Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm. Ostatnio mam problem z połączeniem z PSN. Tzn czasami jest tak że wbijam od ręki, a czasami nie chce się zalogować. Czym to może byc spowodowane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej sieci ograniczenie co do ilości przesyłanych danych w ciągu dnia i wieczorem, automatyczną aktualizacją mam ustawioną na godziny nocne, a mimo to podczas wieczornego grania konsola pobiera dane rzędu 50-150mb w godzinę. Co ona może robić? Rankingi DmC chyba nie zżerałyby tyle transferu :o 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie potrzebujesz to wyłącz internet na konsoli.

Ciężko (mi) stwierdzić co dokładnie ile danych zużywa.

- Lista znajomych

- Wiadomości

- Rankingi DmC - dane tak czy siak pobiera - możliwe?

Na Multi przypadkiem nie grasz wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liście znajomych mam jednego użytkownika, rankingi - wysyła dane, ale i tak nigdy ich nie przeglądam, chyba nie mogę wyłączyć przesyłania danych. Hm, było w tym czasie kilka rozgrywek online w Tekkena, ale wcześniej jak grałam w Tekkena to jak sprawdziłam transfer to był mniejszy. Najwyżej jak problem będzie się powtarzał to rzeczywiście będę ją odcinać od internetu (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problam, a mianowicie mam Nat 3 od jakis 2 tygodni, w BF 3 moge grac normalnie po necie, ale juz w Borderlands 2 nie.

probowalem juz otworzyc porty i nic to nie pomaga, podlaczalem konsole przez Wi-Fi i przez kabel i nadal to samo... zna ktos rozwiazanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało informacji podałeś żeby rozwiązać Twój problem.

 

Bezpośrednio to że nie możesz grać w BL2 a w BF3 tak, jest spowodowane sposobem połączenia. W BF3 łączysz się jak inni gracze z serwerem dedykowanym a w BL2 bezpośrednio z innymi graczami. 

 

- jakiego masz usługodawcę internetowego?

- czy wcześniej miałeś NAT2 i mogłeś się łączyć normalnie bezpośrednio z innymi graczami (nie chodzi tu o BF3 gdzie NAT nie ma znaczenia)?

- czy robiłeś jakieś zmiany w konfiguracji routera konsoli bądź zmieniałeś usługodawcę internetowego bezpośrednio przed występowaniem problemu?

 

Generalnie podaj więcej detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dostawca internetu to "Prest.iż" 20 mb. tak wczesniej mialem NAT 2 i nie mialem zadnych problemow.jedyna konfiguracja w routerze byla zmiana nazwy i hasla do wi-fi, a pozatym nic wiecej, uslogodawcy tez nie zmienialem. generalnie nigdy niemialem problemow z internetm. zawsze dzialal tak jak powienien, nigdy zadnych lagow ani nic takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ NAT na konsoli akurat nie ma wpływu na lagi tylko w wypadku PS3/PS4 jest to informacja o tym czy porty są poblokowane czyli albo masz połączenie z danym serwisem/usługą albo go nie masz.

 

Jeżeli działało i teraz nie działa to spróbuj na chwilę wrócić do tego co było wcześniej.

Nie wiem jaki masz router i jaką wiedzę na ten temat, ale przeczytaj sobie na spokojnie pierwszy post z poradami odnośnie konfiguracji routera z tego tematuhttp://www.ps3site.pl/forum/topic/79524-ps4-a-sie%C4%87/ , bo porady które tam zawarłem poza kilkoma drobiazgami są uniwersalne i większość z tego musiał bym tutaj przekleić ;) 

 

Mogło ci się IP zmienić dla konsoli i jeżeli masz przekierowane porty, DMZ ustawione na inne IP  to konsola jest przyblokowana, możesz mieć UPnP nie włączone, itp. itd.

Ciężko jest powiedzieć coś co będzie 100% pewne w tym wypadku bo nie mam przed oczami stronki konfiguracyjnej routera.

Zawsze możesz zresetować ustawienia i zacząć od początku.

