Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem z granie online na PS3 w internecie LTE z Cyfrowego Polsatu, którym nie mogę sobie poradzić. Proszę o jakąś pomoc w jego rozwiązanie.

Otóż internet mam realizowany poprzez modem LTE (Huawei 3276) wpięty do routera Edimax LT-6408n, do którego za pomocą Wi-Fi łączę się z PS3 (problem istnieje również przy połączeniu kablowym z routerem).

Konsola widzi wspomnianą sieć WI-Fi, ładnie loguje się do PSN, można korzystać z PSN Store, działa sprawnie download itp. Niestety przy próbie wejścia do jakiejkolwiek gry sieciowej efekt jest taki jakby konsola nie widziała serwera sieciowego (np. w grach serii Assassin’s Creed) lub sporadycznie da się zalogować do lobby w jakiejś grze, ale później następuję wywalenie ze serwera przy uruchamianiu gry lub po kilku sekundach po rozpoczęciu sesji.

Wymieniłem modem na inny egzemplarz, wymieniłem również router na inny egzemplarz, a problem wciąż jest ten sam.

Co więcej używam tego zestawu routera z modemem od listopada i wszystko działało super, a problem pojawił się mniej więcej na początku kwietnia. Niczego nie zmieniałem w konfiguracji itp., więc problem ma swoją genezę poza moim obszarem działania.

Problem znika, gdy użyję modemu HSPA+ (Huawei 367), a nie LTE, ale wtedy szybkość transmisji jest makabrycznie niska i potrafi mnie wywalać z gry sieciowej z powodu utraty połączenia, co jest irytujące gdy po 30 minutach jakieś rozgrywki już na finiszu traci się połączenie. Nie miało to wcześniej miejsca przy LTE, gdzie wszystko działało super, zanim problem się pojawił.

Jestem ciekaw, czy ktoś ma podobny problem, czy też jestem jedyny. Czy wiecie może, czy Cyfrowy Polsat coś zmienił w parametrach internetu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gieras - Telefon do operatora i prosisz o przekierowanie portów - przy LTE to zwykle jedyna opcja (chyba, że masz dostęp do panelu konfiguracyjnego modemu)...

@pakasiedlce - Kup jakikolwiek, albo chociaż podaj jaki masz typ połaczenia (DSL, ADSL, 3G)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netgear DGN2200, TP-Link TD-W8960N...

Zależy jeszcze jaką masz odległość i ilość przeszkód po drodze...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sporo przeszkód ( ściany) nie mam możliwości przeciągnięcia kabla niestety.

Netgear DGN2200, TP-Link TD-W8960N...

Zależy jeszcze jaką masz odległość i ilość przeszkód po drodze...

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem. Od 2 dni grając w B3 po 5 min wyrzuca mnie z gry, jest komunikat "utracono połączenie z EA online" i błąd 8002ad23. Rozłącza mnie z PSN. Po chwili loguję się i ponownie pojawia się ten sam problem.

PS3 mam połączone do neta 6mb z Netii przez router Tp link. (restar routera nie działa:D)

Bardzo proszę o pomoc. Najlepiej łopatologicznie:D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę dezaktywować konto PSN przez komputer?

Jedna z domowych konsoli padła i raczej nie będzie z niej użytku, nowa już w drodze i przydałby się ten drugi, wolny slocik.

/To była jakaś strona internetowa, ale nie potrafię znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, napiszę w końcu tutaj posta bo już mi ręce opadają. Otóż mam strasznie wolny download z PSS. Teraz ściągam Hitmana i po 10 minutach mam dopiero 50 mb. Wkurzyłem się bo gra waży 17gb więc połączyłem się na nowo z routerem z nadzieją, że trochę przyspieszy a tu co? Jeszcze wolniejszy download, teraz po 5 minutach ściągnęło mi dopiero 2mb. A teraz najciekawsze:

- połączenie z routerem jest bardzo dobre, sygnał jest na poziomie 97%. Komputer stojący obok konsoli nie ma żadnych problemów z połączeniem.

