Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nic innego nie można zrobić jak tylko podłączyć konsolę po kablu? Nikt nie ma innych rad? W dzisiejszych czasach gdzie wszystko jest bezprzewodowe łączyć konsolę kablem. Jak się nie da inaczej to trudno będę musiał tak podłączyć. Jednak prosiłbym o jakieś sugestie co zrobić aby konsola działała normalnie przez wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego tematu nie czyta, czy nikomu nie chce się pomagać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłania się:

- Sprawdzenie konfiguracj routera

- Włączenie UPNP

- Ewentualnie ustawienie DMZ na PS3 lub przekierowanie portów:

TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080

UDP: 3478, 3479

Co do prędkości pobierania na laptopie vs PS3, nie porównuj prędkości bo serwery Sony działąją jak chcą. Sam mam 120mb i prędkość pobierania się wacha zależnie od pory dnia i nocy od 100kb/s do około 10mb/s - max co wyciągnąłem ale generlanie szału nie ma.

...Natomiast to że cię rozłącza nie jest normalne.

Jeżeli chodzi o wybór kabel vs WiFi to jednak wolę kabel.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłania się: - Sprawdzenie konfiguracj routera - Włączenie UPNP - Ewentualnie ustawienie DMZ na PS3 lub przekierowanie portów: TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 UDP: 3478, 3479 Co do prędkości pobierania na laptopie vs PS3, nie porównuj prędkości bo serwery Sony działąją jak chcą. Sam mam 120mb i prędkość pobierania się wacha zależnie od pory dnia i nocy od 100kb/s do około 10mb/s - max co wyciągnąłem ale generlanie szału nie ma. ...Natomiast to że cię rozłącza nie jest normalne. Jeżeli chodzi o wybór kabel vs WiFi to jednak wolę kabel.

Dzięki sprawdzę to.

 

Tak do wiadomości moderatorów: Jak przerzucacie posty z jednego tematu do drugiego to można dać jakąś informację w powiadomieniach. Napisałem nowy temat nie ukazał się bo już temat o konfiguracji internetu/liveboxu był. Napisałem w tamtym temacie, po kilku dniach widzę że moje posty w cudowny sposób znalazły się w tym temacie. Trochę to dziwne aby użytkownik szukał swoich postów przez wyszukiwarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie. Jak przyspieszyć pobieranie w PS3? O ile da się?

 

Mam internet szybkości 32mb/s. Pobieranie czegokolwiek zajmuje mi maksymalnie kilka minut. Niestety to się tyczy jedynie komputera czy laptopa, a nie PS3. Na komputerze plik o wadze 10gb pobieram średnio 1-2 godziny. Na PS3 grę, którą zakupiłem pobierałem ponad 9 godzin o wadze 7gb. Komputer w tym czasie był wyłączony, dlatego tylko PS3 używało w tym czasie mojego łącza. 

Nie wiem jaki jest problem. Może w PS3 jest jakieś ograniczenie szybkości pobierania, ale nie wiem gdzie mogę to znaleźć. Po prostu skorzystałem z funkcji PS+ i pobieranie gier z PSN to istny koszmar.

Chcę to naprawić. Macie jakieś pomysły?

 

 

PS. Jeżeli był już taki temat (choć nie znalazłem) i koledzy pomogli osobie z podobnym problemem do mojego proszę o link odsyłający. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie. Jak przyspieszyć pobieranie w PS3? O ile da się?

 

Jak widzisz ja mam ten sam problem. Rady o podpięcie konsoli do routera dają radę. Grę pobierałem cały dzień i nie mogła się pobrać przez wifi. Podpiąłem kabel i pograła się w kilka godzin a gra ma 12gb. Nie miałem jeszcze czasu aby spróbować z konfiguracją routera, muszę poczytać jak to się robi. Jednak kabel rozwiązuje problem. Tylko żona marudzi że coraz więcej kabli pod TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na kablu PS3 chodzi lepiej.

Jeżeli chodzi o router - to trzeba poprawnie go skonfigurować. Często jest to kwestia tego czy możemy grać po sieci czy nie. (wynik NAT 1, NAT2, NAT3 na konsoli)

Wi-fi w PS3 jest w standardzie G, więc na 54mb/s LAN będzie działał i ściągał wolno (w praktyce pobieranie będzie miało max kilka mb/s - przy dobrej karcie Wi-Fi G do kilkunastu mb/s), o streamingu filmów HD po LANie nawet nie myślę bo się dławi (minimum N 150mb/s).

Poza tym Wi-Fi w PS3 mi na przykład często rozłącza.

Kabel ma 100mb/s przesyłu więc jest w stanie wykorzystać większe zasoby.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie moje małe porównanie.

