Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co niektórzy mają do zakończenia, jak dla mnie jest bardzo dobre, w gangsterskim stylu, zakończenie ani szczęśliwe ani złe.

 

A że Mafia I lepsza od II to chyba każdy wie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem różne są gusta. Jednemu nie podoba się otwarte zakończenie a innemu przypasuje i nie ma sensu pisać 10 stron na ten temat. Nikt nikogo nie przekona. Były zakończenia które rozczarowały mnie dużo bardziej jak np. w Rage gdzie sobie grałem a tu nagle koniec. Albo Mass Effect 2 i 3 które położyły zupełnie koncepcje uniwersum. Mafia 2? Dla mnie całkiem OK. Pasuje do gangsterskiego klimatu gdzie nigdy do końca nie jesteśmy pewni komu możemy zaufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Firo mam takie same odczucia, co do zakończenia. Dla mnie maniaka filmów Scorsese, Mann'a, Coppoli - Mafia 2 (w jedynkę nie grałem) to świetna gra w klimatach gangsterskich, fajny temat, fajne czasy, faceci byli twardzi a nie jakieś popierdółki, to mam wrażenie, że mało jest takich gier. Grajcie i cieszcie się fabułą, klimatem, muzyką. A potem skoczcie do biblioteki - takie miejsce gdzie się wypożycza książki :) taki żart -  i pożyczcie jakąś książkę Chandlera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też się gra czasem ścina tak, że trzeba konsole restartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLC działają z wersją cyfrową? W PSS podali BLES wymagany do uruchomienia dlc, ale nie wiadomo jaki BLES ma pełna gra w sklepiku. Dodatki są ponoć pl, a gra eng. Działa takie fiku-miku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też się gra czasem ścina tak, że trzeba konsole restartować?

Wczoraj złapałem jedną zawiechę na ekranie z napisem 2 weeks later. :) Zero reakcji. Pomógł dopiero twardy reset. Spadków FPS nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi konsola przy grze łapie zwiechy średnio co drugie włączenie gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wwseba97 - wniosek jeden, twoja konsola mówi stanowcze nie graniu w Mafię 2 :P

 

Wsłuchaj się w jej błagania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa białej gorączki dostane. Ostatnia misja sam początek walka przed obserwatorium i pójście na około niego i już z 10 razy miałem, że jakiś frajer za filarem się ukrywa a nie ma jak tego zbadac bo nie widać jeden strzał na machę i leżę ...

 

Jutro kolejny raz ale co za random...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hardzie ginie się szybko i boleśnie przez kretyńskie rozstawienie checkpointów. Nie sądziłem że utknę w porcie w 14 chapterze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już platynę zrobiłem.

 

Nie jest trudno ale trzeba uważać bo jak źle się schowa albo komp zajdzie to dwa strzały i się leży. Ale ogólnie to prosto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum ,ale mniejsza o to...2 dni temu wszedłem w posiadanie mafi 2 w polskiej wresi językowej ,i moje pytanie brzmi:czy jeżeli kupie dodatek Przygody Joe z PS Story to dodatego będzie spolsczony ,czy będzie jednak w języku angielskim???

Nie wiem czy dobra kategoria ,więc jak coś to sorry :/

Z góry dzieki za odp ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona.Nawet nie ma co porównywać z pierwszą częścią.

O wiele bardziej wole jednak ojca chrzestnego.Mam nadzieję,że trafi do PS+ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zaskoczony jestem jakością grafiki dla mnie najlepiej wyglądający sandbox na ps3. Może fabuła jaj nie urywa ale Panowie klimat ma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zaskoczony jestem jakością grafiki dla mnie najlepiej wyglądający sandbox na ps3. Może fabuła jaj nie urywa ale Panowie klimat ma!

Bez przesady taki RDR zjada Mafię na śniadanie :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w RDR i wydaje mi się że Mafia ma lepszą grafe, chyba że RDR odgrywałem na monitorze a Mafie na plazmie. Chyba będę musiał RDR sprawdzić jeszcze raz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem parę dni temu z myślą że będzie to dobry przerywnik od innych gier, a wciągnęło mnie tak że olałem inne produkcje i zostały mi tylko 2 rozdziały do końca. Mafia 2 ma naprawdę świetny klimat, bardzo dobrą fabułę, a gameplay jest wystarczająco dobry żeby nie wypadał blado przy reszcie elementów. Możliwe że wygląda lepiej od RDR, ale Mafia 2 nie jest sandboksem. Oprócz misji głównych nie ma tam za bardzo nic do roboty, a żmudne zbieranie znajdziek mnie nie interesuje, mimo że w grę wchodzą gołe baby. Misje są dość zróznicowane, nawet jak tylko jedziemy tam i z powrotem autem to i tak jest ciekawie z powodu dialogów. Gra nie zbiera dobrych ocen, może dlatego że ludzie spodziewali się sandboksa - jak się skupi na misjach i od czasu do czasu wstąpi do sklepu to gra dużo zyska, bo chociaż miasto ładnie wygląda i chce się je pozwiedzać, to nie ma prawie nic dodatkowego do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...............Możliwe że wygląda lepiej od RDR, ale Mafia 2 nie jest sandboksem. Oprócz misji głównych nie ma tam za bardzo nic do roboty, a żmudne zbieranie znajdziek mnie nie interesuje.......

