Skocz do zawartości
ONE

Heavy Rain: The Origami Killer

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego powyżej.
HR to dla mnie taka gra po której ukończeniu chciałbym wyczyścić sobie pamięć i przejść ją ponownie. Gra ma kilka nieścisłości w fabule ale to dla mnie tytuł, którym argumentuje to, że gry wcale nie są tylko dla dzieci.

Edytowane przez Tobi1989PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie zagram jeszcze od początku i to być może pare razy. A to że jestem młody to nic, co nieco o życiu wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem przygodę z HR. Mimo, że grałem już w wiele gier w swoim życiu, ta jest wyjątkowa i zajmie specjalne miejsce w moim sercu. Po prostu mistrzostwo. Liczę na takich tytułów więcej. 

PS. Niech mi ktoś teraz powie, że gry są dla dzieci :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie gram w tę grę. Przeszłam ją już kilka razy i robię ostatnie trofeum z końcówkami. Niektóre zakończenia są naprawdę wstrząsające... Jedna z moich ulubionych gier  niewątpliwie :)

Zawsze staram się wybierać inne opcje, by zobaczyć co się dalej stanie :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do HR po ponad roku i to tylko dlatego, żeby porównać ją graficznie do TLoU. Na początku zacząłem po prostu podejmować odmienne wybory tylko po to, żeby zobaczyć jak to wpłynie na wynik końcowy (przy mojej pierwszej przygodzie tylko jedna osoba nie dotrwała do finału). W miarę jak zaczęły wpadać puchary, w myślach stworzyła się chorobliwa myśl o ataku na platynę :P I stało się, wczoraj o 23:30 wpadła, okupiłem ją całodziennym robieniem ostatniego, złotego trofeum :P Niektóre zakończenia są na prawdę szokujące. Najlepsze chyba jest, gdy

Ethan i Madison spotykają się w porcie, a Jayden się poddaje. Wszystkie pozostałe zakończenia są raczej w konsekwencji niefortunne dla Jaydena.

Najgorsze były oczywiście wszystkie, w których

ginie Shawn. Każda scena samobójstwa Ethana jest mocna.

Jedyne co mnie boli w tej grze to sterowanie. Nie chodzi mi w ogóle o mechanikę przechyłów, odchyłów i innych pierdół, tylko o samo kierowanie ruchem postaci. Szczególnie w motylu mi przeszkadzało, przez to musiałem zrobić powtórkę. Konkludując nie odkryję Ameryki, że HR powinna być obowiązkową pozycją każdego posiadacza PS3. Można nie lubić tego typu gier, ale powinno się zagrać z czystej ciekawości bo drugiej takiej nie ma. Nie powiem, że jest to gra poprzedniej generacji, bo ten tytuł w moim rankingu jest już obsadzony :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wczoraj miałem okazję pograć w demo Heavy Rain i muszę powiedzieć, że mam ochotę na więcej. W sklepach internetowych są dostępne dwie wersje: podstawowa w wersji polskiej oraz Move Edition w wersji angielskiej. Skąd różnica? Czy po zakupieniu Move Edition dostępna jest tylko wersja oryginalna, czy jest może pobierany jakiś patch zawierający rodzime napisy?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie Move po polsku było. To pewnie jakieś ściągane są. Nie powiem Ci czy mają polska wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wczoraj miałem okazję pograć w demo Heavy Rain i muszę powiedzieć, że mam ochotę na więcej. W sklepach internetowych są dostępne dwie wersje: podstawowa w wersji polskiej oraz Move Edition w wersji angielskiej. Skąd różnica? Czy po zakupieniu Move Edition dostępna jest tylko wersja oryginalna, czy jest może pobierany jakiś patch zawierający rodzime napisy?:>

Move Edition zawiera w sobie jeden dodatek DLC (Taksydermista), sporo materiałów bonusowych, patch do grania za pomocą PS Move, no i figurkę origami do złożenia. Nie ma patcha dodającego polonizację. Jeśli więc nie znasz dobrze jezyka Szekspira, kup polską wersję. Dodatki z ME nie są warte zabijania się o nie, no może poza tą figurką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Move Edition zawiera w sobie jeden dodatek DLC (Taksydermista), sporo materiałów bonusowych, patch do grania za pomocą PS Move, no i figurkę origami do złożenia. Nie ma patcha dodającego polonizację. Jeśli więc nie znasz dobrze jezyka Szekspira, kup polską wersję. Dodatki z ME nie są warte zabijania się o nie, no może poza tą figurką.