 

ISP: UPC Polska 

Prędkość: 120mb's/10 mb's

 

Sprzęt:

Modem/Router Cisco EPC3925 - Wi-Fi N Dual band 5ghz Radio (300mb/s LAN)

Karta sieciowa WiFi N Dual Band 5ghz Radio

we7tQfQ.png

 

A tu dla porównania - ten sam sprzęt ale połączenie idzie przez VPN do sieci firmowej:

ZQkY9DB.png

 

Widać "delikatną" różnicę.

 

 

TV Samsung UE40F7000 Kabel:

Ex8gk3e.png

 

TV Samsung UE40F7000 WiFi:

wbvpRWG.png

 

PS3 Kabel:

SpeedTest nieodstępny bo PS3 nie obsługuje flasha - na SpeedTest pewnie wynik byłby lepszy.

HwV7n8w.png

 

PS3 WiFi:

SpeedTest nieodstępny bo PS3 nie obsługuje flasha.

uz2nKFU.png

 

Sprzęt:

Router Linksys  WRT160NL na oprogramowaniu DD-WRT - Wi-Fi N 2,4ghz Radio (150mb/s LAN)

 

PC WiFi N 150mb/s

VUzzKQ1.png

 

PC WiFi G 54mb's

Rwv7eTp.png

 

PC Kabel:

Nie chciało mi się ciągnąć kabla - bo po co - jak na WiFi mam ~100mb/s? ;)

 

 

...jak widać, konfiguracja routera i karta sieciowa maja OGROMNE znaczenie!!

Na przykładzie jednego łącza i różnej specyfikacji konfiguracyjno-sprzętowej mamy gamę pobierania w przedziale od 1 do 105mb/s.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na kablu jest lepiej to zostawię kabel. Mam tylko pytanie dlaczego jak robię test w ps3 i mam podłączony internet przez przewód to nie pokazuje mi prędkości pobierania i wysyłania tylko wyskakuje informacja aby skontaktować się z dostawcą?

 

Ten NAT mam 2

 

Czy mam coś ustawiać ręcznie jak podłączam internet przez kabel? konsola pyta mnie o proxy i porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pomiary to olej bo to i tak nie działa prawidłowo,Nat 2 masz jak łączysz się przez router,nie musisz ustawiać nic weź wszystko z automatu,bądź wpisz ip ręcznie i dodaj konsolę do DMZ w routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam dodać ps3 do dmz? jak wchodzę w advanced setup -> dmz host-> to mam wpisać jakiś asres ip, skąd go wziąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nat 1 - bezpośrednie połączenie z internetem - OK

Nat 2 - Router / UPnP - OK

Nat 3 - zablokowane porty / firewall / problemy z połączeniami Peer2Peer - Nie OK :P

 

Tak jak napisał Siudak83,

Ustaw sobie na routerze stałe IP (po adresie MAC) dla konsoli (LAN oraz WiFi mają ten sam MAC adres) i ustaw ją jako DMZ - wtedy konsola będzie jakby widziana bezpośrednio za routerem, bez żadnej blokady na porty.

 

Wejdź sobie w DHCP i poustawiaj sobie na stałe adresy IP dla wybranych sprzętów.

Każda karta sieciowa ma swój fizyczny adres (MAC) po którym router może automatycznie przydzielić zawsze ten sam adres IP.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znaleźć te DHCP, nie mogę tego nigdzie znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach LAN. Jak coś to napisz na gg, będę za 20 minut w domu to co pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach LAN. Jak coś to napisz na gg, będę za 20 minut w domu to co pomogę.

A będziesz dziś wieczorem dostępny? Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją, mój router to TD-W8960N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny routerek. Zapowiada się przyjemnie zwłaszcza z kartą 5ghz na przykład TL-WDN3200 - 300mb/s w LANie jest jak najbardziej osiągalne.

Z nią właśnie jestem w stanie osiągnąć po wifi internet 100mb/s :biggrin:

 

Edit:

Zagadaj na GG po 22stej. Wpadła mi dodatkowa robota.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SephiroT za poświęcony wczoraj czas i próbę pomocy. Konsola nadal nie chcę szybko pobierać po wifi. Trzeba będzie jednak przez kabel podłączyć. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko inne działa dobrze a tylko PS3 po wifi nie papu, to niestety wina będzie już (nie koniecznie) po stronie PS3 lub konsola z routerem mogą się "nie lubić". 

