Skocz do zawartości
ONE

Patche

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda że nie zrobili wszystkich aut premium, dodali pełnego supportu dla g27 i poprawili cienie oraz wygląd auta w dymie opon lub strugach deszczu ... może kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuję, zmiany i jest zaje........ Ogranicznik mocy (już nie trzeba jeździć 10 x wytrzymalościowych) rewelacja, balast - rewelacja (można zwiększyć wagę i zmienić rozłożenie masy auta), pełna regulacja przełożeń skrzyni biegów - super biggrin.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnym odpaleniu gry znow pojawi sie ta opcja :) mam to samo, tyle ze mi bob cisnie 24h le mans :)

dzięki za szybką odpowiedź :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już testuję, zmiany i jest zaje........ Ogranicznik mocy (już nie trzeba jeździć 10 x wytrzymalościowych) rewelacja, balast - rewelacja (można zwiększyć wagę i zmienić rozłożenie masy auta), pełna regulacja przełożeń skrzyni biegów - super biggrin.gif.

Super fajnie, że można teraz do wyścigów online używać wszystkich samochodów z naszego garażu + możliwość regulacji mocy/wagi i koniec z problemem dobrania auta do eventu :thumbsup:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fajnie, że można teraz do wyścigów online używać wszystkich samochodów z naszego garażu + możliwość regulacji mocy/wagi i koniec z problemem dobrania auta do eventu :thumbsup:

Pozdr.

Jest ok, jednak z wyścigami zdalnymi to lekka lipa, nie można jechać wyścigów z kariery B-Spec, tylko wyścigi online z kierowcami znajomych confused.gif.

Trzeba udostępnić Boba online, ustawić PS3 i GT5 w tryb gotowości i potem z witryny GT5 jest dostęp do tych wyścigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w sumie to poza usprawnieniami do online to nie wprowadzili nic czego nie bylo by juz w Prologe'u i co powinno juz znalezc sie na plycie z gra, ale jak to mowia lepszy rydz niz nic :P Powinni IMO oddelegowac ekipe ktora przysiadla by na dluzej i pododawali eventow do A-spec i B-spec, bo wyscigi sezonowe to tak naprawde zabawa na ktorka mete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tymi punktami obok samochodów(jak kupujemy czy to nowe czy to używki) np. PO 623?

mimo, że nie można grać przez serwer zawodów b-spec(kariery boba) to przynajmniej da się powalczyć z kolegą z toru:P..właśnie kovalov Twój bob 39lvl z moim 32 lvl na tsakubie walczyli i po razie wygrali, a tearz jadą indianapolis. Przy bobie pojawiają się kropki jak wygrywa i są tam 3 więc kovalov zobacz co się dzieje jak 3 się zapełnią bo nie wygram z Twoim bobem:P..zaraz będziesz miał 2 krope. Tak więc jak nie używacie boba to udostępniajcie go online :D

fajnie, że dali starego fiata 500 premium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, a dodali jakieś auta premium lub zmienili istniejące standarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie, a dodali jakieś auta premium lub zmienili istniejące standarty?

no na pewno starą 500 :P...coś tam jeszcze jest ale nie zwróciłem szczególnej uwagi..liczyłem jeszcze na crx, ale cóż :pardon:

jak się wejdzie na szczegóły swojego boba to są właśnie te 3 kropy..mam jedno zwycięstwo i obok- wygrana 7 840 Cr. Szału nie ma, ale to jest 5 min wyścig i tylko 2 kierowców więc podejrzewam, że jak będzie 16 kierowców i dłuższy wyścig to fajną kase można wygrać..okaże się jak większość znajomych udostepni swoich kierowców online :P

już wszystko jasne...te kropki zaznaczają się tylko jak jest wygrana (niestety nie wiem co się dzieje jak są 3 na żółto bo bob kovalova był lepszy), ale z 1 zółtą i 3 razy 2 miejsce otrzymałem 10 300 cr i 7860 dośw.. Punkty i kasa nie są odrazu naliczane tylko jak się wyjdzie całkowicie z tego menu łączenia z serwerem później wchodzi się na boba i jest funkcja-"odbierz nagrodę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na pewno starą 500 :P...coś tam jeszcze jest ale nie zwróciłem szczególnej uwagi..liczyłem jeszcze na crx, ale cóż :pardon:

jak się wejdzie na szczegóły swojego boba to są właśnie te 3 kropy..mam jedno zwycięstwo i obok- wygrana 7 840 Cr. Szału nie ma, ale to jest 5 min wyścig i tylko 2 kierowców więc podejrzewam, że jak będzie 16 kierowców i dłuższy wyścig to fajną kase można wygrać..okaże się jak większość znajomych udostepni swoich kierowców online :P

już wszystko jasne...te kropki zaznaczają się tylko jak jest wygrana (niestety nie wiem co się dzieje jak są 3 na żółto bo bob kovalova był lepszy), ale z 1 zółtą i 3 razy 2 miejsce otrzymałem 10 300 cr i 7860 dośw.. Punkty i kasa nie są odrazu naliczane tylko jak się wyjdzie całkowicie z tego menu łączenia z serwerem później wchodzi się na boba i jest funkcja-"odbierz nagrodę"

