Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba kolego miałeś na myśli: mając internet 30 Mb/s w dokładnie w minutę powinieneś pobrać około 180MB to plik 1400Mb daje około 8 min

czy aby na pewno masz dobrze po ustawiane wszystko w router DI?

Mam dokładnie ten sam router DI-524 i mam podłączony komputer stacjonarny na kablu / konsole też przez kabel / i Laptopa przez WIFI.

U mnie film około 1400Mb pobiera się z prędkością około 2,7 do 2,8 Mb/s przy internecie 25Mb co daje około 10 min, a na PS3 po kablu wszystko szybko się ściąga z PSN do około 20 min zależy od samego serwera z którego się dany plik ściąga.

Jak już wszyscy wiedzą a wystarczy poczytać przez wuja google WIFI w PS3 jest skopane u jednych działa podobno normalnie u drugich jest problem ja testowałem przez kabel jak i prze WIFI zostaję jednak przy kablu nie wszyscy mają taką możliwość że może być przez kabel jednak ze swojego doświadczenia wiem że WIFI do grania jak i do ściąganie w PS3 się nie nadaję

Kubie 5-6m kabla i sprawdzę czy jest różnica.. mimo wszystko chciałbym korzystać z WiFi ;/ zamiast ciągnąć kolejny kabel przy listwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kolego, nie będziesz miał szubkiego łącza i tyle.

Nie cytuj posta na górze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż zmieniłem nieco konfiguracje kabli, dołożyłem jeszcze jeden dla PS3 i śmiga aż miło :)

Przy okazji zainstalowałem PS3 Media Server na PC i "znalazłem" sobie film w 1080p, na WiFi cięło się co jakiś czas.. za to na kablu śmiga :)

Pisząc że WiFi w PS3 jest do dupy, mieli rację ;/

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż zmieniłem nieco konfiguracje kabli, dołożyłem jeszcze jeden dla PS3 i śmiga aż miło :)

Przy okazji zainstalowałem PS3 Media Server na PC i "znalazłem" sobie film w 1080p, na WiFi cięło się co jakiś czas.. za to na kablu śmiga :)

Pisząc że WiFi w PS3 jest do dupy, mieli rację ;/

pzdr.

No i tak już zostaw i będzie działać wszystko jak należy pozdrawiam a puki co WIFI niech robią w telefonach bo to im jakoś jedynie wychodzi :biggrin:

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam int z neti i kablowy modem thompson mam rozdzielacz i dwa kable, ale jak podlacze oba urzadzenia do modemu to nie dziala int w zadnym z nich, po odlaczeniu jednego dziala drogie...co zroic by miec jednoczesnie internet w ps3 i w pc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup routera.

ewentualnie mozesz pokombinowac z udostepnianiem polaczenia internetowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie najprostszym rozwiazaniem bedzie zainwestowanie w router

najlepszym rozwiazaniem bedzie zakup routera.(...)

kolego, może jednak myślisz zbyt mało jak prawdziwy patriota.

nie zawsze najlepiej kupić. najłatwiej kupić

@Radecki

w tym wypadku polecam sprawdzić połączenia kabli w rozdzielaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam int z neti i kablowy modem thompson mam rozdzielacz i dwa kable, ale jak podlacze oba urzadzenia do modemu to nie dziala int w zadnym z nich, po odlaczeniu jednego dziala drogie...co zroic by miec jednoczesnie internet w ps3 i w pc ?

Tak jak kolego piszę najlepszym będzie zakup routera który podzieli ci połączenie przez jeden Adres IP który posiadasz z udostępnianiem to trzeba mieć troszkę pojęcie o działaniu sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam int z neti i kablowy modem thompson mam rozdzielacz i dwa kable, ale jak podlacze oba urzadzenia do modemu to nie dziala int w zadnym z nich, po odlaczeniu jednego dziala drogie...co zroic by miec jednoczesnie internet w ps3 i w pc ?

Tak jak koledzy napisali router z małymi zastrzeżeniami

Przy czym thompson to tak samo jak byś nic nie napisał - podaj model to będą inni wiedzieć więcej - jak idziesz do sklepu po chleb to masz do wyboru kilka rodzai a co dopiero ze sprzętem elektronicznym

rozdzielacz - ro słowo tym bardziej mi nic nie mówi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielacz - ro słowo tym bardziej mi nic nie mówi (...)

rozdzielacz, to takie małe urządzonko do podziału sygnału kablowego.

bardzo ładnie spisuje się w kradnięciu kablówki, ale niestety jak widać, nie nadaje się do internetu.

