Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ile to juz ,dwa moze trzy tygodnie od premiery?

Ustawienie manual i do tego w opcjach liga ustawione kontuzje i zmeczenie etc. oczywiscie wszystko na top player.

Dopiero po tych dwoch tygodniach czerpie radosc z gry ale po wylaczeniu zmeczenia w opcjach,inaczej nie da rady srodek sezonu cala szeroka lawka strzalki do dolu i jeszcze zmasakrowani....chyba troche konami przesadzilo.

Tak wiec wywalilem opcje zmeczenia i mam teraz wieksza ilosc zawodnikow gotowych do gry na poziomie takim jak ja..... top player ;-).

Gra różni sie bardzo od poprzedniej, od sily podan po strzaly wlacznie.Trzeba sie nauczyc od nowa.Zamiast mocnych podan po ziemi warto teraz podawac gora,dokladnosc podan o niebo lepsza.

Podanie w uliczke inne tez trzeba wyczuc.Zwolnienie tempa akcji w srodku pola powoduje zabieganie bocznych obroncow(jesli wybralo sie taka opcje)i wyglada to bardzo realistycznie.

Odbior pilki tez inny,wiecej trzeba grac cialem i wyczekiwac na przeciwnika a nie tak jak dotychczas ,bieg ostatnim obronca z wcisnietym kwadratem i krzyzykiem.

Skutecznosc komputera w biciu wolnych tuz przy polu karnym bardzo wysoka.

Karne poprawione i łatwe w wykonaniu.

Strzaly w sytuacji sam na sam wciaz, od 2 tygodni, leca w srodek nad rzucajacym sie pod nogi bramkarzem.

Bramkarze słabo asekuruja krotki róg, tak wiec jesli jestes w polu karnym a obronca skutecznie wypycha cie w kierunku charagiewki i jestes bokiem do bramki warto strzelac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim grać w competition. Można szybko zarobić kasę bo krótsze są mecze. Oczywiście ciężko jest przejść pierwszą fazę kwalifikacji (mnie się osobiście nie udało) ale w godzinę można zagrać z 5 meczy i trochę zarobić. Inna sprawa to rotowanie składem. Ci którzy grają ciągle szybciej kończą kontrakty...

No własnie i tu proszę o opinię czy faktycznie to się opłaca. Rzeczywiście da się rozegrać więcej meczy w czasie 1 godz, ale zagrałem 1 turniej i tu jestem trochę zaskoczony ponieważ płacili mniej niż normalnie w trybie "szybkiegu meczu" Normalnie za przegraną dają 700 z hakiem a w competition dostawałem ledwwie ponad 600.

No i kolejne pytanie związane z rotacją składem. Konami jak widać urealniło odbudowywanie formy. Trwa to dosyć długo jak delikwent złapie fioletową strzałkę. Pozostaje też kwestia zmęczenia. Kupiłem np. takiego MPHELA, który na początku śmigał niczym błyskawica, po kilku meczach pojawił się pasek zmęczenia i gość ledwie człapie mimo dobrej formy. Co w takiej sytuacji robicie? Dajecie mu odpocząć na ławie przez jakieś 2-3 mecze? Czy może jak mu się kończy kontrakt to mu dziękujecie i szukacie następnego? Ogólnie jestem rozczarowany tym trybem. Praktycznie cała kasa zarobiona w meczach idzie na przedłużanie kontraktów a i z tym ciężko. Od premiery europejskiej nie minęło jeszcze 2 tyg a niektórzy posiadają wypasione składy :confused: . Załóżmy, że zaczęli nieco wczesniej w jakieś arabskie wersje to i tak coś mi to wygląda dość podejrzanie :confused:. Wiem, że najlepiej wygrywać, ale jest ciężko. Na rozegranych około 60 meczów mam może 12 zwycięstw. Może jakieś porady fachowców?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie znaczenie na gre ma ustawienie "Teammate controls" assisted lub manual ? (pomijając oczywiście sterowanie za pomocą prawej gałki zawodnikiem bez piłki - to wiem) Czy jeśli ustawie "manual" a i tak nie będę używał prawej gałki, to zawodnicy bez piłki będę się też tak samo poruszać do przodu jak to ma miejsce przy "assisted"? Często też bramkarz wychodzi bardzo wysoko (gram na "assisted") nawet kiedy nie używam "trójkąta", czy ustawiając "manual" nie ruszy się bez mojego polecenia?