 

Nie żebym się czepiał o słówka ale może nieopatrznie postawiłeś bardzo śmiałą tezę :) 

Kiedy mówi się "A" wypada powiedzieć "B". Więc proszę Cię byś uzasadnił swoją wypowiedź bo wydaje mi się że walnąłeś tak sobie - byle coś powiedzieć.

Tylko nie pisz o znajdźkach, bo gazetki w M2 to nic przy zbieraniu kwiatków w RDR. Tym samym nie ma to nic do rzeczy odnośnie wyglądu gry.

 

Jak dobrze wiesz RDR powalił sporą liczbę graczy na kolana. Nie mówię, że wszystkich (zaznaczam) ale na pewno duuuużo większą ilość z nich niż M2.

Więc albo obroń swoją tezę albo się z niej wycofaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem katać M2 jak wyszła w plusie (przerwałem, bo przysłali mi Rage z Amazona i mnie wciągnął). Mafia wygląda na prawdę ładnie, zmiany pór dnia, oświetlenie, bardzo ładne miasto. Nie wyszedłem poza czas zimowy dodam.

Mapa miasta jest jednak za mała na sandboxa. To gra gdzie jeździ się od misji do misji, z okazjonalnym wypadem do sklepu lub mechanika. Przerywniki filmowe są świetne i gadanki makaroniarzy jak w "Chłopcach z Ferajny

 

Prerie i kaniony w RDR zapierały dech w piersiach, zwłaszcza przy zachodach i wschodach słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lennox: Nie rozumiem czego się czepiasz, chyba źle mnie zrozumiałeś. Napisałem że Mafia II ma mało pobocznych aktywności i myślałem że nie muszę podawać przykładów ludziom który ograli sandboxy Rockstara. W Mafii II oprócz okradania sklepów nie ma chyba żadnej pobocznej aktywności, nie licząc tych typowych dla gatunku rzeczy jak kupowanie ciuchów, bronii i znajdziek. Nie wiem gdzie Ty widzisz mnie narzekającego na RDR, radzę przeczytać uważnie mojego posta zanim zaczniesz się czepiać. Co do grafiki to chodziło mi o samą jakość tekstur, widoki też są niezłe ale bez porównania do produkcji Rockstara. Jakby patrzeć na same takie techniczne rzeczy, to Mafia może lepiej wypada, ale jak już wcześniej zaznaczyłem, gra jest o wiele "mniejsza" od RDR, więc nie jest to jakiś wielki wyczyn w programowaniu.

 

Nie napisałem tego byleby coś powiedzieć, jak widzisz we wcześniejszym poście opisywałem więcej rzeczy niż tylko grafikę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Mafia 2 ma tylko sprawiać wrażenie sandboxa. Poza tym to gra akcji, a według mnie te momenty, w których jeździmy od jednego punktu do drugiego mają na celu budowanie klimatu tamtych lat, zachowań ludzi, czy chociażby wyglądu samochodów.

To chyba najlepsze połączenie sandboxa i gry akcji, sprawiające wrażenie chociaż minimalnej otwartości tego świata, a nie chodzeniu w wąskich korytarzach. Grę przeszedłem od razu po premierze i trzymała mnie w tym świecie do samego końca.

Złudzenie otwartego świata? Niech będzie, oby więcej takich gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra miała być sandboxem. Ale coś się spieprzyło w czasie developingu i porzucili część pomysłów a część bezczelnie skasowali zostawiając o tym informacje w plikach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zauważyć że przy tej grze coś poszło grubo nie tak to nie trzeba grzebać w kodzie - spore miasto w którym totalnie nie ma co robić, kupowanie gnatów zupełnie nie ma sensu, podobnie jak rabowanie, sklepy z odzieżą rozsiane po całym mieście a w nich do kupienia 3 albo 4 stroje i tak możnaby długo wymieniać. O dziwo wcale nie grało mi się w to źle - podobał mi się model jazdy, znośna grafika i klimat, ale do kroćset - przecież już pierwsza Mafia była o niebo bardziej rozbudowana, o współczesnych produkcjach nawet nie wspominam. Ot taka łatwa i szybka gierka, jak ktoś wczuje się w atmosferę to potrafi cieszyć, niemniej jednak gdybym wydał na to jakieś pieniądze to byłbym srogo rozsierdzony. Do plusa w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

ktoś wie czy jest możliwość sprawdzenia ile w danej misji zebraliśmy playboyów ?

opuściłem jeden i teraz nie mam pojęcia w której misji - dodam ze 46sty mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież na forum poradnik do trofeów. Tam masz wpisane jaki playboy w jakiej misji. Sprawdzasz w menu jakiego numerka Ci brakuje i patrzysz gdzie przegapiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×