Skocz do zawartości
Ozi_PL

Gran Turismo 5 - Błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzę forum i posty i nie widziałem albo przeoczyłem wzmianki o tym, mam pewien problem w wyścigu 4h Roadsterów. Mianowicie przy zjeździe do pitu po opony i paliwo nie ma bobów, wszystko dzieje się pstryknięciem palca i jadę dalej...wygląda to tak bez sensu, że ręce opadają. Grunt, że gumy się zmieniają i paliwo dolewa. Czy u was jest to samo, czy u mnie coś się zbugowało?

Edytowane przez Khazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten wyścig dawno temu i z tego co pamiętam, boby w picie były. Mówię oczywiście o A-spec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z GT5 chodzi o to że po odpaleniu gry z każdej strony mam obcięty obraz wiecie może jak to zmienić? czy wogóle się da? a może to wina telewizora ? Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z GT5 chodzi o to że po odpaleniu gry z każdej strony mam obcięty obraz wiecie może jak to zmienić? czy wogóle się da? a może to wina telewizora ? Proszę o pomoc!

Zdaje mi się, że w opcjach gry była możliwość ustawienia w jakim "prostokącie" ma się wyświetlać gra :-) Jak będę na konsoli to zobaczę gdzie to dokładnie było. Jakbyś miał obcięty normalnie oglądając telewizję to by była wina telewizora, ale jeżeli tylko w GT5 to pewnie coś w ustawieniach ;-)

Edit: Ok znalazłem: Ustawienia -> Sprzęt -> Ustawienia Wyświetlania -> Określ rozmiar obrazu SD/HD i przesuwasz tak aż będziesz widzieć cały czerwony prostokąt. Jeżeli masz TV CRT (kineskopowy) i nadal będzie ci się obraz powiększać to częste jest "pompowanie" (rozszerzanie) obrazu na jasnych scenach i tutaj nie wiele poradzisz ;)

Edytowane przez Adler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z paskami (tv toshiba regza 37") znalazłem te ustawienia, ale jak próbuję rozsunąć obraz to na wyskość przestaje się mieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Na początku napiszę, że jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o grę na PS i gram sobie tylko dla przyjemności.

Mam oryginalne PS3 bez żadnych przeróbek, jak również jakiś czas temu staliśmy się z bratem szczęśliwymi posiadaczami oryginalnej gry GT5. Kilka dni temu wróciliśmy do niej i zaczęliśmy dokładniej przechodzić kolejne etapy, i niestety w pewnym momencie pojawił się problem.

Zaznaczę może, że nie podłączałem PS3 do internetu i nie robiłem żadnych update gry (nawet nie mam pojęcia, w którym miejscu i jak je zrobić).

W czym problem? Otóż po wejściu do Expert Series w trybie A-Spec wczytuje mi się tylko pierwszy obrazek do wyścigu w lewym górnym rogu-pozostałe wyścigi są kompletnie niewidoczne (są pod nimi nazwy, ale w miejscu obrazka pozostają jedynie puste, białe kwadraty). Nie mogę wejść w żaden wyścig z tych niezaładowanych, a jak kliknę na jedyny z obrazkiem, konsola się zwiesza i konieczny jest restart. Jeśli wyjdę w ogóle z A-Spec, też się zwiesza.

Jeśli wyjdę z Expert Series do niższych wyścigów, wszystkie są też puste (mimo że wcześniej były widoczne) i w ogóle nie mogę grać. Jeśli włączę konsolę i nie wchodzę w ogóle do Expert Series, wszystko funkcjonuje poprawnie (choć od czasu do czasu gra lubi się zawiesić w różnych miejscach).

Nigdy nie miałem wcześniej problemów z żadną grą, żadna też mi się nie zwieszała. Problem w GT5 jest zawsze w tym samym miejscu. Mam level 19 i powinienem móc grać w tamtych wyścigach. Czyściłem CD i jest idealny, bez żadnej rysy. Konsola ma 3 lata i jeszcze nigdy nie była czyszczona.

Czy to wina CD czy konsoli? Co mogę zrobić, żeby naprawić problem? W razie technicznych uwag proszę o instrukcję, jak dla przedszkolaka :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez INTELOWIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować odinstalować grę z dysku (tylko nie usuwaj savów) i zainstalować ponownie. Użyj też opcji pełnej instalacji. Grałem tą część bez żadnego updatu jeszcze, więc powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym się przywitać - to mój pierwszy post na forum.

