Skocz do zawartości
Tomo

Różne Poglądy Graczy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bede oryginalny i powiem: Dungeon Siege 3, moze nie do konca rpg, ale bardzo fajny dungeon crawler, i mozna fajnie wbijac trofki na multi:) + tania gierka:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem okazji zagrać, ale White Knight Chronicles 1/2 też chyba ma multi.

A jeżeli chodzi o gry z gatunku jRPG, to coraz częściej sięgam po różnego rodzaju klasyki - gry które, pomimo upływu lat, dla mnie się nie starzeją. Ostatnio pochłonął mnie Chrono Trigger, w którego wcześniej nie miałem okazji zagrać. Podobna sytacja ze starszymi Fajnalami. Dla porównania: jakiś czas temu ukończyłem FF XIII i mimo że oprawa audio-wizualna jest na wysokim poziomie to sama gra, według mnie, jest bardzo przeciętna (komuś może się podobać - ok). Ja zdecydowanie lepiej bawię się grając w 2-wymiarowym pixelowatym świecie np. FF VI. Do tego dochodzą cyrki z cięciem gier, milion pięćset DLC, jak np. w XIII-2 itp. A jest jeszcze sporo klasyków do nadrobienia z którymi wcześniej nie miałem styczności (chociażby polecane w tym temacie - dzięki Wam za to ;) - Suikodeny czy Xenogears).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dupa blada. Two Wolds mam, nie skończyłem nawet bo mam problem z bugiem w jednej z misji i nie umiem zabić jednego gościa. Jest nieśmiertelny. Gra leży na półce i czeka na lepsze czasy.

Jakby ktoś miał pomysł w co tu pograć to proszę sie nie krępować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Knight ma multi, ale dłużej niż tydzień nie da rady przy tym wytrzymać, strasznie monotonna gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Poszukuję dobrego RPGa poza Skyrim; oboma DA; Two Worlds i Sacred. Skyrim mnie wynudziło trochę (mimo, że bardzo mi się podobało do pewnego momentu) chociaż mam dopiero 26lv. Moim zdaniem fabuła jest denna i brakuje czegoś wciągającego. Dwa wątki naprawdę fajne - wojna Imperium i bundtowników oraz Companions. Drugiego w moim przypadku nie da się skończyć przez buga.

ME 2 gram trochę ale RPGa tam na lekarstwo.

Absolutnie nie interesują mnie jRPG, nie lubię tego klimatu. DS3 też mi niezbyt pasuje.

Macie coś godnego uwagi?

Myślałem o Kingdoms of Alamur ale poczytałem i część strasznie na to wrzuca.

Edytowane przez kalman1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyż KoA to gra mega średnia (sam ukończyłem z wielkim zieeeeeeeewem, taka uboga kopia skyrima ze zręcznościowym systemem walki) ;) , szkoda że ci zwisają j-rpg gdyż to naprawdę dobre fabularnie historie (szczególnie gra nier)

odnośnie tego co szukasz widzę jedno rozwiązanie: dragon age1 - dobra fabuła + 100% rpg (za to polecam część drugą ominąć)...

nie fabularnie ale gameplayowo co błyszczy?? demons souls/dark souls i nie ma bata na te tytuły...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że sobie nie pogram w RPGi póki co. Oba Dragon Age już skończyłem. Oba były fajne jak dla mnie. Co do jRPGów to strasznie nie lubię tego klimatu po prostu. Myślę jeszcze nad Władcą Pierści wojnie na północy, ale to też mocno średnie chyba.

Pora odejść od RPGów i przejści GoWy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOTR Wojna na Północy to na pewno nie jest RPG. Taki h'n's z dosyć ubogim modelem walki, masą ekwipunku i fabułą liniową w 100%. Jeśli bardzo Ci się podobała trylogia Jacksona to automatycznie grze dasz jedną gwiazdkę więcej ale i tak dupy nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam LOTR Wojna na Północy całkiem fajna gra

fakt jest liniowa ale jakieś elementy z gier rpg posiada tak samo jak Mass Effect 2/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że sobie nie pogram w RPGi póki co. Oba Dragon Age już skończyłem. Oba były fajne jak dla mnie. Co do jRPGów to strasznie nie lubię tego klimatu po prostu. Myślę jeszcze nad Władcą Pierści wojnie na północy, ale to też mocno średnie chyba.

Pora odejść od RPGów i przejści GoWy.

