Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

A kto ci powiedział że nie będzie PSN+

Nie chodzi o to że nie będzie PS+ bo to się nie zmieni. Chodzi tylko o to, że cała usługa PSN nie będzie płatna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN nie będzie płatne. Kupując konsole i tworząc konto PSN podpisywaliśmy umowę o darmowej usłudze i ot tak zmienić tego nie mogą. Dlatego jest PS+ dla tych którzy chcą płacić.

Mam nadzieję, że masz rację, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby SONY uznało, że PSN (w znanej dotąd postaci) jest załatwione na cacy i ze względów bezpieczeństwa wprowadzają nowy model usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Sony ryzykowało utratą kolejnych użytkowników po tym jak wszyscy by się zalogowali i w momencie chęci grania online wyskakuje komunikat że trzeba zapłacić. Strzelili by sobie przez to w stopy, kolana, brzuch i głowę.

PSN zostało przemodelowane i jego struktura została zmieniona ale chodzi tu pewnie o zmiany od strony serwera i raczej nie będą one dostrzegane przez zwykłych ludków.

Edytowane przez Nizki
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN nie będzie płatne. Kupując konsole i tworząc konto PSN podpisywaliśmy umowę o darmowej usłudze i ot tak zmienić tego nie mogą. Dlatego jest PS+ dla tych którzy chcą płacić.

Żadnej umowy się z nikim nie podpisywało. Jedyne co się zrobiło to wyrażało się zgodę na zapisy zawarte w regulaminie. Jednym z tych zapisów jest "Sony zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu" czy coś w ten deseń.

Ale na chwilę obecna SONY raczej nie zamieni darmowej usługi w płatną, chodź jak zaczną się sypać pozwy o odszkodowanie to kto wie...:P

@piachu00 - nowy FW będzie wymagał zmiany hasła.

Edytowane przez pchylin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie wtedy je zmienie :) a puki co nie popadam w panike :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączysz ps3 i komunikat albo zmienisz hasło na psn albo wypierd.... z ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączysz ps3 i komunikat albo zmienisz hasło na psn albo wypierd.... z ps3 ?

Z ps3 nie, ale z PSN już tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nizki: wlasnie miedzy innymi z powodu mozliwosci zmiany hasel tez jest wylaczony psn wedlug mnie. Psikus czy nie... nie chodzi tu o jednostki, ale o mase mniej lub bardziej poinformowanych uzytkownikow... nie sadze ze swiadomosc konsumencka jest dostatecznie rozwinieta u absolutnie wszystkich uzytkownikow zeby kazdy skorzystal z odzyskania straconego konta... ergo sony moglo by stracic czesc klientow dzieki temu. Sama kradziez nie jest jakims koncem swiata bo co najwyzej bedziemy dostawali wiecej spamu... ewentualnie komus skrzynka mailowa padnie jak mial takie same haslo. Wieksze straty sa moralne... bo czy sony odzyska utracone zaufanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadka - szmatka a czy wiadomo cos na temat terminu wzowienia dzialania PSN???

Mam nadzieje ze w dlugi weekend majowy bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadka - szmatka a czy wiadomo cos na temat terminu wzowienia dzialania PSN???

Mam nadzieje ze w dlugi weekend majowy bedzie ;)

Szczerze mówiąc to radzę nastawić się na to że nie będzie PSN działał w czasie weekendu majowego i ewentualnie zostać pozytywnie zaskoczonym, bo na oficjalnym blogu piszą że w ciągu tygodnia od wczoraj (tj. środy) ale zastrzegają też, że uruchomią wszystko jeśli będzie pewność że wszystkie dane są już bezpieczne.

