Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

lons>>> Z tymi przepięknymi animacjami to ostro przegiąłeś. :)

Zgodnie z definicją arcade to były te maszynki do grania na monety :P

W dyskusjach o grach piłkarskich częściej pojawia się to stwierdzenie w kontekście dwóch przeciwieństw: arcade i symulacja.

Myślę, że nie ma co czepiać się słówek - jeżeli coś miałbym postawić bliżej symulacji a coś bliżej arcade - to PES byłby bliżej arcade.

Zresztą lons to dość dobrze podsumował cytując Boga Seabassa :)

Dokładnie i niczym innym nie jest. Określenie tego typu jest bardzo mylące. Podobnie jak "casual player", które podobnie jak "arkadowy" jest źle rozumiane, a w najlepszym razie nadinterpretowane.

Obie gry symulują spotkanie piłkarskie, a zatem obie są symulatorami (choć i ten termin jest nadużywany i nie powinno się go stosować w takich sytuacjach). Koniec kropka.

Cycorus błagam ciebie nie pisz mi, że PES ma lepszą arcadowość od FIFA. W FIFA 90% osób gra na asyście w podaniach. Dlaczego? Bo jest fajnie, łatwo, przyjemnie i przede wszystkim arcadowo. Hardcor na FIFA praktycznie nigdy nie istniał. Dobrze wiesz, że gra ta jest celem dla casuali. Powiem więcej ta gra zawsze będzie kręcić czysty casual. Ty to jako były fan PES wiesz i ja, także nie oszukujmy się nawzajem :biggrin:

EDIT: Pod warunkiem 90 min meczu, a to jest nierealne.

Uogólnienie, ale faktycznie FIFka oferując dwuprzyciskowe sterowanie pokazuje, że chce być grą dla każdego.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to źle że fifa stara się być grą dla każdego ? chcesz zagrać z dzieckiem to zagrasz bo sobie poradzi chcesz hardcorowego grania ? proszę bardzo ustaw wszystkie assysty na manual i grając online ustaw filtrowanie tak aby przeciwnicy też mieli wszystko na manualu... też jest nawet osobny ranking w grze dla graczy manualnych więc ja nie widzę problemu... to nawet lepiej że dla początkującego gra jest łatwa bo się nie zniechęci a jeżeli będzie chciał wyzwań będzie sobie utrudniał rozgrywkę wyłączając asysty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest trudniejsza w opanowaniu, a boskie strzały czy te osławione podania 2011 - odróżniają ją od konkurencji i według mnie oddaliły ją od realizmu.

Sorry ale nie czaje. Oslawione podania z 2011, pomijajac fakt ze sa momentami troche za mocne (w 2012 juz nie), umozliwiaja podawanie do niemal dowolnego zawodnika. Czy to blizej czy dalej. Wymagaja troche wprawy ale pozwalaja na swobodne i dowolne rozgrywanie pilki! Jak to jest oddaleniem od realizmu?? I jak, porownujac Fife gdzie podajesz do nogi trzem najblizszym pilkarzom, jest ona bardziej realistyczna w tej kwestii? Nie mowie tu o through passie trojkatem. O normalnym podaniu. O ktorego kierunku i sile decudujesz sam a nie komputer. No chyba ze mowisz o Fifowych ultrasymulacyjnych manual passach ktorych nie jest w stanie ogarnac nowy gracz i trzeba je cwiczyc godzinami do tego stopnia, ze stworzenie skladnej akcji zakonczonej golem daje taka satysfakcje jakby sie 100% na Guitar Hero zrobilo :). Tylko ze online kilka procent ludzi tak gra moze.

Dla mnie blizsze realizmowi sa wlasnie swoboda operowania pilka, posylania ja tam gdzie chce (a nie tylko tam gdzie akurat stoi jakis moj zawodnik albo przed niego). Ustawianie druzyny calkowicie tak jak chce (a nie presety). Wszystkie te aspekty nie dosc ze juz sa w PESie, to sa regularnie usprawniane i najnowsza czesc zapowiada sie jeszcze lepiej, sadzac po nowym demku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze jeszcze raz... ale moj poprzedni post pojawil sie w srodu zawieruchy slownej nt każuali, akrejdow itd... Bylo tych rozmow juz tyle, ze obawiam sie, ze wiekszosc forumowiczow przeskoczy watek o cala strone...

dlatego pozwole sobie przekleic jeszcze raz pytanie:

