem czas na poświęcenie kilku chwil dla tej gry i ? I nie mogłem się oderwać zacząłem około 15:00, przed chwilą dopiero skończyłem.

Intro moim zdaniem idealne... nie chce zdradzać co w nim jest, ale naprawdę warte zmarnowania 6-7 minut życia !

5 godzin poświęconych i nadal ciągnie mnie do pada jak cholera, ale co za dużo to nie zdrowo :P Gra jest świetna, zarówno pod względem graficznym (jedynie cienie mnie irytują zbyt kanciaste - jak w GT4), dźwiękowym - ryk silników dość realistyczny oraz muzyka, moim zdaniem na bardzo dobrym poziomie, ale i tak wgram swoją, gdyż wiadomo kiedy leci nasz ulubiony kawałek odrazu skill się polepsza :)

Choć gram na padzie uważam, że gra jest realistyczna - oczywiście gram bez żadnych wspomagaczy oprócz linii. Szkoda tylko, że licencje nie są potrzebne praktycznie, w poprzednich częściach była klasa B wymagana, choć powiem że z licencją B się dzisiaj namęczyłem, żeby przejść b-6 musiałem poświęcić 40 minut, tak mnie ta trasa irytowała, ale zdobycie złota - bezcenne ! :D

Premium/standard dla mnie to jedno i to samo, bo i tak gram na zderzaku, a auta z pozoru gorszej jakości graficznej moim zdaniem ładnie się prezentują, przed kupnem naczytałem się na forum o tych standardach i myślałem, że faktycznie może być to kicha, ale ludzie przesadzają... Jedynie co razi to uproszczenie tuningu tych samochodów.

Grę oceniam 11/10 - właśnie dla niej kupiłem PS3 i wcale się nie zawiodłem, może dlatego że nie czytałem tych bzdur co pisał Kaz i się tak nie nakręciłem. Jest to stare, poczciwe GT. Na pewno dla fana tej serii jest to świetna gra. Niektórzy oceniają tą grę nawet w nią nie grając i to mnie strasznie wkurza. Fakt, że oglądając youtuba nie robi ona takiego wrażenia.

Gra ma sporo smaczków, jest jak dobry film nad którym po obejrzeniu nadal rozmyślasz i wyobrażasz - nie jakaś tandeta po której wychodzisz z kina i mówisz NO MOŻE BYĆ ! ale nic po za tym. Bardzo podoba mi się to, że chyba każdy samochód jest opisany.

Także spolszczenie tej gry stoi na wysokim poziomie. Teraz w końcu mogę odkryć 100% tej gry, czytając wszystko co PD chciało tu umieścić.

Czy wam też się wydaje, że info o tym że instalacja potrwa 20 minut było zakłamane ? U mnie to trwało chyba godzinę. Zdążyłem obejrzeć na TVN Turbo Raport końcowy i całe Legendy PRL-u. Oglądając te programy wiedząc o tym, że GT5 jest już w napędzie robiły taki apetyt, że chciało się przerwać tą instalacje :D

Grę polecam jak kolega wyżej, fanom motoryzacji i fanom gier samochodowych - ale nie takim co grają w NFS'a.

Edytowane przez sk316fx
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również od wczoraj posiadam Gran Turismo 5 i jestem zachwycony grą. Tutaj czuć klimat od samego momentu otworzenia pudełka z grą. Książeczka APEX jest genialna, naprawdę ogromne brawa należą się polskim tłumaczom, bo to było nie lada wyzwanie a oni dzielnie wszystko spolszczyli. :)

Potem instalacja aż w koncu długi filmik wprowadzający - nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego, genialny podkład dźwiękowy, przewijające się obrazy i materiały filmowe w jakości HD oczywiście :) Genialnie to wprowadza do klimatu GT5.

Co do samej gry... No, to jest Gran Turismo - piątka zauroczyła mnie od pierwszych chwil. Bardzo dobry model jazdy, świetna grafika (wiem, że sporo osób na nią narzeka, ale to nie jest napakowany fajerwerkami FPS tylko gra... nawet nie wyścigowa, Gran Turismo moim zdaniem wytycza osobny gatunek gier motoryzacyjnych), soundtrack, mnogość trybów gry, licencje, rajdy, czy smaczki typu wyścigów gokartów, trybu B Spec, trasy Top Gear, czy też edytora tras który jest genialny. Albo tryb sesji zdjęciowych... Masakra. :)

Mnie GT4 wciągnęło po 4-5 godzinach, ale to tylko dlatego, że to była moja pierwsza gra z serii GT w jaką grałem i nie wiedziałem czego się spodziewać, byłem wręcz przytłoczony ogromem jaki prezentowała), a GT5 pokochałem od samego początku. Oczywiście znajdą się osoby narzekające na grafikę, ale to jest czepianie się. GT5 daje ogromną satysfakcję z samej JAZDY a to chyba najlepszy komplement jaki można powiedzieć grze motoryzacyjnej. 

