Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

@nallegam

Tylko znikoma część z tych 300k serwerów to rzeczywiste hosty, większość jest wirtualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Specjalnie dla Lajonela.

 

 

 

 

 

Wiem ze to nie do mnie. I bez obrazy zupelnie na spokojnie - w mojej opinii takie benchmarki (jak i spora ich czesc bo czesto jeden pokazuje jedno a drugi drugie) sa niemiarodajne. Szczegolnie ze uzyto porownywalnych GPU a nie identycznych jak beda w konsolach.

 

Slowo klucz tutaj to optymalizacja, fakt skoro nxt gen to bardzo podobne bebechy to watpie aby gry byly jakos szczegolnie optymalizowane (szczegolnie multi platformowe). Niemniej nie samymi klatkami na sekunde czlowiek zyje. 

 

Granie ma byc przyjemne i tyle. Wielu uzytkownikow forum przeszlo i byli zadowoleni z gry Thomas was alone ktora nie oszukujmy sie jest uboga graficznie. Gra ma byc miodna - czyt. dostarczac przyjemnosci z grania. 

 

Dlatego tez stosunkowo malo obchodzi mnie to czy tytul X bedzie mial 35klatek na PS4 i 50 na Xbox One a majac PieC za 4srednie krajowe bedzie mial jeszcze wiecej. 

 

z pozdrowieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

@fryz

Dzięki płatnemu online na x360 usługi sieciowe są dużo lepsze jakościowo niż te które obecnie oferuje SONY i ich PSN(byłem posiadaczem X360) . Więc jak dzięki płatnemu online PSN będzie oferować lepszą jakość to te gry będą tylko dodatkiem.

 

No tu akurat masz rację, ale słowo-klucz w tym wypadku to "jeśli".;)

 

To rozumiem, że mamy usunąć 3/4 całego tematu? Bo jak na razie ten temat to jedno wielkie off-topowisko na temat PS4.

Lepiej, żeby to było w jednym temacie niż latało po całym forum.

 

Rozumiem punkt widzenia, jest w tym sporo racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Slowo klucz tutaj to optymalizacja,

Oczywiście, optymalizacja na konsolach to najważniejsza sprawa, właśnie dla tego na sprzęcie z 512mb ramu mamy takie gry jak GoWIII czy TLoU. Ta tabelka to tylko ciekawostka, gdzie porównane są dwie karty na których odpalono kilka gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadanie o RAM, PC, itd.kończymy.

Dajcie sobie siana, naprawdę :) Odpocznijcie kilka dni od tego tematu.

Bo ostatnie cokolwiek się tu nie wrzuci to leci hejt...za niedługo jak ktoś powie, że mu się czarny kolor podoba to będzie źle :)

 

Jako, że mam dobry humor to nie będę tutaj się bawić w warny, itd.

Ale czuwam! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak usuwanie niewygodnych postów  :biggrin:

 

30FPS to tragedia "nowej generacji" i nic tego nie zmieni

Edytowane przez NFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo 40ki na karku jaram się premierą PS4 jak młodziak.Wali mnie to ile CPU,DVD,MP3,Ram-Sram,dupa-rzepa będzie to pudełko miało.Mam kilka tytułów,którym na PS3 jestem wierny i chcę móc bawić się nimi na nowej konsoli.Cała ta wojna o parametry jest "żenuła"Czekam listopada z niecierpliwością>

Edytowane przez unki
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Kaz uspokaja jesli chodzi o FPSy na PS4:

 

vo3r.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

A ja mimo 40ki na karku jaram się premierą PS4 jak młodziak.Wali mnie to ile CPU,DVD,MP3,Ram-Sram,dupa-rzepa będzie to pudełko miało.Mam kilka tytułów,którym na PS3 jestem wierny i chcę móc bawić się nimi na nowej konsoli.Cała ta wojna o parametry jest "żenuła"Czekam listopada z niecierpliwością>

 

U mnie jest podobnie. Nie ważne co jest w środku. Ma cieszyć mnie i moje dzieci. Płace za rozrywkę a nie za części.

 

Spokojnie, Kaz uspokaja jesli chodzi o FPSy na PS4:

 

vo3r.jpg

 

Zaraz zaraz, bo patrzę, czytam i albo ze mną jest coś nie tak albo źle rozumiem pojęcie FPS. W poście z Twittera jest napisane 60 klatek na dwie sekundy ... czy to nie daje 30 klatek na jedną sekundę czyli 30 FPS?? :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to ważne? Zabawa bedzie przednia. Na pewno nie gorsza niz na ps3. 30, 60 czy pierdyliard, kogo to interesuje.

