Skocz do zawartości
ONE

Gt5 - Nasze Wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jakby nie było podekscytowany. Właśnie wniosłem sobie PS3 do domu :D.

Od grania w GT5 dzielą mnie już tylko godzinki.

Wrażenia opiszę, jak szybko się da.

Pozdrawiam B)

No to już po koledze ;) Do tej pory miał czas na komenty i takie tam... Teraz PS3 + GT5 = i tyle go widzieli :D

PS. Napisz chociaż jak te wszystkie wrażenia i nasze refleksje wytrzymały Twoje zderzenie z GT Life?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz gram 2 tydzień w GT5 i ani razu płyta nie została wyjęta z konsoli po prostu jak już zaczniesz to już jesteś zaczarowany światem Gt5.Sam sobie się dziwię że mam inne dobre gry a nie mogę się powstrzymać od gry w GT5:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, troszkę już pojeździłem, dlatego jako takie rozeznanie mam.

Zacznę od tego, że gra jest super, właśnie tego się po niej spodziewałem.

Grafika? Hmmm, jakoś mi nie przeszkadza, wiadomo, że do kompa jej daleko, ale chociaż

zawsze chodzi płynnie i w 60klatkach na plazmie 42''. Więc jest co podziwiać.

Dynamika, kolory, prędkość, symulacja dla mnie miodzik.

Na razie nie znalazłem większych wad, o których nie byłoby sto tysięcy razy napisane.

Największym dla mnie problemem jest brak kierownicy, a właściwie, to że moja Logitech MOMO nie działa :(.

Jest to dla mnie wielka trauma, ponieważ od kilkunastu lat gram w gry samochodowe na kierownicy i zupełnie

nie umiem inaczej. Tym bardziej, iż dopiero uczę się obsługi pada, co nie idzie zbyt dobrze przynajmniej jeśli chodzi

o GT5. Nie wiem jak Wy go ogarniacie hehe. Pewnie po kilku latach bym się nauczył. Ale chyba wcześniej kupię sobie

kierownicę. Ale poczekam, aż wyjdą patche, które dodadzą ustawienia i kalibrację większej ilości kierownic (mowa o G27).

Na razie, to sobie badam grę, przechodzę licencje na brąz, bo inaczej padem się nie da. Ogólnie jestem bardzo zadowolony

z tego, że GT5 się pojawiło, bo inaczej nie miałbym konsoli.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, troszkę już pojeździłem, dlatego jako takie rozeznanie mam.

Zacznę od tego, że gra jest super, właśnie tego się po niej spodziewałem.

Grafika? Hmmm, jakoś mi nie przeszkadza, wiadomo, że do kompa jej daleko, ale chociaż

zawsze chodzi płynnie i w 60klatkach na plazmie 42''. Więc jest co podziwiać.

Dynamika, kolory, prędkość, symulacja dla mnie miodzik.

Na razie nie znalazłem większych wad, o których nie byłoby sto tysięcy razy napisane.

Największym dla mnie problemem jest brak kierownicy, a właściwie, to że moja Logitech MOMO nie działa :(.

Jest to dla mnie wielka trauma, ponieważ od kilkunastu lat gram w gry samochodowe na kierownicy i zupełnie

nie umiem inaczej. Tym bardziej, iż dopiero uczę się obsługi pada, co nie idzie zbyt dobrze przynajmniej jeśli chodzi

o GT5. Nie wiem jak Wy go ogarniacie hehe. Pewnie po kilku latach bym się nauczył. Ale chyba wcześniej kupię sobie

kierownicę. Ale poczekam, aż wyjdą patche, które dodadzą ustawienia i kalibrację większej ilości kierownic (mowa o G27).

Na razie, to sobie badam grę, przechodzę licencje na brąz, bo inaczej padem się nie da. Ogólnie jestem bardzo zadowolony

z tego, że GT5 się pojawiło, bo inaczej nie miałbym konsoli.

