Skocz do zawartości
kill

We've Got A Psn Down, We've Got A Psn Down!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

prawda jest taka, ze sony rozpetalo niepotrzebna wojne z hackerami i przez to stali sie ich glownym celem i musza sie liczyc z konsekwencjami. Przycisniete do gleby sony nawet nie pyrknie. Wiadomo, ze stanowisko sony w sprawie hakerow jest sluszne ale ta wojna nie ma najmiejszego sensu bo sony zawsze bedzie obrywac po pupie. Zna ktos jakies korzysci z tych wszystkich dzialan antyhakerskich sony? Bo do tej pory nie slyszalem zeby kogos ukarali, a straty beda gigantyczne

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej bronią krzyża... Nie było żadnego "drugiego" ataku na sony :) Był tylko jeden, dwa tygodnie temu.

Niestety ale polskie media zdecydowanie przesadzają z "atakiem hakerskim na sony". Właśnie usłyszałem w TVN'owskich "Faktach", że dane 100mln użytkowników zostały wykradzione :D Dla mnie to jest turbościema, gdyż Sony podawało niedawno, że w PSN jest zarejestrowane 77 mln użytkowników.

To się troszeczkę pomylili :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, ze sony rozpetalo niepotrzebna wojne z hackerami i przez to stali sie ich glownym celem i musza sie liczyc z konsekwencjami. Przycisniete do gleby sony nawet nie pyrknie. Wiadomo, ze stanowisko sony w sprawie hakerow jest sluszne ale ta wojna nie ma najmiejszego sensu bo sony zawsze bedzie obrywac po pupie. Zna ktos jakies korzysci z tych wszystkich dzialan antyhakerskich sony? Bo do tej pory nie slyszalem zeby kogos ukarali, a straty beda gigantyczne

W newsach pisali , że kilka osób złapali ale nie wiem czy to prawda.

A co do nowych gier , to przecież mówili , że będzie można grać nawet w te , które będą potrzebowały weryfikacji na serwerach , więc myślę , że online passy też będzie można wpisywać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze co do domniemanego drugiego ataku, to zagraniczne media też o tym pisały ale na jednej stronie, które ja przeglądałem pojawił się update gdzie wszystko jest wyjaśnione iż dane które teraz wszyscy podają wykradzione zostały podczas 1 ataku i nie było żadnego 2 ataku. Polskie media często działając na zasadzie kopiuj > wklej i widocznie nikt nie dotarł do danych z takowym updatem :D Pewnie w polskich mediach nie ma co liczyć na żadnego rodzaju sprostowanie tej informacji.

A tutaj właśnie ten update który znalazłem na jednej ze stron piszących o 2 ataku:

Update, 9:03PM EST: SOE has provided us with the following statement, in which it confirms that its user data was stolen as part of the original intrusion -- not a second attack. "While the two systems are distinct and operated separately, given that they are both under the SONY umbrella, there is some degree of architecture that overlaps. The intrusions were similar in nature. This is NOT a second attack; new information has been discovered as part of our ongoing investigation of the external intrusion in April."
Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nadal nie rozumiem. Czyli że, jeśli kupisz nową grę, to sobie w nią nie pograsz bo ma online pass?huh.gif

Tak właśnie o to mi chodzi. Info z infolinii.

Edytowane przez crash5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, ze sony rozpetalo niepotrzebna wojne z hackerami

Takiej głupoty to jeszcze w tym temacie nie czytałem. Sony rozpętało wojnę z hackerami? A możesz mi powiedzieć w jaki sposób? Ciekawi mnie w jaki sposób tą wojnę wypowiedzieli? Jaki był ich pierwszy atak na tych biednych, uciemiężonych ludzi, wojowników o lepsze jutro i wyzwolicieli nas, zwykłych użytkowników od tyranii wielkiej korporacji.

