Skocz do zawartości
Patricko

Resident Evil 6

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesze się, że wrażenia z dema są dość pozytywne, wieczorem sam sprawdzę jak to wszystko wypada. Co do kampanii Chrisa... Cóż, może przy RE7 twórcy w końcu pójda po rozum do głowy i zrobią jedną wielką grę w takim klimacie, a to...:

Jak próbowałem połączyć się w grze by z kimś zagrać, to na liście 'serwerów' około plus-minus 70% graczy grało we fragment z kampanii Leon'a. Chyba o czymś to świadczy ...

...tylko dowodzi temu w co ludzie chcą grać i na co chcą wydać swoje pieniądze, a o to chyba Capcomowi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko też w ogóle się steruje w kampanii Chrisa przy chowaniu się za osłonami, jest to strasznie niewygodne. Trzeba nacisnąć L1, następnie wcisnąć X i dopiero wtedy gałę lewą do góry, aby móc celować. Po chwili postać przestaje przylegać do osłony i całą akcję trzeba powtarzać od początku, co mnie strasznie irytuje i denerwuje.

To tylko ja odczułem tę różnicę w grafice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko obczajone, czas na spostrzezenia. A wiec na wstepie powiem wam, ze nie podoba mi sie koncepcja, jaka obralo Capcom przy kolejnej czesci Resident Evil. Zamiast otrzymac jedna, spojna gre, otrzymujemy jakies trzy wieksze DLC do gry, ktora sie nigdy nie ukazala.... Dobrze chociaz, ze nie dostalismy jednej kampani, a reszta bylaby w postaci DLC. To bylby koszmar...

A wiec zaczalem od kampani Chrisa. Coz, ja wszelkich strzelanek typu COD nie lubie, wiec musialem to poprostu przebolec. Ciekawy ten wielkolud byl. Taki przerobiony El Gigante ;)

Ocena 5/10

Nastepnie lecimy z kampania Jake'a. Na wstepie musze powiedziec, ze sama postac Jake'a wydaje sie calkiem ciekawa. Kampania klimatem moze byc zblizona do czesci 5 cyklu. Znacznie lepiej niz u Chrisa. No i na koncu, znowu redesign znanego przeciwnika ;)

Ocena 7/10

No i na koniec wisienka na torcie, kampania Leona. Jest klimatycznie, jest Hunnigan, jest Helena (dat ass xD). Powrot do staroszkolnych zombiakow. Czego chciec wiecej :happy: Najlepsza kampania

Ocena 8+/10

Jezeli chodzi o audio to jest slabiutko. Utwory przygrywajace trakcie kampani Chris'a oraz Jake'a sa poprostu tragiczne, bezplciowe, nijakie. To juz Resident Evil 5 oferowal znacznie ciekawsze utwory. Nieco lepiej jest w przypadku kampanii Leona. Mam nadzieje, ze jednak tworcy przygotowali jakas ciekawa sciezke dzwiekowa. Jezeli chodzi o grafike to ja nie widze jakis zmian wzgledem czesci 5, choc moze to ja jestem slepy :P Graficznie jest ok, nie mam zastrzezen.

Reasumujac; demko srednie, najmocniejszym jego punktem jest oczywiscie kampania Leona. Z zakupem gry bedzie kurcze problem, bo z jednej strony jestem ciekaw jak potocza sie losy bohaterow, z drugiej jednak, nie podoba mi sie fakt, ze juz zapowiedzieli bodajze 4 DLC do trybu multi. Nie mam zamiaru wspierac takich "akcji". Zobaczymy ile wytrzymam bez tej gry ;)

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest teraz o grę, która nie będzie oferowała DLC, w 5tce też przecież były DLC.

Co do grafiki, to chodzi mi o to, że mniejsza jest ostrość, niewyraźne kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfik, o to mi chodziło. Gracze chyba jednak woleliby grę w stylu kampanii Leon'a.

Co do audio ... faktycznie w tym aspekcie nie jest jakoś wybitnie ... dźwięk 5.1 słychać, ale jakoś tak oczekiwałem czegoś lepszego.

Odnośnie grafiki, ja nie dostrzegam jakichś większych zmian, jest ok.

Jeszcze miałem wrażenie, że w demku Chris'a framerate jakoś potrafił chyba spadać ... było trochę przeciwników, dymu itd.

