Skocz do zawartości
kakaroto

Mortal Kombat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem prosem ani wyjadaczem, ale to, że Mortal jest obecnie najbardziej każualowy jeśli chodzi o popularne bijatyki to jest fakt. NR ewidentnie wzorowało się na Street Fighterze jednocześnie tworząc system "user friendly". Tam gdzie w SFie potrzebny był skill plus arcade stick tutaj wystarczy wcisnąć dwa przyciski. Jakieś trudniejsze combo wystarczy potrenować 10 minut żeby się go nauczyć. Gra jest prosta w opanowaniu, ale to sprawia, że szybko się nudzi. Dla mnie dalej najlepsze są bijatyki Namco plus Virtua. Nikt nie robił i nie robi lepszych bijatyk niż Japończycy. Co najwyżej przerost formy nad treścią czego idealnym przykładem jest właśnie MK. Bardzo fajna gierka, żeby popykać ze znajomymi przy piwku i pośmiać się z groteskowych Fatality, ale nie do grania "na poważnie".

I dare you.

Chyba nie myślałeś, że to co jest w zakładce "combos", to są comba w tej grze....:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie myślałeś, że to co jest w zakładce "combos", to są comba w tej grze.... :biggrin:

W bijatyki gram od dwudziestu lat i wiem co to jest combo w bijatyce 2D. Ok, tego mogę się nauczyć w pół godziny, bo sporo grałem Rainem. Znudziły mi się postaci z podstawki to kupiłem sobie dodatkowe 4. Nie mam nic do widowiskowości w tej grze, chociaż do Tekkenów i SoulCaliburów oprawą nie ma startu, problem w tym, że ta gra szybko się nudzi, bo tu wszystko przychodzi zbyt łatwo. Nie trzeba trenować godzinami, bo tu nie ma trudnych kombinacji w porównaniu z takim Street Fighterem. Jako gra do piwka - wypas, ale to masterowania są inne bijatyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tego mogę się nauczyć w pół godziny, bo sporo grałem Rainem.

Ok to zrób pierwsze 3 z video powyżej, nagraj telefonem i pochwal się na forum.

W bijatyki mam styczność od Tekkena 2 i w przypadku MK sporo czasu minęło, żebym był w stanie wykręcać komba jak na filmie powyżej.

Nauczyć się pół biedy, ale idealnie zgrać w czasie to już nie lada wyczyn.

I nie sugeruj się moją sygną, bo nie jestem fanbojem MK.

Po prostu przesadą jest pisać że to gra dla "każuali"

Mój znajomy który grał w MK i serię T, twierdzi że w tekkenie łatwiej wygrać maszując dwa klawisze niż w MK.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grasz w bijatyki od 1992? kozak . ja w 94 dostałem mortala na pegasusa , też się liczy? W najlepszym wypadku znaczy , że jesteś dobry w bijatyki . Tyle, że nauczył byś się tego w 30 minut , ale nawet nie spróbowałeś , czyli nawiasem mówiąc nawet nie zbadałeś systemu walki , bo ile to czasu po tym jak siadasz do gry pół godziny na zaznajomienie? nic . Po trofełkach z karty też nie masz ani jednego wymagającego skilla w tej grze , a przecież taka łatwa... W karcie też , chyba że mi to uleciało , nie masz street figterów nawet odpalonych , a się na nie tak powołujesz. Z reszta wystarczy zobaczyć finały SFIV AE jak ludzie grają Viper na wcisk i to świadczy o tym , że nie ilość skomplikowanych ciosów determinuje system walki, bo ludzie i tak szukają najprostszych rozwiązań.

Edytowane przez TW_DoomMachine_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu nad teekenem i mk wygrywa ultra combem street fighter ;) i hadouken scorpionowi w face :P

a ogralem wszystkie bitki tej generacji i najlepsza pozostaje niestety 3rd strike street fighter chociaz to gra orginalnie z ps2...

najwieksza pozytywna niespodzianka sfxt a najwiekszym zawodem sc5...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grasz w bijatyki od 1992? kozak . ja w 94 dostałem mortala na pegasusa , też się liczy? W najlepszym wypadku znaczy , że jesteś dobry w bijatyki . Tyle, że nauczył byś się tego w 30 minut , ale nawet nie spróbowałeś , czyli nawiasem mówiąc nawet nie zbadałeś systemu walki , bo ile to czasu po tym jak siadasz do gry pół godziny na zaznajomienie? nic . Po trofełkach z karty też nie masz ani jednego wymagającego skilla w tej grze , a przecież taka łatwa... W karcie też , chyba że mi to uleciało , nie masz street figterów nawet odpalonych , a się na nie tak powołujesz. Z reszta wystarczy zobaczyć finały SFIV AE jak ludzie grają Viper na wcisk i to świadczy o tym , że nie ilość skomplikowanych ciosów determinuje system walki, bo ludzie i tak szukają najprostszych rozwiązań.

Nie chcę mi się z tobą spierać, masz rację, wygrałeś. MK = Miszcz mordoklepek, synonim technicznego majstersztyku i Bóg skillowego grania na poziomie Hiper Pro. !! Ja wracam lamerzyć 13 klatkowymi EWGFami na jeden przycisk w TTT2.