Tak właśnie o to mi chodzi. Info z infolinii.

crash5 ja cię błagam! Po co ci wpisywać kod online do gry w której nie ma na razie gry online. Nie wiem, wszyscy tacy delikatni, to może ja ci powiem, że męczysz kuźwa ten temat a każdy się puka w głowę. Litości, no!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się też hipotezy, że za atakami na Sony mogą stać zwolnieni pracownicy - w przeddzień ataku,Sony zwolniło 200 pracowników działu usług Online, czyli tego, który jest odpowiedzialny za sieci SOE i PSN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę jesteście tak uzależnieni że nie wytrzymacie tych kilku dni bez PSN ?

Jeżeli stawiają wszystko na nowo to musi to potrwać i żadne ku..y na Sony tego nie zmienią

W ich interesie jest uruchomić usługe jak najszybciej i z całą pewnością robia co w ich mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, jednak te "kilka dni" przeradza się powoli w 2 tygodnie. Niewątpliwie robią to, co w ich mocy, skoro w Japonii już jest, to i u nas powinno się niebawem pojawić. Mi w święta to nie przeszkadzało, w majówkę również, ale teraz już bym z chęcią usiadł przed TV z padem w ręku. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie uspokójcie sie przypomnijcie się czasy kiedy nie było internetu i nie grało się online, chyba umiecie wytrzyma trochę czasu bez gry online?

PS3 nie ogranicza się tylko do gry onlnie.

Gdy SONY wszystko naprawi to uruchomi a nam zostaje tylko czekać, a nie wypowiadać głupoty typu jak nie uruchomia to sprzedaje PS3, takie przemyślenia zostawcie się dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastrzegłem kartę i czekam spokojnie pykając w Uncharted Drake's Fortune... i jakoś wcale przez brak PSN gorzej się nie bawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastrzegłem kartę i czekam spokojnie pykając w Uncharted Drake's Fortune... i jakoś wcale przez brak PSN gorzej się nie bawię :)

Ja póki co katuje singla Killzone3 ale chętnie zagrałbym już multi w bc2, fifkę 11 czy właśnie wspomniany killzone :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie (czytanie) waszego cierpienia jakby was odłączyli od kroplówki jest bezcenną rozrywką w zimowe wieczory (padał u mnie dzisiaj śnieg za oknem gdyby ktoś pytał)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że nie dziala, znaczy chodzi :P bo sam był w Snipera zagrał czy też w Mortal Kombat przez siec bo zdarzylem za ten czas przejść singla :P ale chodzi o to ze po prostu to jest korporacja :P powinni sie z tym uporać w dzien bo tam wiecej japoncow pracuje niz sie nam wydaje :P i to spece co z kartki papieru pistolet zbudują :)

Hehe ja tylko czekam az to uruchomią aby móc wypróbować Snipera online i Shifta tez :) a co do kradzieży danych :D konto na Gmailu nadal mam xD nie ukradli ;p dziekuje amen

PS: Kolego snieg snieg Katowice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej głupoty to jeszcze w tym temacie nie czytałem. Sony rozpętało wojnę z hackerami? A możesz mi powiedzieć w jaki sposób? Ciekawi mnie w jaki sposób tą wojnę wypowiedzieli? Jaki był ich pierwszy atak na tych biednych, uciemiężonych ludzi, wojowników o lepsze jutro i wyzwolicieli nas, zwykłych użytkowników od tyranii wielkiej korporacji.

Niejednokrotnie na ps3site byly newsy odnosnie tego, ze sony zaczela walke przeciw piractwu, cala ta sprawa geohota, jakis niemiec tez byl oskarzony o rozpowszechnianie informacji odnosnie zabezpieczen. jako moderator tego forum powinienes wiedziec co sie dzieje kolego.

tu masz przyklad znaleziony na szybko: http://www.ps3site.pl/hakerzy-poprzysiegli-zemste-na-sony/67833/

a pierwsze zdanie brzmi: "Ale się porobiło... Wojna, jaką Sony wypowiedziało hakerom i piratom nie mogła tak po prostu przejść bez echa"