Nie ma to wpływu na nic innego niż napisałeś, że wiesz, a wskazuje na to sama nazwa. Nie ma to wpływu na poruszanie się zawodników, po prostu przy manual musisz wszystko robić ręcznie jeśli chodzi o sterowanie grajkiem bez piłki, czyli wcisnąć R3 i cały czas wychylać gałkę w pożądanym kierunku. No i w odpowiednim momencie oczywiście podać piłkę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ustawie "manual" i nie bede używał prawej gałki to zawodnicy bez piłki nie będą się w ogóle poruszali? :-) Nie sądzę...

Oczywiście, że nie, określenie zawodnik bez piłki jest umowne, a chodzi konkretnie o grajka bez piłki na którego skierujesz kursor prawą gałką, i to do tego jednego którego sobie w danym momencie wybierzesz odnosi się ustawienie "manual" lub "assisted"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jaka moze byc przyczyna ciaglego rozlaczania podczas meczow online?? wybieram zespol przechodze do meczu i zawsze po ukazaniu sie herbow zespolow wyskakuje mi informacja ze stracilem łącznosc no szlag mnie jasny trafia juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli ustawiając manual nie bede i tak uzywał w ogóle prawej gałki to nie bedzie zadnej róznicy jak przy ustawieniu assisted?

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, bo trochę namieszałeś, ale tak. To ustawienie odnosi się tylko do gracza w stronę którego wychylisz gałke, assisted - gracz zapierdziela do przodu bez żadnej kontroli, manual - sterujesz takim graczem w pełni manualnie, możesz biec do przodu, w bok, do tyłu itd.

@F3niX

http://www.megaupload.com/?d=56NL37M0

Edytowane przez Sherman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko małe . Zadzwonił do mnie dzisiaj kolega , kupił sobie PES 2012 , BLES 1408. Problem w tym , ze zakupił gre w Niemczech i w grze nie operuje sie jęz. angielskim. Jak mi powiedział jest po francusku , niemiecku , hiszpańsku , grecku i portugalsku. Pytam więc czy to możliwe , bo on jest zbyt leniwy żeby w necie poszperac , poszukac. Najlepiej to nawet do kibla zamowiłby taksówkę.:yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale sek w tym, ze nie moge sciagnac stamtad ciagle wyskakuje limit exceeded... i dupa

edit: ruszylo, pewnie nowy limit na nowy dzien :)

Edytowane przez F3niX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@priball

Bles 1408 to wersja europejska, ale bez jęz. angielskiego, a właśnie z niemieckim, francuskim i jak się okazuje także z hiszpańskim i greckim, wiąże się to z tym iż premiera w tych krajach była dwa tygodnie wcześniej i nie ma angielskiego, żeby sklepy z krajów np. takich jak Polska masowo nie ściągały gry z Niemiec czy Francji.

@kostuchLBK

Póki co nie ma z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sterując "kursorami" da się efektywnie wykorzystać "manualne" ustawienia podań? Czy trzeba jednak sterować analogiem? Bo wydaje mi się, że sterując kursorami nie da się podawać pod każdym kątem.

Już w poprzedniej części trzeba się było przesiąść na analogi bo się dużo traciło. W tej już musowo. Nawet nie trać czasu, przyzwyczaisz się po 5 meczach albo i szybciej i zapomnisz o krzyżaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie się traci sterując krzyżakiem? Dokładność podań czy jeszcze coś więcej?

No przede wszystkim dokładnośc podań. Nowy system wprowadzony w poprzedniej serii, a ulepszony (kwestia gustu) w tej traci sens jeśli grasz na krzyżaku. Naprawdę. Ja grałem zawsze w pesa na krzyżaku aż do poprzedniej części. To już nawet nie chodzi o dokładność podań do najbliższego gracza tylko o podania których nie jesteś w stanie wykonać na krzyżaku, typu do gościa dalej albo w uliczkę jakoś kozacko. Naprawdę bardzo szybko się człowiek przestawia i sam stwierdzisz że na analogu jest lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o podania to całkiem manual teraz preferujesz? Czy jakiś konkretny poziom "pass support" polecasz? Bo jak sam napisałes, że czy system podań jest ulepszony w stosunku do 2011 to kwestia gustu.