Poleciłbym ci trzy gry. Fallout:New Vegas Ultimat Edition (podstawka plus wszystkie DLC na płycie) - gra była robiona przez Obsidian Entertainment, więc można spokojnie spodziewać się bugów, ale jak grałem to nie uświadczyłem ich dużo. Gra jest długa, ma dobrą fabułę (lepszą i bardziej trzymającą się pierwowzorów niż Fallout 3) napisaną przez ludzi odpowiedzialnych za F1 i F2, no i ma tryb hardkor (amunicja ma wagę, musisz pić i spać, stimpaki nie liczą w magiczny sposób złamanych kończyn). Gra spokojnie wystarczy na 60h. Polecam grać na najwyższym poziomie trudności, włączyć tryb hardkor i dać swojej postaci 1 punkt inteligencji - zabawa gwarantowana :biggrin:

Drugą grą, którą bym ci polecił - ale tylko jeżeli chcesz zagrać w czystego RPGa i nie przejmujesz się średnim gameplayem czy nienajlepszą grafiką - Alpha Protocol. Także gra zrobiona przez Obsidian Entertainemnt - czyli bugi, lekko połamany gameplay (ja akurat nie miałem problemów na PeCecie), i bardzo ciekawa i interesująca fabuła. By zrobić wszystko trzeba grę przejść z dwa i pół, trzy razy. Spokojnie wystarczy na 20h.

A na koniec chyba najlepsza pozycja, chociaż tutaj można się kłócić czy to RPeG. Deus Ex: Human Revolution. Z 20 kilka godzin grania, bardzo interesująca fabuła i świat gdzie trzeba czytać znalezione książki, raporty, palmtopy, etc. Jako strzelanka też się sprawdza bardzo dobrze. Zalecam granie jedynie na najwyższym poziomie trudności (inne poziomy są nudne) z wyłączonym podświetlaniem przedmiotów w świecie gry. Oraz zakup dodatku The Missing Link - DLC na kolejne 4-5h gry, które rozwija wątki fabularne z podstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi poprzednika, to jak najbardziej Deus Ex, jestem mniej wiecej w polowie gry i musze przyznac, ze wkrecilem sie na maxa. Fabula wciaga, sledztwa sa przemyslane, duzo wyborow, ktore maja wplyw na przyszlosc:) I masa smaczkow wszelkiej masci.

Co do KoA, to skonczylem, zrobilem platyne, i uwazam, ze mozna pograc, rozwoj postaci zrobiony ciekawie, fabula jest w miare ciekawa, aczkolwiek faktycznie musze przyznac, ze brakuje tej grze takiego PIERDOLNIECIA. Jest przede wszystkim dluga, i dlatego wielu konczy ja ze znuzeniem.

No i jak inni polecam Dark Souls. Tutaj raczej niczego nie trzeba dodawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie już 10 kwietnia na amerykańskim PSN, pojawi się Persona 3 FES - poinformowano w audycji na Official Playstation Blogcast. Jak dla mnie świetna wiadomość, bo zarówno "trójka", jak i "czwórka" to jedne z moich ulubionych jrpgów na PS2.

Najwyższa pora doładować sobie konto na US Store :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam co myślicie o two worlds 2 ? mam zamiar kupić chcę podkreślić że to moja pierwsza gra RPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepski wybor jesli chodzi o pierwszy rpg. Jesli koniecznie ma byc na PS3 to proponuje zaczac od Fallout 3/New Vegas, a jak chcesz zaczac przygode z jRPGami to polecam lekkostrawne Final Fantasy XIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być Twoja piersza gra RPG, lepiej zainwestuj w Skyrima. Łatwiej wciągniesz się w świat, gra nie ma skomplikowanego systemu rozwoju postaci, ma ciekawszą fabułę, klimat, tone questów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TW2>>>F3 na start imo. Skyrim może przytłoczyć świeżaka.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na początek bym polecił ff7,8,9 na psnie za 29 zł po sztuce:) , a po ograniu któregoś z klasyki gatunku, zabrać się za nowsze produkcje...

a jak chcesz zacząć z grubej rury ale nie przepłacając - demons souls i dragon age 1, oblivion z zachodniej szkoły

ff13, eternal sonata, nier z tej wschodniej "strony barykady".

nie przepłacisz a sprawdzisz co ci odpowiada :)

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, z tym Demonem to zdunie przesadziłeś. :D Poziom trudności przede wszystkim może go przerazić. :)

@drk2

A ja właśnie zauważyłem, że takich graczy kanapowych z niewiadomych przyczyn strasznie ciągnie do Skyrima, gra im się podoba i zaczynają grać w RPG. Nie wiem dlaczego, może obecność takiej ilości smoków, klimat taki wikingowy? A z Fallout'em to różnie, gra to przede wszystkim eksploracja, chodzenie po każdym zakątku (można całkowicie questy olać i po prostu sobie chodzić, w skyrimie znowu są takie fajne questy, że chce się je robić :) ), zwykłemu graczowi może coś takiego nie podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demons souls owszem jest trudny ale bardzo przystępny jako rpg, chociaż nie jako gra w ogóle (dosyć przystępny system walki i uproszczone statsy + masa poradników w sieci = dobry action rpg na początek w którym okaże się "czy jest coś wart" ), chociaż grałem w "proste" j-rpgi na psxie w latach 90tych tak taką szkołą był dla mnie vagrant story - skończone x razy i pokazał mi że uwielbiam ten gatunek :biggrin: .