A co do tych maili to przypuszczam że jak sony UK nam tego ostrzeżenia, o którym i tak już wszyscy wiemy, nie wyśle to nikt inny tego nie zrobi :P

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie takie farmazony pie^W pisać, że zamykam temat. :fool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas: ostatnie święta bożego narodzenia - Wigilia (czyli w zasadzie przed). Jedziemy do rodziców na kolację i nie ma prądu. Muszę wyjaśnić, bo nie każdy mieszka na wsi - działka uzbrojona to taka, która ma wodę i prąd (reszty zazwyczaj nie ma) i w takich miejscach się buduje nowe domy. Jak nie ma prądu to pompa w wodociągach nie działa, więc nie ma nic. Ogrzewanie jest na węgiel, ale jak nie ma prądu to pompa od pieca też nie działa, czyli piec nie działa. Nie ma prądu, a my jemy sobie kolację przy świecach, jest bardzo fajnie i klimatycznie, tylko temperatura spada. Na szczęście Rodzice mają generator, podłączamy go do pompy od pieca. Nikt o niczym nie informuje, telefon do elektrowni odłączony. Drugi dzień świąt: po powrocie, rano stwierdzamy, że u nas też nie ma prądu, tyle ze ja nie mam generatora i jest już dosyć zimno, a w nocy temperatura spada porządnie. Nikt o niczym nie informuje, telefon do elektrowni odłączony. Nie będę tej historii ciągnął, bo prądu nie było całe święta, a ja nie doczekałem się ani wyjaśnienia, ani słowa przepraszamy.

Naprawdę nie ma co się pieklić i denerwować na zaistniałą sytuację z Sony. Nie sądzę, że ich podejście jest nieprofesjonalne. Nic wielkiego się nie dzieje. Ot istnieje podejrzenie, że numery kart zostały skradzione - zablokujcie te karty jeżeli ma to Was uspokoić. Kwota wolna od odpowiedzialności banku w przypadku nieautoryzowanych transakcji to zazwyczaj równowartość 150 euro i to w przypadku, kiedy nie mamy powszechnego zazwyczaj ubezpieczenia. O innych danych nie ma co dyskutować - są ogólnodostępne i są przedmiotem wymiany i handlu mimo, że jest to nielegalne. Koleżanka ma białaczkę, szwagier miał zawał serca, dwie osoby w rodzinie mają raka... i najważniejsze - PSN nie działa od tygodnia... Wyluzujcie.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej całej sytuacji gracze wyjdą najlepiej.

Stawiam na to że jakość usługi PSN sie poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak zastrzec kartę. Ja swoją zastrzegłem, a bank (pekao sa) za wydanie nowej nie wziął ani grosza. Jest to rozporządzenie związane z tą aferką Sony. Myślę, że wiele innych banków nie weźmie też pieniędzy za wydanie nowych kart po zastrzeżeniu, jeśli powód poda się włamanie do PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak zastrzec kartę. Ja swoją zastrzegłem, a bank (pekao sa) za wydanie nowej nie wziął ani grosza. Jest to rozporządzenie związane z tą aferką Sony. Myślę, że wiele innych banków nie weźmie też pieniędzy za wydanie nowych kart po zastrzeżeniu, jeśli powód poda się włamanie do PSN.

Ja nie polecam... jak Cos to zmniejszyc limit na karcie kredytowej do 100 /200 zl dla transakcji internetowych i tyle zobaczyc co si z tym bedzie dzialo. nikt nie ma prawa nic zrobic bez karty i waszej autoryzacji. no chyba ze masz karte kredytowa kredyt dostepny 100 tys i transakcje internetowe bez limitu ;) ale nie wiem czy w standarcie jaki bank tak wydaje z taka konfiguracj. uzytkownicy mbanku nie maja co sie bac wystarczy srodki z karty do transkacji przelac na karte debetowa - zero problemu w obu przypadkach. Szanujacy sie cracker /haker / zlodziej ktory kupuje konta skradzione od sony nie bedzie sie bawil w wasze 200 zl ;)

Z kartami kredytowymi mowie o opcji dla ludzi "NIEzyjacych" na kredytach ;)