Ja nie ufam temu WiFi w PS3, dla tego konsola u mnie wpięta jest kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że od niedawna korzystam z PS3 online problem zwalił mi sie na głowe. Kupiłem Diablo 3 i mam problem z gra ze znajomymi (z reszta podobnie w LBP2)
szukałem gdzie może być przyczyna problemu i znalazłem. NAT typ połaczenia mojego to Typ3i UpnP caly czas jest niedostępne... 
Połączenie w jakiś sposób ograniczone, nie wiem dlaczego. Panowie walcze z tym i walcze i nei potrafie sobie poradzić. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
Już pisze co zrobilem i jak, moze ktos znajdzie pomysl czego jeszce nie probpowalem.
Do laczenia sie z internetem korzystam z routera WIFI huaweii (z siecie komorkowaj PLAY, router na karte SIM) IP routera mam 192.168.1.1, a IP konsoli na tym polaczeniu to 192.168.1.101
wiec tak:
wpisywalem IP konsoili do DMZ rutera - nie pomoglo
wpisywalem recznie IP, recznie DNS - nie pomoglo
uPnP mam w opcjach polaczenia na konsoli wlaczaone i w oanelu zarzadzania routera rowniez wlaczone - i caly czas mam komunikat - "niedostepne"
Nie wiem tylko jak na tym routerze odlokowuje czy przepuscza sie porty... nie jestem informatykiem.
ogladalem filmiki na YT jak ludzie radza sobie z tym, prbowalem i nadal NAT typ 3  i uPnP nidostapne...
Czy jest ktos kto krok po kroku pokieruje mnie jak sobei z tym poradzic? A najlepiej czy jest KTOS z POZNANIA kto mogl mi to ustawic tak jak trzeba normlanie fizycznie ? (oczywiscie zaplace) bo kuzwa chcialbym pograc ze znajomi w to czy tamto a nei moge ;/ 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belfort,

 

- Dodaj sobie stałe IP dla konsoli w DHCP jeżeli się da.

- Czasem po ustawieniu stałego IP, UPnP nagle się "włącza".

- spróbuj ją dodać do DMZ

- Żeby przekierować porty musisz mieć stałe lokalne IP dla konsoli  

 

Teoretyzować możemy przez 3 dni a w skrócie - jeżeli sieć z komórki nie blokuje ci w żaden sposób połączenia (nie powinna) to trzeba skonfigurować poprawnie router i będzie działać.

Jak chcesz żeby ci przejrzeć konfiguracje routera (zdalnie przez TeamViewer) to pisz do mnie na GG. Dogadamy się.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - zdalnie.

 

- ustawienia routera/modemu nic nie dadzą bo Play oferuje tylko prywatne IP (zablokowane porty po stronie usługodawcy - zawsze będzie NAT 3)

- sprawdziliśmy i jego kablówka oferuje internet z publicznym IP 

- na szczęście Belfort dopiero co przedłużył umowę z Play więc właśnie poleciał ją rozwiązać i wziąć internet z kablówki :biggrin:

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam ze wczoraj jak braklo mi internetu to gralem na udostepnionym playu i mialem lepsze polaczenie niz zwykle.. ping ok. 50, na radiowce mam 75.. Ahh ci mniejsi uslugodawcy ;/..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kevcio23,

 

Wszystko zależy co rozumiesz przez "radiówkę" i:

- Jakiej jakości masz ten internet.

- Czy masz publiczne czy prywatne IP ewentualnie odblokowane/przekierowane porty.

- Na ile osób masz podzielone łącze, (jak jest zarządzane i czy ktoś nie zapuści na przykład torrenta).

- Przez jakie serwery idzie połączenie, jakich DNS używasz

- Inne nie zależne czynniki. 

 

Do tego dochodzi jakość łącza ludzi z którymi grasz, bo PS3 w prawie wszystkich grach (są wyjątki jak BF3) ma połączenia P2P (peer 2 peer) więc nie łączysz się z serwerem tylko bezpośrednio z graczem i na tym polega cały problem. Jeżeli któryś z was ma poblokowane porty lokalnie albo ma prywatne IP (poblokowane porty przez operatora) to na 99% się nie połączycie (jakimś cudem czasem się zdarza połączyć).

 

Internet mobilny w Play a udostępnianie połączenia z telefonu komórkowego w Play to 2 osobne rzeczy.

Kolega Belfort na internecie z Play ma NAT3 (potwierdzone ze wsparciem technicznym prywane IP), ja z komórki mam NAT2 i nie mam problemów z połączeniem. 

Różnica polega na tym, że ja mogę się podłączyć do każdego a on tylko do ludi którzy mają publiczne IP (NAT 2).

 

W skrócie połączenia:

NAT2 <!> NAT2 Bez problemów

NAT2 <?> NAT3 (raz zaskoczy a raz nie, czasem są problemy z komunikacja głosową ale ogólnie jakoś to działa)

NAT3 <?> NAT2 (raz na jakiś czas może zaskoczy)

NAT3 <X> NAT3 Nie da się bo są zablokowane porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pewne pytanie,a mianowicie:gdy próbowlem ostatnio polaczyć się z psn wyskoczyl mi taki bląd dotyczący DNS 80710104.Nie mam pojęcia czego dotyczy ten bląd.Jedynie co mi przychodzi mi do glowy to,że ostatnio zmienilem dostawcę oraz znacznie zwiekszylem prędkość.Czy to możliwe,że w tym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×