Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś był ciekaw, jak po przygodzie z serialem odnajdują się teraz co poniektórzy.

 

090a081392bc8c0937cb8c9fceed7a0d.jpg

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod koniec trzeciego sezonu i póki co uważam że serial mocno nierówny. Ciekawe wątki przeplatane z nudnymi. Nie wiem jak wypada książka, być może w serialu nie do końca podołali zadaniu przedstawienia niektórych postaci. Co nie zmiania faktu że serial ogląda się dośc przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem, ale od kumpli którzy czytali, słyszałem ze po jednym mocnym tomie jest nudny, a potem znowu mocny i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial zdecydowanie rozni sie od ksiazek. Obecny sezon przedstawia wydarzenia z tomu "Nawalnica mieczy" nastepny tom to "Uczta dla wron" w Polsce podzielony na dwie czesci I przedstawia on wydarzenia na Zelaznych Wyspach , ktore dzialy sie w tym samym czasie co "nawalnica" ogolnie proza Martina jest trudna do realizacji ale za to przyjemna do czytania.

Co do ostatniego odcinka to dla mnie najlepszym momentem byla reakcja Aryi na wiadomosc o tym ,ze ciotka nie przebywa juz wsrod zywych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ogolnie wkurza ze tak malo motywow jest z tymi 'innymi' a szkoda bo to jeden z ciekawszych motywow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z innymi zrobili smaka w bodajże ostatnim odcinku 2 sezonu - scena jak idzie armia innych w stronę muru, następnie przez 2 sezony cisza z tematem (jakieś 2 krótkie sceny). W książce też tak było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak znajde czas chyba poczytam te ksiazki bo wkurza to czekanie rok na kazdy sezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Różnica jest znaczną w niektórych momentach między serialem a książkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z innymi zrobili smaka w bodajże ostatnim odcinku 2 sezonu - scena jak idzie armia innych w stronę muru, następnie przez 2 sezony cisza z tematem (jakieś 2 krótkie sceny). W książce też tak było ?

Tak. Można nawet powiedzieć, że w porównaniu rozmiarów książkowej sagi i serialu, to motywu The Others jest jest w książkach jeszcze mniej (chociaż wiadomo - sceny są znacznie barwniejsze i intensywniejsze, jest też trochę teorii). Wiesz, z tym motywem to zapowiada się na popkulturową klasykę - szykowani są jako największe zagrożenie dla całej krainy, ci co wierzą lub widzieli próbują ostrzec resztę, która ma to gdzieś bo mają swoje problemy, ale kiedy w końcu nadejdą, będzie za późno dla wszystkich i będą przepraszać Nocną Straż że im nie wierzyli. Coś jak Żniwiarze w Mass Effect :P Oczywiście GRRM ubierze to w swoje szaty epickości i wyjątkowości i patrząc na poziom wykonania czwartego sezonu, nie ma wątpliwości że D&D zaprezentują ten motyw w serialu z należytym szacunkiem :) Trzeba tylko na to poczekać - i to dość długo.

 

 

Nie wiem jak znajde czas chyba poczytam te ksiazki bo wkurza to czekanie rok na kazdy sezon

Czas na gry masz a na czytanie już nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na gry masz a na czytanie już nie? ;)

 

Nie do konca, mam wiele innych ksiazek ktore maja pierwszenstwo w przeczytaniu a 'gra o tron' mi sie fajnie oglada natomiast gatunek jako ten do czytania nie nalezy do moich ulubionych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może audiobook ? zawsze łatwiej. Można grać i słuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny finał, teraz rok czekania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie są różnice miedzy książką a serialem...i to czasami bardzo znaczące dlatego polecam przeczytanie albo odsłuchanie oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie są różnice miedzy książką a serialem...i to czasami bardzo znaczące dlatego polecam przeczytanie albo odsłuchanie oryginału.

 

ok przeczytać jeszcze bym mógł ale audiobook Game of Thrones (czy tam Song of Ice and Fire..) to bym nie zdzierżył, nawet w samochodzie :)

 

co do finału to bardzo fajny, rok minie ani się obejrzymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ja zawsze myślałem że oni się zbierają i nagrywają to tydzień w tydzień aż skończy się sezon i mają wakacje. A tutaj psikus, oni nagrywają to pół roku kiedy jest przerwa między sezonami a w trakcie wypuszczania sezonu jest cały montaż i udźwiękowienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny finał, teraz rok czekania...

2e86d7a002a03912d567d85e8a833583.png

Ogólnie są różnice miedzy książką a serialem...i to czasami bardzo znaczące dlatego polecam przeczytanie albo odsłuchanie oryginału.

 

 

ca243106eaec3c3c76dead38372a7bc4.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimmy Kimmel i Lena Headey prowadzą rozmowę w stylu Cersei, czyli subtelna wymiana obelg przy winie. Fragment programu Jimmy Kimmel Live. Dla znających angielski. Warto poświęcić te trzy minuty :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL, ostatnio mnie kumpela uświadomiła że Martin zdradził zakończenie całej serii twórcom serialu.

Na wypadek gdyby umarł to żeby wiedzieli do czego dążyć, gdyby nie skończył książek XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×