Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Jacyś chętni na pogranie średniakami?

Ja chetnie pogram, ale nie mam warunkow na zadna lige itp, bo raz moge grac codziennie, a innym razem nie wlaczam konsoli przez tydzien. Moze bysmy jakies community zalozyli, do ktorego bedzie mozna wieczorem wejsc i pograc z rozsadnymi ludzmi?

Jak dobierac druzyny? Moze jakas prostrza metoda- np nie ma mowy o A w ratingach, i np ustalamy ze moga maksymalnie tylko 3 x litery B? Albo w ogole bez B tylko maksymalnie C (sa takie?) Ale mysle, ze 3xB i reszta nizej to juz bedzie cos fajnego, a jednoczesnie nie beda pudlowac na pusta bramke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie do końca zgodzę.

Da się powstrzymać cwaniaków grających Messim i CR ale potrzebny jest czas i cierpliwość. Tego można się nauczyc.

Chętnie pogram ligę ale bez żadnych ograniczeń typu "gramy średniakami"niech każdy gra czym chce.

Jak ktoś ma jaja , potrafi grac i zna dobrze swoją ekipę to może ograć Barce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie PES! Myslalem, ze jakies aktualizacje cos zmienia, ale nadal jest smiganie sprinterami wzdluz linii bocznej, dosrodkowanie i gol. Od jakiegos czasu trace tylko takie bramki!!

Nie rozumiem, jak mozna czerpac satysfakcje z takich goli? Jak mozna sie cieszyc, ze Ronaldo, Messi czy inny Robinho z pilka jest szybszy od calej obrony europejskiego mocnego sredniaka (gram FC Porto od jakiegos czasu- przepraszam fanow Porto za "sredniaka"), jaki ma sens bieganie od linii srodkowej do koncowej, po linii autu jednym zawodnikiem? Jezeli jakims cudem uda mi sie zablokowac dosrodkowanie poprzez podwojenie to dostaje bramke z rzutu roznego... Ale mnie to denerwuje!

Na szczescie jest to irytacja konstruktywna- czekam na dzien kiedy Porto pokona Barcelone, Real, albo jeszcze lepiej Barcelone z Rooneyem, Zlatanem, Messim i Ronaldo w skladzie (bo jak dobrze wiecie, mozna spotkac i takich debili).

PS

To tak na ozywienie tematu, bo cos ostatnio cicho sie zrobilo... nie gracie juz? ;)

Podłączam się do tej wypowiedzi ta gra to jakieś nieporozumienie a raczej sposób jej gry jak można biec pół boiska wrzucić i brama ****** jaki obrońca dałby tak pobiec choćby Cryystynie czy Messynie ta jakaś porażka, gram w tę grę od ISSa z 10 lat już będzie ale to wydanie to jakaś mega porażka, porobili jakieś "pass supporty" -cyrk jakiś wymieniś kilka podań to wielka sztuka , podania z trójkąta to jakaś loteria, szkoda gadać ****** ta gra.

Edytowane przez cwir
wulgaryzmy. warn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta edycja gry jest najgorsza jaka do tej pory wyszła. Zgodzę się z wszystkimi uwagami. Porażka....

Taka mała uwaga. |Grałem ostatnio na takim małym turnieju z fanami w Fifę. Kilka godzina pogrywania. Stwierdzam jedno ta gra jest bardzo dobra, ma tylko jeden minus ( to moje negatywne odczucie po ograniu tego tytułu) zbyt łatwo dochodzi się do sytuacji strzeleckich i zbyt łatwo zdobywa się w niej bramki ( choć poziom bramkarzy oczywiście można podrasować ). Wyniki typu 6:0, 5:2 i tp. na porządku dziennym. Druga rzecz to sama rozgrywka i jej specyfika, która jest zupełnie inna niż w PES. Tutaj to kwestia co kto lubi.

Według mnie, obecnie obie gry reprezentują naprawdę podobny poziom. Kwestia subiektywnego odczucia co kto wybierze. Jak dla mnie mogę pogrywać na obu jednak pomimo tak dużego spipczenia PES-a w dalszym ciągu dla mnie jest grą dużo bardziej wciągającą i emocjonującą, lecz kolejnego zaproszenia na turniej w FIFĘ nie odrzucę bo to jak już powiedziałem bardzo dobry tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak się zraziłem demem wersji 2012, że postanowiłem poczekać na kolejną edycję i w tym czasie grać w świetną(moim zdaniem) 11. Dzieci grają i denerwują wszystkich w pes2012. W 2011 zostali naprawdę dobrzy gracze. Mam w MLO silną, wyrównaną drużynę(wydanych 75mln euro) i toczę ciężkie bitwy przeciwko Messim, Iniestom itp. oprócz tego jest rewelacyjny tryb BaL, w którym gra się naprawdę przyjemnie(mam 7 sezon, gram w Barcelonie i mi się nie nudzi :D ). Więc Panowie proszę nie płakać, że 12 jest słaba, bo na niej świat się nie kończy :) a tak btw to zapraszam wszystkich chętnych do pogrania sparingow w pes2011 PSNid Nazarro19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tej wypowiedzi ta gra to jakieś nieporozumienie a raczej sposób jej gry jak można biec pół boiska wrzucić i brama ****** jaki obrońca dałby tak pobiec choćby Cryystynie czy Messynie ta jakaś porażka, gram w tę grę od ISSa z 10 lat już będzie ale to wydanie to jakaś mega porażka, porobili jakieś "pass supporty" -cyrk jakiś wymieniś kilka podań to wielka sztuka , podania z trójkąta to jakaś loteria, szkoda gadać ****** ta gra.

