Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Czego chcecie od algorytmów? One nie są teksturami żeby setki mb ważyły łatki, oni poprawili tylko kod, nie tekstury więc 33mb to dużo.

Edytowane przez NewNickPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś włączy multi na 16 osób i napisze jak klatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z jakimiś typami w 16 osób wyścig na Australii 20%, o dziwo ani jeden bolid nawet nie drgnął jak to nieraz jest jak ktoś ma słaby net. Wyjechał nawet SC, nie zachowywał się jakoś niewiadomo jak dziwnie, no ale jednak lekko podskakiwał tak jak było wcześniej. Ale nikt przez SC DSK nie dostał a podkreślam że było 16 chłopa :)

Tak więc narazie patch jak dla mnie na plus ale proponuje zorganizować jeszcze jakieś testy tak jak przed sezonem i wszystko posprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem z jakimiś typami w 16 osób wyścig na Australii 20%, o dziwo ani jeden bolid nawet nie drgnął jak to nieraz jest jak ktoś ma słaby net. Wyjechał nawet SC, nie zachowywał się jakoś niewiadomo jak dziwnie, no ale jednak lekko podskakiwał tak jak było wcześniej. Ale nikt przez SC DSK nie dostał a podkreślam że było 16 chłopa :)

Tak więc narazie patch jak dla mnie na plus ale proponuje zorganizować jeszcze jakieś testy tak jak przed sezonem i wszystko posprawdzać.

Dzieki za sprawdzenie ;) Bede testował po powrocie do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tacho skoro tak liczysz na moją opinie to nie pozostaje mi nic innego jak za chwile odpalić grę, ściągnąć patcha i zrobić wjazd na CM :P

Edit:

Jak to mówią "haters gonna hate..." więc zaczynam.

Patch nie zmienił nic, dalej można na jednym setupie kręcić zajebiste czasy na wszystkich torach.

- Może i usunęli buga z 11/11 na sprężynach, ale reszty dalej nie poprawili.

- Płynność, trochę lepiej jest, ale oczekiwałem, że płynność będzie o wiele lepsza, dalej nie jest to to co powinno być w grze wyścigowej. Na plus jedynie jazda obok innego bolidu, przynajmniej teraz nie skacze tak strasznie, ten blur dla mnie taki półśrodek do poprawienia płynności poprzez zmniejszenie detali otoczenia przy dużej prędkości.

- Ścinanie zakrętów jak było tak jest

- O jakości połączenia na razie się wstrzymam z komentarzem, bo nie jeździłem w większej grupie. To samo z SC trzeba będzie sprawdzić jak on teraz działa.

- Inżynier dalej zmienia tylko ustawienia skrzydła, no do chuja po to on tam jest, żeby jakaś podstawową prace wykonać i żeby się z setupem nie męczyć a nie ruszanie ustawień które gówno dają.

Ogólnie tak podejrzewałem, że duża poprawa nie nastąpi i się nie pomyliłem. Jednak jeszcze dziś pojeżdze więcej i zobaczę poprawę, jak na razie brak widocznych efektów.

Ps. Przypominam tylko, że ja od początku nie miałem problemu z wyświetlaniem obrazu na moim TV, także u innych osób może być dużo większa poprawa w działaniu wizualnym gry.

Edytowane przez KOWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeden kolega zaoferował mi F11 za Dirta 3. Z tym, że Formula jest bez online pass, można go kupic na PSS ? Jak tak to ile kosztuje. Pytam się, bo nie mam teraz dostępu do konta.

Grałem kiedyś w 10 i nie za bardzo mi się spodobała. Zwłaszcza po tym ile czasu straciłem w pit-stopie(nie z mojej winy, tylko jakiś bugrolleyes.gif). W 11 też jest tyle bugów co w 10 ? Poprawili coś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tacho skoro tak liczysz na moją opinie to nie pozostaje mi nic innego jak za chwile odpalić grę, ściągnąć patcha i zrobić wjazd na CM :P

Edit:

Jak to mówią "haters gonna hate..." więc zaczynam.

Patch nie zmienił nic, dalej można na jednym setupie kręcić zajebiste czasy na wszystkich torach.

- Może i usunęli buga z 11/11 na sprężynach, ale reszty dalej nie poprawili.

