Skocz do zawartości
Patricko

Resident Evil 6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to tylko mi się wydaje, że na tym trailerze w 48 sekundzie i później na kilku ujęciach ta kobieta obok Leona to żywcem "skóra zdjęta" z Luisa Sera, tego policjanta 'z szafy' z RE4 którego w zamku Saddler zabija ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko ja mam wrażenie, że ta gra na gameplaju wygląda strasznie słabo? Już nawet OCR się lepiej prezentowało, tutaj wszystko jest takie biedne. Animacje postaci, grafika po te japońsko-ninjowe ruchy bohatera... -.- Zwykła strzelanka TPP z zombiakami, już czwórka a nawet piątka prezentowała się 3x. lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanem serii jestem, uwielbiam Residenty. Nie przeszkadza mi nawet to, że nie będzie straszyć. Dla mnie liczą się bossy, przeciwnicy, fabuła i co -operacja, czyli to za co kocham serie. Ucieszył mnie fakt powrót na stare śmieci (Racoon City) oraz ślamazarne zombie dobierające się do mózgu. Zacieram rączki i jaram się jak ksiądz młodym ministrantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w RE6 jest potwierdzony już na 100% split screen?

Tak, w RE 6 będzie co-op offline dla 2 osób ze split screen'em.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czekam, wszystkie możliwe info odczytane i wiem jedno! na horror nie liczę ale na mistrzowską strzelaninę tpp z elementami gore jak najbardziej!

No i czekam oczywiście na syna Weskera wygląda na to że mam nowego lidera w serii :) swoją drogą w końcu Leon nie wygląda już jak metrosekualny chłopiec a Chris jak pudzian na dodatkowych sterydach parę lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil 6 jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier przez ze mnie w tym roku. Grałem w "jedynkę", "trójkę", "czwórkę", no i "piątkę", dwie ostatnie odbiegają od standardu jakie zapoczątkowała seria. Czwórka posiadała klimat, lecz akcja ciut przeważała, w piątej części mamy podobnie, lecz niestety akcji jest troszkę więcej, co nie oznacza, że grę oceniam negatywnie, bo bardzo lubię tą serie.

Czytając liczne playtesty i oglądając gemplaye doszedłem do wnioski, że Resident Evil 6 może być poważnym kandydatem na grę roku.

No i czekam, wszystkie możliwe info odczytane i wiem jedno! na horror nie liczę ale na mistrzowską strzelaninę tpp z elementami gore jak najbardziej!

Nie do końca masz racje. Jeden z elementów, które mnie najbardziej cieszą to taki, w którym deweloperzy z Japonii postanowili powrócić do korzeni. Owszem akcja i zapierające w dech piersiach momenty typowe dla kina sensacyjnego znajdą swoje miejsce w grze, ale myślę, że będzie ich mniej niż w poprzedniej części. Powrócą bowiem typowe zombiaki, których według mnie brakowało w poprzednich częściach i klimat przybliżony do tego jaki doświadczaliśmy w czwórce.

Krótko mówiąc jaram się jak pedofil małymi dziewczynkami.

Grę kupię na pewno, ponieważ myślę, że twórcy w końcu skręcili na właściwy tor, który prowadzi do gier survivalowych.

Edytowane przez Kentucky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz racje. Jeden z elementów, które mnie najbardziej cieszą to taki, w którym deweloperzy z Japonii postanowili powrócić do korzeni. Owszem akcja i zapierające w dech piersiach momenty typowe dla kina sensacyjnego znajdą swoje miejsce w grze, ale myślę, że będzie ich mniej niż w poprzedniej części. Powrócą bowiem typowe zombiaki, których według mnie brakowało w poprzednich częściach i klimat przybliżony do tego jaki doświadczaliśmy w czwórce.

OK, tylko że - tak na dobrą sprawę - Residenty nigdy nie były stu-procentowymi horrorami i zawsze pod względem wywoływania poczucia strachu u graczy ustępowały wyraźnie takim grom jak seria Silent Hill czy Project Zero (a.k.a. Fatal Frame). To co urzekało najbardziej w serii RE (przynajmniej mnie) to survival z krwi i kości i mega klimat (zwłaszcza w częsciach 1-3, code veronica, zero i REmake). Dlatego też nie rozumiem tej nagonki, że nowe Residenty już nie straszą, bo tak naprawdę... nigdy nie straszyły.

Dlatego zgadzam się ze Zdunem, i nie liczyłbym na horror przy którym będziemy się pocić ze strachu ;).

W szóstej częsci oczywiście wypatruje hiciora na miarę minimum części 4, i raczej takiego dostaniemy. Sam fakt, że dostaniemy aż 3 kampanie, z czego każda będzie wyraźnie różnić się od poprzedniej, kaze nam poważnie sie zastanowić nad zakupem szóstki.