P.S. Street Figher, Street Fighter X Tekken i Guilty Gear ogrywam na PC padem do PS3. Nie gram dla trofeów, chyba, że: "Wykonaj rzut w każdą stronę wszystkimi zawodnikami w grze", albo "Graj każdym zawodnikiem 24 godziny" nazywasz skillem.

Edytowane przez Ixion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mortal kombat jest właśnie tak stworzony żeby starzy wyjadacze się znaleźli bo combosy itp robi się podobnie jak dawniej ale i nowi gracze. A to że nie można wyj*bać komuś combosa i żonglować nim tak że na raz straci całe hp jak w tekkenie to dla mnie akurat zaleta. Wyobraźcie sb nowy gracz w tekkenie wchodzi w multi i potrafi zrobić jakieś 4 przyciskowe combo myśli zaraz waz rozjade a tu jakiś gościu sru w piz*u i go niema. Myśli pie*dole to niema sensu grać w tekkena bo tam już pewnie sami tacy ludzie. Skończę jakąś kampanie i sprzedaje tego tekkena. Nigdy nie kupie sequela. Widzicie?? Dlatego wydaje mi się że mortal ma szersze grono odbiorców i to nie jest wada bo DA SIĘ GRAĆ.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaczalem grac w mortala :P dzisiaj juz nie moge tak mnie palce bola od napierdalania tych wszystkich ciosow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shao kahn to najwiekszy skurwiel z jakim sie spotkalem we wszystkich grach :D nosz mecze sie mecze i nie moge jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy kim grasz, wiadomo najlatwiej Noobem lub Smokem, ja preferuje skok za nim i uppercut lub jakies combo, odskok i ladowac do niego atakami typu na odleglosc jak podejdzie znow skok za nim i ladowac x- ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naparzałem teleport Smokem (dwa uderzenia :)), uppercuty jak blisko, z daleka strzelać czym popadnie jak tylko otworzy jape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w story mode w ostatniej walce z shao kahn'em jak się walczyło raidem to znalazłem sposób na niego. Podchodzimy lekko i gdy on zacznie robić cios to szybko teleport za niego i dajemy jakieś kombo w plecy i tak cały czas. Trzeba złapać rytm i tym sposobem nawet w jednej rundzie flawees victory miałem. Ważne żeby zaczekać aż zacznie robić cios i wtedy teleport bo jak za wcześnie zrobimy to się zdąży odwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zagrać Raidenem kiedy on uderza młotem albo nim rzuca wtedy TELEPORT i X ( kopnięcie) od tyłu i podchodzimy jak najblizej bossa zeby znów zabrał zamach wtedy robimy to samo czyli teleport i znów X i tak w kółko a zginie. Ja tak sobie poradziłem a sam się z nim męczyłem 2 dni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra huj jakos go pokonalem teraz robie te trofiki co nie zajmuja zbyt duzo czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gracie w bijatyki dla trofikow i singla??? :o

odpowiem krótko : nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopiero mam styczność grą Mortal Kombat i mam pytanie, na dole ładuję się jakiś pasek, to jest atak specjalny czy coś w tym rodzaju ? Jeżeli tak to proszę o pomoc bo nie wiem jak go użyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

jak zaświeci się X-Ray wtedy L2 R2 naraz i się odpali oczywiście jak niżej kolega napisał L2+R2

Edytowane przez Dejf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie:

Pasek składa się z 3 "kresek".

Wzmocnienie ataku (enhanced moves) kosztuje jedną kreskę i mniej lub bardziej poprawia standardowe super moves(np. zwiększa zasięg i dmg nożyc Skorpiona) - używa się wciskając R2 wraz z ostatnią komendą ataku czyli jesli chcemy wzmocnić wspomniane nozyce( :dpad: dół , :dpad: tył, :cicle: ) to będzie to wyglądało tak: :dpad: dół , :dpad: tył, :cicle: + :r2:

Breaker, czyli przerwanie dowolnego komba którym właśnie katuje nas wróg kosztuje 2 kresk ( :dpad: przód + :r2: )

X-Ray, czyli prosty do wykonania i łatwy do zablokowania atak za 30% + dmg, kosztuje 3 kreski ( :l2: + :r2:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis o 00.30 na tvn film... polecam w 100% pamietam jak bylem w tym 96 roku w kinie na nim, po silent hill najlepsza adaptacja gry ot co...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś jak wykonać to nie wiem jak to się nazywa "" Atak specjalny "" znajduje się to po lewej bądź po prawej stronie na dolnej części ekranu, a wygląda to tak :

mortall.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę trzymać, analogu lub strzałki w którą stronę ma się poruszać tylko wystarczy wcisnąć w tym samym momencie :l2: + :r2: tak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę trzymać, analogu lub strzałki w którą stronę ma się poruszać tylko wystarczy wcisnąć w tym samym momencie :l2: + :r2: tak ? :)

Tak, wystarczą te 2 przyciski. Masz w grze tutorial, skorzystaj. Poza tym pytasz drugi raz o to samo, na tej samej stronie, pomimo że dostałeś odpowiedź na swoje pytanie - WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×