Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

Off.

Szkoda mi czasu na gadanie z gościem nie umiejącym czytać ze zrozumieniem. A co gorsza przetwarzać tego co sam pisze.

Edytowane przez lennox
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może skasuj internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro twierdzisz, że gra zasługuje na ocenę dobrą, dlaczego stawiasz tezę, że nie warto w nią grać :biggrin: - bo jedynka miała lepszy klimat ? :biggrin:

Pierwszy raz spotykam się z taką retoryką :)

Taka socjotechnika, mająca na celu poprzez wyolbrzymienie ukazanie, że dwójka pod względem klimatu oraz ścieżki dźwiękowej nie dorasta części pierwszej do pięt :) Zagrać warto chociażby po to, żeby sobie samemu wyrobić zdanie odnośnie tej gry...

 

PS. No i to zakończenie...wrr, do dzisiaj mną wstrząsa :P

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Spoko :) Nie mam do Ciebie przecież pretensji, że bardziej podoba Ci się M1 :)

Mnie po częsci również :)

Chodziło mi o to, że napisałeś w odpowiedzi, że w M2 nie warto zagrać bo M1 lepsza :) Twierdząc równocześnie, że M2 to dobra gra :)

I tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może skasuj internet?

Nie ma to jak zakończenie dyskusji na jak najwyższym poziomie  :crazy: .

 

PS. No i to zakończenie...wrr, do dzisiaj mną wstrząsa :P

 

Dokładnie, zakończenie to trochę zwalili. Siedzisz przed telewizorem, czekasz co będzie dalej, a tu taki klops. :P  Pozostaje tylko czekać na kolejną część i mieć nadzieję, że ona nie skończy się w podobny sposób.  :biggrin:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zakończeniem nie ma tak źle :) Przynajmniej wiadomo że będzie M3.

Na pewno nie jest tak denerwujące jak zakończenie TLOU. Tam to już kosmos jakiś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zakończeniem nie ma tak źle :) Przynajmniej wiadomo że będzie M3.

Tak, tylko, że mnie tym zakończeniem skutecznie zniechęcili i ja już nie czekam na M3 - nie wiem czy to było zamiarem twórców :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie idealne pod kolejną część. Pewnie twórcy mieli taki zamiar, ale po lekkiej klapie gry jakoś od 3 lat nic na temat nowej Mafii nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym zakończeniem nie ma tak źle :) Przynajmniej wiadomo że będzie M3.

Na pewno nie jest tak denerwujące jak zakończenie TLOU. Tam to już kosmos jakiś.

I tu wychodzi kolejny raz że każdy ma inny gust. Dla mnie zakończenie TLOU jest mistrzowskie. Idealnie pasujące do całego klimatu gry. W tej grze nie chodzi o ratowanie świata i takie jest też zakończenie. Ale to może dlatego że ja lubię nietypowe zakończenia bardziej niż happy endy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to może dlatego że ja lubię nietypowe zakończenia bardziej niż happy endy.

Właśnie problem w tym, że zakończenie Mafii 2 wygląda na cutscenkę w środku akcji...nic nie wyjaśnia, a nie rozumiem po co właśnie w tym miejscu zostawiono pole do domysłów co tak naprawdę stało się z dwoma głównymi bohaterami gry. Wstępnie była mowa o czterech możliwych zakończeniach, zostawiono jedno i to niepełne. Mówiono, że właściwe zakończenie zostało pocięte i zostanie udostępnione wraz z dodatkowymi misjami w formie DLC, ale póki co nic takiego nie zostało wydane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że zakończenie Mafii 2 wygląda na cutscenkę w środku akcji...nic nie wyjaśnia, a nie rozumiem po co właśnie w tym miejscu zostawiono pole do domysłów co tak naprawdę stało się z dwoma głównymi bohaterami gry. Wstępnie była mowa o czterech możliwych zakończeniach, zostawiono jedno i to niepełne. Mówiono, że właściwe zakończenie zostało pocięte i zostanie udostępnione wraz z dodatkowymi misjami w formie DLC, ale póki co nic takiego nie zostało wydane.

 

Ale właśnie zostało wyjaśnione co do przyszłości bohaterów.

 

Duży Spiler:

 

Ten stary rozmawiał z głównym bohaterem w limuzynie, że w zamian za wcześniejszą przysługę pomoże mu przy tej aferze i przeżyje. Ale powiedział, że oferta jest tylko dla niego i Joe nie ma szans. Dlatego Joe wsiadł do drugiego samochodu i go wykończyli.

 

EDIT: Naucz się człowieku tworzyć poprawne spoilery a nie pisz "spiler" przed tekstem i zdradzaj zakończenie gry mając to gdzieś.. warn

Edytowane przez cwir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj to w spoilery !

