Skocz do zawartości
Tomo

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki Cwirze za spory wykład na temat snajperowania, trochę reconem pobiegałem w bc2 i dużo informacji w tym temacie się pokrywa. co do l96 to raczej wpadnie szybko , te zadanie do jej odblokowania nie jest jakieś super trudne , a co do m98 to ... trzeba się będzie trochę napocić , 146000 pkt aby odblokować.

z innej beczki ,

wczoraj dołączyłem do ziomków z listy ( nie ,nie do was bones , supas ) i z braku miejsc wrzuciło mnie do zespołu przeciwnego . niestety podczas bratobójczej walki jeden z rodaków po moim zgonie robił kucanie nade mną ( tea bag , tak to się chyba zwie) . mały apel jeśli ten ktoś zagląda tu na forum, że ten żarcik jakoś mi nie podszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps2) wiem że już gdzieś ,ktoś o to wcześniej pytał . chcę się trochę poruszać snajperem , oprócz podstawowych odblokowałem teraz jakieś dwie inne snajperki. co jest lepsze , te co walą nonstop czy te z przeładowaniem ? dodam że mi przeładowywanie co strzał nie przeszkadza , bardziej zależy mi na stabilnym i dłuższym locie pocisku.

Lepsze są te z przeładowaniem, tym bardziej że po 60 killach odblokowuje się tzw. Zamek dwutaktowy, i można oddac serię strzałów bez przeładowania.

sprostowanie: nie można oddawać serii strzałów bez przeładowania, tylko można oddać serie strzałów bez odrywania oka od celownika aby przeładować.

Ze snajperek to polecam L96. Sam troche nia gram (chociaż reconem gram rzadko z bolt actionem, predziej z umpem:) ) i daje rade. Zrąbana troche jest animacja przy wlaśnie zamku dwutaktowym - patch ma to skorygować. Słyszałem pochlebne opinie o 96b czy jak to się nazywa tylko trzeba się troche pomęczyć żeby uciułać tyle pointów by ją odblokować.

sprostowanie: zrąbana nie jest animacja tylko zamek dwutaktowy (jeśli chcesz bez odrywania oka oddać drugi strzał musisz kliknąć R1 żeby przeładował)

Dokładnie tak M98B wymiata: największa prędkość wylotowa pocisku - najmniejszy opad pocisku (nie musisz brać dużej poprawki strzelając w ruchomy/daleki cel. Wizualnie wygląda jakby miała przy strzale "wyrwać bark z zawiasów" + dźwięk... mrrr. Mam nią prawie 2500 killi i nie zamienię jej na żadną inną.

Nie znikają. Jeśli postawiłeś sygnalizator radiowy (ten do respienia się Twoich kompanów) i po śmierci to Ty się na nim odradzasz to on znika, ale czujnik ruchu nie znika.

chyba dawno reconem nie grałeś. Znikają za każdym razem jak się zrespisz zarówno radio jak i czujnik - mam ponad 200h pewności... :P

Dajcie spokój snajperem wcale się wolno nie nabija pktów. Wiadomo, że to nie medyk, ale heady wynagradzają różnice. Mam już 11 gwiazdke za recona w drodze i uwielbiam tą klase. Biegam po flagach z lunetą x12 i fajnie mi się gra.

Edytowane przez rejczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwię się czemu czasami poziom irytacji sięga zenitu.. nie zawsze wynik zależy od naszych umiejętności. . widać jak gra jest nie dopracowana

Sterowanie w BF3 powinno być takie jak w 1943 lub BC2 czyli rozglądanie się szybkie (oczywiście zależy też od ustawionej czułości analoga) a celowanie wolne, a w trzecim BF zarówno celowanie jak i rozglądanie się są praktycznie takie same, co jest imo niewygodne.