- przy teście połączenia pokazuje 4mb downloadu

- podczas grania nie doświadczam lagów i gra mi się wyśmienicie w multiplayery

Tak więc wszystko działa bez zarzutu oprócz właśnie tego ściągania gier. Jakieś propozycje? Jeśli dalej to tak będzie trwało to Hitmana będę ściągał tydzień i to bez wyłączania konsoli.

Dodam, że kiedyś ściągało mi wszystko bardzo szybko, nie wiem dokładnie od którego momentu się tak spowolniło.

EDIT: Na chwilę obecną pomogło zresetowanie konsoli. Teraz pobiera mi pełną prędkością. Co nie zmienia faktu, że kiedyś nie musiałem nic z konsolą robić żeby zaczęła normalnie pobierać :/

Edytowane przez Orłoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo osob pobiera ta gre i dlatego serwer sony nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale żeby aż tak? W ciągu ostatniej godziny ściągnęło mi 2%. A przez kilkanaście minut był tak okres, że miałem bardzo szybki transfer i ściągnęło mi 4 gigabajty. I nagle by tak przeciążyło serwer że nie ściąga praktycznie nic?

No dobra, teraz trochę przyspieszyło. Może rzeczywiście to wina u nich i próbuję się doszukać czegoś u mnie :)

Edytowane przez Orłoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć nie wiem czy piszę w dobrym dziale jak w złym to przepraszam otóż mam pewien problem na konsoli mam zainstalowany najnowszy soft 4.41 ściągnołem sbie motorstorm apocalypse i nie mogę jej zainstalować przy 14% wyskakuje błąd 80029564 proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usun i jeszcze raz pobierz

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pobierać spolszczenia/ mody na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również Hitman idzie bardzo wolno. Przez noc (od 22 do 6 rano) pobrał 45 %. Na szczęście nie mam czasu grać, więc mi to nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się pobierać spolszczenia/ mody na ps3?

Jeśli chodzi Ci o fanowskie mody/spolszczenia to odpowiedź brzmi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam takie pytanie - kupiłem niedawno router z budowanym modemem i gdy go podłącze zaczynam instalacje wszystko jest ok aż do 2 punktu instalacji http://screenshooter.net/9636253/gmxktnq następnie chce sprawdzić kartę sieciową bądź już aktywować ale wogóle mi jej nie pokazuje gdy mam podłączony router ... http://screenshooter...9636253/twlrefb , próbowałem już resetować router ale nie pomogło,wpisywałem także numer ip w przeglądarce ale to także nie działa ... Co mam zrobić . ?

Edytowane przez Eskimos47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaki schemat połączenia, kablem sieciowym do routera od komputera czy USB? Karta sieciowa w systemie jest widoczna, sterowniki zainstalowane??

Ps. popraw 2 link bo nie działa.

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę dezaktywować konto PSN przez komputer?

Jedna z domowych konsoli padła i raczej nie będzie z niej użytku, nowa już w drodze i przydałby się ten drugi, wolny slocik.

/To była jakaś strona internetowa, ale nie potrafię znaleźć.

Chodzi Ci o stronę SEN, czyli Sony Entertainment Network.

https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action

Zaloguj się tam i wszystko zrobisz stamtąd. Też się tego swego czasu naszukałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam starego live boxa i predkosc 20 mb lecz niestety na speed tescie na konsoli pokazuje mi jedynie 9 mb:/ zmienilem router na tp link i dalej to samo ..... na pc predkosc normalna a na ps3 50% ma ktos pomysł co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dobrze skonfigurowanego routera z ps3 tj. porty itd. A gdy chce wpisac sie to zostaje wyrzucony z PSN i pojwaia się 8002400C błąd.

A gdy testuje połącznie mam wszystko po kolei prawidłowo poza komunikatem że twój router może nie obsługiwac cześciowa IP. NIewiem o co chodzi. Wszystko mam ok w ruterze bo kolega informatyk sprawdzał i ustawiał po kilka razy. Może ktos tez tak ma albo konserwują PSN ? Proszę o odpowiedz. Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten błąd pojawia się jak próbujesz wejść do PS Store czy od razu po zalogowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiał sie po wejsciu do PS Store. Ale już jest wporządku samo się naprawiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×