Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od kilku dni jestem posiadaczem ps3. Otóż problem jest tego rodzaju- chcę podpiąć ps,a do neta ale: posiadam neostrade z modemem Sagem Fast 800, a do tego udało mi się zdobyć router wifi -TP-LINK model TL-WR543G i teraz moje pytanie - jak to wszystko ze sobą zgrać żebym miał w czarnuli neta ? Oczywiście mówię o wifi . Nic mi nie pomagają poradniki z neta , jestem kompletnym laikiem w tych sprawach,zresztą nie ma opisanego tego konkretnego przypadku. Czekam na odpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

pytanie, będąc w sieci osiedlowej, mając prywatne IP, żeby osiągnąć NAT2(z NAT3) jedyną szansą jest zmiana  ip z prywatnego na publiczny? czy niekoniecznie?

czy przy prawidłowych ustawieniach(przekierowania itd) zmiana na publiczny załatwi problem czy można sobie bez tego też poradzić aby osiągnąć NAT2 ??

pytam bo wiąże się to z dodatkową opłatą za internet i nie wiem czy się w to pchać skoro może nie pomóc lub jest inne wyjście...

czy ktoś zna może odpowiedź na moje pytanie? jeśli ktoś na nie odpowie to tak jakby odpowiedział na kilka/kilkanaście pytań od osób które postneły się po mnie...

więc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam malutki problemik. Otóż nie grałem dwa miesiące na ps3, nie było na niej nic ruszane itd. Wszystko wczytywało się w miarę szybko (trochę szybciej było po kablu 6 miesięcy temu). Dziś zanim zaloguje się do PSN mija minuta. Kiedyś wystarczyło odpalić grę a było już: Wpisano. Ogólnie wszystko wolno się wczytuje. Dema pobierają się z normalną prędkością 2mb. W GTA IV mam minimalne lagi a w uncharted 2 wszystko idealnie. W czym problem ?

Co się wolno wczytuje:

-Lista znajomych (4).

-Avatary.

-Trofea (te nawet 2 min) ( Chodzi o kartę gracza np moją).

-Synchronizacja trofeów(2-3 trofea około minuty).

-Test połączenia (kiedyś żeby było wszystko gotowe wystarczyła minuta teraz w ten sam czas może jedynie wyskoczyć mi połączenie internetowe OK).

Łącze się przez router netgear wi-fi, działa w standardzie G szyfrowanie WPA. Zasięg w ps3= 56-78%.

Internet radiowy 2mb/s. Ping na komputerze 23-50 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc, szczerze mówiąc wcześniej nie patrzyłem jaki mam typ nat ale wszystko normalnie działało, wczoraj przyszedł mi headset sony do ps3 wszystko ladnie, pogadalismy z kumplem na chacie potem w bfie bc2. dzis rano włączam konsole: nie ma połączenia z internetem więc "zresetowałem modem i router" ps3 połączyło się z netem ale juz z kumplem se nie mogłem pogadać, tak samo w bfie. no i tak, mam NAT 3, nie wiem co zrobić - w kwestii komputerów jak i konsoli jestem noobem (jeśli chodzi o majstrowanie) a większość tutoriali jest po pisana takim angielskim że nie mogę zrozumieć ani słowa, no więc prośba moja jest taka, czy ktoś mógłby powiedzieć co zrobić w tej sytuacji lub dać link do jakiegoś polskiego "ZROZUMIAŁEGO" tutoriala jak temu zaradzić? z góry dziękuję.

EDIT by TOMO: Jeżeli tutoriale śledziłeś z takim zrozumieniem jak regulamin forum ps3site to domyślam się gdzie tkwi problem. Temat założony w dziale gry i w dodatku PSP - przeniesiono/skasowano

Polecam >>> http://www.ps3site.pl/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Edytowane przez Tomo
Regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich... Mieszkam po srodku niczego i nie mam tutaj dostepu do internetu typu kablowka lub neostrada i posiadam tylko internet z orange (jest to modem do laptopa).... i moje pytanie brzmi czy jest taka mozliwos abym mogl miec internet w Ps3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wklepałeś ręcznie adres IP(taki sam jak komp) i MAC-a z karty sieciowej kompa to nie wiem czemu nie śmiga ja kiedyś tak miałem i działało ok :/

Rozumiem siec lokalna tak ?