Mam dwa problemy, które pojawiły się po zaliczeniu szkoły Nascar metodą przedstawioną w temacie o zawodach specjalnych (http://www.ps3site.p...160#entry698696). Wykasowałem dane gry, zaliczyłem wszystko na złoto, ale po ponownym ściągnięciu aktualizacji część samochodów jest niewidoczna na liście w garażu (jak na załączonym zdjęciu). Można je wybrać i normalnie ich używać, a po zmianie koloru się pojawiają. To problem pierwszy, niezbyt uciążliwy :)

Drugi problem jest poważniejszy. Nie mogę używać 3 samochodów, które wygrałem w szkole Nascara (toyota Nascar, która jest na zdjęciu + dwa inne auta, których nazw teraz niestety nie pamiętam). Przy ich zdjęciach jest wykrzyknik i w żaden sposób nie mogę ich wybrać - klikanie na nich nie przynosi żadnego efektu. Wszystkie patche są zainstalowane, gra jest zainstalowana na HDD, wybierałem też opcję przywracania utraconych danych. Nic nie pomaga. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak można sobie z tym poradzić.

pozdrawiam,

rutpio

post-47792-0-56665000-1346953964_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Po wciśnięciu :triangle: na aucie którego "nie widać" wybierz - stwórz miniaturę - zadziała tylko dla tego auta

- stwórz miniatury - zadziała na wszystkie auta i może trochę potrwać.....

2. W większości takich przypadków ten błąd ustępował po aktualizacji GT5

Ponowna reinstalacja itp. nic nie da....... bo wrócisz do punktu wyjścia (bez Nascar), ale za to w trofeach będzie zaliczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Od czasu, jak kupiłem GT5, grałem offline. Teraz podłączyłem PS3 do sieci i zrobiłem wielki update (prawie 3 godziny). Niestety po update około 70% aut w garażu nie działa-jak klikam na auto, nic się nie dzieje. Nie mogę na nie się przesiąść i w ogóle nic z nim nie mogę zrobić.

Najdziwniejsze jest to, że niektóre samochody działają, a niektóre nie. Nie pojawiają się też w garażu zdjęcia wielu aut, ale o tym kolega pisał powyżej.

Gdyby nie działały 3 auta, byłoby ok, ale 70%, to już się po prostu nie da grać... Instalowałem wszystko drugi raz i nadal to samo. Masakra po prostu :(

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Edytowane przez INTELOWIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale chyba najrozsądniejszym wyjściem z takiej sytuacji będzie:

1. Wywalić "starego" save'a (uprzednio skopiowanego na pendrive'a) i dopiero wtedy instalować świeżą GT5 + update.

2. Uruchomić "gołą" grę

3. Zapisać stan gry ręcznie

4. Nadpisać nowy save starym.

Jeżeli to nie pomoże pozostaje wspinać się po szczeblach kariery od początku - ale to jest najgorszy z możliwych scenariusz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- stwórz miniatury - zadziała na wszystkie auta i może trochę potrwać.....

Nie polecam tej opcji. Włączyłem ją wczoraj o 21, przełączyłem tv na tenisa i zasnąłem :)

Obudziłem się o godzinie 1 w nocy, przyłączyłem tv na ps i okazało się, że cały czas wyświetla się ten sam komunikat, co 4 godziny wcześniej...

Ręczne stworzenie miniatury dla jednego auta to okolo 5 sekund.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę dziwne bo u mnie w Premiumach siedzi około 300 aut z czego 26 było bez miniatury (wysyłanie na inne konto i wczytywanie save'a)

Nie poprawiałem miniatur na bieżąco aż mnie tchnęło dziś po Twoim poście i walnąłem - stwórz miniatury -

Czekałem góra 2 minuty..... tylko dlaczego u Ciebie to nie działa ? Może masz ponad 100 bez miniatur i konsola ześwirowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze dzisiaj dwa razy i za każdym razem jest to samo. Aut bez miniatur mam w sumie około 25. Gra zwiesza się na komunikacie "wysyłanie".

No nic, jest tych samochodów na tyle mało, że zrobię to ręcznie.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale chyba najrozsądniejszym wyjściem z takiej sytuacji będzie:

1. Wywalić "starego" save'a (uprzednio skopiowanego na pendrive'a) i dopiero wtedy instalować świeżą GT5 + update.

2. Uruchomić "gołą" grę

3. Zapisać stan gry ręcznie

4. Nadpisać nowy save starym.

Jeżeli to nie pomoże pozostaje wspinać się po szczeblach kariery od początku - ale to jest najgorszy z możliwych scenariusz.....

Wszystko wykonałem zgodnie z instrukcją i nadal to samo. Niestety nie będę miał radości z gry od początku, bo dojście do momentu, w którym aktualnie jestem, zabrało mi dużo czasu i wysiłku. Może ktoś jeszcze zetknął się z podobnym problemem?

