Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sharent lubie cie chlopie ale no co moment wpadasz w tarapaty. Przy tych autach jak ktos jedzie wolno to moment ma kogos za soba. Ty musisz miec na uwadze to co robi ten ktorego bedziesz dublowal. Lepiej byloby gdybys nie poruszal tego tematu wiedzac ze znowu ktos sie przyczepi (niestety slusznie) do twojej jazdy. Pozatym tak jak pisze Yogi... jestes (tak jak ja) rezerwowym wiec dlaczego nie jezdzic tak aby oni chcieli abys byl stalym graczem... ??  Nie kumam... na twoim miejscu uderzyl bym sie w piers i zadzialal cos z miejscem do grania i wowczas zaczal od nowa.. bo poki co to sie okazuje ze ja zajme....P2 :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się by na dzisiejszym/jutrzejszym treningu pojawili się Piotras i Laker:) Laker juz coś z Nami trenował i mam nadzieję Piotras że też się pojawisz :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error, stinta opóźniałem bo wciąż mogłem jechać dobrym tempem (opony dobrze trzymały) a do tego czekałem na rozwój pogody. Gdybym zjechał po 12 okrążeniu a padać zaczęło po 14. to byłbym 1 pit do tyłu.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig kompletnie nieudany, z racji zajęcia lokaty drugiej, a nie pierwszej.

 

Niestety kolego, ale z takim nastawieniem, to zwyczajnie nie masz czego tutaj szukać  :down: O akcjach z ścinaniem i słabym tłumaczeniem nie chce mi się nawet rozpisywać. W GTbN jazda opiera się na szacunku i uczciwości. Mamy tu kilku chętnych, którzy z 2 miejsca skakali by z radości. A jak nie będzie tylu chętnych, żeby był komplet, to jak już kiedyś pisałem, wolę jechać w 5 niż z takim typem. Dla mnie temat zamknięty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posmigalem z najwiekszymi zapalencami;) Niestety kolo 1 w nocy stracilem sily i postanowilem przezucic sie na strzelanie:) Wtedy pojawil sie Laker i smigal w GT co najmniej do 4 rano:) Szacun Laker :)

Mam nadzieje ze dzisiaj wpadniesz wczesniej;)

Nervus mam nadzieje ze czujesz sie juz lepiej i tez wpadniesz wieczorem:)

Piotras ..., helooo , jestes tam??:)

Kolejnosc rezerwowych do wyscigu w Monaco:

1) Roberto 2) Mikael 3) Artex 4) Error 5) Falo 6) Rholek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też z chęcią pośmigam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości to jakie czasy robiliście wczoraj?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj B/L to niskie 1.36.

Jednak na tym torze nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia;)

BANDY beda odgrywaly kluczowa role jutro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artexx dobrą fotke na społeczności wrzuciłeś :biggrin: ale widać na niej, że stoje poza linią, gdybyś zmieścił się w torze, byłoby czysto hehe :whistling: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj B/L to niskie 1.36.

Jednak na tym torze nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia;)

BANDY beda odgrywaly kluczowa role jutro:)

Kurcze czyli jednak szybkie samochody są po prostu szybkie, niezależnie od toru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpialem... a moze to byl alkohol ktory chcial podzialac w zoladku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króciutko :-) Mega fajny wyścig, przede wszystkim czysto przejechany i dobre P7 choć mogło być wyżej ze względu na Pity ale nie wiem czy opanował bym łyse oponki  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z faktem ze nastal sezon skokow narciarskich chcialem niesmialo zaproponowac taka mala idee w ktora moja obecna sytuacja doskonale sie wpisuje :biggrin:

 

Mianowicie moze by tak zrobic ze rezerwowi ktorzy sa obecnie na pozycjach miedzy 1 a 10 mieli tak zwana "przepustke" do grona stalych scigantow i nie byly traktowani jako rezerwowi.. natomiast gdy wypadna z pierwszej 10 to ponownie staja sie rezerwowymi...

