Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Solid HD Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra rozkminiłem to, znaczy przypomniałem wreszcie sobie (starość nie radość...). Wiem też już dlaczego stawiam MGS4 nad MGS3. Snake Eater ma najnudniejsze, fatalne walki z bossami. Wszystko pozostałe jest tip-top.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozkminiłem to, znaczy przypomniałem wreszcie sobie (starość nie radość...). Wiem też już dlaczego stawiam MGS4 nad MGS3. Snake Eater ma najnudniejsze, fatalne walki z bossami. Wszystko pozostałe jest tip-top.

Cooooo? Walka z Fearem, Fury, Volginem czy Boss nudna? Nie wspominam nawet o, moim zdaniem, przegenialnej walce z Endem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooooo? Walka z Fearem, Fury, Volginem czy Boss nudna? Nie wspominam nawet o, moim zdaniem, przegenialnej walce z Endem.

Kwestia gustu. Dla mnie flaki z olejem. Szczególnie Pain i Fear, z resztą z Endem też, tyle tylko, że ciekawa koncepcja. Boss i Volgin ok. Generalnie walki z bossami w moim przekonaniu nie są mocną stroną serii, poza epickim ostatnim starciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najtrudniesze walki z bossami były w MGS 1. Najlepszy MGS.

 

Edit : Zrozumiałem " najtrudniejsze" a nie "najnudniejsze", post niech już zostanie.

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wstyd, ale w jakiej chronologicznie kolejności ograć MGS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wstyd, ale w jakiej chronologicznie kolejności ograć MGS?

Graj według roku produkcji, Kojima chyba miał jakiś cel w tym, że nie tworzył chronologicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ja także polecam grać zgodnie z tym jak wychodziły kolejne części Metal Gear Solid.

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wstyd, ale w jakiej chronologicznie kolejności ograć MGS?

 

Graj tak jak wychodzily, bo grywalnosc miedzy takim MGS2 a MGS3 to ogromna przepasc.

 

Graj według roku produkcji, Kojima chyba miał jakiś cel w tym, że nie tworzył chronologicznie ;)

 

Dupa tam a nie mial jakis cel :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, HD mam na Vitę z plusa, w takim razie dokupię jeszcze jedynkę i PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupa tam a nie mial jakis cel :biggrin:

Akurat dupa to motyw przewodni wszystkich serii tego pana :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: jaka jest różnica między poziomem trudności "Orginal" a "Easy" w Metal Gear (wersja dołączona do MGS 3)? I jeszcze jedno pytanie: czy da się w MG zapisywać w dowolnym miejscu czy są tylko jakby checkpointy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończylem po raz kolejny MGS3. Takie gry juz nie powstają... Mistrzostwo.

 

PS: Grałem na Vicie. Polecam jednak wersję na PS3, bo na handheldzie sterowanie jest niezbyt wygodne i potrzeba czasu, żeby się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za kolekcję na Vicie.

Niestety od dwójki odbiłem się jak od ściany. Masakryczne sterowanie(da się to jakiś zmienić? celowanie lewym wręcz mnie odrzuca) i 1,5 kręcenia się w kółko wystarczająco mnie zniechęciło by zrezygnować z grania.

Trójeczka zdecydowanie lepsza i z tego co doczytałem nawet chronologicznie pierwsza więc nie ma faux pas grając od tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Masakryczne sterowanie(da się to jakiś zmienić? celowanie lewym wręcz mnie odrzuca)

Nie da się. W końcu to gra sprzed ponad dekady więc nie ma co sie dziwić, że sterowanie jest takie a nie inne ;). Mimo wszystko myślę, że warto zacisnąć zęby i grać. Do każdego sterowania idzie sie przyzwyczaić, a ta gra jest tego warta.

Edytowane przez alfik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MGS2 lepiej grać na d-padzie, ogólnie lepiej i precyzyjniej się celuje niż na gałce.

Na PS3 grało mi się bez problemu i tylko przy misjach VR ze snajpą używałem d-pada, ale może na Vitcie w normalnej grze rzeczywiście lepiej go używać.

Ogólnie MGS2 trzeba ograć minimum kilka razy :) Świetna gra i warta grzechu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z panami powyżej. Patricko, no muszę dać Ci lajka za te mądre słowa. ;D Alfik też dobrze pisze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na d-padzie się nie da.

Najlepsze że w ogóle nie można wejść w opcje. Jak wciskam start to pokazuje mi nazwę miejscówki.

Tylko przed startem gry widziałem jakieś opcje, ale już pewnie taka Vitowa wersja nic nie da się przestawić.

No cóż na razie męczę trójkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:)

Czy przeszedl ktos z Was Peace Walkera do konca,koncow?

 

Dzis wreszcie po 120 godzinach walki mam zaliczone wszystkie mainy/outtery/extra ops oprocz 128 gear rexa.

nie mam sily i sposobu na tego drania.jezeli ktos wie jak go pokonac to prosze o podpowiedz,

Do czego zmierzam,bo chyba monstery nie wliczaja sie do glownych misji,sa jako dodatkowe chyba tak?

to czy po przejsciu wszystkiego nie ma zadnego zakonczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymaxowany Moosin + bandana i strzelasz w pysk dopóki nie padnie. Najlepiej robić w samych gaciach (swim suit) gdyż wtedy jesteś najszybszy. Oczywiście w tym stroju nie możesz dać się dotknąć bo zginiesz od jednego uderzenia ;). Dobrze też dobrać sobie kogoś do pomocy. (oczywiście jeśli mówimy o randze S)
 
Prawdziwe zakończenie odblokowuje sie po

Misji gdzie znajdujesz Zadornova po raz ostatni (strzelnica)

Edytowane przez alfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz szukanie 7 na strzelnicy zakonczone kawalek temu.ostatnia misia jaka sie ukazala do kompletu to bylo bodajze EX OPS 067 Date with Kaz i wszystko juz jest poza tym Gear Rexem.Cala gre solo przechodzilem.

Nie mam dokumentow do Bandany....ciezko przejsc z S'ka 119 PW©

Moze kiedys online powaleczke z kims z tym monsterkiem ostatnim.

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda Bandana nie jest warunkiem koniecznym, ale bez niej jest dużo ciężej.

 

Po pierwsze musisz strzelać celnie i używać requestów o dodatkowe ammo (zapomniałem jak to urządzenie sie nazywało, ale na pewno wiesz o co chodzi.

 

Myślę jednak, że warto się pomęczyć i zdobyć ten schemat mimo wszystko, zwłaszcza jeśli celujesz w platyne. Jeżeli jednak nie interesuje Cie platyna, a chcesz tylko mieć misje z głowy to zakładaj jak najcięższy sprzęt i najmocniejsze bronie jakie masz i wal w gnoja ile wlezie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×