Trudny orzech do zgryzienia z tym demem ... jak już wspomniałem, jest bardzo nierówne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że gracze wolą jakby ta odslona poszła w stronę kampanii Leon'a. Ja to od początku mówiłem, że robienie z Residenta bezpłciowego gameplayu to nietrafny pomysł. W grę i tak zagram, z czystego obowiązku ^^

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koleżanki z psn twierdzą, że b fajny ten nowy re. Dziewczyny są zachwycone, bd z kim latać po mapkach. lol

Ps. Znaleźliście wszystkie trzy emblematy xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym podejsciem znalazlem jeden w kampani Leona. Moze dzis wieczorem znow sobie odpale, tym razem co-op'a, to moze znajde reszte, choc wcale mi na tym nie zalezy :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Taki absurd... Pytam się znajomych z psnu i między innymi niektórych z was jakiś czas temu, co myślą o nwym re...

wszyscy prawie "e nie jara mnie wolę co innego" nagle 20 w tej chwili osób dostępnych na psn.. I co wszyscy robią?? grają w demo z psnu lub mają opisy w stylu "re = must have"...

Kur*a jak ja kocham mieć rację twierdząc że to będzie świetny tytuł :biggrin:

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Taki absurd... Pytam się znajomych z psnu i między innymi niektórych z was co myślą o nwym re...

wszyscy prawie "e nie jara mnie wolę co innego" nagle 20 w tej chwili osób dostępnych na psn.. I co wszyscy robią?? grają w demo z psnu lub mają opisy w stylu "re = must have"...

Kur*a jak ja kocham mieć rację twierdząc że to będzie świetny tytuł :biggrin:

Ale jakbyś mógł, to już w tym roku się nie wypowiadaj o fajnych tytułach - bo trzeba zostawić trochę $$$, na przyszłoroczne zakupy... ;)

Gra stworzona do co-op'a, z całkiem niezłą oprawą audio-wideo...

Kampania Jake'a chyba wypada najsłabiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo świetny jak RC gdzie też koło premiery sporo osób grało (zapewne maniacy serii ) a po 2 dniach nagle każdy wracał do ulubionych tytułów a na allegro istny zalew używek .

RE zbrzydł mi totalnie już 5 była niejaka ratował ją co-op, od pierwszego trailera wiadomo było w jaką stronę podąża 6 .

I tak jak ktoś wyżej napisał robienie 3 różnych kampanii nie jest wg mnie dobry pomysłem, chcieli aby każdy znalazł coś dla siebie ale wyszło przeciętnie i mało spójnie .

Ot kolejna gierka na ps3 o której nikt nie długo nie będzie pamiętał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak z "fabułą" - jak dla mnie, to dwie kampanie byłyby w zupełności wystarczające...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak sobie trolujecie, czy faktycznie Wam się demo podoba ?

Poza dobrym klimatem we fragmencie Leona, ta gra jest po prostu słaba. Kamera dramatyczna, połowę ekranu zasłaniają plecy bohatera, sterowanie nieresponsywne, celowanie pomimo możliwości zmiany na zwykły celowniku nadal nieprecyzyjne. Do tego koszmarnie słaby fragment Chrisa.

Zagrajcie w to na spokojnie, bo później będziecie płakać, że wydaliście ciężko zarobione 200+ na przehypeowanego średniaka.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to stwierdzić jedynie po demku, jaka ta gra będzie. Natomiast możesz mieć trochę racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tak sobie trolujecie, czy faktycznie Wam się demo podoba ?

Poza dobrym klimatem we fragmencie Leona, ta gra jest po prostu słaba. Kamera dramatyczna, połowę ekranu zasłaniają plecy bohatera, sterowanie nieresponsywne, celowanie pomimo możliwości zmiany na zwykły celowniku nadal nieprecyzyjne. Do tego koszmarnie słaby fragment Chrisa.

Zagrajcie w to na spokojnie, bo później będziecie płakać, że wydaliście ciężko zarobione 200+ na przehypeowanego średniaka.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Albo 120zł :P Tryb Mercenareis ma ponoć być bardzo dobry i na niego też m.in liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie wolno oceniać gry po demo, ale po tym co dotychczas zobaczyłem i spróbowałem, naprawdę nic nie wskazuje na to, żeby ta gra miała być przynajmniej dobra.