Jak wklepuje ręcznie to nie odnajduje adresu ip.

Kto mi pomorze ten router skonfigurować, bo jestem w tym całkiem zielony jak ogórek. :tongue:

na komputerze ( o ile masz Windowsa)

start-> potem URUCHOM

tam wpisujesz CMD i wciskasz enter [wyskakuje ci czarne tajemnicze okienko dla chakiera ;)

potem wpisujesz IPCONFIG /ALL i znowu enter

wyskoczy Ci cosik takiego:

post-26178-051046400 1278347054_thumb.gi

ciebie interesuje to co jest w czerwonej elipsie.

Jezeli DHCP jest włączone (TAK) dostajesz IP-ka automatycznie z routera

Jeżeli DHCP jest wyłączone (NIE) masz wpisanego ręcznie

Jezeli jednak nie wiesz o co chodziło masz DHCP włączonego na 100%.

Ten Pentarfram to router ADSL o ile dobrze sprawdziłem... wiec:

1. jezeli wpisałes z ręki przy konfiguracji adresy DNS ISPa usuń je - router sam powinien sobie je pobrać przy połączeniu.

2. jezeli masz Nesotrade TePeeSa to pamiętaj ze IP-ek odnawia sie (teoretycznie) co 24 godziny - mozliwe wtedy jest ze zerwie Ci połaczenie bo router dostanie nowy (świeży IP-ek)

mi ten błąd też czasami wyskakiwał ale pomagał reset routera (reset konsoli nie pomagał)

to nie wina filtra - bzdura - to zupełnie inne pasmo przenoszenia.

Kwestia jest w tym jak bardzo badziewne jest okablowanie w bloku / mieszkaniu / domu.

Powinieneś zgłosić usterkę co powinno zakończyć wizytą technika.

Technik musi sprawdzić poziom sygnału (jego jakość) na każdej końcówce czyli:

-> gniazdku do którego masz podpięty router

-> puszcze która rozdziela telefon na Twój dom/mieszkanie.

Kiedyś miałem z tym małe przejścia i z doświadczenia wiem ze takie usterki są zlewane.

jestes pewień ze sciągajać plik na PC i PS3 korzystasz z tego samego serwera plików?

mozesz:

- wyłaczyc laptopa jak zanim zaczniesz sciagac na ps3 (moze laptop zabiera 90% przepustowości łącza ??)

- sprawdzić czy na routerze możesz uzywac i ustawić QoS... np. przydział łacza pomiedzy laptopa i PS-a

- sprawdz jaki zasieg masz na PS-ie - moze konsola stoi zbyt daleko od routera i przy pobieraniu tracisz duuuzo pakietów przez co plik ściąga sie dłuzej (równoznaczne jest z lagami nawet na nieobciążonych serwerach podczas grania)

wiec tak - standardowe ustawienia sa mało bezpieczne... ale pozwalaja łaczenie sie do routera bez problemu - także Twoim sasiadom i komukolwiek kto znajdzie sie w zasiegu Twojego routera.

mozesz odstawić na bok problemy z piecem. zapewne masz zamały zakres dla DHCP (nie pamietam jakie sa domyślne ustawienia dla Linksysa bo nie uzywam.