podobny problem z rozdzielaczem miał mój znajomy, tylko, że jeśli dzwonił przez telefon to nikł u internet. :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Bo gdy chcę zagrać sobie online w ModNation Racers to często zdarza mi się, że tracę połączenie z serwerem ;/ no nie wiem co się dzieje. Dzieje się to, gdy do neta jest podłączony komp i ps3, jak i wtedy, gdy komp jest wyłączony... ;/ Mam internet 2 Mb (więc nie taki wolny ;-/) i łączę się za pomocą liveboxa. Ps3 jest połączone z internetem za pomocą wifi. Da się coś z tym zrobić? Czy jest jakaś różnica między połączeniem wifi i ethernet? Bo ja mam wifi, bo nie potrzebny mi dodatkowy kabel, ale czy wtedy byłoby to nie wiem... stabilniejsze? Bo router (livebox) stoi metr od ps3, więc zasięg jest 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tracisz połączenie z serwerem, niezależnie od internetu. przepełnione serwery, błędy, naprawy...

słabe połączenie wifi też bywa czynnikiem który na to wpływa...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Bo gdy chcę zagrać sobie online w ModNation Racers to często zdarza mi się, że tracę połączenie z serwerem ;/ no nie wiem co się dzieje. Dzieje się to, gdy do neta jest podłączony komp i ps3, jak i wtedy, gdy komp jest wyłączony... ;/ Mam internet 2 Mb (więc nie taki wolny ;-/) i łączę się za pomocą liveboxa. Ps3 jest połączone z internetem za pomocą wifi. Da się coś z tym zrobić? Czy jest jakaś różnica między połączeniem wifi i ethernet? Bo ja mam wifi, bo nie potrzebny mi dodatkowy kabel, ale czy wtedy byłoby to nie wiem... stabilniejsze? Bo router (livebox) stoi metr od ps3, więc zasięg jest 100%

Temat livebox to temat rzeka mozna by pisać i pisać o tym dzień i noc

WIFI w livebox jest do du.............. a pisane już było to na forum kto miał livebox-a ten miał problemy z połączeniem

nie ma lekarstwa jak zwykle żeby było łatwo najlepiej jest kupić router i podłączyć kabelkiem konsole nie będziesz miał problemów ze zrywaniem się połączenie na konsoli i w spokoju będziesz sobie grał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) A zmieni to coś jak podłączę kablem ethernet?

2) Ktoś mi pisał, żebym zrobił coś z jakimiś portami, a ja jestem w tym zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeśli połączysz kablem Ethernet'owym, od niektórych dostawców będzie wymagane hasło internetowe, login konsumenta i/lub inne rzeczy. jeśli sam nie jesteś właścicielem internetu, podpytaj rodziców (bo zakładam, że to właśnie oni są jego właścicielami). nawet w takim połączeniu mogą wystąpić błędy, bądź inne komplikacje.

Z portami strawa jest dosyć skomplikowana, spróbuj najpierw lecieć na automacie.

Najpierw spróbuj łatwych ustawień, które przerzucą cię prawie na koniec.

jeśli wystąpią problemy, weź niestandardowe. wtedy leć na automacie puki nie zobaczysz prośby o hasło.

btw. Frater25 kolejna porada pod tytułem: ,,Kup se pan router to se pan pograsz.'' pamiętaj, że kupno to dopiero kolejny podpunkt w liście możliwych kombinacji, najpierw należy sprawdzić, czy nie da się tego w prosty sposób załatwić. :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z tymi danymi tj. login hasło nie bd problemu, bo znam je na pamięć :P

no a to co pisałeś z tymi automatami to mógłbyś trochę jaśniej wytłumaczyć? :D tzn. krok po kroku jakbyś mógł :]

Edytowane przez Simon7319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no z tymi danymi tj. login hasło nie bd problemu, bo znam je na pamięć :P

no a to co pisałeś z tymi automatami to mógłbyś trochę jaśniej wytłumaczyć? :D tzn. krok po kroku jakbyś mógł :]

SOWA masz router ?? że tak się czepiasz

podaje tylko pomysł widzisz że jest zielony w tych sprawach i każesz mu ustawiać a on się pyta czy krok po kroku mu wytłumaczysz co i jak

ja zostaję przy swoim KUP ROUTER kolego

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, bo wrzodów dostaniesz i będzie kiepsko. :pinch:

znam 3 osoby które były gotowe wydać kupę kasy na router (tak, mówię kupę kasy, ponieważ dobry router nie jest tani, chyba, że przemiły kolego, udało ci się trafić)

wystarczyły 4 minuty tak na dobrą sprawę, aby się dowiedzieć, że koledzy po prostu nieumiejętnie bądź błędnie wpisali/wypełnili ustawienia.

więc spokojnie kolego.

Rozumiemy, że możesz od sprzedanego sprzętu dostawać prowizję, ale to nie znaczy, że musisz krzyczeć na każdego, kto ma inne zdanie niż ty. :thumbsup:

[to był taki śmieszny żart, dla nabuzowanego pana ,,kup pan router za stówkę, a ocalisz pan nerwy'']

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam 7 osób które ( miały ) liveboxa z tego to 4 informatyków i wszystkie 7 osób zmieniło z livebox na inny pod TP ponieważ nie nadają się pod konsole a WIFI jest gorsze niż w PS3.

