Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z mobilnego internetu w play i mógłby opisać jak się sprawuje? Zastanawiam się nad nim specjalnie do ps3 bo w akademiku mam nat3 i dużo gier na tym nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Up: do grania raczej nie przejdzie, za duże pingi - chociaż pewnie jeszcze zależy w jakiej technologii, jak ja miałem Playa to grać się nie dało, choć było to już jakiś czas temu. Z mobilnych na pewno da się pograć na LTE (jak będziesz miał dobry zasięg oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem PS3 Super Slim 500GB i gdy podłączam kabel od internetu do konsoli to konsola po chwili się zawiesza. Czym to jest spowodowane ? Dodam, że podczas pierwszego uruchomienia ps3, gdy już sobie ustawiłem wszystko i wsadziłem do napędu grę Gran Turismo 5 Academy Edition wyskoczyło mi, że Wersja systemu nie jest aktualna by urochomić tą grę i nalezy aktualizować, kliknąłem ok (nie miałem podłączonego internetu) i zaczęło się aktualizować. Po skończeniu się aktualizacji konsola uruchomiła się ponownie po czym włączyła się gra. Wszystko działa poprawnie, oglądam filmy, słucham muzyki, gram a gdy podłącze internet konsola się zawiesza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wysokim pingiem w Black Ops 2. Chciałbym prosić Was o pomoc gdyż multiplayery przez to nie sprawaiają mi przyjemności. Mam neostrade do 10mb/s i Modem Livebox 2.0. Jesli potrzebujecie wiecej informacji to piszcie Podeśle screenshoty. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: jak z innymi grami? Jak z pingami na PC ew. innych urządzeniach? Jak łączysz się z routerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jeśli bym miał do portu usb wpięty modem bezprzewodowy, dajmy na to że lte, to czy jest możliwość aby połączyć się z routerem za pomocą kabla usb, natomiast w komputerze korzystać z internetu za pomocą kabla lan? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa 2 opcje podlaczenia konsoli do sieci - po kablu przez port ethernet lub wifi. Co prawda nie bardzo rozumiem Twoja wizje, ale wydaje mi sie, ze to co chcesz zrobic nie zadziala;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak konsolę chcę połączyć za pomocą wifi, tylko że muszę mieć do tego router. Ale w komputerze chce korzystać z innego internetu za pomocą kabla ethernet. Więc muszę jakoś połączyć modem z routerem a chyba jedyną możliwością jest usb. Tylko nie jestem w ogóle ogarnięty w tego typu tematach, więc pytam czy router z kompem można łączyć kabel usb. Myślę, że tak ale lepiej zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak: modem z karta sim podlaczasz do rutera, z rutera internet wychodzi przez kabel ethernet lub po wifi - nie wiem czy jakis normalny router udostepnia polaczenie przez usb ale bardzo watpie.

Ed: to w komputerze w koncu chcesz korzystac z internetu przez ethernet czy usb? Bo w dwoch roznych zdaniach widze dwie wersje;)

Edytowane przez fryz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze chcę ethernet. Mam tylko jedno wejście ethernet w komuputerze dlatego pytam o ten kabel usb. Chcę kupić internet bezprzewodowy jedynie do grania na ps3 przez sieć.

Edytowane przez robotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest taki: modem usb --> ruter --> ps3. Jesli myslisz o czyms takim: modem usb --> komputer --> ruter --> ps3 to powiadam Ci: nie idz ta droga;). Oczywiscie potrzebujesz ruter, ktory obsluzy internet mobilny. Mozesz tez polaczenie udostepniac przez pc, ale to upierdliwe, zawodne i na dluzsza mete bez sensu. Jakby co to wal na pw, sam korzystam z lte i w razie czego chetnie pomoge.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli da się podpiąć modem bezpośrednio do routera ? Jeśli tak to rzeczywiście nie potrzebne do tego używać komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale pamietaj, ze musi to byc ruter, ktory obsluguje modemy z karta sim. Przez komputer nie dasz rady tego zrobic, bo o ile wiem to sie po prostu nie da.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema od wczoraj mam problem dostałem z dialogu nowy modem który ma 4 wejścia na ten kabel ethernet wcześniej miałem tylko jedno i musiałem przełączać kabel z pc do konsoli, teraz zadowolony że moje bieganie się skończyło podłączam kabel do kompa i konsoli i tu wałek na ps3 nie działa net. Ciągle problem z ip na pc normalnie net smiga wiecie o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia:

- gniazdko (czy poprawnego użyłeś)

- Konfiguracja modemu/routera.

- Konfiguracja sieci w PS3

- przekierowanie portów/UPNP (router)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :). Kupiłem grę w Store, pobieram ją na dysk konsoli. Czy jest jakaś możliwość zatrzymania pobierania, wyłączenia konsoli i potem kontynuować pobieranie od miejsca w którym zatrzymano?

Bo widzę tylko opcję Pobierz w tle, nie widzę możliwości Pauzy, ale może źle paczę :P

 

Edit:

Ok wiem jak. Klikamy Pobierz w tle i potem w Sieć-->Zarządzanie Pobieraniem, możemy wstrzymać pobieranie.

 

Edit 2:

Dzięki SephiroT :)

Edytowane przez szpon5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zatrzymywać ściągania.