- Płynność, trochę lepiej jest, ale oczekiwałem, że płynność będzie o wiele lepsza, dalej nie jest to to co powinno być w grze wyścigowej. Na plus jedynie jazda obok innego bolidu, przynajmniej teraz nie skacze tak strasznie, ten blur dla mnie taki półśrodek do poprawienia płynności poprzez zmniejszenie detali otoczenia przy dużej prędkości.

- Ścinanie zakrętów jak było tak jest

- O jakości połączenia na razie się wstrzymam z komentarzem, bo nie jeździłem w większej grupie. To samo z SC trzeba będzie sprawdzić jak on teraz działa.

- Inżynier dalej zmienia tylko ustawienia skrzydła, no do chuja po to on tam jest, żeby jakaś podstawową prace wykonać i żeby się z setupem nie męczyć a nie ruszanie ustawień które gówno dają.

Ogólnie tak podejrzewałem, że duża poprawa nie nastąpi i się nie pomyliłem. Jednak jeszcze dziś pojeżdze więcej i zobaczę poprawę, jak na razie brak widocznych efektów.

Ps. Przypominam tylko, że ja od początku nie miałem problemu z wyświetlaniem obrazu na moim TV, także u innych osób może być dużo większa poprawa w działaniu wizualnym gry.

Siema możesz zdradzić co to za magiczny setup?? I tak sie nie spotkamy online ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wysoko aero i skrzynie dobrze ustaw, na necie poszukaj ustawien aligmentow i juz mozna jezdzic na kazdym torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten magiczny setup to działający na każdym torze ten sam setup...skrzydła na 11 / 11 i balans na 11 / 11. Dodaj do tego jeszcze zawieszenie na 11 / 11 (teraz już "niby" naprawione) i masz bolid, którym nawet hamować nie musisz, hehe.

Ja rano pojeździłem trochę, ale głównie chciałem sprawdzić setupy i ścinanie zakrętów (mimo, że nie było o tym wspomniane to miałem nadzieję na poprawę).

Oczywiście najlepszym testem było włączenie pojedynczego GP > Turcja > słoneczko > załadowanie wczorajszego setupu (skrzydła 11 / 11, balans też 10 / 10) > jazda na tor.

Jakie było moje zdziwienie jak nie zauważyłem kompletnie żadnej zmiany w zachowaniu się bolidu od wczoraj. Nadal trzyma się toru jak przylepiony, a czasy niewiele gorsze...

Mówię to całkiem poważnie, czasy robiłem prawie, że takie same jak wczoraj. Na samym początku praktyk (czyli tor nienagumowany, itd.) robiłem czasy jedynie o około 1 sekundę wolniejsze...

No nic, zjechałem do garażu, skleciłem jakiś setup normalny na szybko, skrzydła nisko, balans w miarę wypośrodkowany, opony minimalnie zmienione, skrzynia taka jak wczoraj i jazda.

No i bolid zachowywał się okropnie w moim odczuciu....tzn. nie tyle okropnie co po prostu różnica między skrzydłami na 11 / 11 a np 3 / 3 jest jak między niebem, a ziemią nadal.

Czyli prosty wniosek, że poprawione zostały jedynie bugi z zawieszeniem, reszta nadal robi nieziemską przewagę...

Aaa...ścinać nadal można śmiało i do woli, zero zmian :D

Co do grafiki to jedynie światło na oponach u mnie. Na moim TV wszystko już szło ładnie, więc tutaj nie mam się co wypowiadać.

Na moje oko jeszcze AI minimalnie zostało poprawione. W końcu odsuwają się z drogi jak należy, a nie że w ostatnim momencie zjeżdżają nam przed nos.

Wiem, że zaraz przyjdzie jeden z drugim i będzie ględził, jak to nie narzekam z Kowim.

Napisałem swoje zdanie nt. tego "patcha". Wyniki jak są wypaczone tak będą nadal. Jedynie co się zmieni to pewnie wyniki w czasówkach, będą pewnie minimalnie wolniejsze przez sprężyny.

Pożyjemy zobaczymy, ale dla mnie jak na razie ilość czasu, którą robili tego patcha, a końcowy efekt = porażka.

@Oranje

Jak 2010 Ci się nie podobała, to na 2011 nawet nie patrz... Poza modelem jazdy nic tutaj nie jest lepsze jak w 2010.