Edytowane przez prosperopro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie polecam zatrzec kartę a nie patrzeć co chwile na konto czy nikt nic nie zwędził. Ja swoją zatrzegłem bank nie weźmie ani grosza nawet nie musiałem o to pytać tylko powiedziałem że używałem karty w PSN pani odrazu zablokowała kartę i wysłała następną i mam z bani hasło w PSN miałem też inne niż w pozostałych miejscach więc luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki haker będzie kraść mało warte złotówki z waszych kont.Raczej zainteresują się kontami z euro i dolarów jak już do tego dojdzie.Takie moje zdanie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki haker będzie kraść mało warte złotówki z waszych kont.Raczej zainteresują się kontami z euro i dolarów jak już do tego dojdzie.Takie moje zdanie.

Niektórym nie przetłumaczysz... :rofl:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jasne, pieniądz to pieniądz i w na pewno nikt nie zwracałby uwagi na walutę, tylko brać wszystko jak leci. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki haker będzie kraść mało warte złotówki z waszych kont.Raczej zainteresują się kontami z euro i dolarów jak już do tego dojdzie.Takie moje zdanie.

No ja mam akurat konto w euro bo nie mieszkam w Polsce i nie będę zmniejszał limitu na 50e bo po co mi ta karta bezsens na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) masz wątpliwości - zastrzeż kartę - banki się proszą o to by brać karty kredytowe bo na tym zarabiają - także żadnych kosztów - a jeżeli coś to ich olać

2) bo ja mam złotówki, a nie euro czy dolary - jak ktoś tak myśli to jest kretynem - karta kredytowa polega na tym byś mógł płacić w dowolnej walucie a nie jeździć do kantorów i wymieniać - rozliczeniem zajmuje się bank i przeliczeniem walut

3) zmień hasło jeżeli miałeś takie samo - jak uruchomią PSN - tam też zmień hasło

4) jak doładowywałeś zdrapkami - no to się nie martw - nic Ci nie zginie

5) wszystkie stany gry i trofea masz na dysku - także później tylko synchronizacja jakby co

6) sony też robi zabezpieczenia i ma historię twoich transakcji - nic ci nie zginie

7) jeśli myślisz, że dla 5 złotych nie będą się fatygować to jesteś w błędzie - jak to ktoś stwierdził 77 mln użytkowników z czego ok 50% ma karty to liczmy 30mln * 5zł (1euro) - gra warta świeczki parę przelewów na kajmanach czy innych melediwach

8) jak masz jakieś inne pytania przeczytaj 13 stron postów wcześniejszych - jak masz wątpliwości co do czegokolwiek pkt.1

No i tylko cierpliwość - raczej po długim weekendzie będzie PSN :( - jak ktoś napisze jeszcze jakieś bzdurne stwierdzenie lub pytanie - to znaczy, że nie czyta - a tylko mąci

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jakby mialo byc czyszczenie kont bankowych to juz by bylo, a nie czekaliby hakerzy az ludzie sobie karty zastrzega, nie to bylo ich celem.. Poza tym sony samo powiedzialo ze nie ma sie czego obawiac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jakby mialo byc czyszczenie kont bankowych to juz by bylo, a nie czekaliby hakerzy az ludzie sobie karty zastrzega, nie to bylo ich celem.. Poza tym sony samo powiedzialo ze nie ma sie czego obawiac..

Ale zastrzeżenie karty to też raczej krok zapobiegawczy po co sobie tym banie zawracać i myśleć że może za rok ktoś w chinach użyje twojej karty. Tak masz to z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zastrzeżenie karty to też raczej krok zapobiegawczy po co sobie tym banie zawracać i myśleć że może za rok ktoś w chinach użyje twojej karty. Tak masz to z głowy.

Prawda, zwłaszcza że nic nie kosztuje, a można to zrobić nie ruszając tyłka sprzed PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×