Skocz do zawartości
Tomo

Różne Poglądy Graczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy są jakieś gry typu JRPG w które chcielibyście zagrać na ps3 a są niedostępne lub bardzo rzadkie w PL? Ja ostatnio miałem problem z kupnem Star Ocean 4, w ogóle nie ma tego na allegro .

Są jakieś JRPG'i warte uwagi a nie wypuszczane na PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star ocean ostatnio u siebie widziałem w punkcie wymian za 90 albo jakoś tak ale chyba coś mu padło na głowe bo na swojej kopii mam 70 :P A Nier wezmę na Twoją odpowiedzialność zdun ;D

Kupione :D

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia z SO4? pokładam duże nadzieje w tym jrpg'u :biggrin: nie nastawiam się na genialną fabułę, wolę dobry crafting,rozwijanie postaci i ogólny fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo akurat w to nie grałem ( jeszcze :) ) Może kilka godzin i fabuła ujdzie system walki dość zręcznościowy ( wole bardziej ffowy ) ale ogólnie mi tam się podobało i znajdę czas to na bank wrócę do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

star ocean 4 dla mnie nie wart uwagi, denna i średnia imitacja dawnej świetności... fabuła a właściwie jej brak (dialogi pisała osoba opóźniona, tego jestem pewien ) + nudny system to główne bolączki tego czegoś... Gra tylko dla fanów zbieractwa i masterowania/grindowania itp, pierwsze 8 godzin nawet spoko potem nuda, nuda i jeszcze raz nuda...

nier - pierwsze pół godziny to dno (jakoś przebolej gdyż nie wiem kto wpadł na tak słabe wprowadzenie, jest sposób na nudę: skup się na trophy -100hit combo to się nie znudzisz)

ale po wypadkowych dla mnie oceniam tak (myślę w najbliższym czasie skrobnąć jakąś reckę w odpowiednim dziale):

grafika 5-/10: tytuł jest brzydki ale nie szpetny

muzyka 10/10 najlepszy soundtrack ever!

grywalność 8/10

fabuła: 9/10

całokształt po 2 krotnym skończeniu (jest ng+) jakieś tak 8+/9- na 10 i na pewno warto ograć (tylko przymknij oko na oprawę)

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do Niera jednak po obejrzeniu wszystkich zakończeń naszła mnie taka refleksja, że to jest totalna głupota zmuszać do przechodzenia gry kilka razy kogoś kto chce zobaczyć wszystkie zakończenia. Dobrze chociaż, że powtarza się wszystko od połowy gry a nie od początku. Grasz kilka godzin powtarzając

wszystko, scenki, wydarzenia, nudzisz się przy tym bo to troche tak jakbyś grał bez sejwowania kilka h, zginął i powtarzał wszystko od ostatniego sejwa, a wszystko po to żeby obejrzeć inną scenkę końcową...Fakt, dobrze robią te dodatkowe endingi i warto się pomęczyć tyle, że przez sposób dojścia do nich tracą cały impet pierdolnięcia. Za bardzo to wszystko rozlazłe się robi i emocje opadają jak po raz 3 brnie się przez to samo. Imo powinno być tylko 3 i 4 zakończenie, to by było coś, to by było PIERDOLNIECIE na wielką skale w tej branży i przeszło by do historii jak zakończenie MGS3 choćby. A tak słychać tylko echo pierdolnięcia, niczym nieśmiałe pierdnięcia tych nielicznych którym chciało się odblokować wszystkie endingi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sobie dawkować :) przechodzisz raz, 2 miesiące później drugi itp :), problem z głowy, coś czuję że zacząłeś niebezpiecznie iść w stronę "trofea ważniejsze od uciechy gry" ;)

ja przecież drugi raz po ponad roku się zabrałem i czułem/czuję się spełniony grając w ten tytuł.

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam do wybrania jedną z tych 3 gier Demon's Souls

Dragon Age 2

two worlds 2 co byście wybrali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demon, zdecydowanie Demon. Gra jest trudna, co zwiększa czas spędzony przy niej. Naprawdę, momentami tak frustruje, że się coraz bardziej wkręcasz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demons souls bez 2 zdań!!!!!!!!!!!

dragon age 2 jest średni z akcentem na słaby.

2worlds2 nie grałem ale chyba w obliviona lepiej zainwestować niż w jego zubożałego klona ;) (z czego pamiętam ty dopiero zaczynasz przygodę z rpg) ale to wszystko to i tak kupa przy demons soulu :)

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion to wielka kupa przy TW2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion to nie kupa. To po prostu stara gra, ale w okresie swojej premiery odniosła taki sam sukces jak dzisiaj Skyrim.

