Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

obrabiarki CNC czynią fajne rzeczy ;) Szkoda że nie ma żadnych fajnych koszulek inspirowanych grą  tylko taki gadżet ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego dnia, po wielu tygodniach od premiery, w końcu wpadło mi w łapy chwalone przez wszystkich The Last of Us. Jak narazie nieco ponad 2 godziny gry za mną i muszę przyznać, że jest bardzo dobrze. Polski dubbing nawet daje radę, zwłaszcza rola Tess. Grafika wygląda prześlicznie, a do tego udźwiękowienie na Pulsach (profil TLOU z dedykowanej apki) świetnie buduje klimat. Uwielbiam gry z licznymi elementami skradania i czuję, że całość fabuły również pozostawi ślad w pamięci. No nic, idę kontynuować przygodę.  :)

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
_Matheo_

 

Skoro tak początek ci się spodobał to wyślij swoje zdjęcie po zobaczeniu zakończenia tej opowieści. Podejrzewam, że będziesz miał taki wyraz twarzy jak ja po przeczytaniu zdania, że wersja PL daje radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego dnia, po wielu tygodniach od premiery, w końcu wpadło mi w łapy chwalone przez wszystkich The Last of Us. Jak narazie nieco ponad 2 godziny gry za mną i muszę przyznać, że jest bardzo dobrze. Polski dubbing nawet daje radę, zwłaszcza rola Tess. Grafika wygląda prześlicznie, a do tego udźwiękowienie na Pulsach (profil TLOU z dedykowanej apki) świetnie buduje klimat. Uwielbiam gry z licznymi elementami skradania i czuję, że całość fabuły również pozostawi ślad w pamięci. No nic, idę kontynuować przygodę.  :)

 

Im dalej w las, tym lepiej. Ta gra zmiażdży twój mózg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po spędzeniu kilku ładnych godzin z nowymi mapkami mogę śmiało je polecić każdemu kto gra w multi. Świetna robota Naughty Dog.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Matheo_

 

Skoro tak początek ci się spodobał to wyślij swoje zdjęcie po zobaczeniu zakończenia tej opowieści. Podejrzewam, że będziesz miał taki wyraz twarzy jak ja po przeczytaniu zdania, że wersja PL daje radę ;)

 

Wiadomo, że oryginalna ścieżka dźwiękowa zawsze będzie lepsza od polskiej. Ale ja wychodzę z założenia, że naszym też należy dać szansę. Kiedyś w ogóle nie było polonizowanych gier, co najwyżej sporadycznie można było dostać napisy. Teraz dostajemy nawet dubbing i ja z tej opcji lubię korzystać, nawet pomimo bardzo dobrej znajomości angielskiego. 

Zdjęcia wysyłać nie będę, albowiem moja morda jest niefotogeniczna. :P

 

Im dalej w las, tym lepiej. Ta gra zmiażdży twój mózg....

Taką mam nadzieję. ;) Ciekawe czy przebije mindfucki, jakie doznałem podczas przechodzenia Beyond Two Souls. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam naszym szansy nie daję. Warcraft 3 i Kapitan pazur to dla mnie ostatnie dobrze zdubbingowane gry, kropka. Wszystko potem było wg mnie fatalne, ewentualnie dało się tego jako tako słuchać. Napisy + oryginalne głosy rządzą.

 

Co do turnieju to fajny trailer, nie ma co. Aż zachciało mi się wejść na multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz stwierdzić, że polonizacje są fatalne, skoro nawet nie dajesz im szansy? Co prawda również jestem zdania, że oryginalnie podłożone głosy są najlepszym wyborem. Ale stwierdzenie, że wszystkie polskie dubbingi są fatalne, jest grubą przesadą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ daję. Ostatnio w Diablo 3 usłyszawszy "jam jest sprawiedliwość" bardzo mocno pożałowałem, że nie zamówiłem Diablo z zagramanicy. Oryginalne "I am justice itself " brzmi tak epicko że nie da się tego opisać, nasze tłumaczenie jest wypowiadane przez kogoś kto wrócił z Grunwaldu chyba.

 

Przy TLOU wszedłem na YT i posłuchałem którejś tam cutscenki i czym prędzej wybrałem grę gdzie nie było złowieszczej ikony oznaczającej polonizację.

 

Starcraft 2 zakupiłem i w PL może i nie było źle jednak kiedy z ciekawości w opcjach zmieniłem PL na ENG już nie zajrzałem tam by zmienić wybór. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polonizacja TLOU jest bardzo dobra. Nie jest to poziom oryginalnej ścieżki nagrywanej podczas Motion Capture no ale myślę że to nikogo nie dziwi. Na pewnie polonizacja TLOU wypada duuuużo lepiej niż ta w Beyond: Dwie Dusze. Socha kompletnie nie dała rady z Jodie. W The Last Of Us dubbing bardzo mi się podobał, owszem nie jest bez wad ale przy takim ogromnie pracy jakiej wymagała ta gra ominięcie delikatnych potknięć było chyba niemożliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gdzieś w połowie gry i polonizacja naprawdę mi się podoba. Początkowo nie pasował mi zbyt dorosły głos Ellie, ale potem wszystko się normuje i jest dużo lepiej. Przepychanki słowne z pewnym jegomościem wręcz trzeba usłyszeć po polsku, by zrozumieć kunszt tej polonizacji. 

Beyond Two Souls też jest moim zdaniem dobrze spolonizowane, a Gosia Socha nie wypadła aż tak źle jak większość ją ocenia. Tak czy inaczej póki co stwierdzam, że polska wersja TLOU ma chyba najlepszy dubbing ze wszystkich spolonizowanych gier na PS3.

Edytowane przez _Matheo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt. The Last Of Us jest najlepiej "spolonizowaną grą", ale i pod tym względem nic nie przebije oryginału (ENG), który jest fenomenalny :P

Edytowane przez bickamil5
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyskusję z Billem to jest to po prostu coś niesamowitego :D Miałem przy tym niezły ubaw jednocześnie doceniając robotę osób odpowiedzialnych za polonizację :D

No oryginał gniecie ale tak jak pisałem dubbing nagrywany w studiu nigdy nie dorówna temu z sesji motion capture ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gibki8, dokładnie o to chodzi. :D Też miałem banana na ryju. :D Ale są też inne smaczki, których nie będę tu wypisywać, co by nie spoilować. :)

Tak właśnie sobie myślę, że przejdę zarówno BTS jak i TLOU ponownie, już w oryginale. Wtedy będę miał porównanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto wydac kase na te 4 mapki ?

Jesli spodobał ci się multiplayer w TLoU to warto.

Ja kupiłem i jestem zadowolony

Chociaż warto poczekać- mało ludzi ma te DLC, większosc nań grsjących to sami wymiatacze ;)

Edytowane przez bickamil5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam giera nie podeszła. W dodatku dostałem jakieś marne nalepki zamiast książeczki i Op ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×