Pozwolę sobie aby nie zgodzić się tą opinią. Owszem na początku tak było. Po ostatnich poprawkach KONAMI już tak beztrosko się nie da śmigać przez 3/4 boiska jednym zawodnikiem. Owszem można to zrobić, ale jest to teraz trudniejsze do wykonania. Wciśnięty sprint i bieg do przodu już tak łatwo nie wychodzi. Na początku praktycznie każda bramka padała po minięciu bramkarza i strzał na pustą budę lub lob na bramkarzem. Teraz lobiki często łapie bramkarz a i minąć go po zewnątrznej już też nie takie proste. Bramkarze lepiej pilnują krótkich rogów. Rajdy Crystyną czy Messim po skrzydle spokojnie można powstrzymać tylko trzeba opanować grę obronną. Wyczekiwanie przy pomocy R2 i wciśnięcie X w odpowiednim momencie - nieocenione. "Pass suporty" też trzeba odpowiednio urzywać i zaprzyjaźnić się z nimi. Pass suport na dwie kreski i gra się całkiem fajnie. Co do rajdów skrzydłami i wrzutek w pole karne - to czy przypadkiem tak dzisiaj nie gra cały swiat ? Gra skrzydłami we współczesnym futbolu to norma i klucz do sukcesu. Nie ma co narzekać bo PES 2012 jest bardzo dobry. Trzeba tylko spędzić przy nim więcej czasu bo zmian do opanowania w stosunku do części poprzednich jest sporo.

Pozdrawiam i powodzenia na boiskach PES2012.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna skuteczny sposób na "nie trzymającego linii" bocznego obrońcę? (bez różnicy, czasem robi to lewy, a czesem prawy) Chodzi mi o to, że para stoperów robi "wyjazd" a ten matoł na boku zostaje daleko za nimi...dostaję prostopadłe podanie w sam środek, nie ma rzecz jasna spalonego...i jazda sam na sam z bramkarzem! Irytuje mnie to straszliwie!

Jeśli masz jednego obrońce wolniejszego od pozostałych to nie będzie trzymał linii, przynajmniej nie za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie aby nie zgodzić się tą opinią. Owszem na początku tak było. Po ostatnich poprawkach KONAMI już tak beztrosko się nie da śmigać przez 3/4 boiska jednym zawodnikiem. Owszem można to zrobić, ale jest to teraz trudniejsze do wykonania. Wciśnięty sprint i bieg do przodu już tak łatwo nie wychodzi. Na początku praktycznie każda bramka padała po minięciu bramkarza i strzał na pustą budę lub lob na bramkarzem. Teraz lobiki często łapie bramkarz a i minąć go po zewnątrznej już też nie takie proste. Bramkarze lepiej pilnują krótkich rogów. Rajdy Crystyną czy Messim po skrzydle spokojnie można powstrzymać tylko trzeba opanować grę obronną. Wyczekiwanie przy pomocy R2 i wciśnięcie X w odpowiednim momencie - nieocenione. "Pass suporty" też trzeba odpowiednio urzywać i zaprzyjaźnić się z nimi. Pass suport na dwie kreski i gra się całkiem fajnie. Co do rajdów skrzydłami i wrzutek w pole karne - to czy przypadkiem tak dzisiaj nie gra cały swiat ? Gra skrzydłami we współczesnym futbolu to norma i klucz do sukcesu. Nie ma co narzekać bo PES 2012 jest bardzo dobry. Trzeba tylko spędzić przy nim więcej czasu bo zmian do opanowania w stosunku do części poprzednich jest sporo.

