Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

odpaliłem na godzinkę wieczorem Dark Arisen - po włączeniu gry od razu szok. Rzucony na głęboką wodę, jakieś smoki, ja mam 20 poziom, nagle wyskakuje Chimera, próbuję ją utłuc a ona przebiega po mnie i dostaję trofeum :P potem oczywiście jakaś rozpierducha w wiosce i wyrwane serce przez smoka - chyba teraz zacznie się prawdziwa jatka :biggrin:

Tutorial to jeszcze nic. Poczekaj na pierwsze nocne wyprawy, zwłaszcza z biegiem czasu będzie się robiło coraz ciekawiej (chociaż także ciut łatwiej, ale to w sumie zależy). Szkoda, że więcej developerów nie stosuje podobnego patentu związanego ze zmianą cyklu dobowego.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać, nic ująć. Cykl dnia i nocy, to jeden z fajniejszych patentów w tej grze i z wielką chęcią zobaczyłbym go częściej w innych produkcjach. Nie jako tło, a aspekt wpływający bezpośrednio na rozgrywkę.

Swoją drogą DD graficznie tyłka nie urywa, ale przystaję za każdym razem podziwiać wschód słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny system ma się znaleźć póki co w Techlandowym Dying Light, ale to po mnie w tej chwili spływa. Nadal czekam na zapowiedź DD2, ale znając Capcom to może trwać nie wiadomo ile (albo skończy się zapowiedzią Dragon's Dogma HD na PS4 :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi paskami jakoś przeżyję - trudno. 

 

Nie miałem wczoraj za dużo czasu żeby poszaleć w świecie gry (wiadomo - wydarzenia sportowe wieczorem) ale dzisiaj powinienem nadrobić. Zapewne wiele razy będę Wam tu zawracał gitarę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem na godzinkę wieczorem Dark Arisen - po włączeniu gry od razu szok. Rzucony na głęboką wodę, jakieś smoki, ja mam 20 poziom, nagle wyskakuje Chimera, próbuję ją utłuc a ona przebiega po mnie i dostaję trofeum :P potem oczywiście jakaś rozpierducha w wiosce i wyrwane serce przez smoka - chyba teraz zacznie się prawdziwa jatka :biggrin:

 

Jeszcze mam do Was pytanie - mianowicie zauważyłem, że mam dwa czarne paski u dołu i góry telewizora, tak jakby nie było full screen'a a jakaś inna rozdzielczość ustawiona. Da się coś z tym zrobić? 

 

Powodzenia i milej zabawy. Nie ulatwiaj sobie czasami gry korzystajac z pionkow znajomych, ktore sa na zdecydowanie wyzszym levelu. Ja mialoem zasade, ze korzystam z pionkow na moim poziomie. Nie ulatwisz sobie zbytnio i bedziesz czul radosc z upustu krwi wszelkiego pomiotu...

 

Powodzenia pierwszej nocy! Zobaczysz wtedy ;) czym jest DD. 

 

p.S. Przepraszam za brak polskich znakow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mam od kogo tych pionków wziąć na chwilę obecną hehe ;) 

 

Jutro napiszę Wam więcej wrażeń - mam nadzieję pozytywnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie ulatwiaj sobie czasami gry korzystajac z pionkow znajomych, ktore sa na zdecydowanie wyzszym levelu. Ja mialoem zasade, ze korzystam z pionkow na moim poziomie. Nie ulatwisz sobie zbytnio i bedziesz czul radosc z upustu krwi wszelkiego pomiotu...

 

Powodzenia pierwszej nocy! Zobaczysz wtedy ;) czym jest DD. 

 

 

 

Dokładnie. Też Ci radzę abyś nie używał napakowanych pionków znajomych. Raz na początku swojej gry tak zrobiłem i mi pionek na 2 hity chimerę zabił...

 

Podobnie miałem z grą w Diablo III, jak na pierwszym przejściu (gdzie grałem sobie dla fabuły i poznawania świata) dołączył do mnie jakiś koks przed walką z Rzeźnikiem i zabił go na hita...

Edytowane przez Cuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej pierwszej nocy nie zapomnisz duuugo. Gdzies wczesniej opisywalem moja piewsza. Oj co sie czlowiek nastresowal...to byla walka o kazda sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trochę gameplay'i (tak bardzo pracowity dzień w pracy :P) i spodobał mi się Strider. 