A na marginesie, to szkoda, że nie można zrobić choć jednej gry, w której wszystko działa jak należy i człowiek cieszyłby się samym progresem, a nie zamartwiał o wszystkie pierdoły naokoło :)

PS. Jeszcze jedna ważna być może informacja-jak próbuję stworzyć miniaturę z aut, które nie działają i których nie widać w garażu, pojawia się przez 2 sekundy znak ładowania z GT i przenosi mnie od razu na stronę główną trybu GT mode, czyli wywala z garażu. Wygląda więc, jakby zaktualizowana gra po prostu nie widziała większości aut, które zarobiłem w trakcie kariery :(

Edytowane przez INTELOWIEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w wyścigu tsukuba 9h.Mam błąd ktory nie wiem jak zlikwidować.Gdy wjeżdżam do pitu samochód zachowuje się normalnie ale żadne okienko z opcjami mi sie nie pokazuje i samochód jedzie dalej.I nie wiem co zrobić odinstalowałem GT5 i zainstalowalem wszystko i nadal mam to samo.Czy wie ktoś co mam zrobić bo chce przejść wyścig i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w wyścigu tsukuba 9h.Mam błąd ktory nie wiem jak zlikwidować.Gdy wjeżdżam do pitu samochód zachowuje się normalnie ale żadne okienko z opcjami mi sie nie pokazuje i samochód jedzie dalej.I nie wiem co zrobić odinstalowałem GT5 i zainstalowalem wszystko i nadal mam to samo.Czy wie ktoś co mam zrobić bo chce przejść wyścig i lipa.

a wjeżdzasz na początku alei serwisowej tj. jeszcze przed ostatnim zakrętem, bo jak wjeżdzasz do pitlane w ostatniej chwili przed balustradą to właśnie zaliczasz przejazd na pusto.

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio po dosc dlugiej przerwie postanowilem odpalic gt5 jednak po wlaczeniu ukazal sie komunikat o aktualizacji >2GB, wiec omijalem aktualizacje i gralem offline przechodzac a-spec. Wczoraj zostawilem konsole by wszelkie aktualizacje sie pobraly. Dzisiaj gdy odpalilem gre wszystko niby jest ok ale gdy wejde do garazu przy ostatnio zdobytych samochodach (premium i standard ktore zakupilem lub wygralem przed aktualizacja) pojawil sie wykrzyknik na zoltym tle (gorny lewy rog miniaturki). Moge wcisnac X (Pokaz) gdzie napisane na czerwono jest ,ze

"Lamborghini Murciélago LP670-4 SV nie jest zainstalowany. Zainstaluj ponownie", przy innych przycisk X nic nie otwiera nawet opisu (samochody dostepne sa w salonach gdzie zaznaczone jest ze je posiadam). Zainstalowalem gre na dysku jednak problem nie zniknal. Dodam, ze miniatury wszystkich samochodow wyswietla ale nie moge ich wybrac. Pobralem tez nowe darmowe dlc z Corvette C7 przy ktorym wykrzyknik sie nie pojawil i moge spokojnie wybrac ten samochod. Wcisniecie w garazu przycisku trojkata (opcji) wywala mnie spowrotem do "mojego centrum", ktos ma taki problem/mial i wie co trzeba zrobic?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził standard...czyli usunąć wszystkie dane gry i pobrać i zainstalować grę ponownie.

Jednak jak masz wersję premierową, to trochę tego pobierania będziesz mieć, nie wspominam już nawet o instalacji.

Lepiej na noc to chyba będzie zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził standard...czyli usunąć wszystkie dane gry i pobrać i zainstalować grę ponownie.

Jednak jak masz wersję premierową, to trochę tego pobierania będziesz mieć, nie wspominam już nawet o instalacji.

Lepiej na noc to chyba będzie zostawić.

Niestety usunalem dane gry, pobralem na nowo i bez zmian ;/

Edytowane przez wena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalczego grając po sieci na rozgrzewce,kwalifikacji samochód lepiej sie prowadzi niż podczas wyścigu Na rozgrzewce samochód lepiej wchodzi w zakręty w ogóle jest lepszy i posiada taką samą ilość paliwa jak w wyścigu .Ogólnie u mnie każdy samochód w takiej sytuacji zachowuje się jakby był bez tuningu..hmm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyścigu masz na starcie nie rozgrzane gumy, może dlatego przez pierwsze 2 kółka jeździ się ciutkę inaczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem.

A mianowicie pojawił się on wraz z patchem 2.10

Gdy włączam GT5 na savie gra się uruchamia, ale przed Intro gdy pisze Wczytywanie na czarnym tle po chwili wyskakuje Zapisywanie i trwa to w nieskończoność.

Gdy chwilowo usówam sava z gry i właczam GT5 gra chodzi bez żadnego problemu.

Zna ktoś sposób na ten przypadek??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×