Mam pytanko odnosnie wychodzenia drugim zawodnikiem do pilki (kierunek+R3). Nie kumam jak to dziala, Tzn moge zawodnika zmotywowac do tego, zeby zaczal biec przed siebie zostawiajac obroncow w tyle na chwile. Ale jak wykonac manewr sterowania tym zawodnikiem? Z tego co zrozumialem, jest mozliwosc kontrolowania lewym analogiem zawodnika z pilka, a prawym analogiem tego wychodzacego na pozycje, ale jeszcze mi sie nie udalo... czy to kwestia ustawien gry, wylaczenia jakiegos asystenta? z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez ChuckD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepszy PES ever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to źle że fifa stara się być grą dla każdego ? chcesz zagrać z dzieckiem to zagrasz bo sobie poradzi chcesz hardcorowego grania ? proszę bardzo ustaw wszystkie assysty na manual i grając online ustaw filtrowanie tak aby przeciwnicy też mieli wszystko na manualu... też jest nawet osobny ranking w grze dla graczy manualnych więc ja nie widzę problemu... to nawet lepiej że dla początkującego gra jest łatwa bo się nie zniechęci a jeżeli będzie chciał wyzwań będzie sobie utrudniał rozgrywkę wyłączając asysty...

Zasugerowałem coś takiego? Czy napisałem, ze to źle? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie wychodzenia drugim zawodnikiem do pilki (kierunek+R3). Nie kumam jak to dziala, Tzn moge zawodnika zmotywowac do tego, zeby zaczal biec przed siebie zostawiajac obroncow w tyle na chwile. Ale jak wykonac manewr sterowania tym zawodnikiem? Z tego co zrozumialem, jest mozliwosc kontrolowania lewym analogiem zawodnika z pilka, a prawym analogiem tego wychodzacego na pozycje, ale jeszcze mi sie nie udalo... czy to kwestia ustawien gry, wylaczenia jakiegos asystenta? z gory dzieki za odpowiedz.

Trzeba wcisnac :r3:

Tu masz spis nowych funkcji:

PES2012_control_sheet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wcisnac :r3:

Dzieki- widzialem funkcje i wiem o R3. Ale po wcisnieciu galki, drugi zawodnik zaczyna biec sprintem do przodu w kierunku atakowanej bramki. Pytanie brzmi jak spowodowac, zeby nie lecial na zlamanie karku do przodu, tylko zebym mogl nim sterowac (i np wystawic sie do boku na skrzydlo) ?

-edit-

PS- Sorry! Ja caly czas probowalem z L3 a nie z R3- pewnie tu jest problem... Dzieki jeszcze raz!

Edytowane przez ChuckD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie czaje. Oslawione podania z 2011, pomijajac fakt ze sa momentami troche za mocne (w 2012 juz nie), umozliwiaja podawanie do niemal dowolnego zawodnika. Czy to blizej czy dalej. Wymagaja troche wprawy ale pozwalaja na swobodne i dowolne rozgrywanie pilki! Jak to jest oddaleniem od realizmu?? I jak, porownujac Fife gdzie podajesz do nogi trzem najblizszym pilkarzom, jest ona bardziej realistyczna w tej kwestii? Nie mowie tu o through passie trojkatem. O normalnym podaniu. O ktorego kierunku i sile decudujesz sam a nie komputer. No chyba ze mowisz o Fifowych ultrasymulacyjnych manual passach ktorych nie jest w stanie ogarnac nowy gracz i trzeba je cwiczyc godzinami do tego stopnia, ze stworzenie skladnej akcji zakonczonej golem daje taka satysfakcje jakby sie 100% na Guitar Hero zrobilo :). Tylko ze online kilka procent ludzi tak gra moze.

Dla mnie blizsze realizmowi sa wlasnie swoboda operowania pilka, posylania ja tam gdzie chce (a nie tylko tam gdzie akurat stoi jakis moj zawodnik albo przed niego). Ustawianie druzyny calkowicie tak jak chce (a nie presety). Wszystkie te aspekty nie dosc ze juz sa w PESie, to sa regularnie usprawniane i najnowsza czesc zapowiada sie jeszcze lepiej, sadzac po nowym demku.

2012 jest lepiej z podaniami, stąd moje wątpliwości co do miejsca przeprowadzania sporu o historycznych wersjach :)

U konkurencji jest manual, asysta i stan pośredni - dający takie same efekty jak w PES. Nie ogranicza Cię do tych 3 najbliższych piłkarzy. Nie ma tak dobrze jak w PES, gdzie stopniujesz sobie asystę - to fakt.

Taktyka w PES jest super. Może czasami mam wrażenie, że dla picu (bo nie każda opcja ma takie przełożenia na mecz jakbym oczekiwał) ale tu jest deklasacja.

