Skocz do zawartości
ONE

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

1.Może mi ktoś powiedzieć co i gdzie mogę kupić za materiał Erydium?

2.Do czego służy badass rank?sa z niej jakies bonusy?

Z góry dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Może mi ktoś powiedzieć co i gdzie mogę kupić za materiał Erydium?

2.Do czego służy badass rank?sa z niej jakies bonusy?

Z góry dzieki za info.

ad 1) w sanktuarium możesz sobie za Eridium zakupić:

-powiększenie slotów w banku

-większy plecak (możesz dzięki temu zbierać większą ilość broni do "plecaka")

-większą ilośćź amunicji jaką możesz ze sobą targać, dla każdej broni

ad 2) za wykonywanie wyzwań w grze dostajesz tzw. badass. Za uzbieranie wystarczającej ilości BA, dostajesz punkt. Za ten punkt możesz wzmocnić statystyki dla każdej z postaci jaką grasz, lub będziesz grać (zwiększenie życia, shielda, obrażeń zadawanych przez broń, atak melee, granaty, zmniejszenie odrzutu przy strzale itd. itp.- jest tego dużo).

Edytowane przez Thriller1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;)

powiększenie slotów w jakim banku?

Tak z ciekawości to jak długi jest wątek główny?

Dotarłem właśnie do sanktuarium,póki co gra mnie się świetnie.Mam tylko nadzieje że bedą inne krajobrazy niżeli lodowiec i pustynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto dodać ,że bonusy i punkty badass są wspólne dla wszystkich postaci więc można to tak naprawdę rozwijać w nieskończoność (chyba ,że jest jakis cap:P) robiąc coraz to nowe postacie ponieważ poszczególne challange są dla nich osobne.

Przy okazji, grasuje taki "mały" bug związany z punktami/bonusami badass który je kompletnie resetuje(niestety nie wiem w jakich okolicznościach ale trafl mnie jak gralem w split screen coop) wiec jak możecie to robcie sobie backupa save`ów po zakończonej grze :P mi to uratowało sporo poświęconego czasu, bo raz mnie nawiedził ten bug :P

@edit: bank jest w sanctuary spokojnie rozkminisz gdzie, można w nim przechowywać przedmioty.

wątek główny to jakies 10h bym powiedział aczkolwiek jak nie będziesz robić pobocznych questów to może być problem z trudnością <słabe eq i za mały lvl>

Edytowane przez _matt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejście mi (zaliczenie każdej pobocznej misji) zajęło około 40h.

Tak, będą inne lokacje :)

Edytowane przez Thriller1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie mi się gra,najpierw przejdę sobie grę na spokojnie z wszystkimi questami,póżniej w ng+ w coopie powbijam trofiki;)Rozumiem że sanktuarium to dopiero początek mojej drogi,bo przez robienie misji pobocznych i bieganie bez celu po pandorze straciłem rachubę w głównej fabule;)

Jak zrobić backup sejwów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sanktuarium sie często wraca ale tak , jeżeli dopiero do niego doszedłeś to jeszcze długa droga przed Tobą :P , robiąc wszystko dokładnie, zwiedzając wszystkie zakamarki na Playthrough 1 z 25h ci zejdzie spokojnie :P

Co do backupa to wkladasz pendrive`a -> gra-> narzedzia zapi sanych danych PS3 (czy jakos tak) -> znajdujesz borderlands 2 (Profile oraz save postaci) -> trojkąt -> kopiu/kilka -> zaznaczasz plik ->potwierdzasz -> wybierasz miejsce docelowe (pendrive lub chmure jak masz :psnplus:) i gotowe

Edytowane przez _matt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. co do tego Eridium, natrafiliśmy na kilka takich okazów w grze ,tylko nie wiedziałem za bardzo do czego to służy i co z tym fantem zrobić. Nie wiecie gdzie i jak zamienić te cacko na większy ekwipunek i na pojemność w plecaku? Zapewne gdzieś w sanktuarium, tylko jak by ktoś mógł powiedzieć dokładnie gdzie (bądź u kogo) będę wdzięczny (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Crazy Earla , za budynkiem z fast travel, na prawo od marucsa/lewo od moxii , łatwo rozpoznać bo świeci sie taka lampka tam w kolorze eridium. Zresztą po odkryciu sanctuary , pomniejszym celem misji głównej jest kupienie itemka za eridium wiec albo już odwiedziliście sklepik albo bedzie oznaczony na mapie :P (Bez wykonania tej misji nie da sie pogadac z npcem który sprzedaje upgrady)

Edytowane przez _matt
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejsze DLC zdaje się, że nie zwiększa lvl cap; doczytał ktoś inaczej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-większy plecak (możesz dzięki temu zbierać większą ilość broni do "plecaka")

bardzo interesuje mnie ten element, ja po uzbieraniu eridium kupowalem od erla powiekszenie plecaka i tak juz od kilkunastu leveli i dosc dlugiego czasu gry po odwiedzaniu erla nie ma w jego sklepie mozliwosci zakupu upgradu powiekszenie plecaka, moja ilosc noszonych przedmiotow to 27 i nie moge w zaden sposob powiekszyc tej ilosci, moj lvl to 27 i jade kazda mozliwa misje poboczna i glowne na biezaco, moze ktos powiedziec czy oprocz erla idzie jakos powiekszyc sobie miejsce w plecaku? Bo niestety ale erl juz tego upgradu w swoim sklepie nie posiada odkad kupilem ostatni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna na tę chwilę ilość slotów w plecaku, to właśnie 27. Masz już wszystkie i bardziej nie powiększysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które przechodzą grę drugi raz, czy postęp w Challenges pozostaje? Czy się resetuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak robisz nową postać.