Pozdrawiam B)

Uwierz, że się da zrobić licencje na złoto, a na pewno B i A - bo mam na złotko zrobione i padem :). Wszystko zależy od wprawy, jak obczaisz pada to możesz mieć czasy porównywalne do tych co grają na kierownicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z niecierpliwością czekałem na premierę GT5 (i tu był mój błąd, że nie kupiłem od razu). Po ukazaniu się gry zacząłem czytać opinie na jej temat które wzbudziły we mnie mieszane uczucia. Pomyślałem, czy na pewno warto kupić tę grę!? W końcu tydzień temu przełamałem się i nabyłem własny egzemplarz. Postanowiłem zapomnieć o przeczytanych recenzjach i opiniach na temat Gran Turismo i ocenić grę samemu. Włożyłem płytę do konsoli, szybki wyścig i... hm, nie jest żle! Po zaspokojeniu pierwszego "głodu" - instalacja i próba prawdziwego świata GT5. Kupuję pierwszy samochód, robię licencję dla wczucia się w jazdę, zaczynam wyścig... i następny... i następny i nie mogę się oderwać! Dla mnie gra rewelacja!!! Graficznie wygląda ładnie, na zniszczenia o których tyle się pisze nie zwracam za bardzo uwagi bo kupiłem grę dla ścigania się, a nie efektownego rozwalania samochodów. W moim odczuciu gra na długie miesiące. Zastanawiam się nad kupnem kierownicy do tej gry która dostarczy pewnie jeszcze więcej radochy!

Jestem graczem raczej casualowym i może dlatego nie zwracam uwagi na te wszystkie szczegóły które duża ilość osób tak wytyka tej grze. Ale może to i lepiej bo gra dostarczy mi wielu godzin wspaniałej rozrywki. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doznałem szoku. Prawdziwego.

Czy oni są nienormalni? W środku gry dali napisy końcowe!  :mellow: Tak, po tygodniu gry, zobaczyłem już filmik z napisami końcowymi, to jakiś żart ze strony Polyphony? Przecież mam jeszcze do zaliczenia licencje, wyścigi ekstremalne, eksperckie, różne dodatkowe... Ale nie, po ukończeniu mistrzostw które są w środku kariery widzę napisy "końcowe". Czułem się dziwnie jak je widziałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wczoraj xD 50% i filmik. No cóż... Japończyków nikt nie zrozumie heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doznałem szoku. Prawdziwego.

Ja też jestem w szoku gdy 5 raz czytam to samo na tym samym forum.

Gwoli ścisłości, filmy końcowe są dwa, a zgadnij czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa? To ten jest półkońcowy, bo nie rozumiem?  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zabrałem swoją DFTG (z racji mojej czarnuli w serwisie) by przetestować tryb gry 1vs1 (przedzielony ekran)do kuzyna, również posiada kierownice (g25) i powiem wam jedno...... zabawa niesamowita mimo swojego wieku bawiliśmy się jak dzieci :0 fun niesamowity, zresztą gra do pierwszej w nocy mówi sama za siebie :D Powiem jedno polecam !! Gra naprawę wciąga.. nie opisuje innych trybów gry gdyż jak na razie nie okazji ich przetestować, jednak gran na podzielonym ekranie niesamowita, magia GT naprawdę działa!! dodam że graliśmy w czteroosobowym gronie z czego 2 osoby nie (jeszcze) posiadają konsoli.... po wieczorze składali deklaracje, że nabywają PS3+GT5 :) także naprawdę polecam BTW Wbrew wszystkim spekulacją mimo typowo amatorskim umiejętnością grania w gry wyścigowe nikt nie miał problemów by opanować rozgrywkę :P no może poza f40 na twardych wyscigowych oponach :P hehhe pozdrawiam !! aaa no i gra na G25 czy DFTG bardzo zbliżona (pomijam wykonanie bo nie o to chodzi (g25 klasa wyżej) )......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj również ja ciesze się w domku GT5. Nie jestem zawiedziony, gra jest świetna (choć grałem we wszystkie poprzednie części, fakt że to ewolucja a nie rewolucja).

Podoba mi się A-spec, podoba mi się B-spec (w sam raz jak chcę posiedzieć na forum, kierowca sobie jeździ, gra mi moja muzyczka, kasa się nabija).

Irytujące są te kwadratowe cienie jedynie, ale może to jakoś poprawią, ja i tak korzystam z kamery na zderzaku głównie. No super gra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z GT5, powróciło stare dobre Gran Turismo. Każdemu polecam tę grę. Z moich znajomych zawiódł się jeden kolega, który oczekiwał nie wiadomo czego. Taka ciekawostka. w najnowszym numerze(Styczeń 2011) Top Gear jest artykuł o GT5 pt "Garaż Marzeń".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo bym wreszcie chciał dosiąść GT za kierownicą. Ale niestety muszę jeszcze poczekać.