Cieszę się, że dla Ciebie PES osiągnął poziom symulacji. Ja mam inne wymagania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2012 jest lepiej z podaniami, stąd moje wątpliwości co do miejsca przeprowadzania sporu o historycznych wersjach :)

U konkurencji jest manual, asysta i stan pośredni - dający takie same efekty jak w PES. Nie ogranicza Cię do tych 3 najbliższych piłkarzy. Nie ma tak dobrze jak w PES, gdzie stopniujesz sobie asystę - to fakt.

Taktyka w PES jest super. Może czasami mam wrażenie, że dla picu (bo nie każda opcja ma takie przełożenia na mecz jakbym oczekiwał) ale tu jest deklasacja.

Cieszę się, że dla Ciebie PES osiągnął poziom symulacji. Ja mam inne wymagania.

No wlasnie ze gralem w konkurencje przez tydzien intensywnie, testowalem wszystkie opcje podan i najblizsze PESowi efekty byly na full manualu ktorego w zadowalajacym stopniu nie bylem w stanie ogarnac nawet po kilkunastu meczach. Wszystkie posrednie ustawienia powodowaly "autopilota". Moze za krotko gralem.

PES nie osiagnal dla mnie poziomu symulacji (w tym znaczeniu tego slowa ktore wydaje mi sie masz na mysli). Po prostu lepiej i bardziej intuicyjnie umozliwia kontrole nad gra i zawodnikami. W moim mniemaniu. Fifa za to znacznie lepiej "symyluje" widowisko pilkarskie (jak mecz w TV).

Zakonczmy moze zanim zrobi sie kociol :). Skupmy sie na wrazeniach z nowego dema bo jest naprawde dobre. Chociaz druzyny mogli zamienic z pierwszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cucorus byłeś hardcorowym fanem PES i czasami zastanawiam się co tak ciebie w tej FIFA kręci? Naprawdę te animacje tak ciebie urzekły? Ta cała pompa EA o tym jaką robią wielką symulację? Czy ogólny trend i moda na FIFA? Czy te słupki w gazetach? Czy te opinię ogólnego casualstwa? Pytam bo nie jesteś takim zwykłym casualem i z tego co wiem to efekciarstwo ciebie nigdy kręciło. To mnie ciekawi powiem szczerze. Co takiego rewelacyjnego i rzekomo symulacyjnego jest w tej FIFA. Większość twoich znajomych z którymi kiedyś non stop grałeś została jednak przy PES, Coś w tym jest.....

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cucorus byłeś hardcorowym fanem PES i czasami zastanawiam się co tak ciebie w tej FIFA kręci? Naprawdę te animacje tak ciebie urzekły? Ta cała pompa EA o tym jaką robią wielką symulację? Czy ogólny trend i moda na FIFA? Czy te słupki w gazetach? Czy te opinię ogólnego casualstwa? Pytam bo nie jesteś takim zwykłym casualem i z tego co wiem to efekciarstwo ciebie nigdy kręciło. To mnie ciekawi powiem szczerze. Co takiego rewelacyjnego i rzekomo symulacyjnego jest w tej FIFA. Większość twoich znajomych z którymi kiedyś non stop grałeś została jednak przy PES, Coś w tym jest.....

Odpowiem na priv, żeby nie robić bałaganu.

Tak jak pisze cwir - nowe demo naprawdę robi dobre wrażenie i jak tylko mi po premierze powiecie, że online działa bez zarzutu to w grudniu (po odpowiednim learning curve) będziemy mogli sobie poudawadniać racje na boisku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze cwirem co do pesowskiej swobody. nowe pro evo wg mnie jest [bardzo] dobre i po 2 latach grywania w fifke w tym roku inwestuje w pilke konami. Patent z kontrola 2 zawodnika prawa galka jest fenomenalny i zabija liniowosc i schemat pilki ea (bez spin. moje zdanie) pozatym czuc w pro ze gramy "pilka"(tak ,pilka nie kamieniem) w fifie jest przyklejona do nogii. kompletnie nie czuc jej prowadzania przy nodze

Edytowane przez cwir
wulgaryzmy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na priv, żeby nie robić bałaganu.

Tak jak pisze cwir - nowe demo naprawdę robi dobre wrażenie i jak tylko mi po premierze powiecie, że online działa bez zarzutu to w grudniu (po odpowiednim learning curve) będziemy mogli sobie poudawadniać racje na boisku :P

Z miłą chęcią zagram z tobą w PES 2012 i w FIFA 12 nad, którą poważnie się zastanawiam :biggrin:

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią zagram z tobą w PES 2012 i w FIFA12 nad, którą poważniesię zastanawiam :biggrin:

Lons , bierz dwie ja tak robię i gwiżdżę na te wojny PES vs FIFA ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lons , bierz dwie ja tak robię i gwiżdżę na te wojny PES vs FIFA ;)

Ja też biorę dwie bo jak wcześniej pisałem są fajne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir - skoro nie opanowałeś w Fifę manuala a w PESie uważasz że masz swobodę i opanowałeś podania to znaczy że nadal jest tam jakiś auto pilot tylko delikatny tak by graczowi wydawało się że wykonuje zagranie swoim skillem...