W skrocie jest tak:

jak uruchamias router i wpinasz go w siec i konfigurujesz (wag200g to adsl wiec musiałes sie tam logować) to ma on ustawione domyslnie wartości zakresu adresów IP co do których przydziela je poszczególnym urządzeniom.

zwiększ zakres poli DHCP do takiej: 192.168.1.1 - 192.168.1.90 (gdzie 192.168.1.1 to adres bramy domyślnej / konsoli admina)

tak jak tutaj--> post-26178-050385900 1278349251_thumb.jp

Wtedy powienes miec możliwosc wpięcia do jednoczenego połaczenia do 90 urządzeń.

wydaje mi sie także ze mogłes nagrzebać cos w zabezpieczeniach - np - niektóre routery (nie pamietam czy ten linksys) pozwalają na określenie na podstawie MAC adresu jaki IP ma dostac konkretne urzadzenie. jezeli teoretycznie wpisałes ten sam IP dla dwóch różnych urządzeń (PC i PS)

jedno z urządzeń nie dostanie adresu IP i nie bedzie podpięte do sieci.

Jeżeli dalej nic Ci to nie wyjaśnia znajdź umowe z tepsa czy kartke gdzie masz login i hasło do netu i wcisnij przycisk reset na routerze - wszystkie ustawienia pójdą w cholere i a z nimi zapewne Twój problem.

jezeli masz problem - wejdz tutaj http://ui.linksys.co...00.09/Setup.htm i potem napisz mi jakie ustawienia zmieniałes.

Jak włączyć DHCP.

Edytowane przez kurczak1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup routera wifi, jaki model wybrac aby pasowal do ps3? Musi miec jakies specjalne parametry? Moze ktos cos poleci? Mam neta w UPC pytalem sie u nich czy jest opcja abym mial wifi w domu powiedzieli ze tak ale +15zl co miesiac do rachunku +100zl instalacja wiec chyba im podziekuje i zrobie to sam :) Ci z UPC nic sie nie beda pluc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się zapytać, czy do przekierowania portów potrzebne jest zewnętrzne IP? Bo już się sam pogubiłem... Wczoraj próbowałem różnych sposobów i nic. A muszę te porty otworzyć, aby móc normalnie pograć w RDR przez sieć bez wywalania. Proszę o pomoc. Zrobiłem wszystko tak jak jest opisane na PortForward.com i dalej pisze, że są zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakup routera wifi, jaki model wybrac aby pasowal do ps3? Musi miec jakies specjalne parametry? Moze ktos cos poleci? Mam neta w UPC pytalem sie u nich czy jest opcja abym mial wifi w domu powiedzieli ze tak ale +15zl co miesiac do rachunku +100zl instalacja wiec chyba im podziekuje i zrobie to sam :) Ci z UPC nic sie nie beda pluc?

Jeśli chcesz sobie sam poradzić to musisz mieć router, który ma opcję klonowania adresu MAC. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider, ten by sie nadawal? http://allegro.pl/it...ajszybciej.html

Oczywiście że się będzie nadawał sam mam internet od UPC i mam router D-link ten też się będzie nadawał który podałeś jednak polecał bym coś lepszego http://allegro.pl/item1154143982_linksys_wrtu54g_router_wifi_kablowka_upc_aster.html Z tym na pewno nie będziesz miał problemów jak chodzi o połączenie przez WIFI pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frater, mowisz ze ten co ty podales bedzie lepszy? Moglbys uzaaadnic swoja teze ;p nie zebym sie czepial ;p chcialbym po prostu czym sie one roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frater, mowisz ze ten co ty podales bedzie lepszy? Moglbys uzaaadnic swoja teze ;p nie zebym sie czepial ;p chcialbym po prostu czym sie one roznia?

