Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam internet lte z t-mobile i router huawei b593 i problem polega na tym, że ps3 wykrywa internet ale gry nie mogą połączyć się z serwerami, dodam że na ps4 wszystko śmiga proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na GG, włącz na routerze UPnP. Nawet linka ci podałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

Mam taki problem.Za każdym razem jak zrobię test neta to pokazuję się taki komunikat:"Używany router może nie obsługiwać fragmentacji pakietów IP i dostęp do niektórych funkcji sieciowych PS4 może być ograniczony. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z producentem routera". Mam neta z UPC (router ubee evw3226).Objawia się to tym że po około 1h grania do Psstore wchodzi się tak długo jak w PS3 i "Co nowego" nic nie wyświetla.Pomaga restart konsoli.Dodam że wcześniej miałem router Thomson TWG-850(też UPC) i miałem takie sam komunikat po teście.

Edytowane przez waldek1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i w czym tkwi problem?

Każdy tak ma :P

Nie musisz restartować konsoli - wystarczy wyłączyć i włączyć internet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że PS3 jak i PS4 mają zwalone utrzymywanie połączenia z PS Store.

To znaczy że PSN to kupa a Sony z ich infrastrukturą jest daleko w tyle.Nie raz, nie dwa, nie dziesięć razy musiałem restartować konsolę żeby normalnie PS Store używać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, występuje. Nie przeszkadza on w niczym. 

Gram bez problemu na PS3, PS4 i Vita.

Tez mam UPC.

Dla mnie wartość MTU bez dzielenia pakietów to 1472 a defaultowa na routerze to 1500. 

Zmiana ma się nijak do komunikatu który się pojawił pierwszy raz po ręcznej zmianie MTU (maksymalna długość pakietu) i już tak został.

Jeżeli nei ma on wpływu na rozgrywkę online to go olej. ;)

...a co do PS Store to konsola tak ma. Wychodzę z założenia że konsola (również PS4 gdzie jest to bardziej widoczne) zamiast zresetować połączenie to stara się je cały czas utrzymać i stać czekanie na PS Store w nieskończoność. Wystarczy zrestartować połączenie lub konsolę i jest cacy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że PS3 jak i PS4 mają zwalone utrzymywanie połączenia z PS Store.

To znaczy że PSN to kupa a Sony z ich infrastrukturą jest daleko w tyle.Nie raz, nie dwa, nie dziesięć razy musiałem restartować konsolę żeby normalnie PS Store używać ;)

No sorry, ale ja takiego problemu nie ma u swojego ISP. Więc może to wina UPC? Najgorsze jest to że będę musiał zmienić na UPC bo mój ISP się sprzedał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZJAVA, ...ale UPC w Polsce działa idealnie.Nie masz o co się martwić. W Austrii na przykład już jest beznadzieja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIP:

Pamiętajcie że przypisując adres ip dla konsoli w celu włączenia dmz, należy wybrać adres spoza puli adresów DHCP.I nie wszystko naraz: albo dmz albo port forwarding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIP:

Pamiętajcie że przypisując adres ip dla konsoli w celu włączenia dmz, należy wybrać adres spoza puli adresów DHCP.I nie wszystko naraz: albo dmz albo port forwarding.

...a co ci da adres z poza puli DHCP przepraszam?

Przecież nie ma znaczenia czy jest w puli czy jest poza pulą.

Najlepiej jak na routerze masz możliwość rezerwacji adresu IP na serwerze DHCP i po krzyku.

Poza tym jak ktoś ma więcej niż jedną konsolę to obydwa rozwiązania sa złe.

Przekierowanie portów tak samo jak DMZ zablokuje inne konsole więc optymalne jest po prostu włączenie UPnP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co ci da adres z poza puli DHCP przepraszam?.

Gdzieś czytałem że tak jest lepiej, nie wiem dlaczego.

Jasne że upnp to najlepsze wyjście, niestety konsola nie współpracuje ze wszystkimi routerami i dlatego właśnie trzeba odblokować porty ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I konsola i routery z którymi nie współpracuje są stare. Bardzo stare.

Czasem ludzie piszą o pomoc z takimi starociami że dziwie się że to jeszcze funkcjonuje. 

...a to z czym konsola chce współpracować to już inna bajka.  ;)

 

Są też różne dziwactwa ze strony gier - na przykład Fifa 15 na PS4 nie trawi UPnP i gra strasznie tnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I konsola i routery z którymi nie współpracuje są stare. Bardzo stare.

Czasem ludzie piszą o pomoc z takimi starociami że dziwie się że to jeszcze funkcjonuje.

...a to z czym konsola chce współpracować to już inna bajka. ;)

Są też różne dziwactwa ze strony gier - na przykład Fifa 15 na PS4 nie trawi UPnP i gra strasznie tnie.

Mam konsole z 2010 roku, router z tego samego roku.

UPnP działa ze wszystkimi urządzeniami (PC, smartphony) tylko nie z konsolą :-[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o "starości" konsoli pisałem ogólnie - nie konkretnie do Ciebie ;)

Dziwne że UPnP nie działa. Na pewno w konsoli masz włączone? Wiem że na pewno o tym pomyślałeś ale czasem wato się upewnić.

W każdym razie w Twoim wypadku przekierowanie portów albo DMZ to jedyne rozwiązanie gdy konsola nie współpracuje z UPnP na routerze.

...zdziwiło mnie tylko po co ustawiać IP z poza DHCP ;) Wtedy trzeba wszystko dokładnie ręcznie na konsoli ustawiać. Dla mnie to jest nie logiczne i utrudnianie sobie samemu życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, każdy według potrzeb. Ważne że działa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego sprawdzając na speedtest pokazuje mi prędkość 25-30mb/s a na ps3 w "test polaczenia internetowego" 5 mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Sony ma badziewne serwery a PS3 leciwe bebechy. ...ale głównie wszystko się rozbija się jednak o serwery Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko, pomoze ktos w sprawie tego typ NAT 3? nie moge sie polaczyc z nikim zeby zagrac w coop, pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pewien problem a mianowicie razem ze znajomym postanowiliśmy pograć przez siec w resident evil 6, problem polega na tym ze nie możemy się połączyć ani ja do niego ani on do mnie cały czas jest błąd "nie można dołączyć do gry" dodam ze mamy ten sam internet tzn od tego samego dostawcy. Może miał ktoś podobny problem i mógłby cos do radzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Posiadając konto plus co miesiąc można mieć darmowe pełne wersje gier. Warunkiem też aby w nie grać trzeba mieć aktywnego plusa. Nigdy jeszcze nie kupowałem plusa, bo kiedyś wydawało mi się drogo, ale teraz widzę, że na allegro konto+ kosztuje tylko 1-2zł na 14 dni więc to jak za darmo. Tylko czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to działa? Będę miał plusa na swoim koncie czy dostanę konto z+? Ile można mieć takich kont z + na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł grać w te gry na swoim koncie. Nie rozumiem tylko po co miałbyś kupować te konta jak samemu możesz zrobić nowe konto i aktywować triala na 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×