Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w trophy guide ten myk z przejściem gry dwa razy. Zaczynasz NG+ na hardzie, przechodzisz tylko prolog, wczytuje Ci się kolejny chapter, zapisujesz, wychodzisz z gry i ładujesz save'a. Poprzez chapter select wybierasz znowu prolog i możesz wtedy wybrać poziom trudności survivor :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w trophy guide ten myk z przejściem gry dwa razy. Zaczynasz NG+ na hardzie, przechodzisz tylko prolog, wczytuje Ci się kolejny chapter, zapisujesz, wychodzisz z gry i ładujesz save'a. Poprzez chapter select wybierasz znowu prolog i możesz wtedy wybrać poziom trudności survivor :)

 

Eh. Ja już zaszedłem niestety za daleko  ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. Ja już zaszedłem niestety za daleko  ; (

 

Eh. Ja już zaszedłem niestety za daleko  ; (

 

No to ciśnij wszystkie trofiki które się da. Mi brakło w Pittsburgh'u jednego noża i nie mogłem otworzyć drzwi, a w pomieszczeniu jest komiks, tak więc dwa trofiki idą na następne przejście. Teraz jestem gdzieś w 2/3 gry na Survivorze+, brakuje mi jakichś 80 suplementów i powiedzmy z 500 części, żeby wszystko ulepszyć. Zobaczymy czy da radę w dwóch przejściach zrobić większość. Na ostatni rzut robię speedruna na easy, żeby te otwarcia drzwi zrobić :) (chyba, że da się przez chapter select zrobić tylko brakujące drzwi).

 

 

Co do głównego wątku, który akurat jest na tapecie. The Last of Us jest grą zjawiskową. Magiczną w swojej prostocie. Oskryptowaną do granic możliwości, ale wciąż świetną. Jedno co mogę tylko powiedzieć - nie jest najlepszą grą ever, o najlepiej opowiedzianej fabule itp. itd. The Last of Us na pewno miażdży graficznie, ale fabuła wcale nie jest wyjątkowa. Taki motyw wielokrotnie się przewijał w innych grach. Do tego wiele rzeczy jest bardzo przewidywalnych. Chyba w ACIII po pierwszej sekwencji byłem bardziej zaskoczony niż tutaj. Sposób prowadzenia fabuły, głębia postaci i inne podobne zostały lepiej odwzorowane chociażby w pierwszym MGSie. Tam można mówić o zwrotach akcji, mindfuckach i rozkminach. Ta gra ma za zadanie pokazać coś innego. Więź między bohaterami, osamotnienie, beznadziejność sytuacji. TLOU niesamowicie oddziałuje na nasze zmysły, skłania do refleksji, zmusza do przeżycia. Pierwszy raz gra tak bardzo zbliżyła się do książki, mimo, że w książkach to my wszystko kreujemy w naszej głowie, a tu mamy świat podany na tacy. Udało się i za to TLOU należą się brawa.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapki z głów o.O nie ma chyba lepszego dowodu na geniusz tej gry, jak właśnie cała ta otoczka tworzona przez fanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, znów coś kopali przy multiplayerze? Zaczęło mnie ostatnio lagować, nie sądzę, żeby to była wina internetu, no ale cóż, zdarza się. Ale graliśmy z kumplem co jakiś czas bez problemu, aż do dziś - on nie może dojść do mnie, ani ja do niego -.-'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o soundtrack to też małe mistrzostwo świata. Świetnie dobrane minimalistyczne utwory wprowadzające genialny klimat. Pasujące jak ulał do całości. Moim faworytem jest :