Mapki, które mają bardzo słaby design (popatrzcie na te z BC2 a zobaczycie różnice) i wychodzi że przez 4 lata pracy, DICE za bardzo skupiło się na COD i gra nie zachowała swojego charakteru jaki miała wcześniej (np. podobnie stało się z niektórymi zespołami muzycznymi, ale są też wyjątki). Podejrzewam że za późno w fazie developingu podjęli decyzje o skopiowaniu elementów serii Activision i przez to wyszło tak jak wyszło. Może ostatni dodatek który ma być największy z tych trzech (podobnie jak z Vietnam w BC2) to zmieni i BF zachowa chociaż trochę dawnego klimatu.

PS Oczywiście nikogo nie zniechęcam do grania w BF3, którego jedynym atutem jest realizm (oczywiście nie stuprocentowy realizm. To nie ARMA czy inne America's Army) tylko piszę swoje zdanie do którego każdy ma prawo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Cwirze za spory wykład na temat snajperowania, trochę reconem pobiegałem w bc2 i dużo informacji w tym temacie się pokrywa. co do l96 to raczej wpadnie szybko , te zadanie do jej odblokowania nie jest jakieś super trudne , a co do m98 to ... trzeba się będzie trochę napocić , 146000 pkt aby odblokować.

Eh szkoda ze snajperki w bfie3 nie maja takiej mocy jak z bc2. Milo sie wgniatalo w sciany oponentow z m95+celownik x4. Quick scopy lataly na prawo i lewo, a tutaj to trzeba sie troche pomeczyc i przycelowac w leb. Nawet na hardkorze nie zawsze padaja na 1 strzala z samopowtarzalnej snajpy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda ze snajperki w bfie3 nie maja takiej mocy jak z bc2. Milo sie wgniatalo w sciany oponentow z m95+celownik x4. Quick scopy lataly na prawo i lewo, a tutaj to trzeba sie troche pomeczyc i przycelowac w leb. Nawet na hardkorze nie zawsze padaja na 1 strzala z samopowtarzalnej snajpy.

Tak tylko często brakowało ammo. Nie da się zestawić perków z ammo i z cel. 4x osobno a skrzynek z nabojami nie widać na mini-mapce, tylko jak są w zasięgu wzroku. Także takie chwile o których piszesz trwają raczej krótko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, z tym brakiem ammo to były w bc2 kokosy. :D Pamiętam jak zawsze sporo miałem killi z 1911 bo zawsze mi się amunicja do podstawówki kończyła, niezależnie od broni. :)

Co do usasa, no tuba jak tuba. Cholernie nienawidze tego dziadostwa, ale jaka satysfakcja jak się zdejmie takiego padalca co cały czas fika i strzela z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda ze snajperki w bfie3 nie maja takiej mocy jak z bc2. Milo sie wgniatalo w sciany oponentow z m95+celownik x4. Quick scopy lataly na prawo i lewo, a tutaj to trzeba sie troche pomeczyc i przycelowac w leb. Nawet na hardkorze nie zawsze padaja na 1 strzala z samopowtarzalnej snajpy.

taka prawda , wogóle snajper w bc2 był łatwiejszy do opanowania, pewnie przez te celowanie o którym piszesz, ale teraz jak chciałem pograć znów w bc2 po pół roku przerwy to za chiny mi nie szło . ale już po kilku killach w bf3 czuje że może pogram tą klasą dłużej . właśnie oglądałem przed chwilą filmik na youtubie jak kolo snajperką bez optyki kosił na bliski kontakt, nieźle wymiatał. taki agresywny snajper mocno mi odpowiada.

@Homer S

zależy co nazywasz graniem , po kilku zmianach serwera (pustki) , stoczyłem "pasjonujący" pojedynek 2 na 2 :biggrin: , gdzie zbierałem mocne baty bo i sterowanie inne i mapy pozapominane.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka prawda , wogóle snajper w bc2 był łatwiejszy do opanowania, pewnie przez te celowanie o którym piszesz, ale teraz jak chciałem pograć znów w bc2 po pół roku przerwy to za chiny mi nie szło . ale już po kilku killach w bf3 czuje że może pogram tą klasą dłużej . właśnie oglądałem przed chwilą filmik na youtubie jak kolo snajperką bez optyki kosił na bliski kontakt, nieźle wymiatał. taki agresywny snajper mocno mi odpowiada.

