Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd sciągnąłeś grywalne fragmenty?

nic nie sciagalem ,tylko wyprubowalem ten poziom w niedziele na targach w Paryzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście relacje z gamesom w najnowszym PSXE? Dzieło sztuki, rewolucja, nowy mesjasz itp. opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podobnie pisali o KZ2 - nowy krol FPS'ow, mistrzostwo swiata, itp., a po pol roku wszycy mowili juz tylko o MW2.... Z tego typu opiniami lepiej poczekac nie tyle az gra wyjdzie, ale miesiac-dwa po premierze, bo moze sie okazac, ze po jednym przejsciu gra trafi na polke czy Allegro, i wszyscy o niej szybko zapomna. Osobiscie uwazam, ze HR bedzie bardziej ciekawostka niz system sellerem, jak np. inFamous - ot, gierka do pogrania, nic specjalnego. To nie jest gameplay (HR) nastawiony na masowego odbiorce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, ze sprawdzą się Twoje słowa. Liczę na świetną, głęboką i ambitną grę. Niech będzie niszowa, byle byłą dobrze przemyślana i wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ambitna gra?

Chyba tylko pod wzgledem odwzorowania wnetrz- od poczatku gra mi sie nie podoba,podobnie jak wczesnie Farenhait, poprostu za malo gry w grze.Kiedy sprawdzal grywalny poziom na targach chcialem sie poprostu przekonac do tej gry, ale sie nie dalo.Gra z pewnoscia jest ciekawa pod wieloma wzgledami ale ja bardziej "wolnosciowe" gry niz sprawdzac co da mi jedna z wybranych opcji, a pozniej powtarzac ja az dojde do tej najlepszej.Dlatego ja odpadam ale bede obserwowal gre poniewaz moze jeszcze sie cos wydarzy w tym temacie.

To obowiazkowa pozycja dla fanow farenhait'a reszta moze spokojnie kupic GOW3 lub Racheta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsza gra studia jest imho genialna. Świetna, jeśli tak samo dobrze spisze się HR, będę bardzo zadowolony. Mało gry w grze? Nie zgadzam sie. Klimat, napięcie, emocje i fabuła to mocne strony poprzedniczki. Akcja z posprzątaniem chaty w taki sposób, zeby policjant niczego nie wywąchał była niesamowita. Bardzo szybka, dynamiczna, super. Nie jest to gra dla każdego, ale ja jestem kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... niz sprawdzac co da mi jedna z wybranych opcji, a pozniej powtarzac ja az dojde do tej najlepszej ...

Hmm ale chyba nie o to chodzi w takich grach i nie o to będzie chodziło w HR twórcom właśnie zależy żeby tak nie robić jak zrobisz tak będzie i to jest główna zaleta tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale chyba nie o to chodzi w takich grach i nie o to będzie chodziło w HR twórcom właśnie zależy żeby tak nie robić jak zrobisz tak będzie i to jest główna zaleta tej gry

a widzisz jednak w demie ktore wyprubowalem , scena z gosciem przed ktorym trzeba sie rozebrac i tanczyc niestety sprowadzala sie do jednego "ostatecznego " wyboru, napewno w innych sekwencjach sa bardziej rozwiniete "opce" ale w tej niestety tak nie bylo.

scena w sklepie za to byla swietnie rozegrana ,miales klkika mozliwosci i roznily sie one innym zakonczeniem sceny, i to nalezy pochwalic ,jednak z pewnoscia bede tez i takie ktore dadza tylko namiastkie wyboru.

ale co tam , kupi ten kto lubi takie gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało gry w grze?? WTF?? To, że nie można było biegać, zabijać kogo się chce skreśla Fahrenheita z listy gier?? Właśnie TO była gra, która oddaje coś innego niż tylko bieganie i strzelanie, pobudza w nas prawdziwe uczucia, gra na emocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"od poczatku gra mi sie nie podoba,podobnie jak wczesnie Farenhait"

To obowiazkowa pozycja dla fanow farenhait'a reszta moze spokojnie kupic GOW3 lub Racheta ;)

Jeśli nie podobał Ci się Fahrenheit, to ta gra będzie dla ciebie jak ktoś to ujął "ciekawostką". Twórcy nie odbiegają od swojego priorytetowego celu i koncepcji swojej wcześniejszej gry, dalej chcą stworzyć rozgrywkę która będzie opierała się na naszych emocjach,uczuciach w sposób zupełnie inny niż w grach "akcji", w sposób o wiele głębszy.. a teraz posuwają się jeszcze dalej bo chcą to zrobić mega realistycznie odpuszczając sobie takie zagrywki jak przy końcówce Fahrenheita(mam nadzieje:) Ta gra ma nam pozwolić być Bohaterem filmu opartego na naszym scenariuszu.. czy tak będzie? zobaczymy dopiero jak płyta wyląduje w naszych konsolach.

