Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej, potrzebujesz programu PS3 Media Serwer, wszystko masz w tym temacie KLIKNIJ . Po podłączeniu konsoli kablem krosowanym z PC lub za pomocą routera kablem czy też po wifi wszystko jest banalne.

1. Instalujesz program.

2. Uruchamiasz go na PC

3. Włączasz konsolę

4. Na Pc wykrywa samoistnie konsolę (jeżeli PC i PS3 są prawidłowo podłączone do sieci).

5. W konsoli z zakłądkach wideo, zdj, muzyka masz Ikonę PS3 Media Serwer a pod nią nazwę swojego PC. Wchodzisz na niego i widzisz strukturę folderów na PC i możesz sobie kopiować swoje flmy na konsolę.

Dziękuje Ci bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ost taki problem , ze wysiadł mi komp i musze korzystac na konsoli. odpalam pare zakladek, wlacze jakas muze i po jakims czasie wszystko mi sie zawiesza. to chyba nie wina neta, mam orange freedom bezprzewodowy , wolny ale nic lepszego nie mogę mieć. zawiesza sie jeszcze komus na przeglądarce?

mi tez sie przez przegladarke czasem konsola sie wiesza, ale tylko jak ja niezle obciaze. taka jest poprostu przegladarka w ps3 i nic z tym nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć co może być powodem bardzo powolnego ściągania dem lub pełnych przez PSN? Posiadam Neostradę 20MB udostępniona przez router TP-Link TD-W8960N. Konsola podpięta przez Wi-fi. Dema ściągają mi się powoli (koło 1,5MB). Początkowo myślałem, że może to wina routera, ale internet na lapotpie (również wifi) działa normalnie. Podpiąłem konsolę również przez kabel LAN. Niestety to nie pomogło.

Jakieś rozwiązania, sugestie?

kręcisz jednostkami ... internetu nie masz na pewno 20mB tylko 20mb ... (B to bajt, a b bit)

więc skoro pobiera Ci 1,5mB/s to więcej praktycznie nie wyciągniesz bo 20mb/s odpowiada jakieś 2mB/s w praktyce

ostatecznie jeszcze połącz PS3 i router kablem, bo kablem zawsze szybciej niż Wi-Fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy! Probowalem juz chyba wszystkiego, a wciaz mam problemy z tym, aby logowanie do PSN odbywalo sie bez problemow. Raz sie loguje, raz nie, a gdy juz sie zaloguje i odpale Fife 11 lub Black Ops'a to nie moge sie zalogowac na serwer gry, lub w czasie trwania meczu po prostu mnie z niego wyrzuca...Mam Neostrade 2mb i router Netgera DGN1000. Przypisalem konsoli stale ip na routerze i wyglada to tak: http://img163.imageshack.us/f/98346996.png/ Tu chyba jest wszystko ok, ale nie jestem pewny co do samego "otwierania portow": http://img835.imageshack.us/i/69155142.png/ ma ktos ten sam router i moglby sprawdzic czy chociaz w tej kwestii zrobilem wszystko ok? Podam moze porty ktore odblokowalem: Tcp 80, 443, 5223, 10070-10080; Udp 3478, 3479, 3658, 10070. UPnP na routerze wylaczylem i przypisalem konsoli DMZ. Co do samej konfiguracji konsoli wszystko robilem recznie. Jako adres IP wpisalem IP, ktore przypisalem konsoli na routerze. DNS 194.204.152.34 i 194.204.159.1 ( z Nesotrady), MTU 1492, UPnP wylaczone... Czy jest w stanie ktos mi pomoc? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy! Probowalem juz chyba wszystkiego, a wciaz mam problemy z tym, aby logowanie do PSN odbywalo sie bez problemow. Raz sie loguje, raz nie, a gdy juz sie zaloguje i odpale Fife 11 lub Black Ops'a to nie moge sie zalogowac na serwer gry, lub w czasie trwania meczu po prostu mnie z niego wyrzuca...Mam Neostrade 2mb i router Netgera DGN1000. Przypisalem konsoli stale ip na routerze i wyglada to tak: http://img163.images...f/98346996.png/ Tu chyba jest wszystko ok, ale nie jestem pewny co do samego "otwierania portow": http://img835.images...i/69155142.png/ ma ktos ten sam router i moglby sprawdzic czy chociaz w tej kwestii zrobilem wszystko ok? Podam moze porty ktore odblokowalem: Tcp 80, 443, 5223, 10070-10080; Udp 3478, 3479, 3658, 10070. UPnP na routerze wylaczylem i przypisalem konsoli DMZ. Co do samej konfiguracji konsoli wszystko robilem recznie. Jako adres IP wpisalem IP, ktore przypisalem konsoli na routerze. DNS 194.204.152.34 i 194.204.159.1 ( z Nesotrady), MTU 1492, UPnP wylaczone... Czy jest w stanie ktos mi pomoc? pozdrawiam

Skoro dodałeś konsolę do DMZ (który pozwala na ruch na wszystkich portach) to nie było sensu dodawać każdy port z osobna. Jeżeli po takim zabiegu cię wywala z serwerów postawiłbym na zbyt wysoki ping. Sprawdź sobie na PC na jakiejś stronie z testerem prędkości połączenia internetowego jakie masz pingi, bo może tu jest pies pogrzebany.

