Skocz do zawartości
Patricko

Grand Theft Auto V

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy anulowac,zaplacisz i grasz.Przed kupnem podaj dane karty juz w zarzadzaniu kontem.Ja cudem dane mialem wklepane ale bez kodu 3 cyfrowego i kasy nie sciagnelo.Co do gry.Po 40 minutach nie podoba mi sie tylko system zniszczen ktory przyznacie ze jest kiepski,i model jazdy ala sleeping dogs.Cala reszta genialna,bez spadkow FPS. W jednym zdaniu - ZBIGNIEW WODECKI 10/10 :D

ale czy anulując i kupując jeszcze raz mamy zwykłą wersje czy preorder z atomic-em?

/edit

Pytanie nieaktualne, psn przed chwilą samo sciągnęło kasę

Edytowane przez otacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocna premiera: wszedłem, kupiłem, wyszedłem - kogo to obchodzi, przejdźmy do oceny gry :)

 

Po 2 godzinach gry:

 

GTA 5 prezentuję się wspaniale, extra misje, piękne krajobrazy, wciągająca fabuła, w końcu polskie teksty, ciekawe strzelanie, ale niestety jest ogromne ALE!

 

To za co wielu pokochało w GTA 4 był realizm, była próba stworzenia symulacji wraz z dość dobrym, trudnym odzwierciedleniem praw fizyki. Największą i dość poważną dla mnie wadą jest stworzenia ARCADE z GTA 5. GTA stało się jak SAINT ROW albo Sleeping dogs. 

 

Model jazdy: całą przyjemność z prowadzenia pojazdów, ich ciężar, podsterowność, nadsterowność wywalili. Są jakieś cukierkowe zabawki. Tir z naczępą rozbujany powinien polecieć od razu na bok a on ostro trzyma się jak przyklejony do asfaltu (co by było niemożliwe w GTA4.) Co za kretyn kiedyś wpadł na pomysł w grach, że jak się naciśnie hamulec podczas ostrego skręcania to polepszy nasz tor jazdy... tak, zastosowali to w GTA 5. (jak to powinno być i jak było w GTA 4, ostry hamulec w zakręcie = dzwon)

I co to ma być za głupota, żeby sterować autami w powietrzu ? Wszystkie filmiki kaskaderskie, wyczyny szlak trafił, całą frajda z tego że autem udało się wylądować zabrali. Nie widzę sensu oglądania filmów kaskaderskich z GTA 5. 

 

Zniszczenia: żartujecie sobie z tymi porównaniami do GTA 4 ? GTA 5 ma się nijak ze zniszczeniami z GTA 4. Jadąc pod prąd autostradą, dość dobrym autem, wpadając pod TIR'a jest duża szansa, że nic nam się nie stanie albo jedynie maska odleci. (bez żadnego tuningu) ARCADE ponownie. (grałem bardzo wiele godzin w GTA 4, także mam parę filmów z ewolucjami na motorze na youtube (np. ten http://www.youtube.com/watch?v=xr198G0O7bc), więc bardzo dobrze znam owy model z "czwórki")

 

To co odróżniało GTA tak bardzo od SAINTS ROW i innych sandboxów był właśnie realizm, oczekiwałem zwiększenia jego poziomu wraz z kolejną częścią. Zabierając to dostajemy podobny sandbox jak resztę w tej dziedzinie.

 

Wiem, że wielu się nie podobała fizyka w GTA 4, była często za trudna, denerwująca, więc teraz tym osobom na pewno się spodoba GTA 5. Niestety dla mnie to gigantyczny minus, krok w tył. To do czego dążył za każdym razem Rockstar porzucił na rzecz tego co woli większość graczy - prostoty, trybu arcade.

 

Jest to trudne do przyznania to co napisałem, szczególnie w sytuacji gdy właśnie się wydało 200 zł na nocną premierę :)

 

Konkluzja: jest to w pełni subiektywna ocena, którą miłośnicy GTA 4 (szczególnie wyścigów, akrobacji) za pewne podzielą . Osoby którym nie pasowało GTA 4 z całą stanowczością powinni zakupić GTA 5.

Edytowane przez zxcvb
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocna premiera: wszedłem, kupiłem, wyszedłem - kogo to obchodzi, przejdźmy do oceny gry :)

 

Po 2 godzinach gry:

 

GTA 5 prezentuję się wspaniale, extra misje, piękne krajobrazy, wciągająca fabuła, w końcu polskie teksty, ciekawe strzelanie, ale niestety jest ogromne ALE!

 

To za co wielu pokochało w GTA 4 był realizm, była próba stworzenia symulacji wraz z dość dobrym, trudnym odzwierciedleniem praw fizyki. Największą i dość poważną dla mnie wadą jest stworzenia ARCADE z GTA 5. GTA stało się jak SAINT ROW albo Sleeping dogs. 