 

Wiem ze raczej stoje na straconej pozycji... Mam po swojej stronie tylko Falo... ale byc moze Nervusowi i Yogiemu sie to spodoba. Dobrze zebyscie na to spojrzeli akceptujacym okiem.. bo jak nie to .........pozostaniemy przy tym przy czym jestesmy... :)

 

======

sie podjaralem pozyca w tabelce :D

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk z pozycją w tabeli nie przejdzie :). Prędzej coś z frekwencją.

Nervus, masz gdzieś jeszcze stare tabelki? Nasza historia w jakiejś części przepada :(.

Edytowane przez jaskiniowiec95
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tabelki w archiwum przecież (pierwszy post).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie masakra na torze. Musi być. Bandy są bliżej niż powinny. Na pewno był jakiś update, zmniejszyli szerokość toru.

 

Po raz kolejny zgłaszam apel o rozważną jazdę za błękitną (specjalnie przemalowałem na French Racing na tę okazję ;)) Tommykairą, hamuję wcześnie i długo więc nie zdemolujcie mi kupra (od tłuczenia będą bandy :) ). Przykładowo, po wyjeździe z tunelu wciskam hamulec praktycznie od razu na szczycie wzniesienia żeby zmieścić się w bus stop. Inna sprawa, że tam wiele osób ma ogromne problemy, Errora chyba dwa razy z rzędu widziałem tam w poprzek :)

 

Tak jak mówiłem wczoraj w pokoju, po dwóch pierwszych wyścigach jestem średnio zadowolony z wyboru Japończyka. Pierwotnie chciałem brać MP4 ale coś podkusiło mnie do bezpieczniejszej (nieznacznie) alternatywy. Może to kwestia charakteru torów (szybkie) ale póki co wcale nie jestem dramatycznie oszczędniejszy niż reszta i hamuję beznadziejnie. Na plus na pewno zużycie opon - mogę w miarę bezboleśnie przedłużać stinty co dzisiaj może okazać się kluczowe (planuję jazdę na 1 stop ale nie wiem jakie plany mają bandy :biggrin: ). Auto skręca też słabo, tutaj spokojnie można było się pokusić o napęd MR - licząc dodatkowe oszczędności na kilogramach na pewno zrobiłoby się bardzo ciekawe autko (brakuje nadsterowności). Na pewno McLareny będą bardzo szybkie na tym torze, liczę na gorącą głowę Falo/Nervusa ;)

 

Yogi, mówiłeś też coś wczoraj o zmiennej pogodzie w Monaco - z tego co wiem nic takiego chyba nie dodali. Przynajmniej w wyborze torów nie ma dopisku o pogodzie. Ale to by było coś pojechać tam w deszczu, pobilibyśmy rekord dzwonów :biggrin: Czy jest w ogóle w GT jakikolwiek tor miejski z możliwością deszczu?

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz chyba trochę przesadzasz z tą słabością hamulców w twoim aucie. Na Monzy hamowałeś tam gdzie ja, na Monaco moja Zonda też hamuje zaraz za wzniesieniem. Są auta z gorszymi heblami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie subiektywne odczucie, które potwierdził też chyba Piotras. Coś w tym musi być. Z drugiej strony wcześniej w serii GT500 hamulce działały pysznie i może to przez kontrast.

 

Z innej beczki: Kubica wygrał coś tam ostatnio na Monza i jechał w deszczu. My podchodziliśmy do tego toru dwa razy i nawet kropelki :) Czy w tym evencie w ogóle coś spadnie? :) Monaco odpada, Madryt też, nie jestem pewny czy jest taka opcja na Ascari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co on tam wygrał jakąś imprezkę 3 kategorii evet zabawowy ch.. dupa kamieni kupa jak ja żałuję że on do tej fabii wsiadł wtedy we Włoszech może był by już mistrzem świata w F1 hlip hlip ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×