Zresztą czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest z tymi strzałami skoro jest taka swoboda to czemu 8/10 strzałów które lecą w światło bramki leci prosto w bramkarza i nie ważne w jaki sposób wychylę analog i nie ważne jaki przycisk bym do tego jeszcze trzymał ?

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir - skoro nie opanowałeś w Fifę manuala a w PESie uważasz że masz swobodę i opanowałeś podania to znaczy że nadal jest tam jakiś auto pilot tylko delikatny tak by graczowi wydawało się że wykonuje zagranie swoim skillem...

Alez ja wiem ze jest. Tylko ze tak zrobiony ze nadal mam swobode i podaje do kogo chce z taka sila jak chce. A opanowanie tego zajmuje kilka meczy. Na tym polega przewaga tego mechanizmu nad tym w Fifie. I to nie kwestia skilla tylko sposobu kontroli ktora to umozliwia. A w Fifie manual jest przesadzony. Wyobrazam sobie ze sa hardkorowcy ktorzy to opanowali w takim stopniu ze oni to dopiero posylaja pilke na ktory metr murawy chca. Ale to jest przegiete i zycia by braklo jakbym mial tak cwiczyc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez ja wiem ze jest. Tylko ze tak zrobiony ze nadal mam swobode i podaje do kogo chce z taka sila jak chce. A opanowanie tego zajmuje kilka meczy. Na tym polega przewaga tego mechanizmu nad tym w Fifie. I to nie kwestia skilla tylko sposobu kontroli ktora to umozliwia. A w Fifie manual jest przesadzony. Wyobrazam sobie ze sa hardkorowcy ktorzy to opanowali w takim stopniu ze oni to dopiero posylaja pilke na ktory metr murawy chca. Ale to jest przegiete i zycia by braklo jakbym mial tak cwiczyc :).

hmmm no nie wiem może to dlatego że w fifę gram dosyć sporo i nawet na asyscie mogę podać piłkę do kogo chcę... jest takie zagranie do bardziej oddalonych zawodników które gramy dośrodkowaniem tylko że przytrzymując L1 lub R1 już nie pamiętam i wtedy piłka leci nad ziemia w bardziej oddalone sektory... można też dalekim crossem ale wtedy piłka dłużej leci i przeciwnik ma więcej czasu na ustawienie się... także wydaje mi się ze wszystko jest kwestią treningu a nie samego systemu bo system jest w tej chwili tak dostosowywalny że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej gram w demo z numerem 2 tym bardziej uświadamiam sobie jaki ten PES jest rewelacyjny!

+ A.I (olbrzymi plus)

+ fizyka piłki

+ płynność gry

+ konstruowanie akcji (bajka)

+ kontrola nad zawodnikiem

+ przestrzeń

+ strzały

+ podania

+ stary feeling

+ duże boisko

+ głębia meczu

+ indywidualności

Naprawdę mocny jest ten PES jak nigdy!

Edytowane przez lons
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn?

Tzn jak zaczyna się spotkanie na Allianz Arena i kamera zaczyna się podnosić to czuję jakbym tam był. Czuję, że zaczyna się prawdziwy mecz piłkarski na tym obiekcie. Pierwszy gwizdek, podanie do tyłu i ta przestrzeń! Swoboda! Rozgrywamy! Myślimy jak tutaj skonstruować fajną akcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez macie wrazenie ze poziom professional to stary top player ? Bo na najwyzszym jest ciezko wygrac i ogolnie skonstruowac akcje bramkowa. W 2011 klepalo sie kilka podan i zaraz sie bylo pod bramka przeciwnika , tutaj trzeba sie duzo bardziej natrudzic.

BTW 12 jezykow i oczywiscie nie ma polskiego :/ Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez macie wrazenie ze poziom professional to stary top player ? Bo na najwyzszym jest ciezko wygrac i ogolnie skonstruowac akcje bramkowa. W 2011 klepalo sie kilka podan i zaraz sie bylo pod bramka przeciwnika , tutaj trzeba sie duzo bardziej natrudzic.

BTW 12 jezykow i oczywiscie nie ma polskiego :/ Dziwne

Fakt gra jest perfidnie trudna. Mi trudno jest oddać celny strzał z pola karnego. Jest dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×