Warto iść w tą profesję? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trochę gameplay'i (tak bardzo pracowity dzień w pracy :P) i spodobał mi się Strider. 

Warto iść w tą profesję? :)

 

Ja od niego zaczynalem i bylo spoko. Czary mnie nie bawily, walka w zwarciu tez niekoniecznie. Atak z dystansu lukami - to jest to. Plus assasyn ma potem zwinne ataki roznymi ostrzami. Jezeli chcesz pograc typowo rekreacyjnie - jak ja - polecam. Jezeli chcesz grac z kalkutatorem, przeliczajac co sie oplaca a co nie - sa lepsze opcje. Koledzy na pewno zaraz Ci to wyjasnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej, nie Twojego pionka, profesji, to masz 3 opcje do wyboru na start, po dotarciu do stolicy, ok. 10-go lvl, możesz zmienić na kolejne 3 główne lub 3 hybrydy. Pionek ma w sumie tylko 6 klas do wyboru, brak hybryd. Ogólnie rzecz ujmując wszelkie klasy dystansowe w DD się bardzo dobrze sprawdzają.

 

Graj tak, jak Ci się podoba, gra zachęca do zmiany klasy w trakcie szpila. Z tym że mała uwaga. Jeżeli na starcie weźmiesz np. woja/łucznika, a po iluś tam lvl wskoczysz w buty maga/wizza/magic archera, to nie będą to dobrze rozwinięte postaci.

Innymi słowy, jeżeli zależy Ci na wesołej zabawie, to graj kim chcesz i kiedy chcesz, zmieniając na każdą profesję, licząc się jednak z tym, że będą to jednak ciamajdy :D

Jeżeli chcesz jednak polegać głownie na sobie, a nie na pionach, i cosik tam zawalczyć na wyspie (która potrafi dać w kość - podstawka to pikuś), to już teraz zastanów się nad końcową postacią - fighter/ranger, czy raczej wizz/magic archer.

 

Ja robię teraz postać pod Magic Archera:

mag 1-10, sorcerer 11-200. Od 200 (jak dotrwam) zmiana na MA.

 

Można również i tak:

1-10 fighter, 11-100 warrior, 101-200 assasin. Wówczas masz zawsze możliwość swobodnej zmiany pomiędzy tankiem, a masakrującym wszystko rangerem lub pozostaniem przy rozwiązaniu pośrednim, czyli assassynie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę pograne, obecnie mam chyba 12 poziom. 

Dobrze mówiliście - że ciężko jest tę grę włączyć a jak już się włączy to zasysa ;)

 

Mam pytanie odnośnie umiejętności - jak się je kupuje/zdobywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za punkty dyscypliny, które łapiesz ogólnie za mordobicie i questy. Inwestujesz je w core skills, przypisane do danej klasy, oraz auguments, które możesz przenosić (są często wspóne) na inne klasy. Skille kupujesz w Union Inn w Gran Soren.

 

http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Core_Skills

 

http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Augments

 

Kim obecnie grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż chyba dzisiaj trochę się rozejrzę po karcie postaci bo jak na razie to czarna magia, dziwny system, zupełnie odmienny niż w innych grach RPG. 

 

Na razie tłukę wszystko co się da, moja pionka Izydora daje radę a ja gram Striderem. Zakupiłem nowe sztylety, łuk i pelerynę i jakoś to wygląda :P

Edytowane przez majkelx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że pionek jest podatny na naukę. Zarówno na bezpośrednie szkolenie (w karczmie), jak i bezpośrednie sytuacje w boju. Im częściej będziesz wciskał na d-padzie "help me", tym częściej będzie się przydupas koło Ciebie kręcił, zamiast lecieć na żywioł.

Ogólnie rzecz ujmując, przejrzyj wiki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz piona specjalizującego się w walce wręcz (np. jakiś Tank) to często używaj komendy "Go", pion nauczy się szturmować wrogów. Mój tank do tego przywykł, i jak widział np. cyklopa od razu zaczynał się na niego wspinać i dźgał go w oko a ja tym czasem waliłem z dystansu czarami a w późniejszej fazie magicznymi strzałami (jak już grałem Magick-Archerem) :-)

 

Generalnie system pionów jest świetny w tej grze, to nie są zwykłe NPC-e którym tylko rosną statystyki, naprawdę z biegiem czasu i w różnych sytuacjach uczą się, poprawiają błędy i są coraz skuteczniejsi.

