Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie rozumiem jednego, wcześniej sygnał był na 100% a teraz zmienia się co chwilę, raz 60 a potem 85 i znów spadek :)

Kanał 10 to dobrze czy źle ? nie znam się za bardzo na tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz że to jest wina sygnału to albo przysuń konsolę bliżej routera (albo na odwrót) lub coś ci zakłuca sygnał.

Numer kanału ma znaczenie tylko wtedy jeżeli pół bloku jedzie na tym samym i sobie siejecie na wzajem po sygnale. 

...ale jak by to była wina sygnału to by ci zrywało połączenie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolega ma mobile internet play, robi z fona router, wi-fi-ri-fi-hi-fi-mp3 :biggrin: konsola śmiga na necie aż miło. Wkraczam do akcji Ja, mobile internet play, robię z fona router, wi-fi-ri-fi-hi-fi-mp3 :biggrin: konsola śmiga na necie aż miło. No właśnie, i tu pytanie, jak chcemy zagrać razem w GTAO, to se nie uda, jak konsola połączona przez router, dostawca ISP Multimedia z mojej strony, u kumpla bez zmian wszystko bangla rozkmini ktoś  :thanks:   

Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane porty?

Prywatne IP?

 

DO przepatrzenia ustawienia routera oraz do sprawdzenia u ISP czy czegoś nie blokuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane porty?

Prywatne IP?

 

DO przepatrzenia ustawienia routera oraz do sprawdzenia u ISP czy czegoś nie blokuje.

Nie nie, chodzi oto, że gdy oboje korzystamy z telefonów jako router-ów online bangla, ale w momencie jak go zaproszę do sesji to nie możemy razem zagrać. Oboje mamy tel w play, natomiast jak u mnie konsola korzysta z isp Multimedia wszystko gra jak należy.

konkluzja: 2 konsole w play = grać nie można, 1 konsola w play + konsola isp multimedia = grać można.

Pytam, bo akurat internet nie działał w domu, więc wpadłem na genialny plan, skorzystam z 3g w tel przecież kolega ma i grałem z nim tak, no i nie zagrało :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisałeś tak że zrozumiałem na odwrót. ;-)

Ty masz u siebie wszystko ok a kolega ma w Play najprawdopodobniej zablokowane porty.

Najlepiej jakby się wypowiedział Patricko, bo on korzysta na codzień z Play.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadanie publicznego adresu IP jest warunkiem absolutnie koniecznym dla osiągnięcia NAT2? Pytam, bo wydaje mi się, że stosunkowo mało osób ma problem z NAT3, a trochę nie chce mi się wierzyć, żeby wszyscy pozostali załatwiali sobie publiczne IP u operatora. Ale może się mylę ;-) Poza tym, wiecie co może być powodem, że włączam na routerze uPnP, a konsola testując połączenie twierdzi, że jest ono niedostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadanie publicznego adresu IP jest warunkiem absolutnie koniecznym dla osiągnięcia NAT2? Pytam, bo wydaje mi się, że stosunkowo mało osób ma problem z NAT3, a trochę nie chce mi się wierzyć, żeby wszyscy pozostali załatwiali sobie publiczne IP u operatora. Ale może się mylę ;-) Poza tym, wiecie co może być powodem, że włączam na routerze uPnP, a konsola testując połączenie twierdzi, że jest ono niedostępne?

Nie - NAT2 oznacza, że masz po drodze router albo inne urządzenie robiące maskaradę...

Masz może TP-Link'a? Zamiast UPnP, spróbuj wrzucić adres konsoli do DMZ, albo przekieruj/otwórz porty w routerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@kloose

No jak nie jak tak? Z tego co wiem, to posiadanie IP z zakresu prywatnego blokuje wszystkie połączenia przychodzące. Nie działają torrenty, granie online nie działa poprawnie, DMZ tu nawet nie pomoże.

 

Czy posiadanie publicznego adresu IP jest warunkiem absolutnie koniecznym dla osiągnięcia NAT2? Pytam, bo wydaje mi się, że stosunkowo mało osób ma problem z NAT3, a trochę nie chce mi się wierzyć, żeby wszyscy pozostali załatwiali sobie publiczne IP u operatora. Ale może się mylę ;-) Poza tym, wiecie co może być powodem, że włączam na routerze uPnP, a konsola testując połączenie twierdzi, że jest ono niedostępne?