Gry idą do przodu i przypominają mi trochę role filmów. Nie każdy dobry film musi mieć ciągłą akcje, wspaniale zdjęcia, piękną scenografie itp i nie każdy musi być kierowany do mas;] A jednak może wywalczyć złotą statuetkę..

Z ostatnim zdaniem się w pełni zgodzę:) chociaż jeśli jakość Heavy Rain będzie na wysokim poziomie, to wiele osób nie grających w Fahrenheita, z pewnością sprawdzi emocje wywierane przez Origami Killera;p

Za mało gry w grze?? WTF?? To, że nie można było biegać, zabijać kogo się chce skreśla Fahrenheita z listy gier?? Właśnie TO była gra, która oddaje coś innego niż tylko bieganie i strzelanie, pobudza w nas prawdziwe uczucia, gra na emocjach.

Dobrze prawi, polać mu:)

Edytowane przez Radziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało gry w grze?? WTF?? To, że nie można było biegać, zabijać kogo się chce skreśla Fahrenheita z listy gier?? Właśnie TO była gra, która oddaje coś innego niż tylko bieganie i strzelanie, pobudza w nas prawdziwe uczucia, gra na emocjach.

prawdziwe uczucia i emocje to mialem np. w ICO , nie neguje z HR jest gra bardzo ciekawa jako pewne novum ale nie oznacza ze takie novum musi kazdemu przypasc do gustu.

Sama gre obserwuje z ciekawosci jak ewoluuja gry, a ze gram juz od 25 lat to mam juz pewnien bagaz doswiadczen i oczekiwan, jednak mechanizmy HR przypominaja mi bardziej opcje "rozmow" z Mass Efect tylko przelozonych na bezposrednia akcje. Fajnie ze sa ludzie ktorym to sie podoba i ze ktos wprowadza te "mechanizmy" na nowy poziom, jednak reasumujac nie jest to kierunek ktory mi pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłeś Fahrenheita?? Było parę "momentów" i czasami się zastanawiałem, czy podjąłem dobrą decyzję, myślałem nad jej konsekwencjami, nie koniecznie w kategoriach "czy to dla mnie lepiej", tylko w stosunku do osoby, której ta decyzja dotyczyła. I to są właśnie te uczucia, o których myślisz, nawet gdy już nie grasz w grę, masz wyrzuty sumienia. Genialne.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłeś Fahrenheita?? Było parę "momentów" i czasami się zastanawiałem, czy podjąłem dobrą decyzję, myślałem nad jej konsekwencjami, nie koniecznie w kategoriach "czy to dla mnie lepiej", tylko w stosunku do osoby, której ta decyzja dotyczyła. I to są właśnie te uczucia, o których myślisz, nawet gdy już nie grasz w grę, masz wyrzuty sumienia. Genialne.

to samo oferuje mi naprzyklad Mass Efect , mialem to samo, kilka wyborow o roznych odpowiedzialnosciach moralnych-i podobnie jesli chodzi o konsekwencje.Mimo tego mozna bylo tez liczyc na cos wiecej niz pozwala rozgrywa HR.

Nadchodzacy DragonAge ma tez dawac nam takie mozliwosci a przyokazji mozna komus zloic skore i sie jeszcze lepiej bawic ;)

ps.pisalem o przykladzie ME poniewaz posiadam wszystkie konsole: duze i male i zadnej nie faworyzuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłeś Fahrenheita?? Było parę "momentów" i czasami się zastanawiałem, czy podjąłem dobrą decyzję, myślałem nad jej konsekwencjami, nie koniecznie w kategoriach "czy to dla mnie lepiej", tylko w stosunku do osoby, której ta decyzja dotyczyła. I to są właśnie te uczucia, o których myślisz, nawet gdy już nie grasz w grę, masz wyrzuty sumienia. Genialne.

nie no chyba troche przesadzasz mowiac ze miales wyrzuty sumienia po jakiejs decyzji podjetej w grze. ja rozumiem ze mozna miec wyrzuty sumienia w zyciu, ale dlatego ze np skrzywdziles rzad zer i jedynek to chyba jednak lekka przesada, hmmm... coz moze jestem za malo 'wrazliwy'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłeś Fahrenheita?? Było parę "momentów" i czasami się zastanawiałem, czy podjąłem dobrą decyzję, myślałem nad jej konsekwencjami, nie koniecznie w kategoriach "czy to dla mnie lepiej", tylko w stosunku do osoby, której ta decyzja dotyczyła. I to są właśnie te uczucia, o których myślisz, nawet gdy już nie grasz w grę, masz wyrzuty sumienia. Genialne.