A tak na marginesie grał ktoś z Was w Richard Burns Rally?

To się dopiero nazywa trudna gra.

Taki mój mały przejazd na kierownicy MOMO ręczna skrzynia.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się doczekałem swojej wersji GT5 :D Interfejs menu jest całkiem niezły choć bardziej by tu pasowała myszka do sterowania a nie pad ;]

Jazda na kierownicy (G25) jest zarąbista xD .... puki co śmigam swoim Civic-iem 91r i wersja standardowa nie odbiegała od oryginału fizyką co mnie zaskoczyło ;] a jaki był banan na twarzy wchodząc w zakręt paląc gumę na zakręcie xD Jeżeli chodzi o wygląd aut standard to jak większośc zauważyła podczas rozgrywki to tak wcale nie kuje po oczach ale na filmiku podczas rozpoczęcia wyścigu widać niedoróbki ;] System tuningu nawet przystępny jak dal mnie w sam raz tylko chyba zapomnieli o hamulcach xD haha .... po zmianie tłumika zmienił się dźwięk mojej hondy co też mi się bardzo podoba ;] każda zmiana w częściach ma wpływ na furę ;] Może długo nie grałem raptem 4h ale grywalność ma ta gra niesamowitą;) miałem kończyć ale jazdę ale nie mogłem odejść od czarnej po dobroci xD musieli mnie poganiać w domu. Za każdym razem mówisz sobie (jeszcze jeden wyścig ostatni, a potem kolejny i kolejny) ... poprzednich części GT nie miałem w większość grałem u znajomych miałem tylko Prologa chociaż i ten nie był najgorszy ;] Fakt gra ma kilka bubli ale ja na nie nie zwracam aż tak uwagi ścigając sie po torze ;] cienie są B prz paleniu gumy dym na samochodzie jest kwadratowy ... ładowanie poszczególnych menu wcale nie jest takie długie (oprócz instalacji) wiec nie rozumiem osób które tak panikowały i pisały, że menu się minute ładuje :P góra 20-30s Tak więc podsumowujac jestem zadowolony z gry oprócz faktu, że nie ma widoku z wnętrza w moich ulubionych samochodów :-/ widok z zegórów jest dobry ale w sumie jakbyśmy szli tym torem to mogliby zrobić jeden samochód albo wcale bo i tak nic nie widać oprócz zegarów.. Kamera z dachu jest dziwna :-/ a kamera z za auta pozbawia czucia kierowcy... przydałaby się kamera z wnętrza więc liczę na to, że zmienią niebawem ten stan rzeczy.. Szerokości i przyczepności panowie. Dużo radości z jazdy i ozłocenia co się da ;-)

PZDR siroccoxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony na maxa.

Czytając tyle niepochlebynch opinni w internecie myślałem, że GT5 okaże się klapą.

Po tygodniu grania wiem, że ci którzy najwięcej narzekają przejechali może jeden wyścig, lub w ogóle w grę nie grali.

Graficznie miodzio, nawet samochody Standard dają radę i są chyba największą niespodzianką.

Fizyka świetna, nawet na padzie prowadzenie auta sprawia masę przyejmności.

Jedyne do czego mogę się przyczepić, to mimo wsyzstko wykonanie niektórych aut Standard + brak możliwości zmiany felg w tych autach no i mały wybór felg dla samochodów Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka dla tych co nie wiedza a lubia jezdzic z widokiem z kokpitu, w niektorych autach dziala sporo wskaznikow np. w Gallardo wyswietlacz pod predkosciomierzem pokazuje calkowity przebieg oraz trip tzw. przebieg tymczasowy (zaczyna zliczac kilometry na poczatku kazdego wyscigu) oprocz tego dziala tez wskaznik paliwa w zwiazku z tym mozna smialo jezdzic na wylaczonym HUDie np w wyscigach wytrzymalosciowych mamy staly monit o ilosci paliwa i mniej wiecej wiemy kiedy dojedziemy na mete :) szkoda tylko ze zegarek nie dziala i pokazuje caly czas ta sama godzine jadac np. wyscig 4 godzinny wiadomo by bylo kiedy koniec ;)

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas wyłączony HUD i już się do tego tak przyzwyczaiłem, że ciężko byłoby mi go teraz włączyć.

