Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak:

rozmawiałem z dostawcą. Adresów MAC wogle nie ma tzn nie ma blokady moge podłączać ile chce i co chce. Powiedział mi że u niego ps3 działa:-)

jego rady :

1. wyłączyć i właczyc modem gdy zmieniam podpięcie z pc na ps3 bo modem zapamietuje ustawienia ---> zrobiłem nie pomogło

2. wpisać w dnsie ip lub adres bramy -----> nie pomogło

Teraz myslę czy routera nie kupic. Cholera nie rozumiem tak na logike ocb. Bo jesli na routerze bedzie dzialalo to dlaczego na kablu nie dziala. IP znajduje problem jest z dnsem ktory niby daje dostawca. Oni mowia ze spoko loko wszystko powinno działac ale czytam ze nie tylko ja miewam takie prob. Tylko jak mam znow wydac kolejna kase na router to wychodzi ze ps mnie ciut wiecej kosztowal niz myslalem i ciagle cos wypada. buuu chlip.

Czasem tak jest, że coś powinno działać a nie działa...

Spraw sobie takiego Tp-link TL-WR740 ->> http://allegro.pl/it...dsl_wys24h.html za cenę używanej gry na ps3 i będzie hulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wybieram wired, No ja sie nie znam na tym raczej robie na logike i zazwyczaj idzie:-) jak manulem wpisuje to co mam w kompie to ip jest ok jesli wezme auto to juz nie znajdzie ip. problem z tym cholernym dnsem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu kabla swieca sie diodki przy porcie ethernet w konsoli? Moze cos z kablem jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się świecą bo jestem w pracy:-) ale jak wyłączałem modem to on to widział i potem widział że modem sie pojawił, plus ten sam kabel działa w pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy w desperacji ;-)

Nie pamiętam czy PS3 "autocrossuje" kabel - może kabel masz crossowany - komputery sobie z tym radziły, bo wszystkie nowe karty mają zazwyczaj AutoMDI/MDI-X. PS3 jeśli tego nie ma to "wywala" się właśnie na złym kablu modem - PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogle to bardzo wszystkim dziękuje że wam się chce dalej ze mna męczyć:-) a co do kabla to kurcze nie wiem bo juz byl jak się wprowadziłem, czyli ba być zcrossowany czy nie bo chyba skocze do mm i kupie jak cos a jak nie to router i zobacze:-) jeszcze poecze techników na infolinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałbym podłączyć ps3 do internetu przez PC. Posiadam neostrade 1mb z modemem ZXDSL 852.

Podłączam kablem sieciowym konsolę z PC i ustawiam wszystko tak jak jest opisane tutaj:

http://www.forum.ps2hc.opalnet.pl/viewtopic.php?p=60579&sid=faf7d32c3b93717ad767233a4fb9bd3d

po czym daje test internetu. sprawdzanie IP przechodzi, ale test neta już nie wyskakuje błąd takiej treści:

"An error occured during communication with the server. This is DNS error (807101102)"

Szukałem pomocy tutaj na forum ale nic konkretnego nie znalazlem. Bardzo proszę o pomoc:) Pozdrawiam

PS> próbowałem zarówno z włączonym jak i wyłączonym firewall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coś mi się przeglądarka wali i nie moge poprawnie zedytować. Jeśli sie powtorzę to sry. Podobno po kablu idzie mi jedno połączenie publiczne co oznacza ze nie moge miec 2 rzeczy i zmieniac podpiecie kabla. Musze miec router i bedzie cacy, no zobaczymy wieczorem dam znac. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel "prosty". A nie możesz mieć podpiętych dwóch urządzeń jednocześnie. Przepinanie to nie problem :) Przecież pisałeś chyba, że różne komputery ci działały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich:)

Jest to mój pierwszy post. I odrazu proszę Was o radę i pomoc. Chcę podłączyć mojego PS3 do neo + livebox (wiem że powiecie żebym kupił porządny router ale ostatni mi straasznie nawalal, zmieniłem na liveboxa i jest elegancko:) ). A więc w teście połączenia na PS3 mam w pierwszym Succesed a w drugim Failed. Wywala mi błąd 'An error occurred while resolving the name with server (80710102)' . Możecie pomóc? I jeszcze jedno pytanie, słyszałem że to przez słaby sygnał z liveboxa(wacha się między 40-60%[przez ściane sygnał przechodzi]). Czy to urządzenie by pomogło?