Te kropy, to są jakieś nagrody. Mój Bob ma jedną, a co do wygrywania z nim to biggrin.gif nazwisko Wolf nie jest przypadkowe, mam jeszcze jednego lepszego, ale teraz odpoczywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem sobie sam odnośnie co to jest PO przy samochodach (może ktoś jeszcze nie wie)

PO- Punkty Osiągów

punkty te są pewną pulą, którą możemy rozdysponować np. przy zmianie balansu auta..dodając kg odejmują się te punkty...następnie chcemy zbić konia to też są odejmowane zmiana aero--zmniejszając siłe docisku są odejmowane, a zwiększając dodawane (dziwna sprawa)...ot cała filozofia z PO :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem sobie sam odnośnie co to jest PO przy samochodach (może ktoś jeszcze nie wie)

PO- Punkty Osiągów

punkty te są pewną pulą, którą możemy rozdysponować np. przy zmianie balansu auta..dodając kg odejmują się te punkty...następnie chcemy zbić konia to też są odejmowane zmiana aero--zmniejszając siłe docisku są odejmowane, a zwiększając dodawane (dziwna sprawa)...ot cała filozofia z PO :whistling:

Dodatkowo w wyścigach online, można ustawić ograniczenie liczby tych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strzel sobie jakas kawke bo chyba sie jeszcze dobrze nie obudziles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale za każdym razem jak PD wyda patcha do GT5 to czuję się jakbym dostał dobre DLC. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Heh, coś w tym jest... chociażby ustawienie % mocy i balastu daje takie możliwości, że hoho...

BTW. Nie wiem skąd plotki odnośnie nowych wozów wa salonie... ja nie widzę nic nowego, bo np. stary Fiat 500 jest tam od premiery gry...

P.S Daliby tylko jeszcze przewijanie replayów i byłoby super :rolleyes:

@down

down, ja pier%%le -.-

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lista zmian (dostępna po zalogowaniu na gran-turismo.com)

Pojawiła się aktualizacja do Gran Turismo 5. Poniżej opisano wprowadzone w niej zmiany:

Większe zmiany i nowe funkcje

·Wyścig zdalny

Po lewej stronie ekranu Świata GT - Społeczności, dodano opcję Wyścigi zdalne.

Dzięki niej możesz kazać "Mojemu kierowcy" zmierzyć się w automatycznym wyścigu B-Spec z kierowcami innych graczy. W przypadku wygranej otrzymasz nagrody i doświadczenie.

Szczegółowe informacje znajdziesz w sekcji 8-4 Wyścigi zdalne, w Instrukcji dostępnej w górnym menu oraz na nowej stronie "Wyścig zdalny" w sekcji informacji o produkcie GT5 na stronie gran-turismo.com.

·Wyścigi zdalne przez przeglądarkę internetową

Wyścigi zdalne możesz uruchomić, odwiedzając stronę "gran-turismo.com" przez przeglądarkę internetową i zdalnie obsługując systemem PS3®, który został w domu. Na stronie możesz rozpocząć wyścig, sprawdzić jego przebieg i wyniki. Ten tryb rozgrywki pozwoli ci grać w Gran Turismo dosłownie wszędzie!

Zaloguj się, wciskając przycisk Moje Centrum GT5 w prawym górnym rogu strony.

·Wykorzystywanie Kreatora tras w wyścigach sieciowych

Teraz możesz się ścigać w sieci (przez Otwartą poczekalnię i Moją poczekalnię) po "Moich torach", stworzonych w Kreatorze tras, albo po losowo generowanych torach (dotyczy to tylko torów stworzonych po wypuszczeniu tej aktualizacji).

·Wprowadzenie w wyścigach sieciowych punktów osiągów

Wprowadziliśmy punkty osiągów (PO), których zadaniem jest ocena możliwości każdego auta w wyścigach sieciowych. Możesz ustalić ograniczenie PO w regulaminie wyścigów sieciowych (przez Otwartą poczekalnię i Moją poczekalnię), żeby określić, jakie samochody mogą brać w nim udział.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji 6-15 Punkty osiągów, w Instrukcji dostępnej w górnym menu.