Na PC ta gra ma tyle modów i ulepszaczy, że masakra. Tam można w to spokojnie grać.

Grałem na PC sporo, ale na konsoli nie miałem okazji.

Mogę się zgodzić, że kupa pod względami technicznymi (ale tego nie wiem), ale pod względem rozbudowania, itd. to jest wg mnie świetnie.

Po prostu starszy model Skyrima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym minusem Obliviona jest glowny watek fabularny, nudniejszego nie znajdziesz. Ale jak podpakujesz te gre modami na calkiem niezla grafike, na nowe subquesty, ciekawe modyfikacje (usuniecie lvl scalingu, dodanie druzyny towarzyszy, jazda na smoku:D), to ta gra naprawde ma wtedy wiele do zaoferowania. Ale tylko na PC. W czasie premiery Oblivion robil wrazenie grafika, a dzis ja mozna jeszcze bardziej ulepszyc, do poziomu Skyrima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Nier i faktycznie początek był mega lipny. Po tym pseudo tutorialu zaczyna się całkiem nieźle:) Aczkolwiek system walki stanowczo wole turowy (ewentualnie pseudo turowy o ile można tak to nazwać jak w ff13)

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy są jakieś gry (głównie jRPG) warte uwagi, które nie zostały wydane poza Japonią? Niedługo będę w tym kraju, więc będę miał mozliwość zaopatrzyć się w kilka tytułów niedostępnych na naszym rynku, tylko nie mam za bardzo pomysłu jakich :) Może ktoś słyszał o dobrych grach nie wydanych poza Japonią ? Swoją droga zastanawiam się ile tytułów godnych uwagi nie zostało wydanych poza KKW, bo jakaś mądra głowa stwierdziła, że biały człowiek tego nie kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ochotę na jakiegoś RPG'a ale kompletnie nie wiem co brać.

Jak na razie doświadczenie na konsolach, jeśli chodzi o takie gry, mam praktycznie zerowe. Grałem jedynie w Wojnę na Północy ale to taki trochę wyrób rpg'o-podobny (aczkolwiek miło mi się grało).

Generalnie nie chcę nic na styl japoński; raczej coś w klimatach fantasy.

Rozkminiam:

- KoA:R - grałem w demko, podobało mi się i w sumie nastawiałem się na kupno. Ale b. dużo jest opinii, że dosyć szybko robi się nudno i monotonnie i ciężko ograć to do końca. Do tego gra w miarę droga jeszcze.

- Dragon Age - gry na pewno tańsze, do tego po Polsku (obie?) ale jak to jest z tym brakiem aktywnej pauzy, przeszkadza to mocno?

- Skyrim - nadal droga, dodatkowo jakoś nie przekonuje mnie gra z FPP a z trzeciej osoby chyba marnie się gra w Skyrima?

- Demon/Dark Soul - bardzo dużo pozytywnych opinii ale z drugiej strony ten, słynny już, poziom trudności (nie wiem czy nie wymięknę), jedynka już w dobrej cenie do wzięcia

Doradźcie coś bo się czuję jak ten osioł co mu dano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bierz najpierw Demons Souls, potem Dark Souls i masz na pół roku kłopot z głowy w co grać:) Zazdroszcze ci nawet, że jeszcze nie ograłeś tych tytułów i dopiero przed tobą świetna przygoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DA to brak pauzy dało się przeżyć pod warunkiem, że grałeś magiem :) przynajmniej w mojej opinii. Bo i tak po walnięciu serii nie było czego zbierać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aragornik - i jak nier?? ja właśnie się zabieram za przejście gry (na "nowym" koncie psn pierwszy raz...).

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aragornik - i jak nier?? ja właśnie się zabieram za przejście gry (na "nowym" koncie psn pierwszy raz...).

Opowiedz proszę trochę o grze, jak już z nią spędzisz trochę czasu, ok? Kiedyś się do niej przymierzałem, ale odrzuciły mnie komentarze o fabule i koszmarnej grafice. Ile w tym prawdy?

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skończyłem na starym psnid grę 2 razy więc mogę teraz... jest to najlepsze j-rpg tej generacji i tyle... napewno i schranz i drk2 powiedzą to samo....

cofnij parę stron masz nasze opinie o tym tytule. Grafika brzydka - cała reszta = masterpierce!!!

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zważywszy na śmieszną cenę prawdopodobnie się skuszę w wakacje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

która z jakich gier?? Możesz sprecyzować?? Jeżeli pytasz ogólnie o rpg to temat rzeka/zależy co komu pasuje...

dla mnie demons souls/dark souls = tworzysz postać jaka ci się żywnie podoba nie ograniczając się jakimiś magami/rycerzami itp....

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×