POTWIERDZAM!!! Od nowego patcha wrzuta w pole nie jest juz tak niebezpieczna, a na akcje 1on1 mam najprostsze rozwiązanie. Cisnąc do końca napadziora swoim ostatnim obronca i NIE DOTYKAC TROJKATA!!! ...no chyba ze pila mu odskoczy i jest wtedy ten jedyny moment na udana interwencje bramkarza. Zbyt wczesne wyjscie keeperem przy ogarnietym przeciwniku = lobik i brama w plecy. Słuszna uwaga przedmowcy, R2 + X w odpowiednim momencie potrafi zdziałac cuda. Ja gram od samego początku w MLO i ja pier#)($%^!!! Co ja się przy tej edycji wycierpiałem!!! Ale... zaczynajac od grania jakimiś totalnym słabiakami i powoli budując coraz lepsza druzynę automatycznie, rozgrywając mase meczy zacząłem wychwytywać pewne niuanse związane z rozgrywką a przede wszystkim - wydaje mi sie ze dopiero teraz (kupilem pesa pierwszego dnia sprzedazy) zaczynam czuć odpowiednie tempo rozgrywki!!! Niektórzy moze powiedzą: "co on pitoli?!?!" Ale taka prawda - moim średniakiem w MLO gra mi sie coraz PEWNIEJ co przelozylo sie na kapitalne mecze rozgrywane juz firmami typu milan czy man city z kumplami, powoli im sie odechciewa ;-P

BTW liga PES z ograniczeniami na pewne składy to zajefajny pomysl, ale Panowie! Zebym nie mógł zagrać takim Tottenhamem...... :)

PS Ktos wczesniej tez o tym pisal - dlaczego nie ma oddzielnego działu Taktyka itp???? Co tu nie zagladam to nic tylko patch to patch sramto a jaka wersja itd..... CHCE DZIAŁU pt. ROZKMINA TAKTYCZNA!!!!!! :-) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zaczalem sobie grać Master League (offline) i na początku finanse były ok ale po sierpniu jak pobrało kasę na pensje i wydatki to mam cały czas Income na 0. Mam jakieś tam fundusze które rosną co mecz u siebie, ale balans jest na minus pare baniek bo wydatki są pokazane a wszystko w Income jest na zero (sponsorzy, bilety itp). To się zmieni czy na koncu się okaże że nie mam kasy i koniec gry? Bo jak tak to nie będę dalej grał bo szkoda nerwów.

Inna sprawa że nie wiem czy sobie nie odpuścić tego ML bo takiej nerwicy do tej gry dostaję że jeszcze płytę połamię. Nie mówię już o patałachach z mojej drużyny bo to jest elementem ML, ale to co robi komputer czasami to kpina jest. Wrzuty ze swojej połowy i bramka z woleja przez jakiegoś darmozjada co pewnie ma z 55 w ataku, a jak wygrywam z 2:1 i jest 5 minut do końca to się ostatnia drużyna z D2 przemienia w Barcelonę i muszę grać total defence bo jak sobie komputer umyśli strzelić to nie ma bata. Rzutów wolnych przeciwko sobie miałem z 10, WSZYSTKIE zamienione na bramki, w tym jeden z 35 metrów.. No i forma mojej drużyny - choćbym nie wiem jakie roszady w składzie robił to mam połowę ekipy ze strzałami w dół. Raz miałem cały pierwszy skład ze strzałami w dół oprócz jednego darmozjada...

MLO nawet nie tykam bo czytałem takie koszmary o tym że wolę nerwów nie męczyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i forma mojej drużyny - choćbym nie wiem jakie roszady w składzie robił to mam połowę ekipy ze strzałami w dół. Raz miałem cały pierwszy skład ze strzałami w dół oprócz jednego darmozjada...

To jest kluczowa sprawa także jak się zwykły sezon ligowy. A jak sie da jeszcze najwyższy poziom to jest doprawdy masakra z wybraniem składu przez te cholerne formy.

W trybie single uciekła przyjemnośc z gry wraz z tym koszmarnym pomysłem ZUPEŁNIE nie realistycznym.

Jeszcze w pes11 to mogłeś liczyc na formy jako takie jak grałeś u siebie a teraz nawet tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę mógłby mi ktoś podać dobrą stronkę z ligą pes 2012 będę bardzo happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy była huz o tym mowa czy nie...

mianowicie kupiłem PES 2012 i jakoś moje składy nie są aktualne np Aguero nie gra w MEN CITY (MEN BLUE) i wiele innych takich....