 

Model jazdy: całą przyjemność z prowadzenia pojazdów, ich ciężar, podsterowność, nadsterowność wywalili. Są jakieś cukierkowe zabawki. Tir z naczępą rozbujany powinien polecieć od razu na bok a on ostro trzyma się jak przyklejony do asfaltu (co by było niemożliwe w GTA4.) Co za kretyn kiedyś wpadł na pomysł w grach, że jak się naciśnie hamulec podczas ostrego skręcania to polepszy nasz tor jazdy... tak, zastosowali to w GTA 5. (jak to powinno być i jak było w GTA 4, ostry hamulec w zakręcie = dzwon)

I co to ma być za głupota, żeby sterować autami w powietrzu ? Wszystkie filmiki kaskaderskie, wyczyny szlak trafił, całą frajda z tego że autem udało się wylądować zabrali. Nie widzę sensu oglądania filmów kaskaderskich z GTA 5. 

 

Zniszczenia: żartujecie sobie z tymi porównaniami do GTA 4 ? GTA 5 ma się nijak ze zniszczeniami z GTA 4. Jadąc pod prąd autostradą, dość dobrym autem, wpadając pod TIR'a jest duża szansa, że nic nam się nie stanie albo jedynie maska odleci. (bez żadnego tuningu) ARCADE ponownie. (grałem bardzo wiele godzin w GTA 4, także mam parę filmów z ewolucjami na motorze na youtube (np. ten http://www.youtube.com/watch?v=xr198G0O7bc), więc bardzo dobrze znam owy model z "czwórki")

 

To co odróżniało GTA tak bardzo od SAINTS ROW i innych sandboxów był właśnie realizm, oczekiwałem zwiększenia jego poziomu wraz z kolejną częścią. Zabierając to dostajemy podobny sandbox jak resztę w tej dziedzinie.

 

Wiem, że wielu się nie podobała fizyka w GTA 4, była często za trudna, denerwująca, więc teraz tym osobom na pewno się spodoba GTA 5. Niestety dla mnie to gigantyczny minus, krok w tył. To do czego dążył za każdym razem Rockstar porzucił na rzecz tego co woli większość graczy - prostoty, trybu arcade.

 

Jest to trudne do przyznania to co napisałem, szczególnie w sytuacji gdy właśnie się wydało 200 zł na nocną premierę :)

 

Konkluzja: jest to w pełni subiektywna ocena, którą miłośnicy GTA 4 (szczególnie wyścigów, akrobacji) za pewne podzielą . Osoby którym nie pasowało GTA 4 z całą stanowczością powinni zakupić GTA 5.

Podzielam Twoje zdanie, przyznam bez bicia że w 4 nie grałem, a tutaj po 40 minutach pierwsze co przyszło mi poza kapitalną resztą do głowy to "jak to to jeździ?". Model jazdy bardzo dziwny, reszta miodzio, mam nadzieję że online nie zabierze dużo z oprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam Twoje zdanie, przyznam bez bicia że w 4 nie grałem, a tutaj po 40 minutach pierwsze co przyszło mi poza kapitalną resztą do głowy to "jak to to jeździ?". Model jazdy bardzo dziwny, reszta miodzio, mam nadzieję że online nie zabierze dużo z oprawy

 

Aż boję się latać helikopterami czy też samolotami. Zobaczymy, jak w fabule dojdę do tego momentu to opisze wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze półtorej godzin za mną. Praktycznie tylko jeżdzenie po mieśćie i przelot sterowcem ( zakończony wtargnięciem na teren strzeżonego lotniska i w efekcie "wizytą" policji). Miasto z lotu ptaka prezentuje się nieziemsko. Takich widoków w grach video jeszcze nie oglądałem. Na razie zwiedzałem tylko tereny miejsce, głównie okolice plaży, centrum. Zwiedziłem też wesołe miasteczko. Na razie jest znakomicie. Nie wiem co macie do tego systemu zniszczeń, jak dla mnie jest on całkiem w porządku. Do modelu jazdy można się szybko przyzwyczaić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się latać helikopterami czy też samolotami. Zobaczymy, jak w fabule dojdę do tego momentu to opisze wrażenia :)

 

Akurat loty stoją na tym samym poziomie co w GTA IV. Ciężko opanować helikopter, a samoloty też czasem znosi. Dojdziesz do tego momentu? Stary, pierwsze co ja zrobiłem odpalając GTA V to pobiegłem na lotnisko i zakosiłem prywatny odrzutowiec. :D

Edytowane przez dext3rr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba jakąś lipną konsole, bo z tego co czytam wszyscy mają płynnie a mi chodzi gdzieś w 20 fpsach. Chyba trzeba na gwarancje dać. Jest coś takiego możliwe w ogóle, że mi gra chodzi gorzej od reszty ? To samo miałem w Maxie Paynie, gdzie mi okrutnie klatkowało. Mam superslima :/ Raczej klatkowanie w grze nie jest spowodowane jakimiś ustawieniami telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem nie pisac pomniejszych rzeczy ale rozplywam sie odkrywajac kolejne pierdolki :)

Maly spoiler bez opisu misjii

sprobujcie kolejki linowej na polnocy mapy. Widok podczas jazdy i pozniejsze spacerowanie po gorach, bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzieś po 2 godzinach gry. Jestem pozytywnie zaskoczony. Samochody się świetnie prowadzi, zniszczenia są ok.