Ja już wiem, że biorę w dzień premiery, z resztą jak każdego Residenta z numerkiem, od roku 1999 :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie zombie nie są straszne, nie były i nie będę raczej traktuje je od samego początku jako taki czarny humor a niżeli coś co ma przyprawiać mnie o ciary...

stąd od tego około 1997 roku kiedy to miałem przyjemność zagrać w re1 mam tą serię jako dobry survival shooter z kiedyś zagadkami na poziomie (mam nadzieję na powroty potrzeby ruszenia szarymi komórkam ), i czy tylko ja tęsknie za savepointami na tusz?? :)

Ogólnie na całym forum zauważyłem bardzo małą liczbę fanów serii (premiera na dniach i 3 strony na forum...)... Czyżby tak się zestarzałem że sama seria nie jest już dla graczy wyznacznikiem świetnej jakości?? Przecież premiera tego tytułu to tak jak kolejny mgs, silent hill czy final fantasy ;) tym bardziej że naprawdę zapowiada się syto i na poziomie :) z poprzednikiem spędziłem około 60 godzin świetnie się bawiąc, mam nadzieję na powtórkę z 6ką. ps. alfik chętny na coopa na jakimś hard/ultra hard?? :)

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry survival shooter z kiedyś zagadkami na poziomie (mam nadzieję na powroty potrzeby ruszenia szarymi komórkam ), i czy tylko ja tęsknie za savepointami na tusz?? :)

O tak, ciekawe zagadki rodem z RE 1-3 byłyby bardzo mile przeze mnie widziane (przynajmniej w kampanii Leona, która ma być najwierniejsza korzeniom serii.) Savepointy na tusz... aż się łezka w oku kręci... Świetna sprawa, niestety, czasy w których gra nie sejwowała się nam automatycznie minęły bezpowrotnie :(

Ogólnie na całym forum zauważyłem bardzo małą liczbę fanów serii (premiera na dniach i 3 strony na forum...)... Czyżby tak się zestarzałem że sama seria nie jest już dla graczy wyznacznikiem świetnej jakości?? Przecież premiera tego tytułu to tak jak kolejny mgs, silent hill czy final fantasy ;) tym bardziej że naprawdę zapowiada się syto i na poziomie :) z poprzednikiem spędziłem około 60 godzin świetnie się bawiąc, mam nadzieję na powtórkę z 6ką.

Dokładnie tak, osobiście traktuje premierę RE6 jak święto, wezmę sobie nawet tego dnia wolne a co! ;) Również dziwi mnie brak zainteresowania tytułem, tymbardziej że widać, że twórcy się naprawde postarali i dadzą nam 3 kampanie nastawione na 3 zupełnie odmienne style gry. Dla każdego coś miłego, nowi fani dostaną shootera w kampanii Chrisa, starsi fani survival u Leona, oprócz tego (wg tego co wyczytałem w najnowszym PSX Extreme) w kampanii młodego Weskera, wiekszość problemów bedziemy musieli rozwiązywać... po cichu, co jest absolutną nowością w serii i jestem cholernie ciekaw jak wygląda ta rozgrywka (na skradanie i poziom zaszczucia rodem z serii Forbidden Siren bym nie liczył, ale kto wie... :))

ps. alfik chętny na coopa na jakimś hard/ultra hard?? :)

Przecież to oczywista oczywistość :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie orientujecie się czy ten tytuł będzie dostępny w formie cyfrowej do pobrania z ps store? Czy tylko w postaci kartoniku z fizycznym nośnikiem?

ps jako nowy na forum pozdrawiam wszystkich :) dodatkowe pozdro dla fanów serii co premierę traktują jako uroczystość - oby to nie było święto ruchome ;)

Jeszcze raz pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas po premierze wersji pudełkowej pewnie się pojawi (podobnie było z RE ORC, którego już można pobierać z PS Store)

Witamy nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak to zrobić.

Myślałem, że w dniu premiery wystawiają gry od razu w store.. Wszystkie resy tak pobierałem ze sklepu. Moja sonka to już staruszka, mam lęki, że jej laser siądzie.

Myślałem, żeby jakiś pre order zamówić, ale czasem kurier nie dostarcza na czas. Tak więc do jakiego sklepu najlepiej się wybrać, żeby mieć pewność, że tam będzie? Z Łodzi do was piszę jak coś..

Sorki, za te banalne pytania, ale strasznie jestem uruchomiony na ten numer :) fajnie, że demko drugiego ma być..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się zastanawiał u młodego weskera nad jakimś dziwnym mixem między mgsem, splinter celem a future soldierem z lekką nutką residenta 3go (ten nowy typ "nemezisa")... Czyli wybijamy po cichu pojedyncze sztukie zombie a na środku jakiegoś placu są ich 10ki i nie możemy być głośno aby na nas ta chmara nieruszyła chociaż jak już jesteśmy przy drzwiach wypada przez nie wielka "obleśna kupa mięśni" i musimy wybierać między tą chmarą a nim ;) (tak bym rozumiał "załatwianie spraw po cichu w serii resident evil" ;) ).

