Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli rozumiem, że są małe szanse na tą usługę. Ale wciąż zastanawiam się nad tym czy PS4 będzie posiadało wsparcie na oryginalne płyty CD z muzyką, jeśli nie, to w takim razie co będzie odpowiednikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na PS3 nie można słuchać Audio CD? Jakoś nie chce mi się wierzyć.

Ludzie normalnie muzykę zgrywają z oryginalnych płyt audio na konsolę i śmiga.

Ewentualnie zgraj muzę na kompa, potem na pendrive i do konsoli, z pendrive na dysk konsoli i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydadawało mi się, że ZAiKS kontroluje tantiemy za publiczne odtwarzanie muzyki (radio, tv, centra handlowe itp.). Nie bardzo widzę ich udział w transakcjach. Ale sie na tym nie znam ;)

Aby nie było off top, PS4 > XO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tego newsa: http://www.ps3site.pl/na-playstation-4-nie-posluchamy-muzyki-z-plyt-cd/143679. Wynika więc z tego, że na PS3 płyty CD są odtwarzane i można importować z nich bezpośrednio muzykę. Oryginalne płyty CD mają ten przywilej posiadania muzyki w oryginalnym kompakcie i możliwość odtwarzanie ich gdzie się tylko da. Ale jeśli nie ma innej drogi to pozostaję mi tak jak napisałeś, droga przez pendrive :). Jednak sądziłem, że jeśli nie będzie możliwości odpalania muzyki z CD w PS4 to usłyszę z czasem o odpowiedniku, o jakiejś usłudze, może w chmurze, gdzie mógłbym wgrać i korzystać oficjalnie z muzyki pochodzącej z płyty CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że PS4 nie będzie odtwarzał płyd CD było mówione już dawno tylko nie wiem czy oficjalnie.

Zakładam że praktycznie każdy PS4 będzie podpięty do internetu a przynajmniej w sieci lokalnej.

Wtedy można zastosować rozwiązanie któego obecnie używam przy PS3 i Smart TV.

Na PC/Laptopie/Tablecie odpalamy jakiś program który robi za serwer mediów. Czy ten od Sony, czy Mezzmo (które osobiście polecam) czy chociażby bibliotekę multimedialną z Windows Media Player'a albo na przykład Bubble UPNP na Androidzie. Po dodaniu bibliotek mamy Zdjęcia/Muzykę/Filmy z PC/Telefonu na wszystkim co obsługuje UPNP/DLNA/SAMBA - w tym PS3, PS4, Smart TV, Android itp. itd.

Na PS3 działa to tak sobie, bo PS3 ma kijową kartę sieciową i mało ramu (spodziewałem sie że ma tego więcej) więc filmy w HD się albo tną albo co chwilę buforują.

Na PS4 powinno to wszystko już sprawnie chodzić.

Warunkiem (dla filmów HD) jest duża przepustowość sieci lokalnej - co najmniej N 150mb/s a najlepiej N 300mb/s.

Muzyka dobrze chodzi już przy 54mb/s bo wiadomo - mało zajmuje.

Dodatkowo wszystko można wrzucic na DropBox czy inną chmurę i będzie cacy.

Podsumowując temat płyt CD:

Przy dobrze skonfigurowanej sieci LAN, robimy kopię zapasową płyty CD na komputerze/Telefonie/Tablecie/Serwerze mediów i odpalamy muzykę na PS3/PS4 z naszej lokalnej lub globalnej chmury".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że na ps4 zorganizują to jakoś łatwiej. w końcu to plajstacja , masz włączyć i ma grać . takie założenia mieli twórcy sprzętu. jakieś zgrywanie/przegrywanie na lapki , tablety , komórki tylko wydłuża i zniechęca do korzystania. imo , sony coś uprości aby nawet totalny debil był wstanie to obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że na ps4 zorganizują to jakoś łatwiej. w końcu to plajstacja , masz włączyć i ma grać . takie założenia mieli twórcy sprzętu. jakieś zgrywanie/przegrywanie na lapki , tablety , komórki tylko wydłuża i zniechęca do korzystania. imo , sony coś uprości aby nawet totalny debil był wstanie to obsłużyć.

Tym bardziej że na konfie Sony gość wyraźnie mówił, że będzie systemowa opcja słuchania własnej muzy podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że na konfie Sony gość wyraźnie mówił, że będzie systemowa opcja słuchania własnej muzy podczas gry.

Czyli pewnie nie będzie to nic innego jak muzyka w formacie mp3, wma, itp. Którą bedziemy sobie mogli włączyć podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł dla interesujących się bebechami konsoli:

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=77493461&postcount=1

 

UPDATE:

Wychodzi no to, że posiadanie hUMA jest kolejną przewagą Sony nad MS od strony architektury.

X1 prawdopodobnie nie posiada tej technologii ponieważ pamięć DDR3 ma małą przepustowość, MS musiał zastosować ESRAM przez co zniwelował problem.

Jak się okazuje prawdopodobnie rozwiązanie zastosowane przez MS przeszkadza w korzystaniu z technologii hUMA (umożliwiającej CPU i GPU wspólna pracę i wymianę informacji bez potrzeby kopiowania całych bloków pamięci).

