Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie :)Otóż przeszedłem grę na wysokim poziomie trudności, później drugi raz nową grę plus na tym samym poziomie, ale nie udało mi się zebrać wszystkich kapsułek i narzędzi, żeby ulepszyć umiejętności Joela i bronie.Pytanie dotyczy tego, czy gdy zacznę nowa grę na przetrwaniu to  będę zbierał wszystko od zera??Czy np. na przetrwaniu zaczynam od nowa a potem w nowej grze plus mam to wszystko co miałem po ukończeniu gry plus na poziomie wysokim?Z góry dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaczniesz grę na survivor to będziesz zbierał wszystko od zera.

Jednak jest sposób żeby zacząć grę na survivor+ bez potrzeb przechodzenia survivor:

1. rozpocznij new game+ (chyba trzeba na hard+)

2. ukończ pierwszy rozdział, jak tylko rozpocznie się rozdział drugi (20 years later) zapisz grę i wyjdź do menu

3. wejdź w wybór rozdziałów i wybierz Hometown (pierwszy) i przy wyborze poziomu trudności powinien być odblokowany survivor+

 

Tym sposobem wszystkie znjadźki i ulepszenia będziesz nadal miał zebrane, no i po przejściu gry na S+ dostaniesz oba trofea za ukończenie gry na tym poziomie trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tumblr_mrw9akPPam1rb4wwpo1_500.jpg

 

Fajny kubek. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończyłem przygode świetlików na multi i generalnie udalo sie wbic wszystkie trofiki z multi ktore poza tym ze wymagaja czasu to zbyt wymagajace nie są. Do multi zasiadalem tylko i wylacznie po to zeby zrobic co trzeba i nie zagladac tam wiecej ale kurde tak mnie wciągnął ten tryb ze ciagle w niego przycinam :D gra mi się idealnie do tego świetne mapy nie za duze i nie za małe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanowski trailer, tylko dla osób, które ukończyły grę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem najlepszy dotąd, oglądam aktualnie 5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, ale jak mówisz, jest tak dobry, że nie zaszkodzi wrzucić go jeszcze raz. Po obejrzeniu tego filmiku cieszę się, że jestem graczem i dane mi było zagrać w tą perełkę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega trailer. Super montaz i muzyka. Az chce sie zasiasc do grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom Odell - Can't Pretend

Edytowane przez redo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, zaraz odpalam swój egzemplarz TLOU (dziś rano kupiona i specjalinie czekałem na wieczór) :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozalujesz. Wciaga masakrycznie. Pewne etapy po prostu prosza aby je zwiedzac i to po cichu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLOU sięgnęło wyższych sfer zajebistości, są już tak wysoko że nawet Microsoft ze swoim X-Crapem One postanowili je zareklamować na swoim fan-page'u  :thanks:

Facebook.png

 

:shok: no brainer! :rofl: no chyba że to podpis moderatora ich stronki :wallbash:

 

Źródło

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLoU mi się sypie, kilka cut-scenek pod koniec gubiło kompletnie obraz, był tylko dźwięk to musiałem na YT obejrzeć, teraz jestem....

po walce w płonącej posesji między Ellie, a psycholem z maczetą, czołgam się po nóż, koleś na mnie siada, w tym momencie trzeba nacisnąć trójkąt i...

ekran robi się czarny, a gdy nacisnę start, konsola zawiesza się na amen, miał ktoś już coś takiego?

 

Edit: ok działa, powód był prozaiczny, koleś od którego kupiłem grę dorzucił gratis odciski swoich linii papilarnych...

Edytowane przez brzmiwtrzcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brzmi i jak??

 

 

Próbuję skończyć i dopiero napiszę, jak było, ale kurde, gram na hardzie, i w końcówce dostaję niezły łomot, nie chomikowałem w ciągu gry zapasów, bo wybijałem wszystko, co się ruszało, i teraz się to mści na mnie :/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 3 skończyłem gierkę, niewątpliwie jedna z lepszych pod każdym możliwym względem, w którą miałem okazję grać. Oczywiście zawsze starałem się grać wieczorami jak było cicho i ciemno i było parę takich momentów w których się to opłaciło. Teraz pora ogarnąć multi. Przed odpaleniem gry nie wierzyłem za bardzo w ten cały hype a jednak był on uzasadniony w tym wypadku. Polecam niezdecydowanym jeżeli jeszcze tacy są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 3 skończyłem gierkę, niewątpliwie jedna z lepszych pod każdym możliwym względem, w którą miałem okazję grać. Oczywiście zawsze starałem się grać wieczorami jak było cicho i ciemno i było parę takich momentów w których się to opłaciło. Teraz pora ogarnąć multi. Przed odpaleniem gry nie wierzyłem za bardzo w ten cały hype a jednak był on uzasadniony w tym wypadku. Polecam niezdecydowanym jeżeli jeszcze tacy są ;)