Wiec kolego wystarczy poczytać na forach jakie są opinie jednego i drugiego dodam tylko że na tym co podałeś jak zwykle tańsi producenci zawyżają wartości produktu

w tym co podałem nie ma przynajmniej spadków połączenia WIFI jak w przypadku TP-Linka do Linksys można podłączyć mocniejszą antenę no chyba że nie zależy ci na dobrym sygnale połączenia

a tak poza tym jeśli masz zamiar połączyć konsole za pomocą WIFI i grać odradzam WIFI i lepiej udać się od razu do sklepu i kupić kabel RJ-45 pod konsole bo inaczej pograsz sobie z wyłączeniami połączenia pozdrawiam i daj znać co wybrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem zamiar grac na ps3 przez wifi ale jesli odradzasz to bede musial konsolke podlaczyc kablem :) Router wifi bylby mi potrzebny do laptopa oraz przenosnej konsoli nintendo ds :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam powazny problem mam nadzieje ze ktos pomoze, mam router i chcialem cos tam zrobic zeby ps3 mialo neta.ale oczywiscie cos zepsulem i teraz jak chce lapka polaczyc z netem to nie moge bo polaczenie nieprawidlowe,teraz siedze na modemie to nie moge wejsc przez wpisanie adresu 192.168.1.1, a na drugim kompie gdy wpisuje to trzeba haslo ktorego nie znam. pzdr prosze o odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam powazny problem mam nadzieje ze ktos pomoze, mam router i chcialem cos tam zrobic zeby ps3 mialo neta.ale oczywiscie cos zepsulem i teraz jak chce lapka polaczyc z netem to nie moge bo polaczenie nieprawidlowe,teraz siedze na modemie to nie moge wejsc przez wpisanie adresu 192.168.1.1, a na drugim kompie gdy wpisuje to trzeba haslo ktorego nie znam. pzdr prosze o odp :)

Musisz odrobinę jaśniej napisać co zrobiłeś i podać kilka szczegółów.

PS3 Ci się połączyło z netem? Na dostępie do internetu masz założone hasło? Rozumiem, że hasła do konfiguracji routera nie znasz, więc może poszukaj sposobu resetu routera? Ewentualnie odłącz router od prądu na minutę i podłącz spowrotem, może komputer zacznie go widzieć i się łączyć.

Samo PS3 nie mogło w ustawieniach routera nic pozmieniać. Możesz napisać po kolei co zmieniałeś podczas podłączania PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam powazny problem mam nadzieje ze ktos pomoze, mam router i chcialem cos tam zrobic zeby ps3 mialo neta.ale oczywiscie cos zepsulem i teraz jak chce lapka polaczyc z netem to nie moge bo polaczenie nieprawidlowe,teraz siedze na modemie to nie moge wejsc przez wpisanie adresu 192.168.1.1, a na drugim kompie gdy wpisuje to trzeba haslo ktorego nie znam. pzdr prosze o odp :)

jeśli chodzi o wchodzenie do routera to ustawienie przez producenta jak nie zmieniałeś to login jak i hasło masz ADMIN lub Administrator a jeśli chcesz połączyć więcej urządzeń musisz znaleźć w ustawieniach routera wireless i chanel i dodać NP: zamiast 1 urządzenie zmienić z 1 na 3 chanel a jeśli dalej nie będziesz mógł sobie poradzić napisz jaki masz router może pomożemy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc.

już tłumaczę.

jestem dumnym posiadaczem Ps3 80gb, oraz psp 2004 (slimka)

internet bezprzewodowy pochodzi z maca mini.

Psp z połączaniem nie ma problemu. śmiga, aż miło.

ps3, nie.

Gdy próbuję się połączyć, ps3 wyszukuje sieć, i próbuje.

Ip pobiera, ale nie uzyskuje połączenia z internetem (test connection)

ale tu pojawia się kolejny problem.

nawet przez internet kablowy, od aster, nie chce się połączyć.

tak, hasła i loginy wpisałem. bez skutku

ma ktoś jakiś pomysł?

ja miałem problem z psp tylko gdy nie zauważyłem przełącznika wlan.

w ps3 takowego chyba nie ogarnę.

pomoże ktoś?

przepraszam adminie, ale napisałem nowy temat, bo nigdy tutaj nie dostanę pomocy

Edytowane przez sowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie najprostszym rozwiazaniem bedzie zainwestowanie w router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

też mi się wydaje, że najprostsze, ale niestety funduszy brak.