Przyczyny :

kiepski modem z TP

wystarczy wpisać w Google i zobaczyć że po wpisaniu [mam problem z livebox wychodzi nam ponad 100 stron z tym tematem ]

i nie wiem co byś robił to i tak nie ustawisz livebox nawet tego nie są w stanie zrobić ludzie którzy zjedli zęby na takich ustawianiach nie zawsze najprostszy sposób czyli ( ustawianie ) nam mogą pomóc

Sowa wrzody już od dawna mam więc się nie nabawię

[ustawienie ocalą cię przed telekompromitacją polską ] Hasło dnia !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie moja dyskusja, ale mam tu coś do fratera.

Otóż tak sprawdziłem i "mam problem z liveboxem" jest ok. 31 tys. wyników.

ALE...

Sprawdziłem również "mam problem routerem" i tutaj wyświetliło mi ok. 226 tys. stron, więc... yhm...

Sądząc po statystykach :P więcej problemu jest routerami xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem nie tyle, że nie ma kupować routera, co ma popróbować z Ethernet'owym kablem.

A co do wrzodów, nie dziwię się.

Nie ważne, koniec offtopu. :thumbsup:

@dolny post Fratera:

No, ale ty mięski.

przegrałeś :D

Edytowane przez sowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Podczas konfiguracji konsoli z routerem wyskoczył mi komunikat "the attempt to obtain addres timed out" Domyślam się że chodzi o routera z którym konsola nie może się połączyć(przynajmniej mam taką nadzieję, że to nie wina konsoli)Podczas wcześniejszych kroków instalacyjnych konsola widziała routera. Czy wie ktoś co w takim przypadku robić?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie moja dyskusja, ale mam tu coś do fratera.

Otóż tak sprawdziłem i "mam problem z liveboxem" jest ok. 31 tys. wyników.

ALE...

Sprawdziłem również "mam problem routerem" i tutaj wyświetliło mi ok. 226 tys. stron, więc... yhm...

Sądząc po statystykach :P więcej problemu jest routerami xD

No wcale mnie to nie widzi producent livebox jest jeden a Routerów innych marek jest 700

a po za tym livebox dostała tylko polska a routery są na całym świecie stąd wyszło ci 226-tyś a livebox 31-tyś

takie tematy jak są teraz można ciągnąc miesiącami każdy ma swoje zdanie SOWA ma swoje ja mam swoje ale kłócić się nie mam zamiaru o to czy ustawisz livebox bo go nie ustawisz panie SOWA pod WIFI konsoli ale skoro wiesz że się da napisz koledze co ma zrobić i się dowiemy a nie będziemy się kłócić.

WIFI w livebox zawsze będzie zrywać połączenie nawet jak by sam ustawił producent i nie tylko jedna osoba ma problem na tym forum z livebox i jakoś im nie pomogłeś skoro twierdzisz że z ustawieniami są problemy wystarczy po czytać wszystkie posty z tego działu ile osób zmieniło na inny i będziesz wiedział bo chyba nie czytałeś wszystkich postów z tego działu ale temat FRATER VS SOWA uważam za zamknięty

Hura Wrzody wyleczyłem !!!!!!! bo to się da wyleczyć jak by ktoś nie wiedział innych rzeczy nie :wink:

Witam forumowiczów!

Podczas konfiguracji konsoli z routerem wyskoczył mi komunikat "the attempt to obtain addres timed out" Domyślam się że chodzi o routera z którym konsola nie może się połączyć(przynajmniej mam taką nadzieję, że to nie wina konsoli)Podczas wcześniejszych kroków instalacyjnych konsola widziała routera. Czy wie ktoś co w takim przypadku robić?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Prawdo podobnie musisz zadzwonić do dostawcy internetu żeby udostępnij ci kolejne porty aby Ps3 mogło działać w sieci

bo to pewnie TV Kablowa ?? zgadza się ?? lub sieć lokalna

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie... Jeśli chodzi o informatykę, to raczej jestem cichociemny, a mam PS3 i PC. Chciałbym podłączyć internet do PS3, a problem polega na tym, że jest to internet z 3 (angielski dostawca) i jest do modem USB. Czy mogę utworzyć sieć LAN między PC i PS3 z dostępem do internetu? Jeśli tak, to jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o routera samego w sobie. Źle skonfigurowałem ustawienia. Mam model routera LINKSYS.

Jeśli ktoś ma taki sam i skonfigurował konsolę to bardzo bym prosił o wskazówki. Dla mnie to czarna magia.

Dzięki.

Edytowane przez sebasec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×