Skocz do zawartości
ONE

Metal Gear Solid HD Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Najtrudniejsza chyba w czwórce, chociaż w dwójce też jest dość trudna. Za to bezsprzecznie najłatwiejsza jest w Snake Eaterze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wreszcie MGS HD Collection, bo zjarałem się jak szczerbaty na suchary na MGS V po prezentacji na E3 i mam zamiar powtórzyć wszystkei części. Czy mogę liczyć na pomoc w Peacewalkerze? Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś się zgłosi, bo na PSP bez netu mocno się męczyłem.

 

Edit:

 

Czy obecnie trudno stworzyć ad-hoc party? Ludzie siedzą w lobby czy online jest martwe?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę liczyć na pomoc w Peacewalkerze? 

 

Dodaj mnie do znajomych to pogramy w COOP. Ja też nie dawno zakupiłem HD Collection. Aktualnie gram w MGS3 by poznać wątki sprzed PW, którego ogrywałem do bólu na PSP.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra się w PW? Przeszedłem MGS 2 i 3, ale jakoś nie mogę się zabrać za PW. A muszę to kiedyś zrobić, bo chcę ograć wszystkie części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że przejście z PW do SE3 trochę było dla mnie kłopotliwe. Pamiętaj, że w PW nie możesz się czołgać oraz poruszać się będąc przyklejonym do ściany. Co jeszcze trochę głupie to nie ma w PW żadnych punktów kontrolnych. Zginiesz - zaczynasz od początku misji, co czasem potrafi wytrącić człowieka z równowagi gdy już widzi finish.

Edytowane przez Tobi1989PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW jest świetne pod względem przechodzenia misji w co-opie. Może nie tych zwykłych, ale walki z bossami są mega moim zdaniem. RailGun używany przez dwie osoby świetna zabawa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RailGun używany przez dwie osoby świetna zabawa :biggrin:.

 No co ty, nalepsza jest ludzka proca:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ale w grze niemożliwe jest znalezienie 3 ogarniętych randomów, a do railguna dało radę bo nosiłem obie części (można brać ekwipunek od partnera) i komendami niejako dawałem znać o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc do kooperacji gra jest świetna, jednakże może zniechęcić grając samemu? Mam właśnie zamiar przejść ją sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na PSP grałem samemu i nie nudziło mi się ani trochę. Chociaż gra w pojedynkę jest czasami dość trudna. Zwłaszcza z pewnymi bossami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi został do ogrania Peace Walker z kolekcji HD. Jakby dla kogoś nie było problemem brak hs i brak znajmości ( będe przechodził pierwszy raz ) to dodawać do znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w żadnego MGS. Od czego najlepiej zacząć przygodę - od kolekcji HD, czy można się zabrać spokojnie za 4 i wszystko zrozumieć?

Edytowane przez Jeez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wszystko zrozumieć, to musisz zagrać w wersje HD najpierw.

 

Sam ogrywam właśnie HD Collections MGS'a i zacząłem po kolei, czyli od 2.

Ale gra sugeruje grać wg wydarzeń w grze, czyli MGS 3, Peace Walker, MGS 2.

Ja jednak gram tak jak gry wychodziły.

 

Co nie zmienia faktu, że magia MGS'a jest niesamowita.

Po tylu latach znów genialnie bawię się z MGS'em i spędzam przy nim długie godziny.

Tzn. teraz podczas E3 nie, ale wiadomo o co chodzi :)

 

Jak ktoś poznać MGS'y to zalecam najpierw kolekcję HD, a potem MGS 4.

A jak ktoś chce jeszcze bardziej, to może kupić MGS 1 z klasyków PS One, albo poczekać na edycję "Legacy", czyli wszystkie MGSy jakie do tej pory się ukazały chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na płycie jest przecież Metal Gear i Metal Gear 2 to jeszcze więcej MGS  na jedyny nośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w żadnego MGS. Od czego najlepiej zacząć przygodę - od kolekcji HD, czy można się zabrać spokojnie za 4 i wszystko zrozumieć?