Tutaj masz jak w twoim routerze przekierować porty KLIKNIJ robiłeś tak samo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ostatnio grając w multiplayer COD Black Ops usłyszałem coś co mnie zaciekawiło.

Osoba z którą grałem strasznie narzekała na to ze na WiFi gra się gorzej i szybkość reakcji jest o wiele wolniejsza.

I jeśli połączenie na kablu to bez żadnych złączek bo połączenie tez traci na tym.

Zgadzam się ze w takich grach liczą się ułamki sekund ale mi na WiFi całkiem dobrze mi idzie.

1. Czy kabel i WiFi to duza różnica?

2. Czy złączki psuja połączenie?

Internetia 4Mbit/s

Up: 1800 kbps(noc),

Dow: 2800 kbps(noc),

PING: 40ms

Up: 400kbps(dzien)

Dow: 9200 kbps(dzien)

PING: 20ms

Router: D-Link DKT-410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, wg mnie nie ma różnicy ... czy wifi czy kabel.

Ważna jest JAKOŚĆ łącza oraz użyty router.

Jeśli masz słabe łącze z dużym pingiem to nie ma znaczenia czy wifi czy kabel i tak bedziesz miał "mini lagi" przez ping.

Jeśli masz dobre łącze to nie powinno być w zasadzie żadnej różnicy między wifi a kablem.

hehe, jak to sie mówi ..... jak ktoś gra do du*y ... to mu nawet wielkość guzików będzie przeszkadzać

Edytowane przez Dragio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy! Probowalem juz chyba wszystkiego, a wciaz mam problemy z tym, aby logowanie do PSN odbywalo sie bez problemow. Raz sie loguje, raz nie, a gdy juz sie zaloguje i odpale Fife 11 lub Black Ops'a to nie moge sie zalogowac na serwer gry, lub w czasie trwania meczu po prostu mnie z niego wyrzuca...Mam Neostrade 2mb i router Netgera DGN1000. Przypisalem konsoli stale ip na routerze i wyglada to tak: http://img163.images...f/98346996.png/ Tu chyba jest wszystko ok, ale nie jestem pewny co do samego "otwierania portow": http://img835.images...i/69155142.png/ ma ktos ten sam router i moglby sprawdzic czy chociaz w tej kwestii zrobilem wszystko ok? Podam moze porty ktore odblokowalem: Tcp 80, 443, 5223, 10070-10080; Udp 3478, 3479, 3658, 10070. UPnP na routerze wylaczylem i przypisalem konsoli DMZ. Co do samej konfiguracji konsoli wszystko robilem recznie. Jako adres IP wpisalem IP, ktore przypisalem konsoli na routerze. DNS 194.204.152.34 i 194.204.159.1 ( z Nesotrady), MTU 1492, UPnP wylaczone... Czy jest w stanie ktos mi pomoc? pozdrawiam

Ja nie rozumiem po co wyłączyłeś UPnP ja mam cały czas wąłczone i wszystko smiga. A jakbyś sweetuś nie zauważył to na pierwszej focie http://img163.imageshack.us/f/98346996.png/ masz napisane starting ip adres i on jest 192.168.0.5 czyli adres najniższy jaki możesz dać a ty dałeś konsoli 192.168.0.4. wpisz dla konsoli 192.168.0.10 lub 192.168.0.8 i przekieruj porty wałcz UPnP i powinno śmigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem po co wyłączyłeś UPnP ja mam cały czas wąłczone i wszystko smiga. A jakbyś sweetuś nie zauważył to na pierwszej focie http://img163.images...f/98346996.png/ masz napisane starting ip adres i on jest 192.168.0.5 czyli adres najniższy jaki możesz dać a ty dałeś konsoli 192.168.0.4. wpisz dla konsoli 192.168.0.10 lub 192.168.0.8 i przekieruj porty wałcz UPnP i powinno śmigac