Na Twoim miejscu trzymałbym się z dala od tego pasztetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jakaś minimalna zmiana nastąpiła. Zauważyłem, że płynność została poprawiona. W trybie kariery, w Monaco, bez patcha nie dało rady jechać końcówki S3. Teraz jest lepiej, tzn. płynniej.

Następne co spostrzegłem to zmiana tekstur opon, przynajmniej przednich. Bez patcha miałem same piksele na ogumieniu. Teraz, może nie wygląda jak w stacji telewizyjnej transmitującej wyścigi, ale na pewno jest znacznie lepiej.

Odnośnie ustawień 11/11. Przed aktualizacją, np. na torze Catalunya, mogłem wykręcić czas w granicach 1:17:2xx. Po aktualizacji najlepiej jak zdołałem pojechać (na padzie), to czas około 1:17:9xx. Także tu większej poprawy nie zauważyłem.

Natomiast odniosłem wrażenie, że strategia może być zmieniona przez inżyniera w trakcie wyścigu. Otóż byłem na 7. okrążeniu (zjazd miałem zaplanowany na 10), kiedy usłyszałem od inżyniera, że najlepiej będzie teraz zjechać.

Co do zakrętów, to na razie tylko dwa tory na nowym patchu przejechałem i muszę powiedzieć, że nie zauważyłem większej poprawy. Możliwe, że gdzie indziej jest to poprawione, choć z tego co inni piszą jest to sprawa dyskusyjna.

Na razie to by było na tyle z tego co zdążyłem zaobserwować. Jeśli natrafię na jakąś diametralną zmianę to na pewno ją opiszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz oprócz limitu sprężyn powinien zostać wprowadzony w Ligach limit Aero i Balansu może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiechu... co Ci po tym limicie jak polowa osob nie udokumentowuje swoich poczynan? Ja tam nie jezdze na 11/11 ani aero ani balance bo to wg mnie bezsens. A czasy na Catalunya krece dobre wiec obawy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem chu.nia dla mnie jedyna zmiana to jakieś minimum w łączności które pozwoliło mi przejechać Q niestety w R niecały lap i koniec zabawy no i może równie delikatnie te ustawienia gdyż dla mnie słabiutkiego jest trudniej na takim samym setupie :scare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... z tego co mowicie to wynika ze zostaniemy jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym słowem chu.nia dla mnie jedyna zmiana to jakieś minimum w łączności które pozwoliło mi przejechać Q niestety w R niecały lap i koniec zabawy no i może równie delikatnie te ustawienia gdyż dla mnie słabiutkiego jest trudniej na takim samym setupie :scare:

Wez skontaktuj sie ze swoim dostawca internetu ;/ Bo szkoda, zebys rezygnowal... Napisz jeszcze czy na kablu masz PS3 czy WiFi? bo to tez moze byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Patch to jakaś kpina, łączę się i mam 1 kreskę czerwoną i nie mogę gadać przez HS z innymi tylko z pobliskimi osobami i słyszeć też mogę pobliskie osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem i tak i tak, dzwoniłem do producenta modemu poustawiałem razem z dość kumatym gościem wszystko na nowo, odblokowałem porty dla PSN i dla F1 2011, dałem konsole do DMZ i już ku.wa nie mam siły a do tego np. matijad z ligi 2 ma takie samo łącze jak ja i gra elegancko od początku sezonu

/w inne gry nawet po wifi grałem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Patch to jakaś kpina, łączę się i mam 1 kreskę czerwoną i nie mogę gadać przez HS z innymi tylko z pobliskimi osobami i słyszeć też mogę pobliskie osoby.

Mam to samo nie raz :) ale to w moim przypadku chyba wina, ze host jest z Polski a ja w UK

próbowałem i tak i tak, dzwoniłem do producenta modemu poustawiałem razem z dość kumatym gościem wszystko na nowo, odblokowałem porty dla PSN i dla F1 2011, dałem konsole do DMZ i już ku.wa nie mam siły a do tego np. matijad z ligi 2 ma takie samo łącze jak ja i gra elegancko od początku sezonu

/w inne gry nawet po wifi grałem bez problemu.