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinkibolek - to jest akurat jedna rzecz która jest ważna bo jest zauważalna dla oka

Mając 30 FPS jak gra się przytnie czy będzie musiała bardziej pomyśleć i spadnie ilość klatek na sekundę, to już dla oka będzie to zauważalne jako "przeskoki" lub "przycięcia w grze", "fale przechodzące po ekranie" i "klatkowanie". Dla przedniej zabawy akurat im więcej FPS tym lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja teraz kompletnego zajoba na punkcie tych klatek na sekundę, ja wole grać na konsoli daje mi to o wiele więcej satysfakcji niż granie na pc nie interesuje mnie ile tam jest ramu w ilu to klatkach chodzi wole się skupić na nowej grze a nie na sprawach drugorzędnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, spadek klatek na sekundę jest zauważalne dla oka. Poniżej 24 FPS już to widzimy. Mając 60 FPS jak spadnie ci nawet 10 klatek z powodu większych obliczeń czy będziesz miał w pokoju 36 stopni to tego nie zauważysz. Przy 30 FPS spadek 10 klatek nawet do najprzyjemniejszej gry potrafi zniechęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali, że każda gra na PS4 będzie w Full HD. A jak z tymi klatkami będzie, kto to wie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam nie powtarzajcie tego pokutującego jeszcze mitu o ludzkim oku i 24 klatkach na sekundę. Od kilku już lat przyjmuje się, że górna granica percepcji ludzkiego oka to około 240 k/s, choć są też tezy dochodzące do 1000. Są już nawet profesjonalne kamery Sony 3D rejestrujące obraz z prędkością 240 k/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznac, ze jednak cos jest w tych mitycznych 24FPS, jakos filmy czy telewizje normalnie sie oglada, jeszcze nie spotkalem sie, zeby ktos wychodzac z kina zadal zwrotu za bilet bo mu film klatkowal. Pewnie ma to zwiazek z tym, ze jes to STALE 24FPS, a nie 23-25, i z grami jest tak samo, lepsze np. stale 60FPS niz 90-120. Wiec jak gry na PS4 beda trzymac te stale 30FPS bez jakichkolwiek dropow to bedzie sie przyjemnie gralo.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, bo patrzę, czytam i albo ze mną jest coś nie tak albo źle rozumiem pojęcie FPS. W poście z Twittera jest napisane 60 klatek na dwie sekundy ... czy to nie daje 30 klatek na jedną sekundę czyli 30 FPS?? :P

Hehe, to jest fejkowe konto, ten koles jest znany z oryginalnych i bekowych wpisów. Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że fullHD , i te stałe 60 klatek na konsolach nowej generacji to musi być norma . sorry , ale jak producenci gier zaczną coś mamrotać że sprzęt nie daje rady , to ja mam w dupie takie konsole. ja rozumiem że na ps3 można było na brak/spadek fpsów przymknąć oko, wiadomo sprzęt leciwy. teraz developerzy dostali w swoje łapska niezłe kosiarki. każde 720 i spadki klatek będę traktował jako ich nieróbstwo lub brak umiejętności fachu .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznac, ze jednak cos jest w tych mitycznych 24FPS, jakos filmy czy telewizje normalnie sie oglada, jeszcze nie spotkalem sie, zeby ktos wychodzac z kina zadal zwrotu za bilet bo mu film klatkowal. Pewnie ma to zwiazek z tym, ze jes to STALE 24FPS, a nie 23-25, i z grami jest tak samo, lepsze np. stale 60FPS niz 90-120. Wiec jak gry na PS4 beda trzymac te stale 30FPS bez jakichkolwiek dropow to bedzie sie przyjemnie gralo.

 

Tak, ale można lepiej. To znaczy płynność może być jeszcze płynniejsza :) Najlepszym przykładem jest tu wersja Hobbita w 48 klatkach na sekundę. W kinie miałem wrażenie, że obraz jest z rtęci. To był prekursor, ale twórcy chcą iść jeszcze dalej. Np. Oblivion miał być już natywnie wydany w 48 i rozdziałce 4k. Niestety jeszcze nie dało rady z uwagi na zbyt duże koszta. Zeszli do 2k a i tak efekt niektórych scen w 1080p jest piorunujący.

 

Szkoda, że takich trendów jakoś nie widać w branży gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się nie zgodzę, bo głównie 48 klatek hobbita objawiało się nie jakoś nienaturalną płynnością jak w przypadku wszystkich 200Hz, ale brakiem rozmycia w trakcie szybkich ruchów kamerą. Także chyba porównanie gier i filmów nie jest zbyt dobre.

Natomiast chciałbym zwrócić uwagę, że każdy sport jest nagrywany w 60 klatkach na sekundę. I czy każdy to tak widzi? Nie. Objawia się to, że nie ma rozmycia przy szybkich ruchach kamerą - tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola to troche inna sprawa jak pc jesli chodzi o ilosc klatek, ze wzgledu na sterowanie padem a myszka, to ma znaczenie w jakosci rozrywki. Przynajmniej dla mnie na pc 30 klatek to malo, ale juz na ps3 w bf3 na padzie gra sie dobrze. A nawet miedzy codem 60 fps, a bf3 widze małą róznice na ps3, jakbym gral myszka to bym widzial, ze bf3 i jego 30 klatek jeat mniej komfortowe, a tak na padzie 30 klatek w bf mi starczy, przeciez nic sie nie tnie, jest plynnie. Wiec o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że fullHD , i te stałe 60 klatek na konsolach nowej generacji to musi być norma . .

Norma a i tak większość gier zapowiadanych będzie chodziła w 30. Ale będzie beka jak bf4 faktycznie będzie chodził w 60fpsach ale w 720p xd

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×