Ja gram na pass support na 2 ale i tak mam dużą kontrolę nad kierunkiem i siłą podań. Na full manual za często minimalnie odchylenie nie tak jak trzeba psuło mozolnie konstruowaną akcję. A ten pass support jakby to koryguje ale i tak podajesz temu co chcesz. A o to przecież chodzi. Co do ulepszenia to moim zdaniem jest lepszy. W poprzedniej części był dokładniejszy ale też dużo mocniejsze i "nierealne" były te podania czasami. A trójkątem takie cuda czasami ludzie wyprawiali zwłaszcza Barceloną że się sam Messi by ich nie powstydził. Teraz są bardziej stonowane i realniejsze moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę znaleść jednej rzeczy nigdzie, a mianowicie kiedy pojawiają się nowi zawodnicy w Young Team jak się gra ML offline?? Jest jakaś jedna data tak jak w pes 2011??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam problem jeśli chodzi o grę online.

Otóż nie mogę rozegrac żadnego meczu.

Mogę wejśc normalnie w menu online i wybrac jakąś opcję (ranking match , competition itd)

Problem zaczyna się gdy wyświetla się plansza z próbą wyszukania rywala.

Zazwyczaj wyszukuje go strasznie długo a jeśli już wyszuka to po zatwierdzeniu meczu wyświetla się napis "unable to connect with opponent".

Lub udają się przejśc to i mogę wybrac drużynę skład itd. i jest moment ładowania samego meczu ... i dupa. Przerwanie i napis utraty połączenia z przeciwnikiem albo za słaby sygnał by rozegrac mecz.

W innych grach tego nie mam. Dziś próbowałem grac online w pes2011 i śmiga aż miło.

Ktoś może miał podobny problem albo ma pomysł jak go rozwiązac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam problem jeśli chodzi o grę online.

Otóż nie mogę rozegrac żadnego meczu.

Mogę wejśc normalnie w menu online i wybrac jakąś opcję (ranking match , competition itd)

Problem zaczyna się gdy wyświetla się plansza z próbą wyszukania rywala.

Zazwyczaj wyszukuje go strasznie długo a jeśli już wyszuka to po zatwierdzeniu meczu wyświetla się napis "unable to connect with opponent".

Lub udają się przejśc to i mogę wybrac drużynę skład itd. i jest moment ładowania samego meczu ... i dupa. Przerwanie i napis utraty połączenia z przeciwnikiem albo za słaby sygnał by rozegrac mecz.

W innych grach tego nie mam. Dziś próbowałem grac online w pes2011 i śmiga aż miło.

Ktoś może miał podobny problem albo ma pomysł jak go rozwiązac?

Dziwna sprawa. Na pierwszy rzut wygląda, że łącze za słabe dla tego PESa. Sprawdzałeś na dostępnych testach parametry łącza? Często to co podaje dostawca internetu nijak ma się do rzeczywistości.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Na pierwszy rzut wygląda, że łącze za słabe dla tego PESa. Sprawdzałeś na dostępnych testach parametry łącza? Często to co podaje dostawca internetu nijak ma się do rzeczywistości.

Pzdr.

Nie sądzę.Mam znajomych którzy mają słabsze łączę ode mnie i nie mają problemu.

Więc nawet zakładając żę nastąpiła zmiana wymagań to i tak jest to niemożliwe. A nastąpiła zmiana wymagą w porównaniu do poprzedniej wersji?

Mam liveboxa 2 mb i w konsoli siedzi kabel więc nie jest tragicznie chyba.

Gdzieś czytałem że firewall może blokowac sygnał. Tak to wygląda, wszystko jest ok dopóki nie nawiąże połączenia z innym użytkownikiem bezpośrednio.

Dziś wyłączę po prostu firewall w liveboxe i zobacze czy będzie efekt

pzdr i dzięki:) czekam na kolejne głosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę.Mam znajomych którzy mają słabsze łączę ode mnie i nie mają problemu.

Więc nawet zakładając żę nastąpiła zmiana wymagań to i tak jest to niemożliwe. A nastąpiła zmiana wymagą w porównaniu do poprzedniej wersji?

Mam liveboxa 2 mb i w konsoli siedzi kabel więc nie jest tragicznie chyba.

Gdzieś czytałem że firewall może blokowac sygnał. Tak to wygląda, wszystko jest ok dopóki nie nawiąże połączenia z innym użytkownikiem bezpośrednio.