Choć wkurza strasznie brak widoku w standardach, echhhh, gdzie ta aktualizacja i zmiany?!

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydala by sie ta aktualizacja, choc pewnie kokpity w standardach nie beda tak szczegolowe jak w premium ... przydala by sie tez opcja umozliwiajaca wlaczenie swiatel w dowolnym momecie zeby podswietlilo deske, w niektorych autach czasami cien tak pada ze nie widac nawet wskazowek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te światła w nocy to lekka kpina, mijania oświetlają drogę jak postojówki, a drogowe są jak moje mijania w 125p ;/ Chyba, że to tylko w priusie dla oszczędności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu zaznaczam, że nie mam jeszcze GT5 - przymierzam się, ale trochę jak pies do jeża. Dlaczego? Wymieniając poglądy z posiadaczami GT5, gdzie ja od kilku dni jeżdżę na Prologu, którego kupiłem z rozpędu kilka miesięcy temu, pojeździłem trochę (kilka pełnych wyścigów) i powiem tak - z łatwością wygrywam. Taka spokojna ta jazda, nie czuć tak prędkości, nie walczy sie z kierownicą (pomijam przeciwników). Zakładam, że im dalej w las tym więcej drzew. Poza tym zakładam, z kilku recenzji, że w GT5 czas dzielimy na wędrowanie po menusach, konfigurację, tuning itp. To co mnie też martwi (nie odkryłem tego w PROLOGUE), że autka standard nie mają widoku ze środka, a ja tylko tak jeżdżę. Widok z zewnątrz podchodzi pod Pada, a nie pod kierownicę. IMO.

Prologue jest mało dynamiczny. Dość łatwo prowadzi sie auto. Pomijam już kwestię zniszczeń i zderzeń z innymi. Wiem też, że GT5 względem Prologue to taka ewolucja, ale to co mnie irytuje w Prologu to że bandy i płotki tak bardzo pomagają w wyścigu. Nie wiedziałem, że zwykła taśma jest tak silna ;-). W GT5 też tak jest, więc nie można konkretnie wylecieć z górskiego toru (WTF???) Sztywne bandy i brak mozliwosci wylecenia z trasy dyskwalifikuje grę w moich oczach. Oczywiście punty karne za opuszczenie toru, dotknięcie bandy itp rozumiem, ale GT5 to podobno real driving simulator? Zaczynam (na bazie grania w GT5Prologue) rozumieć filozofię gry. Pomijam model jazdy. To jest gra (IMO) do delektowania się wizualnego autami, ktorych zwykły śmiertelnik nigdy nie dosiądzie.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko czyli zamiast gry mozna kupic album ze zdjeciami samochodow?

Dziewne masz spostrzerzenie na temat gry wyscigowej, gdzie pomijasz model jazdy, ale co osoba to opinia wiec szanuje to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko czyli zamiast gry mozna kupic album ze zdjeciami samochodow?

Dziewne masz spostrzerzenie na temat gry wyscigowej, gdzie pomijasz model jazdy, ale co osoba to opinia wiec szanuje to.

Model jazdy to nie wszystko co liczy się w grze. Co mi po super dokładnym modelu jazdy kiedy samochodem nie mogę wylecieć z toru. Tak jak pisałem - rozumiem punkty karne za bandy i kolizje. Ale brak zniszczeń, które mogą unieruchomić auto oraz brak możliwości wylecenia z toru w wyścigu górskim a prawdziwa symulacja (real driving simulator) to nadużycie semantyczne. Na mnie GT5P zrobiło na początku olbrzymie wrażenie - rozumiem, że GT5 tym bardziej może zrobić wrażenie. Mnie brakuje prawdziwych elementów poza samą jazdą samochodem. W Gridzie 2 możesz wylecieć w przepaść i koniec gry. Albo robisz FlashBack - o ile jest włączony, albo grasz od początku. Tego mi najbardziej w GT5 (na bazie doświadczeń w Prologue) brakuje. Nie zmienia to faktu, że wyobrażam sobie, jak oprawa wizualna powala na kolana.

A to z pewnością robi wrażenie, do czasu zaliczenia bandy ;-)

Tom

Edytowane przez TPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Dircie 2

Mea Culpa! Oczywiście, że w Dirt 2. Mylą mi się te gry, Poza torami, są do siebie bardzo zbliżone.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×