Nie pisz głupot, od 5 do 255 (chodzi o końcówkę) będzą przydzielane adresy po DHCP a on ma sztywno ustawiony więc to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, porty odblokowywalem tak samo. Chyba nawet wg. instrukcji z tej samej stronki... Co do Starting IP to na poczatku mialem 192.168.0.2 ale znajomy polecil mi, abym zmienil ostatnia cyfre na wyzsza, niz ta przypisana konsoli... nie wiem czy do cos zmienia, bo ogolnie za bardzo sie na tym nie znam, wiec zmienilem:) Poza tym juz robilem chyba wszystko: odblokowywalem porty recznie, przypisywalem konsoli DMZ, wlaczalem i wylaczalem UPnP, czasmi mialem wszystkie opcje wykorzysane na raz... efekt byl taki, ze raz sie laczylo, a raz nie. W najlepszym wypadku nie mialem zadnego problemu z netem przez ponad miesiac, ale pozniej byla kicha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTU sobie jeszcze sprawdz na swojej linii.

@down

okno dosa - ping www.jakasstrona.pl -f -l 1490

to 1490 zmniejszaj / zwiekszaj az nie zaczniesz dostawac bledow - wtedy ustaw mniejsze.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTU na routerze mam wpisane 1492... dla pewnosci zmienilem ustawienia na konsoli i MTU ustawilem na automat i wlaczylem UPnP. Pousuwalem wszystkie reczne przekierowania portow na routerze i zostawilem tylk DMZ i UPnP. Probowalem odpalic kilka gier online i we wszystkich nie moglem zalogowac sie na serwer gry... zresetowalem konsole i teraz juz nawet nie zalogowalem sie do PSN. Koszmar ;/. Przy okazji wyskoczyl blad DNS (mimo ze wpisalem je recznie). Nie wspominalem o tym, ale mam NAT typu 2.

zrobilem pomiar predkosci na speedtes i ping wyszedl 31,47ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot, od 5 do 255 (chodzi o końcówkę) będzą przydzielane adresy po DHCP a on ma sztywno ustawiony więc to nie ma znaczenia.

tak tylko w niektórych ruterach ma u mnie miało nawet jak na sztywno miałem ustawione to musiało być w przedziale bo inaczej jak się połączył to gówno z tego było

chociaż u mnie było trochę inaczej bo mam router iplusa i mu czasem rożne rzeczy odwalają np ostatnio wogóle przez jeden dzień nie chodził kompy się łączyły z nim i on do neta teoretycznie tez ale neta nie było w centrali ni wiedzieli co jest a następnego dnia sam zaczął pracować

Edytowane przez House M.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, wg mnie nie ma różnicy ... czy wifi czy kabel.

Ważna jest JAKOŚĆ łącza oraz użyty router.

Jeśli masz słabe łącze z dużym pingiem to nie ma znaczenia czy wifi czy kabel i tak bedziesz miał "mini lagi" przez ping.

Jeśli masz dobre łącze to nie powinno być w zasadzie żadnej różnicy między wifi a kablem.

hehe, jak to sie mówi ..... jak ktoś gra do du*y ... to mu nawet wielkość guzików będzie przeszkadzać

Właśnie o to mi chodzi, ze u mnie na WiFi wszystko gra i śpiewa ale jeśli kabel ma jeszcze coś poprawić to czemu nie spróbować.

Mini lagi zawsze sa i benda.

PING 20-40 to chyba OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz w pracy mam 28 ping na necie.

Więc to chyba norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę podpiąć ps3 do internetu, ale coś nie daje rady. Opiszę może jak to wygląda u mnie:

mój jedyny dostęp do sieci to kabel sieciowy który idzie z klatki w bloku prosto do komputera, nie mam żadnych routerów i innych takich wynalazków. W sumie mam drugą kartę sieciową, ale mój komputer jej nie wykrywa ( nie wiedzieć czemu). Podłączam kabel sieciowy prosto do konsoli (w chwili gdy podłączam kabel do konsoli w komputerze nie mam internetu z racji tego że nie mam podłączonego żadnego kabla sieciowego do niego). Wchodzę w ustawienia sieci na konsoli i tak : jak daje na łatwe ustawienia to jakieś 30 minut pisze czekaj, po czym wyskakuje komunikat o przekroczeniu jakiegoś czasu, jak daje na konfigurację i ustawiam takie dane adresu ip, maski sieciowej i dns jakie mam na komputerze to tylko mi wykrywa ip, ale nie chce się połączyć konsola z internetem. Kiedyś, kiedy byłem posiadaczem 360 jak chciałem podłączyć internet w niej to dawałem kabel sieciowy do konsoli prosto, dzwoniłem do mojego dostawcy internetu, aby sprawdził czy żadne nowe urządzenie nie chce podłączyć się do mojej sieci, wtedy on wykrywał próbę połączenia z Xboxa i je akceptował a internet działał. W tym przypadku, gdy napisałem do dostawcy, nie mógł wykryć mojej konsoli, a więc wyglądało z jego perspektywy to tak, że żadne nowe urządzenie nie próbuje nawiązać nowego połączenia. Szczerze powiedziawszy nie rajcuje mnie wydawanie 100,200, 500 zł na urządzenia dzięki którym jestem w stanie spokojnie pograć, bo w 360 to działało jak działało, ale żadnych dodatkowych kosztów ponosić nie musiałem, tutaj już występują problemy. Dodatkowo na ekranie testu połączenia na dole w ramce pisze coś o błędzie DNS 80710102. Błagam o jakiekolwiek rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mogę bo to jedyna możliwość czyli iplus