 

Angielski znam dosyć dobrze, jednak w przypadku produkcji z tak zamotaną fabułą napisy są pomocne:) Pamiętam jak kiedyś w pociągu grałem w Silent Hill: Shattered Memories i z powodu nieznajomości dosłownie jednego słowa nie mogłem rozwiązać zagadki:D Dlatego na wszelki wypadek zawsze wybieram wersję z napisami, chyba że akurat takiej nie ma pod ręką. Szukałem dzisiaj Heavy Rain w sklepach w Warszawie (zależy mi, aby kupić na miejscu - weekend się zbliża^^) i ku mojemu zaskoczeniu są bardzo duże problemy z dostępnością tego tytułu. W Empiku przykładowo ostatnio Heavy Rain widzieli w 2010 roku O_o Na szczęście zlokalizowałem jeden sklep, który ma jedną kopię na stanie i po pracy jadę odebrać...:> Może więc ten weekend będzie ciekawy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie tej gry, mam zainstalowane pliki z gry heavy rain z wersji Polskiej, aktualnie przebywam za granica, gry niestety juz nie posiadam i znow chcialbym sobie ja przejsc, moje pytanie jest nastepujace, czy te pliki ktore sa zainstalowane to pakety jezykowe ? Bardzo mi zalezy na tym zeby ta gra byla po Polsku. Nie wiem gdzie ten temat zalozyc wiec jak jest w zlym miejscu prosze o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pliki to nie wersja językowa, tam jest Twój postęp i pliki gry. W nowej wersji będziesz miał taki język jaki będzie na płycie, jeśli numer BLES nie będzie zgody z tym który miałeś w Polsce to dodatkowo na 99% gierka nie skuma się z plikami na dysku konsoli i będziesz grał od zera :pardon: Pozostaje Ci jedynie zakup wysyłkowy z Polski lub cyfrowa wersja z polskiego PsStore :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci jedynie zakup wysyłkowy z Polski lub cyfrowa wersja z polskiego PsStore  :yes:

 

Heavy Rain nigdy nie zostało umieszczone w PS Store. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeden z wariantów odpada :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że niezbyt interesują i ciągną mnie gry "filmowe"/qte, to postanowiłem sprawdzić Heavy Rain, bo był wiele razy polecany jako jeden z najlepszych tytułów na PS3. Bardzo też lubię klimaty kryminalno-detektywistyczne, więc pomyślałem, że styl gry jakoś przeboleję. Ryzyko się opłaciło, bo gra mi się podobała, ale osobiście arcydziełem bym jej nie nazwał, bardzo dobra co najwyżej (pewnie po części dlatego, że niezbyt pasował mi jej styl qte).

Plusy:

- bardzo ciekawa i wciągająca fabuła, przez większość zabawy nie można się oderwać i ciągle korci by iść do przodu i poznawać dalej całą tą historię
- rewelacyjne modele twarzy postaci, szczególne wrażenie robią zbliżenia
- klimatyczna muzyka, dobrze zgrywająca się z całością
- klimat szarugi i deszczu, uwielbiam taką pogodę
- bardzo wyraziste postacie, każda jest mocno charakterystyczna i z każdą można się zżyć
- związane z powyższym przemieszanie wykonywania tymi postaciami oprócz czynności "poważnych" także te zwykłe i codzienne - pozwalało to lepiej zrozumieć, że to nie tylko "bohaterzy z rolą do odegrania", ale zwykli ludzie z mnóstwem przyziemnych spraw na głowie
- umiejętnie przeplecione koleje losu wszystkich sterowanych postaci
- dobrze oddana wolność wyboru, w wielu sytuacjach naprawdę czuć, że można je rozegrać naprawdę "po swojemu" (szczególnie mi zapadło w pamięć popołudnie spędzone przez Ethana z synem w domu - można je spędzić totalnie po swojemu, zająć się synem w różnoraki sposób, albo i całkiem go olać, a realny czas leci)
- fajny system myśli, działający także jako podpowiedzi
- szeroki wachlarz qte, wykorzystujący chyba wszelkie możliwości pada (naciskanie, trzymanie, trzęsienie, przechylanie itp.)
- fajny pomysł ze składaniem origami podczas instalacji gry, czas szybko zleciał

Minusy:

- sterowanie (wolny chód, wolne obracanie się postaci, straszna ślamazarność nawet w sytuacjach niecierpiących zwłoki, blokowanie się o różne sprzęty w dziwny sposób, konieczność trzymania przycisku do chodzenia oprócz samej gałki, co mi się ciągle myliło)
- kamera (po pierwsze wolałbym standardową "obrotową zza pleców" cały czas, po drugie te statyczne kamery często poustawiane tak, że nie wiadomo gdzie iść i nic nie widać, dodatkowo męczące to, że przy zmianie kamery postać często zaczyna iść w inną niż pożądana stronę)
- trudność qte (specjalnie wziąłem najłatwiejszy poziom, a i tak miałem często problemy z nadążeniem)
- zakończenie