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/neostrada_tp/lpg/;jsessionid=5B7B3C156764EEC9C785210A60CCC5EA.portal101;PSID=5B7B3C156764EEC9C785210A60CCC5EA.portal101

Z góry dzięki za odp:)

Pozdrawiam 

Kakaku

Edytowane przez kakaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko,PS3 mam podłączone do netu przez router,nawet jak nic nie ściągam przez PS3 to non stop pali sie na konsoli(lub szybko mruga) dioda od netu na konsoli,to normalne?

Prosze o odp i temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanko,PS3 mam podłączone do netu przez router,nawet jak nic nie ściągam przez PS3 to non stop pali sie na konsoli(lub szybko mruga) dioda od netu na konsoli,to normalne?

Prosze o odp i temat do zamknięcia

Tak,to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na przyszlosc. jakby sie dioda od wifi dalej palila (mrugała) , mimo wylaczenia konsoli to masz wlaczona opcje "remote play" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.ps3site.p...162-ps3-a-siec/

w tym watku sie zapytaj :)

nie wiem czy to urzadzenie pomoze. ale wedlug mnie najlepiej bedzie mimo wszystko ps3 z liveboxem kablem laczyc. w moim przypadku przy 50-60% czesto z psn mnie wylogowywalo.

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Chcę podłączyć mojego PS3 do neo + livebox (wiem że powiecie żebym kupił porządny router ale ostatni mi straasznie nawalal, zmieniłem na liveboxa i jest elegancko:) ). A więc w teście połączenia na PS3 mam w pierwszym Succesed a w drugim Failed. Wywala mi błąd 'An error occurred while resolving the name with server (80710102)' . Możecie pomóc? I jeszcze jedno pytanie, słyszałem że to przez słaby sygnał z liveboxa(wacha się między 40-60%[przez ściane sygnał przechodzi]). Czy to urządzenie by pomogło?

http://www.tp.pl/prt...CC5EA.portal101

Z góry dzięki za odp:)

Pozdrawiam 

Kakaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp, jak wyłączam to się już nie pali

P.S o co chodzi z tym remote play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remote play uzywane w psp lub se aino czy jakos tak xD do zdalnej kontroli ps3 :) jeest gdzies o tym specjalny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno aby nie zakładać nowego tematu:czy jest opcja aby podczas pobierania mógł grac w grę aby to pobieranie sie nie zatrzymywało przez grę?zauważyłem ze przy niektórych grach pobieranie np.dema wyłącza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno aby nie zakładać nowego tematu:czy jest opcja aby podczas pobierania mógł grac w grę aby to pobieranie sie nie zatrzymywało przez grę?zauważyłem ze przy niektórych grach pobieranie np.dema wyłącza sie

Będzie się wyłączać jeśli gra w którą grasz ma mozliwośc grania online, wtedy konsola przerywa pobieranie i rezerwuje całe łącze dla gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odp:)

jednak zrobie tak jak mówisz nie będę bawił sie w bezprzewodowy przesył tylko kupie kabel i bedzie super:)

Wystarczy zwykły kabel Ethernet (RJ-45)?

I jak należy skonfigurować ps3 żeby działał internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Działa necik. modem-->router---> ps3 i pc. musialem zresetowac jakies ustawienia u dostawcy bo jesli 2 adresy te same ip wchodza z 2 urzadzen to wszystko sie zawiesza podobno. Takze dzięki za wszelką pomoc i widzimy się w necie:-) teraz tylko jakas gra necikowa must buy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Otóż mam problem.W najbliższym czasie mam zamiar kupić modem wifi by móc wysyłać sieć do ps3.Niestety gdy zobaczyłem modem , to trzeba podłączyć go do komputera za pomocą kabla Ethernet , a tak się składa że nie mam wejścia Ethernet.Dotychczasowy modem podłączony był poprzez USB natomiast w tym modemie takiego nie ma.

Czy jak kupię specjalną przejściówkę z Ethernet na USB i podłącze to będzie działał mi internet?

Czy lepiej kupić router?

Czy lepiej kupić kartę sieciową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki znowu modem wifi? Jaki masz internet? Napisz lopatologicznie co msaz i co chcesz osiagnac, bo chyba sam nie wiesz za bardzo ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest po porostu modem do internetu z kablowki, ktory moze przesylac wygnal albo po wifi albo po kablu? Nie lepiej kupic kupic po prostu router? A moze to jest modem z wbudowanym routerem?

Nie wiem czy do takiego modemu wifi moglbys podlaczyc jednoczesnie konsole po wifi i komputer po ethernecie.

Jezeli juz chcesz podlaczyc kompa po kablu to trzeba zaopatrzyc sie w karte sieciowa. Na allegro mozna spotkac takie wynalazki http://allegro.pl/item901623371_nowa_karta_sieciowa_usb_2_0_lan_10_100_ethernet.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×