No coz to niestety masz jakis powazniejszy problem ;/

Edytowane przez F3niX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę z Wami i :D

grafika, płynność, bla bla bla wszystko fajnie ale te łącze co niby teraz poprawili to u mnie jest gorzej Rufi raz był przed raz za mną w końcu myślałem, że w niego wjechałem :unsure:

fakt wcześniej czasami jakiś bolid skakał ale teraz to się teleportuje no i masz babo.

Zapodałem setup 11/11/11 no i tory kolejowe dużo się nie zmieniło ale to tylko moje zdanie może jestem przewrażliwiony ta grą.

te kreski to o kant.. raz zielone raz zółte, a Klacza to miał non stop czerwone.

PS. Keil miałem kiedyś to samo, może ustaw w routerze konsole poza firewall mi to pomogło, nawet lepszy HS jest ;)

Edytowane przez Helion07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę z Wami i :D

grafika, płynność, bla bla bla wszystko fajnie ale te łącze co niby teraz poprawili to u mnie jest gorzej Rufi raz był przed raz za mną w końcu myślałem, że w niego wjechałem :unsure:

fakt wcześniej czasami jakiś bolid skakał ale teraz to się teleportuje no i masz babo.

Zapodałem setup 11/11/11 no i tory kolejowe dużo się nie zmieniło ale to tylko moje zdanie może jestem przewrażliwiony ta grą.

te kreski to o kant.. raz zielone raz zółte, a Klacza to miał non stop czerwone.

Helion mam sprawe do ciebie.

NApisz do mnie na gg jak masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo nie raz :) ale to w moim przypadku chyba wina, ze host jest z Polski a ja w UK

Zobaczymy, mogła też być to wina włączonych przy kwalifikacjach 2 laptopów(u mnie tak jest, że jak lapek włączony to trudno mi jest się na PS3 połączyć w grach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem CM spisało się...na ciastko z pasztetem...

Prawie nic nie zrobili poza zmianą ustawień sprężyn, tak jak mówiłem, skrzydła na 11 to też bug i balans pewnie też. Także albo kasujemy w regulaminie obowiązek ustawiania sprężyn na max 8/8 i NAKAZANIE ustawiania (przynajmniej) skrzydeł na 11 (nakazanie dlatego że to będzie najsprawiedliwiej, jak wybór będzie wolny to ktoś sobie wrzuci 4/5 a ktoś 11/11 i będą sapy).

Serdecznie dziękuje za jaki kolwiek pre-order od CM, jeżeli wypuszczą f1 2012 albo już 2013 to napewno poczekam ten miesiąc od premiery na konkretną recenzję, jak będzie tak samo do dupy to dziękuje za Ligę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrapMaster jak można było się spodziewać dało dupy. Po patchu jest gorzej niż było. W jeździe nie widać szczególnej różnicy za to gra laguje jak cholera. Dziś podczas jazdy w Katalonii często widziałem jak bolid jadący przede mną startował jak myśliwiec przy podjeżdżaniu pod górkę. W grafice widać że dodali blura bo obsługa w boxie świeci się jak by z reaktora wyszli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, CM teraz, a to CM parę lat temu to dwie różne firmy :( A szkoda, bo ceniłem tych ludzi za Colina i Tocę jak żadną inną firmę...

Co do kolejnych F1 to tak jak Mateo i zapewne cała reszta. Zakup dopiero po rzetelnych recenzjach i opinii użytkowników na forum.

Liga nie zając, nie ucieknie, a przynajmniej parę złoty się zaoszczędzi.

Ale ja nie o tym...

Powiedzcie mi...jak jeździcie na paliwie? Tzn. chodzi mi o ligowe wyścigi. Jak długo trzymacie bolid na FAST? Aż Wam nie pokaże -1 Lap i potem na standards?

Czy czekacie do Optimala? Bo ja jeżdżę cały czas na Standard, a Fast daje bardzo rzadko, chyba tyko na 1 góra 2 kółka podczas wyścigu i może to jest mój problem.

PS.

Co do nakazu skrzydeł na 11 / 11 to nie taki głupi pomysł Mateo. Wg mnie sprawa do przedyskutowania w temacie Małej Ligi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj jak jadę na twardej mieszance to daje FAST, na miękkiej STANDARD i pod koniec jak jest jeszcze coś paliwa to FAST daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×