Miałem tak samo. Najwięcej kłopotów miałem przy wyborze odpowiedzi, kiedy przyszła była dziewczyna głównego bohatera. Ambiwalencja pełną gębą.

nie no chyba troche przesadzasz mowiac ze miales wyrzuty sumienia po jakiejs decyzji podjetej w grze. ja rozumiem ze mozna miec wyrzuty sumienia w zyciu, ale dlatego ze np skrzywdziles rzad zer i jedynek to chyba jednak lekka przesada, hmmm... coz moze jestem za malo 'wrazliwy'

Pewnie nie trafieś na właściwy moment. Można się wczuć, ale to wymaga pewnego zaangażowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba troche przesadzasz mowiac ze miales wyrzuty sumienia po jakiejs decyzji podjetej w grze. ja rozumiem ze mozna miec wyrzuty sumienia w zyciu, ale dlatego ze np skrzywdziles rzad zer i jedynek to chyba jednak lekka przesada, hmmm... coz moze jestem za malo 'wrazliwy'

A dlaczego ludzie płaczą na filmach? Nie odczuwasz żadnych emocji podczas dobrego filmu / dramatu itd ? Jeśli nie to nie jesteś człowiekiem. Wszystko to kwestia utożsamiania się z bohaterem i właśnie pewnych ludzkich odruchów czy wrażliwości, jak zwał tak zwał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marnie zagrana historia, nawet najtragiczniejsza, jest "śmieszna", a nie smutna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dziś pamiętam MAFIĘ. Ostatnia scena w grze- rozpłakałem się. Uważasz, że rozpłakanie się na filmach to zupełnie co innego niż rozpłakanie się na grze ? Tu i tu mamy emocje, fabułę postacie itp. Śmiałeś się na Shreku ? Dlaczego? Przecież to tylko rząd pixeli...

Dlaczego czekam na Heavy Rain? Zawsze jak oglądałem kryminały chciałem maksymalnie wczuć się w postać bohatera. Teraz nie tylko wczuwamy się w postać, ale stajemy się nią. To my decydujemy o jej wyborach. Ta gra będzie wielka, zobaczycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając poprzedniczkę jestem przekonany, że będzie to świetna gierka. Właśnie dzięki emocjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz jednak w demie ktore wyprubowalem , scena z gosciem przed ktorym trzeba sie rozebrac i tanczyc niestety sprowadzala sie do jednego "ostatecznego " wyboru, napewno w innych sekwencjach sa bardziej rozwiniete "opce" ale w tej niestety tak nie bylo.

scena w sklepie za to byla swietnie rozegrana ,miales klkika mozliwosci i roznily sie one innym zakonczeniem sceny, i to nalezy pochwalic ,jednak z pewnoscia bede tez i takie ktore dadza tylko namiastkie wyboru.

ale co tam , kupi ten kto lubi takie gry :)

grałeś lub widziałeś tylko małe wycinki, scena w sklepie ma mieć konsekwencję wychodzące poza samą scenę (czyli np po kilku innych akcjach będziesz miał konsekwencję tego co było w sklepie), scena tańcu może miała samam w sobie jedną ścieżkę, ale może do takiej sytuacji mogłoby nie dojść jeśli wcześniej zrobiłbyś coś inaczej.

Dla mnie gra zapowiada się genialnie, da trochę dojrzałego odpoczynku od wszelkiej maści strzelanek, przygodówek, wyścigów, których zapowiada się na pęczki.

Edytowane przez silenthill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możemy poczytać w najnowszym PSX Extreme jedną z osób, które będą podkładać głos w poskim dubbing będzie Magdalena Różdżka(chyba nie muszę mówić komu użyczy głosu, choć w PSX o tym nie pisali, ale to chyba jasne). Aktorka znana z filmu "Lejdis" czy seriali "Oficer"/"Oficerowie"/"Trzeci Oficer". Różdżka ma na szczęście już jakieś doświadczenie w podkładaniu głosu do gier, gdyż użyczał głosu pani komandor Shepard z Mass Effecta.

P.S. Niepokoi mnie, że Sony zaczyna wybierać znane nazwiska do swoich lokalizacji(Herkules w GOW3 - Michał Żebrowski), które często nie pasują do "odgrywanych ról". Lepiej by było jakby urządzali jakieś castingi.

Edytowane przez MBeniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz odpalić napisy polskie, pozostawiając tym samym oryginalne dialogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×