·Więcej nagród i punktów doświadczenia za wyścigi sieciowe

Wzrosła liczba nagród i punktów doświadczenia otrzymywanych za wyścigi sieciowe (przez Otwartą poczekalnię i Moją poczekalnię).

·Więcej Ustawień zawodów dostępnych podczas Wyścigów sieciowych

Do ustawień wyścigów sieciowych (przez Otwartą poczekalnię i Moją poczekalnię) dodano opcje Cykl automatycznego rozpoczynania wyścigu i Zużycie opon i paliwa.

·Wyższe kary w Zawodach specjalnych

Kary za nieregulaminową jazdę, na przykład zjeżdżanie z trasy i uderzanie w ściany, zostały zwiększone w Zawodach specjalnych dostępnych w Świecie GT - Życiu GT.

·Zmiana nagród i doświadczenia za Zawody

Zmieniono liczbę nagród i punktów doświadczenia za Licencje i Zawody specjalne Świata GT - Życia GT. Zwiększono punkty doświadczenia za Zawody A-Spec i B-Spec, a nagrody spadły do poziomu sprzed aktualizacji 1.05.

·Wynajem samochodów na Zawody

Możesz teraz wypożyczać od znajomych samochody na zawody A-Spec i B-Spec w Świecie GT - Życiu GT oraz Zawody Specjalne. Wystarczy, że znajomi udostępnią ci swoje auta.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji 6-16 Wynajem Samochodów, w Instrukcji dostępnej w górnym menu.

·Ustawienia

Można teraz zmienić przełożenie każdego biegu, ograniczenia mocy i modyfikacji masy. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji 18. Przewodnik po Ustawieniach, w Instrukcji dostępnej w górnym menu.

·Wiele ekranów

Jeśli posiadasz kilka systemów PS3™, możesz wybrać funkcję wyświetlania obrazu na wielu ekranach poprzez Opcje - Sprzęt - Wiele ekranów.

Łącząc systemy PS3™ i monitory/telewizory, możesz teraz grać w Gran Turismo 5, mając dużo większy kąt widzenia.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w sekcji wsparcie na stronie gran-turismo.com.

Zmiany i dodatki wprowadzone do gry

- Można teraz oglądać i zapisywać powtórki Wyścigów dla 2 graczy.

- Do Opcji jazdy dodano Czułość sterowania kontrolerem.

- Do ustawień sekcji w Kreatorze tras dodano opcję Pochylenie zakrętów.

- W zawodach A-Spec, wliczając w to wyścigi wytrzymałościowe, dodano komunikat zatwierdzający ponowne rozpoczęcie wyścigu.

- Podczas powtórek, wyścigów B-Spec oraz w trybie obserwatora, możesz zmienić cel obserwacji bez konieczności otwierania listy w nowym oknie.

- Muzyka wybrana przez użytkownika może być teraz odtwarzana w Poczekalni po wyłączeniu czatu głosowego.

- Możesz teraz korzystać w Poczekalni z samochodów, które nie są oznaczone jako ulubione.

- Jeśli w regulaminie poczekalni ustalono ograniczenie opon, na ekranie garażu będą wyświetlane tylko samochody spełniające wymagania.

- Ustawienia kierowcy i wyświetlania samochodu podczas wyścigu są zapisywane.

- W Szybkim menu można teraz zmieniać ustawienia gokartów.

- Dodano możliwość zaznaczenia wielu przedmiotów na kilku ważnych ekranach, na przykład podczas wyboru ulubionych w Garażu.

Ustawienia SI

- Przebieg wyścigu i SI przeciwników podczas testów na licencje i wyścigów A-Spec zostały zmienione.

- Umiejętności kierowców SI w trakcie wyścigów B-Spec zostały poprawione.

- Kierowcy SI lepiej sobie radzą w przypadku blokowania trasy przez gracza.

Poprawienie błędów

- Poprawiono błąd, który pozwalał na nieuczciwe zdobywanie punktów w Próbach driftu.

- Poprawiono błąd, który uniemożliwiał obejrzenie czwartego sektora w podglądzie na żywo.

- Poprawiono błąd, który sprawiał, że po wymianie układu wydechowego lub turbosprężarki odgłos pracy auta się nie zmieniał.

- Poprawiono błąd, który sprawiał, że nie dało się wczytać pliku zapisu po przekroczeniu przez niego określonego rozmiaru.