Inna sprawa, że jeśli demo ma mi zaprezentować grę i zachęcić mnie do zakupu... To Capcom wypuszczając taką wersję demonstracyjną, osiągnęło efekt dokładnie odwrotny.

@Salwik

120 to również za dużo.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Edytowane przez zimzvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie wolno oceniać gry po demo, ale po tym co dotychczas zobaczyłem i spróbowałem, naprawdę nic nie wskazuje na to, żeby ta gra miała być przynajmniej dobra.

Inna sprawa, że jeśli demo ma mi zaprezentować grę i zachęcić mnie do zakupu... To Capcom wypuszczając taką wersję demonstracyjną, osiągnęło efekt dokładnie odwrotny.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

No to co wg ciebie powinien zrobić Capcom? Wydali 3 osobne kampanie, żeby każdy mógł zobaczyć, jak każda z nich się prezentuje. Wg mnie zrobili bardzo dobrze, i nic im zarzucić nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogli na przykład zrobić porządną grę. mogli również w demo pokazać tylko kampanię Leona, bo tylko ta część ewidentnie trzyma jakiś poziom i naciągnąć ludzi obiecankami, że pozostałe będą równie dobre.

najlepiej jakby w ogóle nie wydawali dema, skoro ten kod jest po prostu przeciętny. niech nadal jadą na marce i na masie ludzi, która się łudzi, że dostanie produkt na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz by było narzekanie "czemu nie pokazali każdej kampanię, tylko tą Leona..." Jestem przekonany, że na bank by tak było. Licze, że całość mnie wciągnie i tyle. W sumie to i tak nie rozumiem twojego stwierdzenia "mogli zrobić porządną grę". Zabrzmiało to mniej więcej tak jakbyś już ograł ją całą. Bądźmy poważni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę na wyrost, przyznaję. Ale powtarzam - nic mnie nie przekonuje, że będzie lepiej niż przeciętnie.

Narzekanie na brak demonstracji każdej z kampanii ? Ja słyszę i czytam narzekania na słabiutki poziom kampanii Chrisa... Które narzekania gorsze ?

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiadomo jak mniej więcej wyglądać będzie kampania Chrisa, a tak to by była wielka niewiadoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądać tak, że lepiej jakby jej nie było wcale.

Aha nie przyczepiłem się do grafy, która jest ewidentnie słabsza niż w RE5. Natomiast AI po prostu nie istnieje. Ok, zombie to trupy i nie można po nich oczekiwać myślenia... ale to co się wyrabia że sztuczną inteligencją w kampanii Chrisa, woła o pomstę.

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zaliczyłem scenariusze Leona i Chrisa (ostatni zostawiam na jutro) i.... mam dość mieszane uczucia.

Pierwszy fragment całkiem okej, ale ciężko cokolwiek powiedzieć - wybrali strasznie liniowy i nijaki wycinek gry. Niby są tam jakieś echa klimatu klasycznych RESów, ale całość i tak nastawiona na akcję.

Chris - OMG. Dlaczego to wygląda jak tania kalka Gearsów? Tania, bo sterowanie, kamera i system osłon są po prostu wpieniające. Przynajmniej na początku - chaos totalny jak dla mnie. Inna sprawa, że mimo początkowego chaosu jest jakoś podejrzanie łatwo.

Kolejna sprawa, to grafa - jak na moje oko, to postęp chyba zerowy w stosunku do RE5. Bardzo dużo kiepskich tekstur, a skoro wyłapałem je bez problemu mimo olbrzymiej ilości akcji, to chyba faktycznie coś jest nie teges. Oczywiście sam design, oświetlenie i modele postaci na wysokim poziomie, ale mimo to jakoś za bardzo wieje od tego zgnilizną.

Nie wiem, z jednej strony mam ochotę na więcej, ale z drugiej demo nadal nie rozwiało żadnych moich wątpliwości. Jutro ogarnę jeszcze trzeci scenariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze demo jest generalnie o wiele lepsze ale nadal uważam że dostajemy naprawdę zajebistą grę która trzyma chcąc nie chcąc poziom na każdej płszczyźnie.... Capcom ma pecha do dem przed premierą gry więc tym bym się nie sugerował (vide choćby dragons dogma)... Poczekamy zobaczymy po ograniu obu dem parokrotnie tylko utwierdzam się w fakcie że dostajemy najlepszego shootera z elementami grozy i gore (nie mylić z rasowymi horrorami) ostatnich 2óch generacji konsol....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×