Dziś wyłączę po prostu firewall w liveboxe i zobacze czy będzie efekt

pzdr i dzięki:) czekam na kolejne głosy.

ja tez mam ten problem jak wył. tego firewalla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji livebox. Jak w to wejdziesz to na górze jest opcja zapora i można ją wyłączyc. Napisz czy to coś dało bo chwilowo nie mogę sprawdzic.

dzięki z góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Mam problem jeśli chodzi o grę online.

Otóż nie mogę rozegrac żadnego meczu.

Mogę wejśc normalnie w menu online i wybrac jakąś opcję (ranking match , competition itd)

Problem zaczyna się gdy wyświetla się plansza z próbą wyszukania rywala.

Zazwyczaj wyszukuje go strasznie długo a jeśli już wyszuka to po zatwierdzeniu meczu wyświetla się napis "unable to connect with opponent".

Lub udają się przejśc to i mogę wybrac drużynę skład itd. i jest moment ładowania samego meczu ... i dupa. Przerwanie i napis utraty połączenia z przeciwnikiem albo za słaby sygnał by rozegrac mecz.

W innych grach tego nie mam. Dziś próbowałem grac online w pes2011 i śmiga aż miło.

Ktoś może miał podobny problem albo ma pomysł jak go rozwiązac?

Mam dokładnie to samo, od paru dni próbuje zagrać online ale oczywiście się nie da. Korzystam z liveboxa a w każdej innej grze działa bez problemu.

PS. Wyłączenie zapory pomogło ;):)

Edytowane przez kamill87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób wybrało KONAMI na poprawę gry bramkarzy. Zamiast ulepszać te wieszaki stojące na środku bramki, to postanowili spierdolić do reszt strzały. Odebrali graczowi kontrole nad strzałem, komputer posyła piłkę gdzie chce przy czym nigdy piłka nie wpada blisko słupka. Efekt? Bramkarze mający metrowy zasięg sprawiają wrażenie lepszych i nie puszczają tylu goli. Bo przecież jakie byłyby wyniki, gdyby można było kontrolować strzał w taki sposób, żeby tą piłke posłać blisko słupka? To wygląda tak, jakby w środku normalnej bramki stała ta od piłki halowej, malutka, taka w sam raz dla możliwości wieszaków. A to co widzimy w polu karnym to nic innego jak zjawisko optyczne. Wszyscy idą do przodu, Fifa idzie do przodu, a Nasz PES cofa się do... Fify 2001. Niedługo tyle samo możliwości jeśli chodzi o strzał. Sora, tam przynajmniej można było wybrać samemu kierunek strzału... Żenua!!

Edytowane przez rec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, zakupilem dzis pesa 2012 rozpoczynam przygode z MLO pytanie kiedy moge skorzystac z rozgrywek competition puki co nie mam statusu D5 zapewne dla tego co mam zrobic zeby miec taki status ? rozegrac jakas okreslona liczbe meczy czy jak? poprzez qucik match nie mam szans bo zazwyczaj trafiam na ludzi z ligi D1 ze skladami z kosmosu wiec nie mam opcji wygrac ....

aaaa czaje juz poprzestawiana godzina w sensie do tylu jak zawsze w pesie pewnie w sobote sie wyrowna jak nam cofna czas :)

Edytowane przez vinyl_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób wybrało KONAMI na poprawę gry bramkarzy. Zamiast ulepszać te wieszaki stojące na środku bramki, to postanowili spierdolić do reszt strzały. Odebrali graczowi kontrole nad strzałem, komputer posyła piłkę gdzie chce przy czym nigdy piłka nie wpada blisko słupka. Efekt? Bramkarze mający metrowy zasięg sprawiają wrażenie lepszych i nie puszczają tylu goli. Bo przecież jakie byłyby wyniki, gdyby można było kontrolować strzał w taki sposób, żeby tą piłke posłać blisko słupka? To wygląda tak, jakby w środku normalnej bramki stała ta od piłki halowej, malutka, taka w sam raz dla możliwości wieszaków. A to co widzimy w polu karnym to nic innego jak zjawisko optyczne. Wszyscy idą do przodu, Fifa idzie do przodu, a Nasz PES cofa się do... Fify 2001. Niedługo tyle samo możliwości jeśli chodzi o strzał. Sora, tam przynajmniej można było wybrać samemu kierunek strzału... Żenua!!

strzelaj kwadrat z R2 wtedy masz kontrole nad piłką

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×