Inne zmiany

- Do opcji tworzenia Otwartej poczekalni dodano kategorię wyszukiwania Typ wyścigu.

- Zmieniono czasy okrążeń podczas Zawodów specjalnych - Wyzwania X.

- Prędkość zapisywania gry została zoptymalizowana.

- Wiadomość ostrzegawcza o dostępie do dysku twardego (HDD), wyświetlona podczas uruchamiania gry, została usunięta, żeby przyspieszyć proces startowy.

- Tło wyświetlane podczas Demonstracji samochodu ma teraz jeden z czterech losowych podtypów (Ranek/Dzień/Noc/Białe), tak samo w Salonach.

- Ustawienia zintegrowanego systemu napędu na cztery koła "S-AWC" modelu Mitsubishi Lancer Evolution X zostały zmienione.

- Ustawienia Siły wibracji force feedback kierownicy Thrustmaster T500RS mogą być teraz lepiej dostrojone.

Sprawdzanie wersji gry

Aby sprawdzić swoją wersję gry, wciśnij przycisk "Instrukcja" w dolnej części ekranu menu głównego. Numer twojej wersji znajdzie się w lewym górnym rogu strony spisu treści.

Jeśli numer zaczyna się od 1.06, grasz w najnowszą wersję gry.

Jeśli nie, wciśnij przycisk PS i wyjdź z gry. Jeśli twój system PS3™ jest podłączony do Internetu, gra zostanie automatycznie zaktualizowana po ponownym uruchomieniu

Edytowane przez pprucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem patch naprawdę udany. Wydaje mi się że gra działa zdecydowanie szybciej niż przed aktualizacja. Szczególnie widać to po szybkości ładowanie się tras czy samochodów w naszym garażu. Dobrze że dodali powtórki po wyścigach na split screenie. Sezonówki tym razem takie średnie choć upragniony 30 level wpadł :D Ogólnie rzecz ujmując zmiany poszły w bardzo dobrą stronę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poważnie - od premiery gry w listopadzie dostaliśmy już tyle DARMOWEGO contentu że to szok... Kazunori i PD ma klasę, bo w dzisiejszych czasach każdy jest pazerny na kasę a oni pokazują, że można ulepszać grę wciąż po jej premierze i nie wyciągać przy tym od ludzi kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety dalej nie mozna zapisywać powtórek na pendrive i wrzucać na youtube :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się zesrało :D pisze o tym w wiadomościach w Gran Turismo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest można powiedzieć ich obowiązek wobec nas graczy, dostaliśmy taki produkt jaki dostaliśmy i teraz muszą nad nim pracować, nie ma zmiłuj się. To są poprawki, jakieś dodatki, które się nam należą. No ale brawo, że tak wspierają swoje dzieło i nie wyciągają od nas kasy za byle gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cóż takiego super dostaliśmy od początku, no bez jaj jakieś eventy które nic nowego nie wnoszą a jedynie przedłużają bardzo krótką "kariere" a reszta to szlifowanie diamentu które powinno być od początku.

Piszę to jako fan GT jakby ktoś miał burzę rozpętać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khehe, zdalnie sterowany Bob. :thumbsup: :biggrin: To kiedy ja znajdę czas na pracę? :teehee:

Fajny patch. Szkoda, że nie dodano możliwości sterowania replayami. W sensie przód, tył, przewiń, cofnij, szybciej, wolniej itd... Żeby można było odtwarzać, jak film. Gdzieś czytałem, że myślą o takim ficzerze.

A jeżeli chodzi o zgrywanie replaya na pena i wrzucanie z kompa na YT, to zapomnijcie. To jest awykonalne. Weźcie pod uwagę, że replay, to nie jest strumień wideo, tylko strumień danych, strumień stanów wszystkich obiektów w scenie rejestrowanych klatka po klatce, czyli co dwie setne sekundy. Żeby taki strumień danych przekonwertować na strumień wideo, trzeba najpierw wyrenderować cały przebieg wyścigu w oparciu te dane klatka po klatce. Jeżeli chcielibyśmy to robić na kompie, to musielibyśmy mieć w tym kompie całą grę z w pełni funkcjonalnym silnikiem graficznym oraz ze wszystkimi resource'ami - teksturami, dźwiękami, modelami itd. Reszty się pewnie domyślacie... :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie schrzanili sprawę i sami sobie wykopali dołek... Szkoda, bo taka możliwość powinna być dostępna a tak to faktycznie szanse na zgrywanie replayów są prawie zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×