Czy można zrobić aktualizacje składów on -line czy trzeba wszystko ręcznie przenosić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że nie wiem czy sobie nie odpuścić tego ML bo takiej nerwicy do tej gry dostaję że jeszcze płytę połamię. Nie mówię już o patałachach z mojej drużyny bo to jest elementem ML, ale to co robi komputer czasami to kpina jest. Wrzuty ze swojej połowy i bramka z woleja przez jakiegoś darmozjada co pewnie ma z 55 w ataku, a jak wygrywam z 2:1 i jest 5 minut do końca to się ostatnia drużyna z D2 przemienia w Barcelonę i muszę grać total defence bo jak sobie komputer umyśli strzelić to nie ma bata. Rzutów wolnych przeciwko sobie miałem z 10, WSZYSTKIE zamienione na bramki, w tym jeden z 35 metrów.. No i forma mojej drużyny - choćbym nie wiem jakie roszady w składzie robił to mam połowę ekipy ze strzałami w dół. Raz miałem cały pierwszy skład ze strzałami w dół oprócz jednego darmozjada...

MLO nawet nie tykam bo czytałem takie koszmary o tym że wolę nerwów nie męczyć..

No tak. Od dwóch lat PES'a nie kupuję (ostatni to 2010), a tu takie kwiatki. To był jeden z powodów. Dobrze, i zarazem niedobrze, wiedzieć, że nic się nie zmieniło. Choć dodam, że jak się załączy schemat AI "bramka", to magicznym sposobem wszyscy nasi zawodnicy zamieniają się mózgami z butami. Przynajmniej tak było kiedyś.

MLO czyli jeden z głównych powodów dla których można by kupić PES'a? Fajnie. Może jeszcze jest tak, że każde DLC z nowymi butami rozwala Option File? To mnie doprowadzało do szaleństwa.

Kolejny rok bez piłeczki. Od czasu do czasu odpalę sobie 2010 i rozegram sezon w ML.

Nie rzucajcie się wszyscy na mnie...Kochałem ISS'a i po prostu jestem rozgoryczony i zniesmaczony drogą objętą przez Konami.

To tyle jeśli chodzi o nic nie wnoszenie do tematu :) over&out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć dodam, że jak się załączy schemat AI "bramka", to magicznym sposobem wszyscy nasi zawodnicy zamieniają się mózgami z butami. Przynajmniej tak było kiedyś.

Dalej tak jest. Jak już widać że tak się dzieje to total-absolute-defence-8-1-1 i modły że się nie przedrą. Choć i wtedy AI wykonuje wrzutę z trybun i strzela kimkolwiek choćby przy nim pięciu moich stało :). Raz już ganc nie mieli jak to mój własny debil obrońca wykopał piłkę do własnej bramki...

Witam nie wiem czy była huz o tym mowa czy nie...

mianowicie kupiłem PES 2012 i jakoś moje składy nie są aktualne np Aguero nie gra w MEN CITY (MEN BLUE) i wiele innych takich....

Czy można zrobić aktualizacje składów on -line czy trzeba wszystko ręcznie przenosić????

Extra content -> Data pack -> Download (via HTML)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Your version of pro evolution soccer 2012 is incompatible''...ma lub miał ktoś taki problem?Nie wiem o co chodzi.Grałem meczyk online,wygrywam 1-0,wywala mnie z serwerów a potem taki komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Your version of pro evolution soccer 2012 is incompatible''...ma lub miał ktoś taki problem?Nie wiem o co chodzi.Grałem meczyk online,wygrywam 1-0,wywala mnie z serwerów a potem taki komunikat.

Pewnie dlatego Cię wywaliło bo wyszła dziś nowa łatka. Zainstaluj i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda gram w 11, ale pewnie zabiera sie piłke tak samo. Nie umiem odebrac piłki moi zawodnicy mijają się z rywalami.

moije ustawienia:

kółko-strzał, kwadrat- podanie górą. x- podanie dołem, trójkąt - podanie na dobieg.

Przytrzymuje x i próbuje analogiem kierowac, ale oni sie mijaja z rywalami szlag mnie trafia. Dawno nie grałem nie ogarniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panowie wrazenia po patchu ? ;) I ogolnie jak sie nowy pes podoba , temat wyraznie zastygl :P zastanawiam sie czy nie kupic ponownie tej odslony waham sie pomiedzy pesem a black opsem :D zagralem ostatnio 3 mecze w demko i gralo sie calkiem przyjemnie. Interesuje mnie glownie granie 2v2 (pisze sie ktos na takie granie ? Jak cos to piszcie ) wzglednie master league offline i z ciekawosci online.

Przepraszam ze usunalem niektore osoby z listy znajomych na psn ale nie mialem juz miejsca a musialem troche dodac nowych.

Up: Kolego w tej odslonie jest nowy system obrony ;) trzymasz r2+x wtedy pilkarz przechodzi w stan gotowosci jak puscis r2 tedy Twoj grajek robi ruch do pilki

Edytowane przez RaFaLiK37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak grasz byłbym wdzięczny za podanie overallu graczy Arsenalu jak będziesz miał czas sprawzdzic, jak trochę stanieje to kupie pesa. Wydalem kase na SKyrim , Heros V na PC i Uncharted pack na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×