Oczywiście technologia jest nowa i na początku będzie przez deweloperów wykorzystywana w niewielkim stopni. (tak nowa że dostępna na PC w układach dopiero w 2014 roku)

Patrząc na to z dłuższej perspektywy czasu wygląda na to, że w tej generacji przy grach multiplatformowych to konsola Sony będzie wiodąca.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka z nextgenow. bf4 w 720p XDD nie wierzę

 

iwcKRwu.png?1

 

 

XDD 2013 rok a tu 720p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LionelPL

Rozpisuję się tutaj o nowych technologiach i można to wszystko o dupę rozbić, bo okazuje się że BF4 będzie w 720p.

Sony sprzedaje już serię telewizorów X9 z 4k, a tutaj taki zonk... :P

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka z dice, bo jakoś inni potrafią.

 

 

najlepiej wszystko na dice zwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale beka z nextgenow. bf4 w 720p XDD nie wierzę

 

iwcKRwu.png?1

 

 

XDD 2013 rok a tu 720p

Albo beka z Dice. Teraz mnie nie dziwi, że BF3 na PS3 i X360 wyglądał jak wyglądał i działał w poniżej 30 fpsach(gorzej niż cod4 z 2007 w 60 fpsach według mnie, grałem chwile na zmiane w obie gry), ci ludzie nie mają pojecia o optymalizacji. Jakby mieli to przynajmniej powinna być różnica między ps4 i x1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w tym momencie coś oprócz Killzone ma potwierdzone 1080p@60. (mówię o exach)

Deweloperzy Driveclub mówią, że celują w natywne 1080p w 60 klatkach, więc nic pewnego.

Natomiast na X1 na 100% w 1080p@60 działa: Forza5, Killer Instinct, Titanfall.

Oczywiście nic nie sugeruję tylko piszę...

Fajnie jakby te super dopasione matryce i procesory w telewizorach na coś się w końcu przydały :P

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox360 znany był z udawania Greka i wypisywania na pudełkach upscalowanych rozdzielczości, więc to nic nie znaczy. Killzone równie dobrze też może być skalowany a my to łykniemy jako natywkę i się będziemy cieszyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy w tym momencie coś oprócz Killzone ma potwierdzone 1080p@60. (mówię o exach)

Deweloperzy Driveclub mówią, że celują w natywne 1080p w 60 klatkach, więc nic pewnego.

Natomiast na X1 na 100% w 1080p@60 działa: Forza5, Killer Instinct, Titanfall.

Oczywiście nic nie sugeruję tylko piszę...

Fajnie jakby te super dopasione matryce i procesory w telewizorach na coś się z końcu przydały :P

dzisiaj było na stronie głównej info o tym, że killzone będzie chodził w 1080p@60 ale tylko w multi w singlu w 30 klatkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym zaskoczenie.

Przecież wiadomo że te gry PS3/PS4 wydane pospiesznie na premierę to nie będzie nexgen pełną gębą.

Sytuacja analogiczna jak PS2/PS3. 

 

Jak ktoś chce mieć wodotryski niech kupi Killzone, a na inne nieexcluziwy poczeka do 2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deweloperzy Driveclub mówią, że celują w natywne 1080p w 60 klatkach, więc nic pewnego.

 

Driveclub to chyba ma być w 30 fps o ile się nie myle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli to przynajmniej powinna być różnica między ps4 i x1. 

 

Powinna bo? Fanboje PS tego chca? Co jak co ale multiplatformowkom nie na reke jest zeby sie roznily miedzy platformami, dlatego zawsze beda rownaly to tej slabszej. To raz, a dwa to niech najpierw PS4 udowodni ze rzeczywiscie jest mocniejsze, a nie tylko na papierze jak PS3, bo narazie to przykladowo FM5 chodzi w 60FPS, a DC ktore wyglada slabiej caly czas o to walczy. GDDR5, hUMA, mocniejsze GPU, etc. etc. co po tym wszystkim jak deweloperzy z tego nie korzystaja lub nie potrafia skorzystac? Tak jak wczesniej gdzies pisalem - przewaga PS4 wyplynie dopiero za 2-3 lata, a ty bys chcial jeszcze przed premiera...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 4 będzie naszą największą premierą w historii marki w Polsce – Maciej Kmiołek, dyrektor marketingu Sony Computer Entertainment Polska

 

http://www.spidersweb.pl/2013/08/playstation-4-najwieksza-premiera-w-historii-maciej-kmiolek.html

 

 

edit: pierwszy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z dyrektorem marketingu SCEP.

 

http://www.spidersweb.pl/2013/08/playstation-4-najwieksza-premiera-w-historii-maciej-kmiolek.html

 

Co mnie trochę zaskoczyło to :

 

A ile się średnio sprzedaje konsol PlayStation w Polsce?

To zależy głównie od roku oraz cyklu życia danej platformy. W Polsce można sprzedać nawet kilkaset tysięcy konsol w ciągu roku.

 

 

 

Edit: Lol Pablos, widzę przeczesujemy internet w tym samemy  tempie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A czy możemy już oszacować polską cenę PlayStation 4? Wiemy, że w Europie nowa konsola będzie kosztować 399 euro.

 
399 euro i 99 centów dokładnie – to sugerowana europejska cena detaliczna brutto. Jeśli chodzi o rynek polski, my mamy taką politykę, że nie podajemy sugerowanych cen naszym partnerom handlowym. Dziś nie mamy sugerowanych cen PS3, nie będziemy mieć ich także w przypadku PlayStation 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×