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, nic nie zostało wyjaśnione. Jeśli było tak jak piszecie to jak w takim razie potoczyły się dalsze losy Vito? Poważnie myślicie, że pogodził się ze śmiercią najlepszego przyjaciela (który parę chwil wcześniej mógł zabić Vito, ale jednak tego nie zrobił) i żył długo i szczęśliwie u boku Leo? Historia została przerwana w kulminacyjnym punkcie i ta gra w żadnym wypadku nie powinna się tak skończyć. Historia Tommy'ego kończyła się dużo mocniejszym akcentem i finał ze słynnym "Mr. Salieri send his regards" wywoływała duże emocje zapadając jednocześnie na stałe w pamięci...a tutaj? Pozostaje tylko niedosyt z powodu pozostawienia tej historii otwartą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często filmy kończą się w podobny sposób. Nie do końca opowiedziana sekwencja i widz sam musi sobie dopowiedzieć co dalej na podstawie ostatniej sceny. Tu jest podobnie.

 

 

 

Joe dostał czapę. A Vito jak na razie nie miał żadnych szans mu pomóc bo był w tak kiepskiej sytuacji. Widać jak Vito ubolewa nad tym faktem.

Wg mnie to też dobry materiał na następną część, która mogłaby rozpoczynać się tuż po wydarzeniach z dwójki.

Dla mnie zakończenie jest dobre: klimatyczne, dramatyczne i jasno pokazane co dzieje się z wrogami mafii.

 

Ale byki ;0

Edytowane przez robert163

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to też dobry materiał na następną część, która mogłaby rozpoczynać się tuż po wydażeniach z dwójki.

Motyw zemsty po za tym, że strasznie oklepany to jeszcze strasznie przewidywalny - dla mnie kiepski pomysł na fabułę. Próżno także doszukiwać się dramaturgi w zakończeniu, które urywa się w kulminacyjnym momencie i pozostawia zbyt dużo niejasności, aby stwierdzić co się stało z głównymi bohaterami, po za faktem, że jeden skręcił w prawo, a drugi pojechał prosto. Wszystko o czym piszesz jest dopowiedzeniem tej niepełnej historii, Twoją własną interpretacją zakończenia, które w moim odczuciu na miano zakończenia nie zasługuje. Całą grę przechodzi się jednym ciągiem, a gdy następuje punkt kulminacyjny (jedyny w tej grze), nie masz żadnego wpływu na przebieg zdarzeń, pozostają Ci tylko końcowe napisy.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dilerus ma troche racji.

 

Kiedy do zgarneli to już w domyśle było widać że vito nic nie zdziała a jego przyjaciel jedzie do lasu ;)

 

Co w sumie nie zmienia faktu że mało jest takich klimatycznych gier i przyjemnie się grało. Nie jest to wybitna produkcja ale na pewno jedna z fajniejszych wartych uwagi na tym genie.

Też robiłem to w ciągu jednego podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie w tej grze to porażka i kpina z graczy. Każdy kto tego nie dostrzega jest ślepy. Dziękuję tylko Bogu, że nie kupiłem tej gry w premierę tylko pożyczyłem.

Edytowane przez Przemek_07
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem ślepy i z innej planety, ba ..... nawet kupiłem wersję Director Cut za 169 PLN na starcie (kiedy się ukazała).

I git, bo to jedna z lepszych gier w jakie grałem.


Skończmy polemizować z gustami, bo to nie ma sensu.

Edytowane przez lennox
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność: nie twierdzę, że to zła gra. Samemu mi się w nią dobrze grało, mam z resztą w niej platynę. Jednak zakończenie to kpina z ludzi, którzy po genialnej jedynce musieli czekać 8 lat na część drugą. Twórcy nie okazali szacunku wiernym graczom zakańczając historię w taki sposób.

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem sobie z plusa i usiadłem na chwilkę się przejechać, poczuć klimat, posłuchać soundtracku. Efekt jest taki że ocknąłem się w 7 chapterze :biggrin: Wciąga tak samo jak kiedyś. Nawet tego ohydnego zwisa konsoli w 6 chapterze jej wybaczę.

Edytowane przez Firo.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem z plusa, odpaliłem i wyłączyłem po 40 minutach. Przypomniałem sobie, dlaczego ta gra jest taka słaba. Wróciłem pograc w Saints Row... 2 :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na PC dwa lata temu gra dobra ale nie wybitna Pamiętam jak pierwsza Mafia ukończyłem to klaskalem przed monitorem normalnie w szoku byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ta gra nie ma napisów PL ?? Trofea są po polsku a w samej grze nie mogę zmienić żeby były polskie napisy? z tego co mi wiadomo powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ta gra nie ma napisów PL ?? Trofea są po polsku a w samej grze nie mogę zmienić żeby były polskie napisy? z tego co mi wiadomo powinny być.

Wersja z PSN-u nie posiada polskiej wersji językowej.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z elektroniczną wersją ale wersja pudełkowa ma Polskie napisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×