Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że jestem załamany.

Tak chwaliliście patcha, a jak dziś włączyłem grę i zainstalowałem to jest gorzej niż było!

Grafika spadła i to dużo. Ten blur jest tak badziewny, że ręce opadają.

Ja nie rozumiem jak można dobrą rzecz zniszczyć. Patcha kolejnego nie będzie i lipa. Musimy się cieszyć tym co mamy.

Dokończymy sezon w spokoju i na spokojnie przemyślimy poczynania na kolejny :scare:

Kolejna baba, bez urazy :biggrin:

Mam wrażenie że nie zrozumiałeś...

Po pierwsze nie porównywałbym mojego Vmax z innymi, z którymi się ścigałem gdybym wiedział, że jadę na innych oponach (obaj jechaliśmy na miękkich, obaj mieliśmy po tyle samo okrążeń, tyle samo paliwa itp.).

Co do drugiej kwestii, to:

V max jest dla każdego inny - mając skrzydła ustawione bardziej w stronę 11/11 wolniej osiągasz w porównaniu do tego co ma skrzydła niżej od ciebie. To zjawisko (czyli przyspieszenie) można równoważyć ustawieniami skrzyni, czyli ustawiając poszczególne suwaki bardziej w prawo uzyskujesz szybsze przyspieszenie kosztem prędkości maksymalnej. Z tego powodu, dwóch ścigających się, z których jeden ma skrzydła 11/11, a drugi np. 1/1, może tak samo przyspieszać. Róznica polega tylko na tym , że prędkość maksymalna tego pierwszego będzie mniejsza w porównaniu do tego drugiego. I tak właśnie jest w tej grze.

Wniosek z tego taki, że majstrowanie suwakami działa i daje różnicę w osiągach bolidu zatem bugów żadnych nie ma w tym zakresie. Wątpiłbym również w opinie niektórych że na każdy tor są jednakowe ustawienia. Owszem, na jednakowych setach można przejechać wszystkie tory, ale niekoniecznie wygrać wszystkie wyścigi. Koledzy z mojej ligi czasem pokazują na jakich ustawieniach strtują i widzę różnicę na torze w porównaniu do mojego bolidu. Ja nie ustawiam skrzydeł na 11/11 i przez to ostatnio trzymam się czołówki i jestem w stanie wyprzedzać lub dochodzić takich jak patrico, deeny czy error. A wszystko przez to że mam inne , szybsze, ustawiania.. Generalnie to innych marudzenie może wynika z tego że te różnice są subtelne i oni ich nie dostrzegają.

Dlatego zanim niektórzy z nas zaczną gadać coś o bugach, niech nauczą się zasad fizyki...

Dobrze gadasz, polejcie mu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamknijmy już temat setupów. Każdy ma swoje zdanie i swoją rację...a jak wiadomo z racją jest jak z dupą...każdy ma swoją.

Jeden nie przekona drugiego i można tak drążyć i drążyć aż do wyjścia 2012, która pewnie będzie miała jeszcze coś innego zrypane.

Niech jeden twierdzi, że jedzie szybciej, a inny że wolniej... Jedź na tym, żeby Tobie było wygodnie i tyle! Fajrant proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna baba, bez urazy :biggrin:

Ja mówię co widzę. Dużo lepsza grafika wg mnie była przed patchem.

Jedyne nowości to lepsza płynność w boksie, jakoś światło chyba inne jest blur (niestety) i te sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już buga z dziwnie pojawiającą się częścią bolidu zaraz po zeknięciu w tyłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nowe zayebiaszcze animacje! Teraz mam podgląd na naszego kierowce! A nie na tego ciapka co wygrywa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe. Są teraz inne animacje po wyścigu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wcześniej zawsze pokazywało pierwszego, a teraz pokazuje zawsze Ciebie, bez względu na pozycje.

Przynajmniej u mnie tak było cały czas, zawsze pierwszy. A teraz nie muszę patrzeć na krzywy łeb pierwszego tylko podziwiam siebie - mistrza świata i w ogóle mega wymiatacza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOOO !!!!! te animacje są zarąbiste !!! :biggrin: :biggrin: kurde kurde, super są :teehee: :whistling: yhy yhy yhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=utC7bd1oJng

Jak widać CM nie potrafi nawet zrobić porządnego trailera.

Jak to ktoś sprytnie zauważył, 0:32 kierowca Force Indii na długiej prostej jedzie z prędkością 180km/h na 1 biegu i wyprzedza LR.

Oj tam oj tam, ale reszta fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIlmiki są mało istotne.

Dobrze że zrobili super gre i to jest najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dobrze że zrobili super gre...

Proszę Cię! Paść można od czytania takiej wypowiedzi :rofl:

EDIT: Prawda gra jest fajna, ale gdyby nie masa błędów na pewno byłaby super tak jak to piszesz.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIlmiki są mało istotne.