Ale to może dlatego że jest to motyw z napisów końcowych kiedy siedziałem rozbity jak nastolatek który właśnie zakończył swój pierwszy związek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że konsola po około 2 godzinach grania się przegrzewa i wyłącza się (miga czerwona dioda), mam Fata 60GB i jak dotąd nie było problemów ale przy Last of Us nie pogram dłużej jak 1-2 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi powiedziec bo mam ss ale watpie zeby to bylo normalne. Gry na pewno byly sprawdzane na wszystkich modelach ;) robisz fan testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj przeczyścić wiatraki, albo plejaka postaw w takim miejscu gdzie będzie mógł oddawać ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z konsolą, wiele osób się skarży nawet po dogłębnym przeczyszczeniu konsoli wewnątrz, system fat 60GB podobno jest zbyt stary na tą grę :P

 

Mam dokładnie ten problem (zaczyna się od około 55 sekundy )

 

 

Dziś gra mi się wiesza co 15 minut

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że mam fata 60 gb i w wakacje miałem podobne problemy aż tu nagle ok 2 tygodnie temu wyskoczył yelow rod. Jakimś cudem udało mi się to naprawić po rozebraniu konsoli i podgrzaniu procesorów opalarką :). Jak się okazało w środku konsola nie była jakoś tragicznie zabrudzona. Po prostu stare FATY mają mało wydajne chłodzenie jak na dzisiejsze gry. W tej chwili po naprawie widzę jak by małą poprawę (mniej zwiech) cichsza konsola ale i cieplejsze wyloty powietrza (czasami wręcz gorące) być może wymiana pasty na procesorach dużo dała bo po za tym konsoli praktycznie nie czyściłem.

Jeżeli masz problem z przegrzewaniem się konsoli to kiedyś widziałem takie przystawki wiatraczki do ps3 które montuje się przy wlotach powietrza jako dodatkowe chłodzenie (wiatraczki na usb dodatkowo nadmuchują powietrze co powoduje lepszą wentylacje) ale teraz nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Generalnie można zrobić coś takiego samemu kupując 2-3 wentylatorki do PC i kabel usb. Radze nie lekceważyć objawów przegrzewania się konsoli. Właśnie z powodu różnych informacji dobiegających z różnych forów do tej pory jeszcze nie grałem w tą wspaniałą gre na mojej grubej czarnulce :sad:

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dzienniki szkoleniowe, które zbieramy to działają po przeczytaniu czy coś trzeba zrobić, żeby ,,nauczyć" się tego co jest w nich napisane? Znalazłem jakiś i nie jestem pewien czy on działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dzienniki szkoleniowe, które zbieramy to działają po przeczytaniu czy coś trzeba zrobić, żeby ,,nauczyć" się tego co jest w nich napisane? Znalazłem jakiś i nie jestem pewien czy on działa :)

 

Wystarczy, że go znajdziesz i automatycznie otrzymasz ulepszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś się orientuje kiedy wyjdzie obiecane fabularne DLC? W tym roku jest szansa? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien "problem" z grą. Otóż, jestem na etapie przebijania się przez hotel i zauważyłem, że co chwilę Ellie smerfuje dla mnie to apteczkę, to parę naboi. Trochę przez to łatwo się robi mimo że gram na hardzie, można sobie na więcej pozwolić i strzelać zamiast się skradać oraz więcej wystawiać się na ryzykowne akcje bo apteczka stale jest w plecaku.

Jakiś patch "naprawia" ten dobrobyt ? bo dla mnie osobiście gra wiele zyskuje kiedy mało jest w plecaku i trzeba kombinować, rzucać butelkami, oszczędzać naboje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien "problem" z grą. Otóż, jestem na etapie przebijania się przez hotel i zauważyłem, że co chwilę Ellie smerfuje dla mnie to apteczkę, to parę naboi. Trochę przez to łatwo się robi mimo że gram na hardzie, można sobie na więcej pozwolić i strzelać zamiast się skradać oraz więcej wystawiać się na ryzykowne akcje bo apteczka stale jest w plecaku.

Jakiś patch "naprawia" ten dobrobyt ? bo dla mnie osobiście gra wiele zyskuje kiedy mało jest w plecaku i trzeba kombinować, rzucać butelkami, oszczędzać naboje.