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak. Dobrym bajerem są też te "hinty" w grze zostawiane przez graczy. :) Chyba każdy miał banan na twarzy jak pierwszego przeczytał, całkiem fajny bajer!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam co myślicie o two worlds 2 ? mam zamiar kupić chcę podkreślić że to moja pierwsza gra RPG

Pierwszy RPG w życiu? Osobiście poleciłbym odstawić na jakiś czas konsole, usiąść do PeCeta i zagrać w Fallout 1. Potem zagrać w Fallout 2. I w pierwszego Baldura. Potem można bawić się z resztą gier. Ale to jest takie gdybanie i "wishful-thinking", które nie ma znaczenia.

Na serio tym razem. Załatw sobie Dragon Age: Origins, najlepiej w wersji GOTY z wszystkimi dodatkami - na Amazonie brytyjskim chodzi za 23 funty. Dorzuć jeszcze jakąś pierdółkę by dobić do 25 funtów i nie płacisz za wysyłkę. Jest to ciekawy i całkiem znośny RPeG i choć porównywanie go z Baldurem wywołuje u mnie pusty śmiech, to nie mogę odmówić, że może służyć za dobre wprowadzenie do gier crpg obecnej generacji.

Fallout 3 czy New Vegas bym osobiście nie polecał, gdyż największą przyjemność można z nich czerpać po przejściu pierwszych dwóch części. Dodatkowo istnieje w nich ten sam problem co z Skyrim - ogromny świat, który potrafi przytłoczyć. Deus Ex jest taż bardzo ciekawą pozycją i jeżeli lubisz skradanki i preferujesz taki styl gry, to DX może być naprawdę dobrym RPGiem. I mimo, że zakończenie trylogii to "suprise butt-sex" to poleciłbym jeszcze ME2 - dobra action-strzelanka z elementami RPGa.

--- --- ---

Ale gdybyś chciał posłuchać mojej pierwszej rady, to zamieszczam "małą" listę gier, które są dobre na początek:

Fallout 1 i 2, ewentualnie Fallout Tactics

Saga Baldur's Gate (BGI + dodatek, BGII + dodatek) (dodatkowo fanowskie mody)

Saga Icewind Dale (IW1 + oba dodatki, IW2)

Planescape: Torment

Temple of Elemental Evil

Knights of the Old Republic oraz Knights of the Old Republic II

Vampire The Masquarade Redemption oraz Vampire The Masquarade Bloodlines

Arcanum: Of Stemaworks and Magick Obscura

Deus Ex

Powyższe gry zapewnią ci zabawę na najbliższe półtora roku. Możesz też wejść na gog.com i przejrzeć sekcję poświęconą RPGom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...nie wiem czemu tak ludzie polecają tego Dragons Age. Dla mnie osobiście to strasznie nudna gra, która naprawdę nie ma w sobie nic specjalnego i ciekawego. Fabuła słaba, postacie również jakieś takie płytkie (w ogóle nie czuje się różnicy grając dwarfem czy elfem), itd.

Ukończyłem ją na 100% (podstawkę) i nie ruszyło mnie w niej nic. Do tego jeszcze dodać problemy z zachowaniem się naszej drużyny, itd. gdzie na wyższych poziomach trudności można było dostać pypcia... Brak aktywnej pauzy w przeciwieństwie do PC bardzo przeszkadzał. Nie wiem czemu z tego zrezygnowali.

No, ale nie chcę tutaj wszczynać niepotrzebnych dyskusji, najlepiej sprawdzić sobie gameplaye i inne filmiki i samemu ocenić.

Co do Falloutów to jak najbardziej polecam. Zarówno F3 jak i FNV to obie genialne gry ze świetnym światem, który można zwiedzać w nieskończoność.

Nie potrzeba jest w ogóle znajomość poprzednich części z PC. Co prawdą są smaczki dla fanów, ale tak jak mówię, jak ktoś jest świeży w świecie Fallouta to bez problemu da sobie radę. Rozwijanie skilii, perk, masa ciekawych broni, tona miejsc do przeszukania, itd. to tylko kilka z tych rzeczy, które zainteresują każdego fana RPG.

Jeśli mam być szczery, to najbardziej z gatunku RPG i temu podobnych, urzekło mnie Final Fantasy XIII. Grało mi się w niego genialnie. Nawet po ukończeniu gry grałem jeszcze długo i maksowałem swoje postaci i nie czułem ani trochę znużenia. Mimo wielu narzekaczy naprawdę polecam tą grę, jest świetna i warta uwagi.

Uważam, że to jedna z tych gier, o których się pamięta, a niestety w obecnych czasach takich gier jest bardzo mało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie bo wspominacie o nier a z tego co udało mi się dorwać to widziałem już większość. Czy warto poszukać i kupić niera ? Bo ogólnie jrpgi lubie i staram się zbierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aragornik:

warto to mało powiedziane :) jak będę miał dłuższą chwilkę to się na jego temat rozpiszę :), dla mnie jest to fabularnie najlepszy jrpg tej generacji a i w poprzedniej nie wiem czy jakiś tytuł może dorównać. Grając w niego mam wrażenie że cofam się do zajebistych historii z czasów psx (xenogears, vagrant story, itp, itd...)

a samego niera za 40-50 zł już znajdziesz.

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×