Jezeli ktos zlamal ich zabezpieczenia to powinni wziasc sie do roboty i stworzyc nowe a nie rozdmuchiwac sprawe i bawic sie w procesy sadowe liczac na to ze inni hakerzy sie przestrasza. takim zachowaniem tylko pogarszaja sprawe a hakerzy zyskuja popularnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie tylko tacy krzykacze jak Ty podlapuja te chwytliwe nazwy tematow, Sony zadnej wojny nie zaczelo, to ze chciala ukarac Geohota to nie zadna wojna.. Takie pieprzenie ze Sony jest zachlanne, tylko kto zmuszal do ich konsoli jest konkurencja... To nie jest wina Sony, a szukanie luki w kodzie z kilku milionow linijek nie jest latwe nawet dla takich mrowek jak Japonczycy. Tym bardziej ze chca zrobic to raz a porzadnie. Oszukali Ciebie bo nie wlaczyli PSN? Nie podali konkretnej daty i blagam Was, przestancie czytac newsy pokroju ps3fakt.pl i zajmijcie sie czyms innym po prostu, nie oglupiajmy sie wzajemnie jakimis durnymi tekstami juz o tej calej sytuacji.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie na ps3site byly newsy odnosnie tego, ze sony zaczela walke przeciw piractwu, cala ta sprawa geohota, jakis niemiec tez byl oskarzony o rozpowszechnianie informacji odnosnie zabezpieczen. jako moderator tego forum powinienes wiedziec co sie dzieje kolego.

tu masz przyklad znaleziony na szybko: http://www.ps3site.p...-na-sony/67833/

a pierwsze zdanie brzmi: "Ale się porobiło... Wojna, jaką Sony wypowiedziało hakerom i piratom nie mogła tak po prostu przejść bez echa"

Jezeli ktos zlamal ich zabezpieczenia to powinni wziasc sie do roboty i stworzyc nowe a nie rozdmuchiwac sprawe i bawic sie w procesy sadowe liczac na to ze inni hakerzy sie przestrasza. takim zachowaniem tylko pogarszaja sprawe a hakerzy zyskuja popularnosc.

Słowem, Sony wkurzyło biednych hakerów, którzy walczą w imię słusznej sprawy i dla naszego dobra, a oni odpowiedzieli na zaczepkę i ukarali parszywych oprawców, tak? Choć nie, coś tu nie gra. To my- gracze nie możemy grać. To nas załatwili ci "wspaniali" chłopcy i dziewczęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w takim razie dlaczego nie slyszy sie o tym ze microsoft pozywa kogos za zlamanie ich zabezpieczen, albo nintendo czy jaka kolwiek inna firma. Dla mnie takie jawne naglosnienie tej sprawy mozna nazwac walka czy wojna z piractwem co w tym wypadku nie przynioslo spodziewanych rezultatow

Edytowane przez bany1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piratów, hakerów, krakerów i innych zasrańców powinno się tłuc po garach i tyle. Wkurza Cię brak PSN? Znajdź jakiegoś zasranego hakera i mu podziękuj (metoda dowlona), a nie czepiaj się głównego poszkodowanego.

Microsoft nie pozywa i nie reaguje? Poczytaj o przeszłości tej korporacji, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z microsoftem to masz racje, Niemniej jednak uwazam ze sony powinno sie skupic bardziej na prewencji niz na karaniu za cos co juz sie stalo, bo robi sie niepotrzebny szum wkolo sprawy i to dziala na innych hackerow jak magnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech lepiej łatają psn jeszcze przez 2 tygodnie ale porządnie, niż by mieli włączyć jutro i za dwa dni znowu włam przez hakerów. Sony podobno zatrudniło 3 zewnętrzne firmy, które pomagają wprowadzić nowe zabezpieczenia do psn, jak firewalle i inne informatyczne pierdóły, więc niech lepiej zabezpieczą się i przedewszystkim NAS na przyszłość kosztem dłuższej ilości czasu bez psn, niż byśmy mieli w ciągu kilku najbliższych dni/miesięcy stać się znowu celem ataku kilku zdolnych idiotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiedz jednego kolesia odnosnie calego zamieszania z psn:

"my credit card details and personal data may of been stolen but my trophies are safe.. Thanks Sony "

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowem uspokojenia pieniaczy, baza z nr kart wykradziona z SOE była z 2007 roku więc zapewne wszystkie karty już wygasły(wnioskuje po tym, że mój delfinek z mbanku jest na 3 lata :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×