Jeżeli masz na myśli to, co Ci napisałem w temacie o GTA V, to nie do końca mnie zrozumiałeś. Kolego, ci wszyscy nie musieli sobie załatwiać publicznych adresów, dlatego że 99% operatorów przydziela takie domyślnie i ludzie nie mają z tym problemu. Tylko takie wynalazki, jak moja lokalna kablówka, przydzielają adresy w swojej własnej sieci, a o publiczne trzeba było się prosić. Napisałem Ci o tym, bo miałem ten sam problem - nie pomagało u mnie absolutnie nic na NAT3, aż w końcu gdzieś w zakamarkach internetu przeczytałem o tym i nagle czary-mary, zadziałało. I nawet portów otwierać nie musiałem. Także jak widzę, że ktoś ma problem z NAT, a otwarcie portów / wrzucenie konsoli w DMZ w routerze nie pomagają, wspominam o tym.

 

//

O, proszę, na obrazku

post-16516-0-47468300-1391348471_thumb.j

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kloose, Neostrada ma zmienne ale publiczne IP od wielu lat. Nie mieszaj.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zablokowane porty mogą być przyczyną braku łączności PS3 z routerem? 

W sensie, że nie mam internetu na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - konsola z routerem powinna się połączyć niezależnie od tego czy ma otwarte czy zamknięte porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zablokowane porty mogą być przyczyną braku łączności PS3 z routerem?

W sensie, że nie mam internetu na konsoli

konsola uzyskuje adres ip od routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.

 

tnij.org/netps3

 

obojętnie czy połączę ją przez kabel czy też bezprzewodowo.

Usunąłem zabezpieczenia i nadal to samo, wcześniej miałem router dlink i wszystko ładnie działało, po zmianie oferty w Netii dostałem nowy routero-modem Innbox V41.

Edytowane przez forescik91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam stacjonarny komputer oraz modem internetu mobilnego ale nie mam routera.

Jest może możliwość podłączenia komputera do ps3 przez LAN i udostępnienie Internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam stacjonarny komputer oraz modem internetu mobilnego ale nie mam routera.

Jest może możliwość podłączenia komputera do ps3 przez LAN i udostępnienie Internetu?

Zrób z komputera router to jest zdaje się połączenie ad-hoc. Ale ekspertem nie jestem pytaj SephoroT-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, po zmianie oferty internetu w Netii otrzymałem nowy router Innbox V41, który nie chce się połączyć z konsolą czy to bezprzewodowo czy też za pośrednictwem kabla.

Wcześniej posiadałem sprawdzonego dlinka, który bez problemu łączył się z PS3.

Szukałem, na wielu forach, ale nikt nie miał wcześniej podobnego problemu, moje pytanie brzmi czy wina jest po stronie konsoli?

Po usunięciu wpa2 otrzymuje ten sam komunikat czyli sprawdź ust sieci LAN. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, po zmianie oferty internetu w Netii otrzymałem nowy router Innbox V41, który nie chce się połączyć z konsolą czy to bezprzewodowo czy też za pośrednictwem kabla.

Wcześniej posiadałem sprawdzonego dlinka, który bez problemu łączył się z PS3.

Szukałem, na wielu forach, ale nikt nie miał wcześniej podobnego problemu, moje pytanie brzmi czy wina jest po stronie konsoli?

Po usunięciu wpa2 otrzymuje ten sam komunikat czyli sprawdź ust sieci LAN. :/

 

Coś konkretniej może napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z routerem. Wtedy moja konsola PSP nie chciała się połączyć bezprzewodowo i wyczytałem, ze problem mógł tkwić w przekierowaniu portów w ustawieniach routera. Miałem chyba jakąś opcję odznaczoną. Niestety nic więcej nie powiem, bo po prostu nie pamiętam.
Dziwne jeśli nawet przez kabel konsola nie widzi routera... Próbowałeś podłączyć inne urządzenia przez wi-fi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację z routerem. Wtedy moja konsola PSP nie chciała się połączyć bezprzewodowo i wyczytałem, ze problem mógł tkwić w przekierowaniu portów w ustawieniach routera. Miałem chyba jakąś opcję odznaczoną. Niestety nic więcej nie powiem, bo po prostu nie pamiętam.

Dziwne jeśli nawet przez kabel konsola nie widzi routera... Próbowałeś podłączyć inne urządzenia przez wi-fi ?

Tak, telefon, laptop bez problemu łączy się z routerem.

 

Gdzieś wyczytałem żeby odznaczyć opcję UPnP, ale i tak to nie pomogło, jeśli chodzi o porty to ktoś tutaj wyżej napisał, że mimo wszystko połączyć się powinna, a niestety nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kurde wiesz co, ja bym musiał zobaczyć czy moje PSP widzi już ten router. Wiem, że nie umiałem się z tym uporać, potem już PSP poszło do szuflady w zapomnienie albo grywałem offline.  Teraz zakupiłem PS3 i wszystko działa bez problemu także wątpliwa sprawa, że u Ciebie problem będzie leżał po stronie konsoli. Będe miał wolną chwilę i znajde ładowarke do PSP to zobacze czy łączy się z moim routerem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×