Jak wyłączysz konsolę, to po ponownym włączeniu konsoli ściąganie ruszy automatycznie od miejsca w którym zatrzymałeś pobieranie lub jeżeli masz Plus'a i automatyczne update - sam dokończy ściąganie o wybranej przez ciebie godzinie.

Nie polecam:

- ściągać i instalować innej gry na raz - konsola nie wyrabia na raz ściągania i instalacji więc trwa to wieki.

- ściągać i grac w coś online - będziesz miał lagi.

- grając w niektóre gry automatycznie zatrzymuje się ściąganie innych.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam taki problem gdyz gdy chce polaczyc sie z internetem w ps3 wyskakuje blad ze plejka nie moze uzyskac adresu ip
Mam polaczenie przez wi-fi na komputerze, laptopie i telefonie dziala wiec cos jest nie tak w ustawieniach konosili lub w routerze.
Bardzo prosze o szybka pomoc
Blad nazywa sie 8013013D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem gdyz gdy chce polaczyc sie z internetem w ps3 wyskakuje blad ze plejka nie moze uzyskac adresu ip

Mam polaczenie przez wi-fi na komputerze, laptopie i telefonie dziala wiec cos jest nie tak w ustawieniach konosili lub w routerze.

Bardzo prosze o szybka pomoc

Blad nazywa sie 8013013D

 

 

http://pl.playstation.com/ps3/support/guides/detail/item480159/8013013D-%E2%80%94-up%C5%82yn%C4%85%C5%82-limit-czasu-po%C5%82%C4%85czenia-sieciowego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbij się na admina na router i posprawdzaj ustawienia:

- Serwer DHCP

- UPnP

- Przekierowania portów

 

Sprawdź ustawienia sieci na PS3

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy "na żywo" to łap mnie na GG - coś pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj nowy temat, ale dalej się nie pojawił. Ile te tematy są moderowane?

 

Mam problem z internetem, jednak nie z liveboxem tylko z netem od neostrady,  ale router Tp-link.

 

Problem mam taki że pobieram jakąś grę z ps store, wszystko jest ok, gra pobiera się z prędkością 1 Mbajt/s i po 30 min. pobieranie jest wstrzymane. Muszę zatrzymać i wznowić pobieranie i dopiero wtedy gra pobiera się z normalną prędkością. Mam internet 15mb, tak wychodzi z speedtesta. Na laptopie nie mam żadnych problemów, plik 1 Gb pobiera się w kilkanaście minut, bez żadnych zwieszeń. Dzwoniłem do Sony, powiedziano mi że mam ustawić coś w routerze, porty i UDP. Nie mogę tego jednak znaleźć na stronie konfiguracyjnej.

 

Nie wiem czy to istotne ale sklep ps store wolno mi chodzi, tak jakbym miał za wolny system czy internet, po prostu zwalnia. Chciałbym kupić cyfrową wersję gta v, jednak jak mam pobierać plik 20gb i cały czas wyłączać i wznawiać pobieranie - to sobie daruję.

 

Proszę o jakieś rady. Konsola podłączona przez wifi. Router 2 metry od konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wczoraj nowy temat, ale dalej się nie pojawił. Ile te tematy są moderowane?

 

 

No ciekawe dlaczego? Może dlatego, że dublowanie tematów, lub zakładanie zbieżnych jest zabronione.

 

Proszę o jakieś rady.

 

Zadzwoń do swojego ISP i zapytaj czy stosują Bandwidth throttling. Powiedzą, że nie, absolutnie, no co pan? To wtedy powiedz, że złożysz skargę do UOK. Za dwa dni sprawdź, czy nadal występuję problem z siecią PSN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe dlaczego? Może dlatego, że dublowanie tematów, lub zakładanie zbieżnych jest zabronione.

 

 

 

Zadzwoń do swojego ISP i zapytaj czy stosują Bandwidth throttling. Powiedzą, że nie, absolutnie, no co pan? To wtedy powiedz, że złożysz skargę do UOK. Za dwa dni sprawdź, czy nadal występuję problem z siecią PSN ;)

ISP to mój operator internetu? czyli TP (teraz orange). Jeśli stosują ograniczenia przepustowości to dlaczego w laptopie wszystko śmiga, mogę wszystko ściągać a ps3 ma problemy? Jak sprawdzić czy mam to ograniczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mogą stosować ograniczenia tylko dla pewnych usług, np dla sieci PSN. Jeśli generujesz nieprzerwanie duży ruch dla jej zakresów IP to możesz z automatu zostać odcięty.

 

Nie znam pewnego sposobu na wykrycie tej oszukańczej praktyki, ale wiem, że coraz więcej operatorów ją stosuje, mimo, że wedle UE jest to zabronione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem spytałem o te ograniczenie przepustowości, kobitka powiedziała że sprawdzi i po chwili powiedziała mi że żadnych ograniczeń nie stosują. Informacją że zgłoszę sprawę do UOK - nie przejęła się z ogóle. Jeśli to nie to to co może być innego.?

 

Nie wiem dlaczego ale jak włączam test połączenia w konsoli to nie pokazuje mi prędkości pobierania i wysyłania tylko na dole leci pasek abym skontaktował się z dostawcą internetu.

Edytowane przez daw1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×