Teraz może już nie, ale gdyby wypuścili taki trailer przed premierą to przez taką głupotę liczba chetnych osób do kupna gry zmalała by o 20% ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię! Paść można od czytania takiej wypowiedzi :rofl:

EDIT: Prawda gra jest fajna, ale gdyby nie masa błędów na pewno byłaby super tak jak to piszesz.

Dla mnie pojęcie "super" nie oznacza 100% perfekcji tylko dobrą zabawe :biggrin:

Teraz może już nie, ale gdyby wypuścili taki trailer przed premierą to przez taką głupotę liczba chetnych osób do kupna gry zmalała by o 20% ;)

Myślę że z czysto marketingowego punktu widzenia masz rację, w praktyce pewnie również by się to okazało prawdą ale ja mam na to wyjeXane, ściganie się w lidze z tobą Mateo przynosi tyle emocji że nie ma kiedy myśleć o jakichś tam błędach, cza zapierXalać !:teehee:

Edytowane przez Tachograf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos by mi wytłumaczył na czym polega system REAR WING (DRS) bo po wciśnięciu klawisza odpowiadajacego za ten system nie widze żadnej różnicy w czasie jazdy. I jeszcze jedno pytanie mam ustawiony wyscig na 10% (gram cały czas tryb kariery) ale nikt nie zjezdza do boksu na wymiane opon czy dotankowanie paliwa , czy musze ustawic wyscig na wiecej okrążeń? Dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DRS możesz aktywować w dowolnym momencie tylko w treningu i kwalifikacjach. W wyścigu musisz znajdować się za bolidem i mieścić się w czasie 1 sekundy różnicy inaczej DRS' u nie będziesz mógł użyć.

Co do dystansu i pit stopów to musisz ustawić na min. 20% dystansu, aby trzeba było zjeżdżać do boksu.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ! jestem ogromnym fanem f1 i chcialem poszukac info na temat jakiejs rywalizacji FAIR PLAY online. strasznie mnie irytuja ci idioci, ktorzy robia wszystko zeby rozwalic ci bolid. w dobrym temacie postuje? dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ! jestem ogromnym fanem f1 i chcialem poszukac info na temat jakiejs rywalizacji FAIR PLAY online. strasznie mnie irytuja ci idioci, ktorzy robia wszystko zeby rozwalic ci bolid. w dobrym temacie postuje? dzieki za pomoc.

Tak kolego, u nas tak właśnie się w każdej lidze jeździ. Jak ktoś przewini, to jest odpowiedni system kar opracowany do danego przewinienia. Zachęcam do zapisania się do ligi. Daje to sporo frajdy. Zgłoszenia Pisz do Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostalem ostatnio gre F1 2011 na ps3, niestety nie rozumiem angielskiego i mam problem z ustawieniami. Moglby ktos powiedziec jakie sa optymalne? Uzywam do tej gry kierownice driving force gt. Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostalem ostatnio gre F1 2011 na ps3, niestety nie rozumiem angielskiego i mam problem z ustawieniami. Moglby ktos powiedziec jakie sa optymalne? Uzywam do tej gry kierownice driving force gt. Z gory dziekuje za pomoc

TRANSLATOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ogólnie to można Ci narysować mniej więcej podstawy ustawiania samochodu (bo tak naprawdę zasady te dotyczą zarówno F1 jak i każdego innego pojazdu w grze w której można bawić się ustawieniami).

Swoją drogą to byś sprecyzował co chcesz się konkretnie dowiedzieć, bo nie wiadomo, czy o ustawienia bolidu Ci chodzi, czy ustawienia kierownicy. Jakby tak ktoś chciał odpowiedzieć rzetelnie na twój post to naprawdę niezły elaborat by powstał. Nie licz też, że dostaniesz ustawienia na tacy. Poszukaj na googlu podstaw odnośnie ustawień samochodów w prawdziwym świecie zasady są takie same, a później dojdziesz w końcu co i jak w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

translator "nie powie" jakie ustawienia sa korzystne

Skoro tłumaczenie nie jest problemem, to dobrze się składa, bo nie mam akurat gry przed sobą i piszę z pamięci:

Zwykle ustawiam głośność dźwięku maksymalnie w prawo, a muzyki w menu tak gdzieś do połowy, bo za bardzo mi dudni. Jeśli chodzi o sterowanie autem, to 'X' odpowiada u mnie za lusterko, a pedały gazu i hamulca kierownicy odpowiednio za przyspieszanie i hamowanie. Wg mnie takie ustawienia są najlepsze (niektórzy robią odwrotnie, ale mi jakoś nie pasowało i robiłem gorsze czasy).

Teraz setup bolidu. Lubię bolidy o zabarwieniu niebieskim, więc przeważnie wybieram albo red bulla lub torro rosso (wyglądają podobnie, zyskuję więc na efekcie psychologicznym - konkurenci nie wiedzą w jakim dokładnie teamie jadę). - użyj translatora, jeśli nie wiesz który jest który. Sam miałem na początku z tym niemały problem.

Najlepsze ustawienia na wyścig to słońce, a czasem deszcz.

To chyba wszystko, z tych ważniejszych, mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×