Dzięki temu można zbierac badass points w nieskończoność , bo są wspólne dla każdej postaci a każda nowa postać zaczyna ze wszystkimi challangami od początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wolę dopytać tylko dla pewności, czyli jak pozostanę przy tej samej postaci to wszystkie challenge zostają w stanie niezmienionym ;)?

Wydaję mi się, że zbliżam się do końca... 30lv, jakieś 90 questów poboczynych zrobione, no i fabularnie tak jakoś się chyba kończy, w każdym razie, gra jest świetna! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pozostaniesz przy tej samej postaci to tak, nie zresetują się , przy zaczynaniu NG+ będą w dokładnie takim samym stanie w jakim skończyłeś pierwszą rozgrywkę.

Jak zaczniesz nową postać to wszystkie challange będą możliwe do zrobienia od nowa, po to , żeby móc zdobyć kolejne tokeny i jeszcze bardziej ulepszyć staty ponieważ te są dzielone między postaciami (nowa postać bedzie dostawać bonusy z tokenów które użyliśmy na poprzedniej postaci i vice versa), co wg mnie jest dosyć fajne, bo ciągle można w pewien sposób rozwijać swoich bohaterów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonczylem wczoraj pierwszy dodatek, mam jednak problem z misja Treasure of the sands. Pojawia sie na samym koncu jakby ponowna mozliwosc rozbicia skarbca ALE misja prowadzi mnie do latarni, mam wlożyć kompas i nic nie miga.... dupa kompletnie nie wiem co robic. Ma ktos taki problem ?

No i jako, że lev 49 gunzerkerem powoli liczę na to, że znajdę kogos do pomocy w zabiciu tych 2 invincibli (drugi w dodatku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może coś z poniższej listy (lvl 50):

- Blood of Terramorphous

- Pertinent Pyrophobia

- Lobbed Bonus Package

- Relic +26% Damage + 47.6% Accuracy

- Relic +30% Damage +70% Magazine size

Na wymianę mam póki co (lvl 50):

SHOTGUNS:

Critical CCx5

Potential CCx5 (slag)

Practicable CCx7 (fire)

Practicable CCx7 (slag)

Restructuring CCx5 (slag)

Scalable CCx5 (corrosive)

Reactive CCx5

Impetous Flakker

Bad Touch Flakker

Desperate Flakker

Casual Flakker

Barking Flakker

Sinewy Flakker

SNIPERS:

Skokuum Skullmasher

Gentelmen's Volcano

Sublime Volcano

Banbury Volcano

Monstrous Volcano

Dandy Volcano

Cartel Pitchfork

GRENADES:

Lobbed Electric Leech

Lobbed Caustic Leech

Lobbed Fire Leech

Sticky Lobbed Fire Leech

Longbow Electric Leech

Longbow Fire Leech

Sticky Longbow Fire Leech

Sticky Homing Caustic Leech

Sticky Homing Bonus Package

PISTOLS:

Rapid Infinity

Double Penetrating Unkempt Harold

Dastardly Maggie

SHIELDS:

Bee

Impaler

MODS:

Heavy Gunner (commando)

Legendary Soldier Mod Class

Slayer of Terramorphous (commando, siren, gunzerker)

Juiced Pointman (commando)

Sentry Engineer (commando)

RELICS:

Strenght (melee +30, cooldown +30)

Proficiency (+32 cooldown)

Stockpile (pistol ammo +58)

Vitality (+50)

Aggression (launcher +30 dmg)

Elemental Slag (+29)

Edytowane przez fenrizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol trochę tego masz. A ja tu ledwo zacząłem, długo to farmiłeś!? Jest jakaś szansa dorwać takie sprzęty samemu na ng+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol trochę tego masz. A ja tu ledwo zacząłem, długo to farmiłeś!? Jest jakaś szansa dorwać takie sprzęty samemu na ng+

Wszystko pochodzi z NG+ (TVHM). Najdłużej farmiłem Bee (DJ Hunter Hellquist) i Critical CCx5 (Warrior) - oba bardzo dobre na Terramorphous'a.

Część ekwipunku pochodzi z wymiany z innymi graczami. Co do Warriora, największe szanse na legendary drop (podobno 75%) daje załatwienie go podczas misji. Późniejsze farmienie (już po ukończeniu - metoda save & quit i reload) zmniejsza prawdopodobieństwo do 5 %. Nie wiem na ile te liczby są wiarygodne, ale różnica w dropie legendarnego przedmiotu jest w praktyce kolosalna. W necie można znaleźć prostą metodę farmingu Warriora z dużą skutecznością "legendary drop".

Na oficjalnym forum Gearbox http://forums.gearbo...splay.php?f=158 jest osobny temat handlu i wymiany ekwipunku na PS3. Polecam chętnym i odsyłam ;)

Edytowane przez fenrizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może coś z poniższej listy (lvl 50):

- Conferance Call x7

Mam taką zabawkę, ale wymienię ją tylko na ogniste Conference Call x5, jakbyś dorwał takie przed tym x7, to się zgłoś proszę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z golden key?

Kurcze mam juz ktorys tam z kolei badass rank i dalej nie mam zadnych bonusow...kiedy wkoncu jakies beda bo zaczynam sie niecierpliwic;-P

Edytowane przez Struggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×