(bardzo zaskakujące, to fakt, bo Scott był ostatnią osobą, którą bym podejrzewał - taki wzbudzający sympatię "Colombo", wydający się bardzo dobroduszny i praworządny - jednak kompletnie nie pasowało mi to w odniesieniu do retrospekcji na końcu, gdzie niby zabił tego swojego kumpla w sklepie z maszynami i zegarami - pamiętam, że jak byłem nim w tym sklepie to nawet nie wchodziłem do tego pomieszczenia gdy sprawdzał on te adresy i jak w końcu wszedłem on nagle nie żyje - jakim cudem więc mogłem to zrobić? bezsensowne jak dla mnie)


- głośność polskiego dubbingu (ciche głosy przemieszane z głośnymi - czy oni naprawdę nie potrafią tego wyrównać?)

P.S. śmiesznie było, bo całą grę przechodziłem ze świadomością, że znam tożsamość zabójcy (przez przypadek natknąłem się jakiś czas temu na spoiler), a na końcu niespodziewanie okazało się, że "spojlerujący" najwidoczniej robił sobie jaja, bo zabójcą okazał się kto inny :P

P.S.2. chciałbym wbić platynę, ale przerażają mnie te trofea wymagające wielokrotnego przechodzenia prawie całej gry. mam w związku z tym pytanie. przeszedłem grę 1 raz i dokonałem jakichś tam wyborów w wielu miejscach. jak teraz wybiorę sobie jakiś rozdział, powiedzmy 10 i dokonam w nim innego wyboru niż wcześniej, a potem po zapisie przeskoczę od razu do rozdziału powiedzmy 20, to aktualna rozgrywka będzie pamiętała ten nowy wybór z rozdziału 10? innymi słowy, czy jeżeli do trofeum powinienem zachować się inaczej powiedzmy w 2 rozdziałach, to czy można zrobić to w pierwszym, zapisać i iść do drugiego, oddalonego?
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poradniku masz wszystko wyjaśnione że nie trzeba całej gry od nowa przechodzić, włącz sobie jakiś to będziesz wiedział do których rozdziałów się cofać by nie tracić za dużo czasu na powtarzanie tych samych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już mnóstwo poradników odnośnie zdobywania trofeów w tej grze i dalej mi się to wszystko wydaje jakieś niejasne i zagmatwane. Wg tych poradników przeskoczenie z 10 do 20 rozdziału nie spowoduje żadnych zmian w 20 rozdziale, co jest dla mnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę, że gra się nadpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem poradnika na trophyhunters, jest tam ładnie napisane co trzeba zrobić i jakie przejścia robić po kolei.

Edytowane przez Cziczaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do wersji ENG można pobrać spolszczenie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do wersji ENG można pobrać spolszczenie...?

 

Nie, nie można. To nie PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem bo do inFamous (hiszpański czy jakiś) można pobrać angielskie napisy i głosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem grę w piątek, skończyłem dziś. Niesamowita produkcja, słyszałem o niej wiele ciepłych słów, ale nie sądziłem, że będzie potrafiła mnie aż tak wciagnąć. Bardzo wczułem się w postacie, szczególnie Ethana. Strasznie poruszyła mnie fabuła tej gry, szkoda tylko, że zakończenie takie sobie, liczyłem na to, że będzie bardziej, hmm, przygnębiające, poważne, wzruszające? Niemniej jednak Heavy Rain ląduje u mnie wśród takich pozycji, jak Uncharted 2 i TLoU, a moze nawet i ponad je. :) Na pewno wrócę do tej produkcji w niedłúgim czasie. Podsumowując, HR to taka gra, która najlepiej gdyby się nie kończyła, a jednocześnie, chcemy znać zakończenie tej historii. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakończeń masz kilka, więc może następnym razem będziesz bardziej, hmmm przygnębiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakończeń masz kilka, więc może następnym razem będziesz bardziej, hmmm przygnębiony ;)

Wiem ,wiem. Tym bardziej, że moja gra potoczyła się całkiem szczęśliwie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wiem. Tym bardziej, że moja gra potoczyła się całkiem szczęśliwie. :)

 

Powiem tak, element zaskoczenia, oraz zakonczenie i emocje przezywane po raz pierwszy to wyszlo w tej grze.

Mysle ze dobrze zajac sie innymi grami a do HR wrocic po czasie jak juz ciut z pamieci rzeczy uleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, element zaskoczenia, oraz zakonczenie i emocje przezywane po raz pierwszy to wyszlo w tej grze.

Mysle ze dobrze zajac sie innymi grami a do HR wrocic po czasie jak juz ciut z pamieci rzeczy uleci.

Chyba właśnie tak zrobię, teraz wezmę się za inne gry. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×