 

W końcu to gra tej generacji ;) Przeszedłem TLoU cztery razy i wciąż mi mało... :) Genialna gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLoU ukończone na hardzie, niecałe 13 godzin, zwiedzałem, czytałem notatki, ze skradaniem było różnie (wybiłem większość przeciwników, rzadko omijałem). Przedstawię poniżej taką swoją listę plusów i minusów, perspektywa osoby, która nie ufa Naughty Dog, i nie była przekonana do tej gry (,,to na pewno będzie uncharted z zombiakami!'' :d). A więc tak:

 

Plusy:

- tempo rozgrywki stonowane, wolniejsze (ale gdy trzeba, to potrafi przyspieszyć i dać zastrzyk adrenaliny), świetne są momenty eksploracji, gdy nie ma przeciwników, tylko my i świat post-apo, osobiście uwielbiam gry liniowe, ale z opcjonalną eksploracją, która pozwala wyciągnąć więcej ze świata gry

- WALKA! czyli po pierwsze model strzelania (i takie smaczki jak bujający się celownik, czy dłuższy czas przeładowania, bo nasz bohater to nie jest jakiś wyszkolony marine), po drugie bardzo brutalna, wręcz naturalistyczna walka wręcz, ciosy mają specyficzny feeling, a momenty, gdy mordujemy błagających o litość ludzi, przyprawiają o chorą satysfakcję, i budzą bestię żądną krwi w człowieku :)

- zarażeni, którzy mnie osobiście przerażają, ich zachowanie, odgłosy, animacje - perfekcyjne

- grałem na hardzie, i aspekt ,,survival'' był odczuwalny przez całą grę, amunicja na wagę złota, niewiele apteczek i przedmiotów do craftingu

- bardzo dobra oprawa audio (szczególnie różnego rodzaju efekty dźwiękowe, główny motyw muzyczny też niezły), do tego rewelacyjna grafika, i przywiązanie do detali (mnóstwo znaków, napisów, śnieg na ubraniach, zmoczone ciuchy po kontakcie z wodą itp.)

- dobre AI przeciwników (komunikują się między sobą, próbują flankować, zakradać się)

- postacie wykreowane na medal, zarówno główni bohaterowie, jak i npc-e poboczni

- zróżnicowane lokacje (z miasteczkiem billa na czele, które na swój sposób mi Ravenholm z HL2 przypomina) + pory roku, nie ma miejsca na monotonię w tym aspekcie 

- zabiegi zwiększające immersję, jak znikający HUD, gdy jest niepotrzebny, zminimalizowanie wpadania trofeów, dzięki czemu nie jesteśmy rozproszeni ich wpadaniem i myśleniem ,,acha, do tego brązu muszę jeszcze 20 clickerów tak i siak załatwić..."

- przyzwoity (!) polski dubbing, szybko wyzbyłem się sprzed oczu wizji aktorów gadających do mikrofonu, pozostały postacie z krwi i kości, no i co ważne, nie ma drętwych tekstów typu ,,cholercia! urwało mi rączkę'', jak trzeba, to i mięchem rzucą

-multiplayer, dosyć oryginalny i z potencjałem, ale mi jeszcze nigdy nie wciągnął tryb wieloosobowy z widokiem z trzeciej osoby, po prostu ta kamera się moim zdaniem do trybu MP nie nadaję, więc raczej szybko z nim przygodę zakończę

 

Teraz minusy:

- bardzo częste checkpointy z jednej strony zapobiegają nadmiernej frustracji, z drugiej nie pozwalają odczuć konsekwencji śmierci, szkoda, że nie umieszczono w grze trybu ,,hardcore'' na wzór Dead Space'a, czyli 3 manualne sejvy na całą grę, mogłoby być ciekawie

- przewidywalny scenariusz (choć zakończenie jak najbardziej na plus)

- za dużo walk z ludźmi za mało z zarażonymi

- bugi (ale jaka gra ich nie ma?)

- osobiście brakowało mi też więcej strachu i zaszczucia, wiem, że twórcy nie celowali w horror, a szkoda, bo było kilka takich momentów, które pokazały, że stać by ich było na większe tortury umysłowe względem gracza

 

Ogólnie rzecz biorąc, to warto było do gry podchodzić sceptycznie i z dystansem, zostałem pozytywnie zaskoczony, gra wprawdzie nie odkryła nic nowego w tej tematyce, ale każdy jej element był wykonany wzorowo, grając miałem wrażenie, jakbym czytał naprawdę dobrą książkę, tyle, że bonusowo dostałem jeszcze rewelacyjny gameplay. Grę zapamiętam na długo, jedna z najlepszych gier tej generacji, ode mnie 9/10

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huraaaaa :) W końcu coś się dzieje :) Liczę na jeszcze "bardziej wypasione" DLC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×