Oj hype mnie powoli łapie, zaceiram łapska i czekam na produkt finał...

Sprawdzimy czy capcom wywiąże się z obietnicy i dostaniemy długościowo 3x resident 5ty :biggrin: ...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak to zrobić.

Myślałem, że w dniu premiery wystawiają gry od razu w store.. Wszystkie resy tak pobierałem ze sklepu. Moja sonka to już staruszka, mam lęki, że jej laser siądzie.

Myślałem, żeby jakiś pre order zamówić, ale czasem kurier nie dostarcza na czas. Tak więc do jakiego sklepu najlepiej się wybrać, żeby mieć pewność, że tam będzie? Z Łodzi do was piszę jak coś..

Sorki, za te banalne pytania, ale strasznie jestem uruchomiony na ten numer :) fajnie, że demko drugiego ma być..

Możliwe, że będzie do ściągnięcia już w dzień premiery, możliwe że trafi tam z opóźnieniem. Wszystko zależy od Sony i Capcom. Co do preorderów, niedawno była premiera Sleeping Dogs, wiem że dużo ludzi z forum zamawiało z muve.pl i raczej wszystkim przyszło na czas ;)

Bardziej bym się zastanawiał u młodego weskera nad jakimś dziwnym mixem między mgsem, splinter celem a future soldierem z lekką nutką residenta 3go (ten nowy typ "nemezisa")... Czyli wybijamy po cichu pojedyncze sztukie zombie a na środku jakiegoś placu są ich 10ki i nie możemy być głośno aby na nas ta chmara nieruszyła chociaż jak już jesteśmy przy drzwiach wypada przez nie wielka "obleśna kupa mięśni" i musimy wybierać między tą chmarą a nim ;) (tak bym rozumiał "załatwianie spraw po cichu w serii resident evil" ;) ).

Oj hype mnie powoli łapie, zaceiram łapska i czekam na produkt finał...

Sprawdzimy czy capcom wywiąże się z obietnicy i dostaniemy długościowo 3x resident 5ty :biggrin: ...

Być może masz rację z tym ''skradaniem'', zobaczymy, jak już położymy łapska na tym tytule :) Co do długości, każda z 3 kampanii ma być nieznacznie krótsza od 5, co i tak daje bardzo satysfakcjonujący czas potrzebny na przeoranie gry wzdłuż i wszerz :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby,oby gdyż po 5ce odczuwałem niedosyt w formie " mogłaby byc taz z 2-3 godziny dłuższa ;) " chociaż patrząc na dzisiejsze standardy to re5 i tak był przecież bardzo długi... No i oczywiście przechodziło się go multum razy aby - kupować infinity amo itp... Mam nadzieję że w re6 będzie to podobnie rozwiązane gdyż lubię mieć profity z wielokrotnego przejścia gry..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby,oby gdyż po 5ce odczuwałem niedosyt w formie " mogłaby byc taz z 2-3 godziny dłuższa ;) " chociaż patrząc na dzisiejsze standardy to re5 i tak był przecież bardzo długi... No i oczywiście przechodziło się go multum razy aby - kupować infinity amo itp... Mam nadzieję że w re6 będzie to podobnie rozwiązane gdyż lubię mieć profity z wielokrotnego przejścia gry..

Swietny replayability to jest praktycznie wizytowka tej serii, wiec nie martwilbym sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki alfik za mały rekonesans :)

Gameplay bd praktycznie taki sam jak w poprzedniczce, na pewno nie gorszy. Jak wykruszy się paru starych fanów to mówi się trudno, znajdą się nowi.. Taka głupia piątka też miała umrzeć śmiercią naturalną, a do tej pory jest z kim polatać, czy to w story czy w mercach.

Sam fakt, że zabrała się za to najliczniejsza ekipa.. A właśnie, już ukończyli grę nikt nie wspomniał. Czyli bez poślizgów będzie, tylko łyknąć demko i się przekonać :)

Co do replayability i tylu twórców. Mam nadzieję, że nie zapomnieli dodać opcji skip przy napisach końcowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, widze alfik i zdun się szykujecie beze mnie, ja się tak nie bawię. Jak można było mnie pominąć w tym niecnym planie (mam na myśli coop na hardzie), hehe. Ja się łapię na tego typu rzeczy, pamiętajcie panowie!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście że , grę w Poznaniu dziś zakupiona w 6 egzemplarzach ?

Oczywiście na PS3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×