Udało Ci się w bc2 zagrać?? Ostatnio jak odpaliłem to znowu ghost town i pustkowia na serwerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie w BF3 powinno być takie jak w 1943 lub BC2 czyli rozglądanie się szybkie (oczywiście zależy też od ustawionej czułości analoga) a celowanie wolne, a w trzecim BF zarówno celowanie jak i rozglądanie się są praktycznie takie same, co jest imo niewygodne.

Na początku też uważałem to za złe rozwiązanie a teraz nie zwracam na to uwagi.

Co do mapek to zgodze się z tobą w połowie, bo mapki z rush wogóle mi nie podchodzą. Ogólnie rush to nie to samo w bf3 to nie to samo co w bc2, tam rush miał klimat np. Valparaiso. W bf3 znowu cq mi bardziej podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwię się czemu czasami poziom irytacji sięga zenitu.. nie zawsze wynik zależy od naszych umiejętności. . widać jak gra jest nie dopracowana

dlatego nie gram tą klasą.

praktycznie przy każdym strzale mam taką sytuację.

Namierzam kolesia w spokoju, bez ruchu itp itd.

Strzelam i co?!?! i nic!! pudło!!

Jedni mówią, że po zmianie pozycji tak jest, po tym jak biegniesz... ok z tym się zgodzić mogę.

Ale w momencie jak spokojnie "kampie" powinno się tak dziać? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grałem na ps3 w bc2, nawet nie kupiłem bo dostaje się okrojoną wersje do tego co jest na pc, czyli zdzierstwo dice i ea.

jeśli dice i ea by się trzymało bc2 to na pewno bf3 było by lepsze pod względem samego trybu hc.

po 300h grania można się przyzwyczaić do grania padem w fps na ps3.

zapomniałbym o najważniejszym, w bf3 recon to nie to samo co snajper w bc2, sam fakt że nie da się grać snajperem tak jak w bc2.

w bf3 recon to wychudzony szczur, dla mnie pomyłka ze strony dice która dodała mava, powinny się sypać resety statów osobom które wykorzystują mav

do zabijania kogoś.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też uważałem to za złe rozwiązanie a teraz nie zwracam na to uwagi.

Co do mapek to zgodze się z tobą w połowie, bo mapki z rush wogóle mi nie podchodzą. Ogólnie rush to nie to samo w bf3 to nie to samo co w bc2, tam rush miał klimat np. Valparaiso. W bf3 znowu cq mi bardziej podchodzi.

mi też jakoś szturm w bc3 nie podszedł. w bc2 ten tryb grałem bardzo często .

no i te karczowanie lasu ze stacjonarnego ckmu co by drużynie przeciwnej " łatwiej" się nacierało na mcomy. eh to były czasy :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyliscie, ale w ustawieniach r3 mamy:

- normalne

- hardcore

- piechota

- WŁASNE

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyliscie, ale w ustawieniach r3 mamy:

- normalne

- hardcore

- piechota

- WŁASNE

od rana jest ta opcja. dokładnie od godziny 11ej.

bardzo możliwe że z informacji która jest na battlogu można się spodziewać że dice i ea przygotowuje opcje zakładania własnych meczy o których też wspominali juz z nadchodzącym patchem który nie może nadejść.

battlelog.battlefield.com/bf3/en/news/

poza tym na serwerach dice hardcore można teraz tylko zagrać w mieszane tryby tdm/druz. dm i podbój/szturm/tdm.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie grałem na ps3 w bc2, nawet nie kupiłem bo dostaje się okrojoną wersje do tego co jest na pc, czyli zdzierstwo dice i ea.