mogę teoretycznie jeszcze blucoonect ale strasznie chodzi u mnie

e

a to wszystko dlatego że zaje......ne TP nie chce mi przeciągnąć kabla do domu z netem chociaż teoretycznie mieszkam w warszawie i powinienem mieć stałe łącze

a najlepsze jest to 3 ulice dalej wybudowali szkolę w której jest stały net i to samo ale w druga stronę też jest szkoła tylko jakiś 1,5 km dalej i też mają neta a u mnie ku....a nie ma :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowaczek. podaj adres MAC konsoli twojemu dostawcy internetowemu

A czy w czasie jak będę miał podpięty kabel sieciowy do ps3 a on będzie to dodawał to mam coś robić, testować połączenie, mieć coś ustawione albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w czasie jak będę miał podpięty kabel sieciowy do ps3 a on będzie to dodawał to mam coś robić, testować połączenie, mieć coś ustawione albo coś?

Nic nie musisz w tym momencie robić, jedynie musisz znać MAC konsoli, po dodaniu do bazy dostawca może Cię poprosić o przetestowanie połączenia (ale to nie jest praktyka, jedynie jego dobra wola) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz w tym momencie robić, jedynie musisz znać MAC konsoli, po dodaniu do bazy dostawca może Cię poprosić o przetestowanie połączenia (ale to nie jest praktyka, jedynie jego dobra wola) ;)

No, a ustawienia połączenia sieciowego mam takie same jak mam na kompie podać? Bo miałem takie jakie miałem na kompie i dostawca pisał, że nie widzi żadnego nowego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jakiego obecnie dostawce internetu polecacie żeby nie wywalało z PSN, przerwy w dostawie itp.? Chodzi Mi na Linii telefonicznej.

Zastanawiam się nad przedłużeniem umowy z dostawcą lub zmianę na innego, dla tego powyższe pytanie.

Co do prędkości to pewnie 6,10 lub 20mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do najpopularniejszych naleza TPSA, NETIA i DIALOG. wedlug mnie kazdy operator jest dobry. nie wiem dlaczego wszyscy czepiaja sie tpsa (chyba tylko ceny uslugi mozna sie przyczepic, a liveboxa nikt nikomu nie kaze uzywac), ja mialem ja przez 2 lata i na jakosc polaczenia nie narzekalem, polaczenia nie zrywalo, a pingi byly tez dobre. teraz mam 20 mega w netii (na laczu tpsa) i dalej jest wszystko ok. o dialogu sie nie wypowiem bo nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.

Zakupiłem ps3 i chciałem podłączyć internet bezpośredni z kabla bez jakichkolwiek modemów i innych bajerów.Mam internet na kablu bezpośrednio wkładam go do komputera i odrazu mam internet bez loginów haseł itp itd.Gdy podłączam kabel do konsoli konfiguruje wszystko napotkuje mnóstwo błędów

1.Gdy daje wszystko automatycznie to po zakończeniu konfiguracji i rozpoczęciu testu mam już failed na Pobieraniu Adresu IP

2.Gdy daje ustawienie ręczne wpisuje adres ip,maske,dns i pojawia sie punkt Router domyślny(co to cholera jest przecież wyraznie ustawiam opcje kablowo nie bezprzewodowo???)i nie da się tego pominąć a nie mam pojęcia co mam tam wpisać bo nie mam przecież routera

3.Gdy w domyślnym routerze wpisuje domyślną brame i kontynuuje przy pobieraniu adresu ip mam sukces lecz przy łączenie do internetu mam kolejny failed błąd dns numer

8070102

i mimo wielu kolejnych prób nic nie pomaga albo pokazuje punkt 1 albo punkt 3 Proszę o jakąkolwiek pomoc lub naprowadzenie

Pozdrawiam

Edytowane przez Shiva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×