Możesz tylko po co? MGS to pod względem fabularnym jedna z najbardziej rozbudowanych gier w historii. Cały jej fenomen polega na niesamowitej historii, relacji między bohaterami, konfliktach między nimi. Jeżeli zaczniesz od czwórki to zagrasz po prostu w dobrą skradankę, bez całej tej magii. Ogólnie spokojnie można pominąć MGS'a, to nie jest obowiązkowa część serii, żeby ogarnąć o co tu naprawdę chodzi. Mimo wszystko i całego archaizmu rozgrywki zdecydowanie polecam jednak zagranie w pierwszą część. To jest cały czas znakomity kawałek kodu. Zapomnisz o pikselach po 15 minutach. Za pierwszym razem  - moim zdaniem - najlepsza kolejność to ---> MGS1, MGS2, MGS3, MGS:PW, MGS:4. Jeżeli nie obawiasz się szoku po przeskoku z MGS3 i MGS: PW na MGS'a, zagraj chronologicznie

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno panowie, bez jaj - jak to MGS 1 nieobowiązkowy? Toż to najlepsza część sagi(zaraz za nią "Snake Eater") Moim skromnym zdaniem żeby naprawdę poczuć magię, pokochać ten świat TRZEBA zacząć właśnie od MGS.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archaizmy, czy leciwa grafika w ogóle mi nie przeszkadzają. Zabiorę się za sagę od części pierwszej, wiadomo czy w europie wyjdzie MGS: Legcay collection?

Takie wrażenie trailer MGS  V na mnie zrobił że trzeba serię nadrobić :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawiedziesz się, poza leciwą grafiką ta gra naprawdę nie wiele ustepuje swoim następcom, a KOSI ich odpowiednim skondensowaniem fabuły, genialnym, przyprawiającym o gęsią skórę klimatem i najlepszymi w całej sadze boss fightami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie ile godz by wynosił poskładany z wszystkich części Metal Gear gameplay.

Edytowane przez Tobi1989PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archaizmy, czy leciwa grafika w ogóle mi nie przeszkadzają. Zabiorę się za sagę od części pierwszej, wiadomo czy w europie wyjdzie MGS: Legcay collection?

Takie wrażenie trailer MGS  V na mnie zrobił że trzeba serię nadrobić :)

 

Z prasy wynika, że tak, nie wiem czy Konami zajęło oficjalne stanowisko. Moim zdaniem  nie ma sensu czekać. Wydanie będzie ładne, błyszczące...ale drogie. Poza artbookami i OST nic więcej nie uświadczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50$ za legacy nawet taniej wyjdzie niż kupować MGS na PSS + HD collection + 4. Poczekam do lipca i wezmę to co będzie. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50$ za legacy nawet taniej wyjdzie niż kupować MGS na PSS + HD collection + 4. Poczekam do lipca i wezmę to co będzie. Dzięki za odpowiedzi.

Nie sądzę, żeby w Polszcze Legacy kosztowało równowartość 50 bucksów w peelenach. Myśle, że będą krzyczeć 230-250. Obym się mylił.

 

Edit:

 

Z drugiej strony Legacy juz w lipcu (oby w EU też), więc rzeczywiście może warto poczekać. Ja mam od lat MGS'a i MGS4 więc mi się to nie kalkuluje, a nie mam ciśnienia no kolekcjonerki.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę zapisać stan gry w PW? Grałem do pewnego momentu, nie mogłem znaleźć odpowiedniej opcji, aby to wszystko zapisać, więc zwyczajnie wyszedłem z gry. Dzisiaj odpalam grę jeszcze raz i co? Zaczynam od nowa. :|

EDIT/ Dobra, poradziłem sobie.

Gra wymiata po całości! Wreszcie zaimplementowali normalną kamerę. Czeka mnie wiele godzin z tym tytułem.

Edytowane przez DawidekFCB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zacząłem grać (wreszcie!) w MGS3, tym razem w wersji HD. No i klops. Pomimo całej znakomitości tego epickiego tytułu, tak się przyzwyczaiłem do sterowania w grach nowej generacji, że mam duży kłopot z celowaniem. Reszta kontrolsów w porządku. Dlatego chciałbym wyjaśnić kilka rzeczy. Chodzi mi w szczególności o bronie, które nie mają iron sight (albo mają, a ja o tym nie wiem). Czyli wszelkiej maści karabiny maszynowe. Rozumiem, że jak naciskam :square: zaczynam strzelać. Teraz tak, czy już wtedy przez skierowanie gałki w odpowiednim kierunku łapię auto-aima czy muszę dodatkowo wcisnąć :l1: ? A jeśli auto-aim to :l1: to żeby zmieniać cele to muszę operować stickiem czy tylko tapnąć trigger, żeby zmienić na następny cel? Po walce z pierwszą jednostką Ocelota (chrzanić "no kills playthrough"), Snake strzelał mi...wszędzie. Jakoś nie opanowałem chyba gały, bo raz mi Ak - 47 łapał  przeciwników, a raz nie. Macie jakiś sposób na precyzyjne celowanie? Czy po prostu muszę się przyzwyczaić (w sumie otwartej walki to dużo nie jest, bo staram się załatwiać to po cichu...)?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×