 

nm91.jpg
 
a4vi.jpg
 
Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przegrzewanie konsoli albo problem z laserem ?

 

Co do gry, to  szkoda że majstrują coś przy social club, chciałem wrzucić ślicznie zdjęcie z łapki zrobione przez Franklina na fb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gra kozacka . Jedyne do czego sie moge przyczepic to rozdzialka ,ale znow z drugiej strony to są juz stare konsole i nie mozna oczekiwac za wiele po nich. Co do Kolegi ktory ma problemy z plynnoscia to moj kumpel ma  tez super slimke i tez marudzil cos ze mu klatki spadaja...moze taki urok tych ''superslimek'' 

Edytowane przez YouTookMyCookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden szczegol, ktory bardzo cieszy. Celowanie i strzal mozna ustawic pod l i r 1, natomiast gaz i hamulec zostaje bez zmian.

Gra ma jeden wielki minus. To jest tak duza piaskownica, ze jak pomysle, co przychodzi mi do glowy do porobienia to mam nie lada problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra piękna. Świetne przywiązanie do detali. Tereny pustynne i góry bardzo klimatyczne. Wszystko mi się podoba prócz modelu jazdy. Zniszczenia mi nie przeszkadzają, ale będę z rozrzewnieniem wspominał prowadzenie się aut w czwórce. Ogólnie auta się kleją do drogi niemiłosiernie. W niektórych opisach gry podawali, że zwykłe samochody prowadzą się jak w czwórce, ale to nie prawda. Przyczepność najgorszego grata z piątki jest nieporównywalnie lepsza od najszybszych pojazdów w czwórce. Poza tym to gra ideał. Klimat, animacje, grafika stoją na najwyższym poziomie.

Naprawili też sytuację kiedy stoimy na światłach. Już nam auta nie wjeżdżają w tyłek ani nie próbują wyminąć. Niestety misje taksówkarskie nie są tak fajne jak myślałem. Są na czas i wioząc nawet staruszkę trzeba jechać jak totalny wariat. Taranowanie wszystkiego co popadnie jest znacznie mniej karane niż powolna jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z pracy po drodze zachaczylem o tesco i cena po godzinie 6 wciaz jak na nocnej premierze 212.99, teraz zaczyam przygode, do  zobaczenia online :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba jakąś lipną konsole, bo z tego co czytam wszyscy mają płynnie a mi chodzi gdzieś w 20 fpsach. Chyba trzeba na gwarancje dać. Jest coś takiego możliwe w ogóle, że mi gra chodzi gorzej od reszty ? To samo miałem w Maxie Paynie, gdzie mi okrutnie klatkowało. Mam superslima :/ Raczej klatkowanie w grze nie jest spowodowane jakimiś ustawieniami telewizora.

Sa takie problemy ze niektore sztuki super slim klatkuja w grach.Ciezko powiedziec jak Ci pomoc,bo tu raczej zadne grzebanie w ustawieniach nie pomoze.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam super slima ale nie mam gry (wczoraj juz wykupili w MM a dzisiaj ma być dostawa) więc takie pytanie : jest ktoś ze super slimem, komu gra chodzi płynnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazonowcy... nie wiem jak wasze przesyłki ale moja obecnie znajduje się w Belgii :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra spedzilem cala noc glowkujac nad errorem z psnu... i sie oplacilo. sciagnalem 4 razy ale giera w koncu dial !!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaxxon gra nie chodzi jakoś okrutnie da się grać. jednak jak jest jakaś strzelanina to potrafi chrupnąć. Może ja jestem przewrażliwiony, ale w innych grach tego nie zauważałem (oprócz max payne3). Ty nie masz się czego obawiać, na innych SS pewnie chodzi tak jak u innych, ja mogę mieć lipną wersję :) Jednak i tak nie ma możliwości oddania teraz na gwarancję, bo nie mógłbym nie grać w GTA w tym momencie :biggrin: Będę musiał się przemęczyć z tym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazonowcy... nie wiem jak wasze przesyłki ale moja obecnie znajduje się w Belgii :down:

Gdzie to sprawdzales??

Do tych co juz grają - sa spadki płynności podczas gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. w PS3 w opcjach jest ustawianie i włączanie antyaliasingu.. czyli wygładzania.. czy warto to włączyć do GTA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to sprawdzales??

 

 

Na stronie amazonu jak klikniesz tracking package (np. w mailu powienieneś dostać link do tego) to jest napisane o tej belgii. Nawet na mapce patrzyłem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to sprawdzales??

Do tych co juz grają - sa spadki płynności podczas gry?

Moja kopia rowniez lexy w grimbergen. Aa mozesz wlaczyc, za duzo nie pomoze;) Edytowane przez rufik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia rowniez lexy w grimbergen. Aa mozesz wlaczyc, za duzo nie potrzebuje;)

Moja też, tylko wg tego co jest tam napisane, wjechała tam wczoraj o 6 rano, więc dzisiaj powinna być już w PL... chociaż to 1000 KM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×