 

Ja także grałem na hard i także przez pewien czas Ellie dawała mi apteczkę, lecz tylko wtedy, gdy nie miałem żadnej pod ręką. Potem już tego nie robiła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi może napisać ile jeszcze potrzebuje czasu na ukończenie, jestem po

spotkaniu Henry'ego i jego brata

a muszę oddać konsolę jutro albo pojutrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że i ja jestem w prawie tym samym miejscu. Jeśli faktycznie zejdzie mi jeszcze  6 godzin grania, choć na liczniku mam już 9 to będę usatysfakcjonowany ponad miarę. Naughty Dog naprawdę genialne gry robi, mimo że do tej pory same lekkie tytuły wydawali to Last of Us powala.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że Last o Us rozwaliło mi konsole i nie czyta ona teraz żadnych płyt.... co i tak nie zmienia faktu że zagrałem w kandydata do najlepszej gry generacji, czy najlepszej, ciężko powiedzieć, za wcześnie żeby o tym mówić ale po zakończeniu siedziałem rozbity jak po Bioshock Infinite. Uwielbiam takie zakończenia które można interpretować i rozkładać na czynniki pierwsze

Nie wiem kto czytał Dallas 63 Stephena Kinga ale tam na końcu bohater również musiał wybrać między "ratowaniem świata" a najważniejszą osobą w jego życiu i wybrał to pierwsze. Bardzo mi się to nie spodobało ponieważ bohaterowie ratujący świat to dobre dla komiksów czy przersysowanych srajmajtków z jRPGów, natura ludzka działa w inny sposób. W Last of Us zachowanie Joel'a jest takie..ludzkie, oczywiście egoistyczne gdzie postawił losy całej populacji dla jednej dziewczynki która zastępowała mu córkę, a z nią miał powód by żyć. Dodatkowo ją oszukał, zrozumiałe że zrobił to ponieważ dziewczyna chciała się poświęcić i nie chciał żeby miała wyrzuty sumienia, smaczku dodaje fakt że  dziewczyna domyśla się prawdy ale zamiast drążyć temat przyjmuję wszystko chłodnym "okey", być może dlatego że nie chce stracić tego co łączy ją i Joela a może nie chce przyznać przed sobą że ostatnia osoba na której może polegać ją oszukuję

 

Według mnie zdecydowana większość ludzi postąpiłaby tak samo mając gdzieś nie do końca pewny sukces szczepionki.

 

Naugty Dog zrobiło to fenomenalnie ponieważ każdy będzie interpretował to na własny sposób

 

Czy Joel postąpił właściwie

Czy powinien oszukiwać dziewczynę która i tak domyśla się prawdy

Co jeśli szczepionka okazałaby się sukcesem

Jak potoczą się dalej losy bohaterów

 

 

Cały ten hype Last of Us przeszedł gdzieś obok mnie między innymi dlatego że uważam serię Uncharted za przereklamowaną i przeciętną TPP. Zawsze porównywałem ją do filmów akcji klasy B, ot ładnie, efektownie, kilka dowcipnych tekstów ale po skończonym seansie zapominam o takim filmie w ciągu pół godziny ale ta gra to już zdecydowanie wyższa półka i za to Naughty Dog ma u mnie pełny respekt

 

PS4 planuję kupić gdzieś w połowie przyszłego roku a Last of Us obok Bioshock infinite i być może Beyond to gry które planuję mieć na swoim dysku jeśli wyjdą w formie klasyków z PS3

 

Genialna gra gdzie nic nie jest białe czy czarne i na pewno będę oczekiwał kontynuacji. Mam nadzieję że Naughty Dog nie ruszy obecna moda na spłycanie gier zarowno pod wzgldem fabuły jak i gameplayu

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ktoś się orientuje kiedy wyjdzie obiecane fabularne DLC? W tym roku jest szansa? Pozdrawiam

 

lastofus0nfu2.jpg

 

:banana:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×