Gdyby bf3 był tak okrojony względem pc jak bc2 to bym skakał ze szczęscia. Bc2 miał tylko troszkę gorszą grafe i o aż 8 ludzi więcej na mapie, co było widać tylko na harvest day i heavy metal.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miło, przeplatane tryby jak najbardziej tak! :) np. cq sekwana, rush bazar, cq na "fly" mapach, aby było więcej zabawy z pojazdów, metro rush/cq, i wywalić ten teheran!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby bf3 był tak okrojony względem pc jak bc2 to bym skakał ze szczęscia. Bc2 miał tylko troszkę gorszą grafe i o aż 8 ludzi więcej na mapie, co było widać tylko na harvest day i heavy metal.

nie do końca chyba, do bc2 musisz dokupić mapy z ps store które koleś na pc dostaje wszystkie od razu. poza tym w bc2 na ps3 nie możesz wybrać serwera na który chcesz dołączyć.

tyle tylko wiem od osoby która ma bc2 na ps3, sam nie kupiłem bc2 bo to bez sensu.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od rana jest ta opcja. dokładnie od godziny 11ej.

bardzo możliwe że z informacji która jest na battlogu można się spodziewać że dice i ea przygotowuje opcje zakładania własnych meczy o których też wspominali juz z nadchodzącym patchem który nie może nadejść.

battlelog.battlefield.com/bf3/en/news/

poza tym na serwerach dice hardcore można teraz tylko zagrać w mieszane tryby tdm/druz. dm i podbój/szturm/tdm.

Czyzby w koncu cos im strzelilo do lba zeby dodac te cholerne PM, bez ktorych bf traci 50% na zajebistosci? Mam nadzieje ze to jest to, bo setki tysiecy ludzi czeka na klanowki i turnieje, ja takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby w koncu cos im strzelilo do lba zeby dodac te cholerne PM, bez ktorych bf traci 50% na zajebistosci? Mam nadzieje ze to jest to, bo setki tysiecy ludzi czeka na klanowki i turnieje, ja takze.

było podane na jakiejś stronie że dice będzie wprowadzać taką opcje z nowym patchem albo z nowym dlc Close Quarters ale nie chce mi sie teraz szukać tego.

za wcześnie raczej na tą opcje z własnymi serwerami.

aktualnie myśle że te zmixowane tryby na serwerach dice hc to jakieś rozwiązanie chwilowe.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca chyba, do bc2 musisz dokupić mapy z ps store które koleś na pc dostaje wszystkie od razu. poza tym w bc2 na ps3 nie możesz wybrać serwera na który chcesz dołączyć.

tyle tylko wiem od osoby która ma bc2 na ps3, sam nie kupiłem bc2 bo to bez sensu.

Na ps3 jak masz nową gre to też masz wszystkie mapy. Z serwerami to jak w 90% gier konsolowych jest matchmaking . Mi to tam nie przeszkadzało chociaż dedyki w bf3 przyjołem z otwartymi ramionami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna mapa jaką bym chciał zobaczyć w bf3 to havy metal podbój plus 1000 ticketów albo 2000ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna mapa jaką bym chciał zobaczyć w bf3 to havy metal podbój plus 1000 ticketów albo 2000ce.

To by połowa ludzi pozasypiała ze snajperkami ;D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by połowa ludzi pozasypiała ze snajperkami ;D

Na wiatrakach :) I zamiast rozbijac helikoptery, wlatywaliby tam mavem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiatrakach :) I zamiast rozbijac helikoptery, wlatywaliby tam mavem ..

no nie, po patchu nie bedzie już wbijania się mavem na budynki i zabijania nim.

co do havy metal wystarczy że była by opcja z limitem na funkcje, po 3 snajperów, szturmowców, wsparcie i techników w jednym zespole.

1500 ticketów dało by prawie 2-3 godziny jak nie więcej grania, na pc było zajebiście, jeśli wypali ta opcja z personalizacją serwerów to spróbuje odpalić taki serwer.

Edytowane przez cubeline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pewno pytanie. Otóż mój kolega posiada dodatek Back to Karkand do gry Battlefield 3. Ma on LIMITED EDITION, czyli wersja przedpremierowa, gdzie był dodany owy dodaek. Więc czy mogę jakoś zrobić, żeby od niego zgrać ten dodatek? Czy ten klucz jest jednorazowy, czy może chodzi on na kilku kontach? Czy może wiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×