Edytowane przez Cuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie no ale.. czy jak mam Stridera to mogę jakoś zmienić profesję na normalnego Woja a potem Mystic Knighta?  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupie pytanie no ale.. czy jak mam Stridera to mogę jakoś zmienić profesję na normalnego Woja a potem Mystic Knighta?  :whistling:

 

Tak. Możesz dowolnie zmieniać klasę postaci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff.. dzięki bogu. Dzisiaj planuję wrócić do Gran Soren (skończę pewnie AC II) więc jest to świetna informacja :) 

Buzdygan w dłoń i jazda!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę wczoraj jednak pograłem ;) 

 

Już wiem przynajmniej, że bieganie na tzw. "pałe" z rdzawym mieczykiem w ręku tu nie przejdzie. 

Upośledzonego pawna o zacnym imieniu "Rook" zastąpił chłop jak dąb z mieczem w ręku oraz bardzo miła Czarownica ;)

Nie mniej jednak przeprawa przez bandytów to katorga - dwa ciosy mieczem, specjalny atak "okrężny" i odskok - w innym wypadku bym już dawno leżał i kwiczał.

Jak dla mnie - fana RPG - gra z początku jest trudna i ciężko ją ogarnąć. Wszystko jest bardzo surowe a questy robi się bardziej na czuja niż z głową  :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bandytów przy lesie na samym początku gry możesz spokojnie olać. Wrócisz do nich później przy okazji side-questa, gdy już podpakujesz postać. Choć pamiętam, że sam się na nich uparłem i nieco czasu mi zeszło zanim posłałem ich w końcu do piachu.

Questy, nie oszukujmy się, to głównie "Wyrżnij tylu tych i tylu tamtych".

Nockę już zaliczyłeś? To są dopiero wrażenia ;) A i exp szybciej wtedy wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy jeszcze nie szalałem, ale i na to przyjdzie pora ;)

 

I jak odróżnić quest poboczny od głównego? Jest to jakoś oznaczone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, czy odróżniają się w quest logu graficznie od tych pobocznych (quest log jest mało przejrzysty, choć opis zadania jest), dlatego jeżeli nie straszne Ci spoilery :) to poniżej masz wszystkie główne questy. Pamiętaj, że DD ma skopany system side-questów, tzn. jeżeli nie zrobisz wszystkich w określonym czasie przed ruszeniem danego głównego zadania, to te side-questy bezpowrotnie przepadły.

 

Stage Main Quest

Stage 1

The End at the Beginning
Harbinger of Destruction
Newly Arisen
Upon a Pawn
Call of the Arisen
A Rude Awakening
Off With Its Head

Stage 2

A Matter of Myrmidons
Lure of the Abyss

(and one of the Wyrm Hunt Quests)

Stage 3
Wyrm Hunt Quests The Cypher
A Fortress Besieged
Seeking Salvation
The Watergod's Altar
Come to Court

Stage 4
Met the Duke
Royal Orders Quests
Griffin's Bane
Trial and Tribulations

Stage 5
Royal Orders Quests The Wyrmking's Ring
Pride Before a Fall

Stage 6
Royal Orders Quests Honor and Treachery
Reward and Responsibility

Stage 7

Deny Salvation (Royal Orders)
The Final Battle

Post-Game

A Warm Welcome
Fathom Deep
Final Judgement
The Great Hereafter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu skopany ? Wsio zmienia się zależnie od sytuacji i wg. mnie to jest fajne. 

 

Jak chcecie zrobić wsio questy to macie trophy guide na forum z kolejnością wykonywania questów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano skopany dlatego, że po pierwsze gra Cię nie informuję w żaden sposób, że danego questa nie będziesz mógł już ukończyć, a po drugie, niejednokrotnie jeden quest wpływa na drugi, więc nieświadomie możesz zamknąć sobie drogę do ukończenia kolejnych. Bez poradnika jest to praktycznie nie do zrobienia. A to już w rpg-u, i w sumie w każdej grze - odbiera przyjemność z grania.

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×