może jakieś ciekawostki o ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się będzie nadawał sam mam internet od UPC i mam router D-link ten też się będzie nadawał który podałeś jednak polecał bym coś lepszego http://allegro.pl/it..._upc_aster.html Z tym na pewno nie będziesz miał problemów jak chodzi o połączenie przez WIFI pozdrawiam

Jako że to pierwszy post na forum , Witam wszystkich! :)

Odnosząc się do powyższego posta, u mnie na router-rze D-Linka 524, śmiga na kablu komputer stacjonarny, a przez WiFi Laptop, komórka no i nowy nabytek PS3 :) Polecam ten router na łatwość obsługi połączoną z przyzwoitą gamą opcji dostępnych w ustawieniach.

Mam jednak pytanie co do samego pobierania zawartości na PS3... Jak już pewnie wywnioskowaliście jestem "świeżym" posiadaczem konsoli PS3..

Do rzeczy:

Wczoraj pobierałem Demo przez PS3 jakieś 1400MB.. czekałem na nie jakieś 2h! ;/

Może mi ktoś wyjaśnić jak szybko można pobierać dane na PS3 ? Mam net z UPC 30/Mb/s, wiec 1400MB powinienem pobrać w niecałe 20 min.

Zawsze tak wolno się pobiera ?

Pzdr.

Bllu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.. posiadam ps3 i chce podlaczyc internet radiowy z komputera. Mam kabel Ethernet i karte sieciowa jednak nie mam routera czy istnieje mozliwosc podlaczenia tego bez posrednio z ps3 ? gdy podlaczam cos tam wykrywa jednak nie potrafie tego skonfigurowac.. i prosze o dokladne wytlumaczenie tego o ile mozna to zrobic. I jeszcze jedno , nie wiem dlaczego ale nie moge udostepnic sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podał byś przykład podłączenia konsoli przez kabel i mniej więcej go opisał to może wspólnie wywnioskujemy co jest nie tak jeśli znajdziesz czas podaj takowy i coś poradzimy.

Lub najbardziej prawdopodobne jest to że będziesz musiał zadzwonić do swojego dostawcy internetu czyli ASTER i powiedzieć by dodali ci MACadres konsoli do ich systemu abyś mógł z niej korzystać przez sieć " jeśli byś miał router nie było by problemu "

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobierałem Demo przez PS3 jakieś 1400MB.. czekałem na nie jakieś 2h! ;/

Może mi ktoś wyjaśnić jak szybko można pobierać dane na PS3 ? Mam net z UPC 30/Mb/s, wiec 1400MB powinienem pobrać w niecałe 20 min.

Zawsze tak wolno się pobiera ?

Pzdr.

Bllu

Chyba kolego miałeś na myśli: mając internet 30 Mb/s w dokładnie w minutę powinieneś pobrać około 180MB to plik 1400Mb daje około 8 min

czy aby na pewno masz dobrze po ustawiane wszystko w router DI?

Mam dokładnie ten sam router DI-524 i mam podłączony komputer stacjonarny na kablu / konsole też przez kabel / i Laptopa przez WIFI.

U mnie film około 1400Mb pobiera się z prędkością około 2,7 do 2,8 Mb/s przy internecie 25Mb co daje około 10 min, a na PS3 po kablu wszystko szybko się ściąga z PSN do około 20 min zależy od samego serwera z którego się dany plik ściąga.

Jak już wszyscy wiedzą a wystarczy poczytać przez wuja google WIFI w PS3 jest skopane u jednych działa podobno normalnie u drugich jest problem ja testowałem przez kabel jak i prze WIFI zostaję jednak przy kablu nie wszyscy mają taką możliwość że może być przez kabel jednak ze swojego doświadczenia wiem że WIFI do grania jak i do ściąganie w PS3 się nie nadaję

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×