Tylko zastanawia mnie jedno... W GT4 lubiłem wyścigi dlugodystansowe/wytrzymałościowe typu przejedź 1000 mil na jakimś torze albo 24h na Le Mans Circuit de la Sarthe, czy są one również w GT5?

A i jeszcze jedno - deszcz... Pojedźcie sobie w deszczu w aucie z widokiem z kokpitu. Ja jak zobaczyłem te efekty to doslownie byłem w mega szoku. Epickie! :)

Jak poprzednik usiadłem dziś o około 15-16 a skończyłem jakąś godzinę temu - wciąga jak diabli. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tylko zastanawia mnie jedno... W GT4 lubiłem wyścigi dlugodystansowe/wytrzymałościowe typu przejedź 1000 mil na jakimś torze albo 24h na Le Mans Circuit de la Sarthe, czy są one również w GT5?

...

wyscigi dlugodystansowe/wytrzymałościowe tez sa w gt5. musisz zdobyc odpowiedni level zeby je odblokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dobrze. W 4 były w "Specjalnych" a teraz są pewnie w A Spec i dlatego ich nie zauważyłem jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem Gran Turismo, odpaliłem bez instalacji(niecierpliwość), włączyłem szybki wyścig i... się rozczarowałem. Gra na padzie wydawała mi się zbyt prosta i jedynym plusem wydawało mi się to, że na grę nie wydałem ani złotówki(jest to nagroda konkursowa - GT5 w wersji promo). Spróbowałem jeszcze raz, wyłączyłem wspomagacze, grałem, aż przekonałem się do dzieła Polyphony i zakochałem się w nim bezgranicznie. O ile grafika momentami nie powala, to przejażdżka zabytkowym Mercedesem po Nurburgring jest istną ucztą dla oczu, czasem nie mogłem odróżnić gry od rzeczywistości. Do tego to rewelacyjne odwzorowanie każdej nierówności na drodze - cudo.

Samochody standard wcale nie kłują w oczy, podczas gry w ogóle nie sposób odróżnić ich od premium, które zrobione zostały wyśmienicie.

Za kolejny, ogromny plus uważam Photo Mode, w którym mógłbym bawić się godzinami, ze względu na jego ogrom opcji.

Klimat jest niesamowity.

Kiedyś uwielbiałem Colin'a 2.0 i NFS Underground 2, nie tak dawno zagrywałem się w GRID'a, teraz przyszła pora na GT5(jest to moje pierwsze Gran Turismo), które zdecydowanie bije wszystko inne.

Gdybym kupił tę grę, nie żałowałbym ani złotówki, a że dostałem ją za darmo - tym lepiej. I tak oto nowe dziecko Yamauchi'ego zajęło piąte miejsce w mojej kolekcji gier...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jakby nie było podekscytowany. Właśnie wniosłem sobie PS3 do domu :D.

Od grania w GT5 dzielą mnie już tylko godzinki.

Wrażenia opiszę, jak szybko się da.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak na początku podchodziłem z dystansem do GT5 i później zaczęło mi się podobać, to teraz znowu jestem trochę zawiedziony. Otóż wczoraj ukazały mi się... napisy końcowe i to po trzech tygodniach sporadycznego grania. Zerknąłem więc na postęp, a tu w A-Spec już 50% stuknęło. W Gran Turismo 4 zanim doszedłem do takiego procentu postępu minęły jakieś dwa miesiące, jeśli nie lepiej, grania prawie dzień w dzień po kilka godzin. Podsumowując - gra jest krótka w singlu, samochodów standard jest znacznie więcej niż premium, a u wielu z nich tekstury wyglądają, jak w GT4. Co zatem panowie twórcy robili przez te 5 lat? Wiem, że to znowu marudzenie, ale trochę mnie zdenerwował fakt, że GT5 ma może 1/4 tego, co było w GT4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×