Temat rzeka. W ostateczności możesz podbić do mnie na GG i coś pomyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe (ale denerwujące) lagi pod czas gry w FIFE14. Podczas gry na PC w fife czy inne gry online, nie miałem żadnych problemów.
Internet mam od PLAY (na stornie speedtest.pl wyszedł mi taki wynik http://www.speedtest.pl/test/77256182[/url])
Komputer z modemem mam połączony kablem a do PS3 idzie przez WiFi. Trochę poczytałem ale nadal wiem że nic nie wiem :). Możliwe że coś źle skonfigurowałem lub w ogóle tego nie zrobiłem. Proszę o jakąś poradę, może coś da się poprawić w jakości gry.
Modem Play: ZTE MF823 4G
Router: TP-Link MR3220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samej jakości połączenia raczej nie poprawisz. Ewentualnie możesz sprawdzić czy jak podepniesz konsolę kablem to czy będzie poprawa ..bo jedyne co mi się nasuwa na myśl to albo wina wi-fi (router za daleko od konsoli) albo samej gry/ludzi z którymi grasz.

Pamiętaj że konsola się łączy bezpośrednio z innym graczem - więc nawet jak ty masz wykokszony net a gracz ma słaby albo jesteście bardzo daleko, to będą lagi tak czy siak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odległość raczej nie ma wpływu na to (w linij prostej to ok 3m). Co do łączenia się z innymi użytkownikami to w PC raz na 10 meczy zdarzyła się gra z lagami, a na PS3 za każdym razem. Doczytałem teraz że mam Typ NAT 3, więc raczej tu jest problem. Tylko że nie mam zielonego pojęcia o portach itp jak to pozmieniać w routerze żeby otworzyć je i uzyskać ten NAT2. W teście na konsoli pokazało mi również że UPnP - niedostępne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam problem od 2 dni strasznie lagują mi wszystkie gry na online nie idzie grać wcześniej wszystko chodziło bez problemu i płynnie a teraz lipa co ciekawe na lapku wszystko działa jak wcześniej internet mam od PLAY sygnał idzie przez bezprzewodowy router  i znajduje się on blisko mojej konsoli więc to nie w tym problem wiecie może o co chodzi ? Bo jest to strasznie męczące :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie zmieniałeś to według mnie albo jest to wina operatora albo PSN. ...Ale ja ekspertem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie zmieniałem po prostu gram sobie wszystko fajnie a w połowie meczu nagle straszne lagi i już od 2 dni tak mam myślałem że to chwilowe :c To dzwonić do operatora czy do sony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani jeden ani drugi telefon nic ci nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co ja mam niby zrobić ? Dodam tylko że na routerze miga taka ikonka jakby ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepiej żeby Patricko lub ktoś inny posiadający internet mobilny w Play się wypowiedział. Ja mogę gdybać i rzucać poradami ogólnymi.

Według mnie jeżeli masz NAT2 nic więcej nie zrobisz poza restartem modemu i routera oraz resetem fabrycznym i próbą konfiguracji od początku - często pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla BF nie powinno mieć wpływu czy masz NAT 2 czy NAT 3 bo BF jest na dedykowanych serwerach.

Natomiast do gry bezpośredniej typu Peer 2 Peer  (FIFA, KillZone, itp. generalnie większość gier na PS3) ma wpływ na to czy się połączysz z drugą osoba czy nie, bo wtedy jedna z osób "stawia serwer" a druga się do niego łączy i do tego już potrzebne są otwarte konkretne porty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozumiem dzięki. Zresetowałem router i nadal nic  UpNp jet niedostępne ma tak byc czy nie ? I nadal martwi mnie ta kontrolka od ustawień.

Edytowane przez Hubcio-com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z błędem 80029020, przez to mam strasznie niską prędkość pobierania 400 coś kb/s..

Miesiąc temu było 15 mb/s, nie zbyt ogarniam co się dzieje z tym nawet nie mogę nic pobrać bo wyskakuje mi masakryczny czas pobierania typu 825 minut.

Sygnał strasznie skacze, kiedyś było 100% a teraz wacha się minimalnie jest 50% a max 100% ale niestety rzadko jest full :/

Zazwyczaj 70%, mam nadzieje że ktoś pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam na google to ten błąd jest związany z nie możnością uzyskania prawidłowego IP. Kłania się konfiguracja routera.

Ja bym konfigurował w kolejności DHCP > UPnP > DMZ > przekierowanie portów.

Jak chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj podobny temat ale w dyskusji ogólnej dla PS4. Tam masz rozszerzone pojęcia i porady ogólne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa git, GTA Online chodzi normalnie i PSN też :P

Ale jak chce coś ściągnąć to jest totalna lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to może ISP ci coś przyciął/przyblokował? Jeżeli admin jest chamski to mógł na IP serwerów PSN z których idą pliki wrzucić ograniczenie transferu jak zobaczył że z tego samego adresu często dużo pobierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×